meow ...
meow ...
- Kas esot jāēd:
- 4/11/13 09:38 am
Mellenes
Šajās ogās ir daudz šķiedrvielu un vitamīnu. Tāpat tās ir pilnas ar minerālvielām un lielisks antioksidantu avots. Mellenes īpaši aizsargās smadzenes, redzi un ādu kopumā.
Savvaļas lasis
Savvaļā audzēts lasis ir izteikts Omega 3 taukskābju avots, kas palīdz samazināt holesterīna līmeni asinīs, aizsargā ādu un stiprina sirdi un locītavas. Lasis ir arī D vitamīna avots, tas uzlabo garastāvokli, palīdz cīņā pret depresiju.
Pistācijas
Lai gan sākumā šķiet, ka šie rieksti ir barojoši, tomēr to pluss atšķirībā no citiem riekstiem ir čaumala. Kā izrādās, cilvēks riekstus ar čaumalu apēd par 41% mazāk nekā tādus pašus, bet izlobītus riekstus. Tie bagātīgi satur fosforu, kāliju, B6 vitamīnu un neaizstājamās aminoskābes. Pistācijas mazina risku saslimt ar sirds slimībām, palīdz uzlabot redzi, stiprina kaulus un zobus, sniedz enerģiju.
Grieķu jogurts
Grieķu jogurtā ir divas reizes vairāk olbaltumvielu un mazāk cukura nekā parastā jogurtā. Tas ir lielisks zarnu darbības regulētājs un veselības uzlabotājs. Šajā jogurtā ir arī mazāk laktozes, kas to padara vieglāk sagremojamu.
Auzu pārslas
Mēs tās saistām tikai ar bērnu putriņām, taču šis šķiedrvielām bagātais ēdiens ir nepelnīti aizmirsts. Auzu pārslas pazemina holesterīna līmeni asinīs, ideāls produkts veselīga svara uzturēšanai.
Sarkanvīns
Bet tiešām tikai viena glāze dienā! Jaunākie Eiropas zinātnieku pētījumi rāda, ka regulāra vīnogu vīna lietošana mazās devās spēj kavēt vai novērst Alcheimera un Parkinsona slimības attīstību.
Spināti
Spināti satur ļoti daudz vitamīnu, tai skaitā tādus, kādi citos dārzeņos un augos ir maz sastopami, – E, K, PP, P, vitamīnu, kā arī A, C, B2, B6 vitamīnu, karotīnu, pantotēnskābi un folijskābi. Spināti labvēlīgi ietekmē asinsriti, imūnsistēmu, veicina audu reģenerāciju, augšanu, šķidruma regulāciju, normalizē asinsspiedienu un uzlabo sirdsdarbību.
Kukurūza
Kukurūza satur daudz cilvēkam nepieciešamo mikroelementu, kukurūzai ir labvēlīga iedarbība uz mūsu zobiem un tā izvada taukus no organisma. Turklāt kukurūza palīdz atjaunoties bojātai zarnu trakta gļotādai. Ir pētījumi, kuri apstiprina, ka tā pasargā arī no vēža šūnām.
Kanēlis
Kanēlis ir lielisks minerālvielas mangāna, šķiedrvielu, dzelzs un kalcija avots uzturā. Kanēļa aktīvās vielas stimulē insulīna receptorus un paaugstina šūnu spēju izmantot glikozi, līdz ar to tās līmenis asinīs samazinās. Uzskata, ka kanēļa patīkamā smarža spēj uzlabot smadzeņu darbību, cilvēks kļūst možāks, palielinās darbaspējas, uzlabojas atmiņa.
Melnā šokolāde
Melnā šokolāde ir labs antioksidants. Tas nozīmē, ka tā var pasargāt sirdi un smadzenes no brīvo radikāļu izraisītiem bojājumiem, kas līdzīgi kā rūsa laika gaitā rodas uz metāliem. Taču, pievienojot šokolādei pienu, tā antioksidanta īpašību zaudē. Tā kā tikai melnā!
Kurkuma
Kurkuma – laba naturāla antibiotika, vienlaicīgi uzlabo gremošanu un nodrošina zarnu floras normalizāciju. Kurkumas sastāvā ir vielas, kas iedarbojas antibakteriāli – tās piekļūst sliktajai baktērijai un to ļoti viltīgi iznīcina. Tā ne tikai tīra asinis, bet arī silda tās un stimulē jaunu asins šūnu veidošanos.
Zaļā tēja
Zaļā tēja satur organismam svarīgas aminoskābes, tādus mikroelementus kā fluors, jods, dzelzs, dažādas minerālvielas, starp kurām ir fosfors un kālijs, kas nepieciešami sirdsdarbībai. Zaļā tēja palīdz profilaksei pret vēzi, sepsi, psoriāzi, urīnpūšļa slimībām, reimatisko artrītu, prostatas palielināšanos.
Kaņepes
Kaņepju sēklas var lepoties ar lielisku sastāvu, kas bagāts ar neaizvietojamajām taukskābēm Omega 3 un Omega 6, turklāt šo lielisko taukskābju spektru papildina gamma-linolēnskābe, kuras nozīme uzturā tiek vērtēta ļoti augstu. Kaņepju sēklas satur gandrīz visas organismam nepieciešamās aminoskābes, tādējādi tās ir gaļas un piena produktiem līdzvērtīgs aminoskābju avots.
by TVnet
-
0 commentsLeave a comment