Pussprāguša galda hokejista piezīmes - LGHF valdes sēde, 21.06.2016 [entries|archive|friends|userinfo]
kaszczejs

[ website | Pamatblogs krieviski ]
[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| GH skola = Politikas dumbrājos = ЖЖ - Ciba krieviski = Pasts Erudītu Līga ]

LGHF valdes sēde, 21.06.2016 [Jun. 22nd, 2016|12:36 pm]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
[Tags|, , ]

Protams, mēs te visi esam bišķi ahujelije pēc ziemeļzemju brauciena, un vakardienas valdes sēdes laikā tas bija pamanāms. Piedevām vēl todien pār Rīgu nāca grēku plūdu repetīcija (ja Intars nebūtu mani paķēris, nezinu, kā būtu līdz LGHF aizpeldējis) un gatavošanās lokālajiem Dionīsijiem... fu, Johannāniem...

Lai vai kā, izturīgākie uz sēdi tomēr ieradās, bet ar dziļām skumjām man jāatzīmē, ka plānotā vislatvijas klubu pārstāvju sanāksme īsti nesanāca - ne Ventspils, ne Jēkabpils, ne Valmiera neatrada sevī morālus un fiziskus spēkus atsūtīt kādu pārstāvi līdz Rīgai, un Skrundu pārstāvēja Sarkandaugava. Darba kārtība arī izrādījās pārspīlēta, un mēs pa 4 stundām vnk netikām ar to galā. Pie viena atgādinu plānotos jautājumus:

# Eiropas čempionāta rezultāti

Kopumā izlase tika uzslavēta - oupenos tika izspiests vairāk kā cerēts, pārējās kategorijās apmēram kā varēja gaidīt.

# Latvijas Reitinga turnīru apstiprināšana
Latvijas kauss, Latvijas čempionāts OPEN klasē, Rīgas čempionāts
# Pārējo Latvijas GHF turnīru apstiprināšana
Rīgas skolēnu turnīrs Sarauj, Latvijas čempionāts nominācijās, Latvijas čempionāts komandām, Rīgas kauss, Latvijas Amatieru līga,


Viss apstiprināts, izņemot RČ. Datumi arī puslīdz skaidri, bet nav vēl sarunātas pilsētas - tāpēc pagaidām nepublicēju. Sākt paredzēts 24.09 Inčukalnā ar Latvia Open. Rīgas kauss 3-4.12. LČ orientējoši 13.05. PČ Liberecā, Čehijā 16-18.06. Es vēl ieminējos par turnīru tikai labākajiem ķipa Moscow Masters starp LČ un PČ kā izlases treniņu sastāvdaļu, tas palika līmenī "hm, apdomāsim". Tika vaicāts par iespēju sarīkot turnīru Skrundā, bet tur pašlaik valdot GH panīkums - uz treniņiem nākot pat mazāk kā Rīgā, sarīkot viņi spējot, bet vietējo dalībnieku skaits būšot tāds, ka nav jēgas dzenāt visus pārējos uz turieni.

# Rīgas čempionāta lietderība

Nolemts, ka viņu mums nafig nevajag un vispār labāk uztaisīt viņa vietā ko derīgu. Tomēr pagaidām gaisā karājas mans priekšlikums reizi mēnesī Laimītē kādu ceturtdienas vai citas dienas treniņu nosaukt par Rīgas čempionāta posmu, ierakstīt tos kalendārā un tā saglabāt brendu.

# Sapāroto turnīru lietderība (Latvijas nomināciju un komandu čempionāts vienas nedēļas nogalē)

Kopvīkends diviem turnīriem atmests kā nelietderīgs, turnīri atdalīti. LKČ iecelts RČ vietā un laikā.

# Sacensību dienu maiņa
- sestdiena/svētdiena

maiņa uz svētdienu 1x sezonā situācijas novērtēšanai,


Vairums tautas aptaujā svētdienas negribēja, un pie tā arī palikām.

# Klubu turnīri
- kluba pienākumu pārskatīšana
- kluba biedru reģistra sakārtošana
- obligāta savas pilsētas vai kluba čempionāta organizēšana reizi gadā
- obligāta kluba turnīra organizēšana vairākos posmos visas sezonas garumā
- rezultātu un vietu sadalījuma nosūtīšanas kārtība Latvijas GHF un Starptautiskās Galda hokeja federācijas (ITHF) mājas lapām

# Kluba turnīru kalendāra sastādīšana un oficiāla iesniegšana LGHF
- Latvijas reitinga turnīru noteikšana sezonas kalendārā
turnīru fiksēšanas kārtība un noilgums Latvijas reitinga noteikšanai.


Klubu pārstāvju deficīta un vispārējā pofiga dēļ jautājums netika izskatīts.

# Latvijas Amatieru līgas nolikuma pārskatīšana
- 2 sacensību kārtu piemērošana
- dalības maksas ieviešana
- balvu lietderība
amatieru robežu noteikšana, daudzu vecuma grupu nepieciešamība un t.t.


Te vēl ne viss tika izlemts, bet princips būs tāds: maksa būs 2€ sīkajiem un 3€ lielajiem, spēles 2 kārtās, labākie amatieri (bet ne vairs 20-25, es ieteiktu 5-8) pēc pirmās kārtas atkal pievienojas profu 3. līgai, pārējie izspēlē savas līgas. Paredzēti 5 posmi, 4 LK posmos (ieskaitot nerīgas) un 1 komandu čempja laikā janvārī, tajā bez labāko amatieru pievienošanas kaut kam. Būs man ne visai patīkošais kopvērtējums no 3 labākajiem posmiem. No tā izriet arī balvas, lai gan tas mani arī nesajūsmina. Pēc vecumiem vairs nedalīsim, nu jau ļaudis ir apraduši ar atmosfēru un var dalīties apakšgrupās tāpat kā citur - pēc reitinga sējuma.
Palicis ne mazums neskaidru jautājumu, mana vīzija (kas vēl nav valdes lēmums) ir tāda: mazas apakšgrupas (labāk 9, max 11 cilvēku), sāk kādu pusstundu pēc profiem, lai sekretariātam nav jāņemas ar visu sagatavošanu vienlaikus, un pabeidz pirms lielajiem. Attiecīgi pārtraukums viņiem sākas un beidzas ātrāk, tikai labākie - 1-2 vietas apakšgrupās - gaida uz profu līgu sākšanos.
Vēl nav nolemts par pielaišanu amatieros, es šai sezonai piedāvāju principu - amatieri ir tie, kas uz šo brīdi nav nevienā turnīrā dabūjuši virs 75 pasaules reitinga punktiem un nav vinnējuši kādu no AL turnīriem. Sezonas laikā amatieru statuss pārskatīts netiek neatkarīgi no rezultātiem. Tāpat kā agrāk, jebkurš amatiera līmeņa spēlētājs, kas grib, var izvēlēties uzreiz sākt pie profiem.

# Latvijas čempionāta OPEN klasē nolikuma pārskatīšana
- nesvarīgo spēļu skaita samazināšana
- kvalifikācijas kārtas ieviešana lielāka dalībnieku skaita rezultātā
- amatieru piesaistīšana kvalifikācijas kārtā
amatieru cīņa par savu balvu un t.t.,


Jautājums netika izskatīts laika trūkuma dēļ.

# Latvijas čempionāts komandām nolikuma pārskatīšana
- ieviest par uzdevumu katram normālam klubam gādāt par tīrās junioru komandas līdzdalību
- spēlētāju maiņa vienas spēles laikā starp 2 komandām ieviešana
- jaunas kārtas lapas izvērtēšana
labākās (vai vairāku) komandas daļēja atbalstīšana līdzdalībai Pasaules klubu čempionātā


Jautājums netika izskatīts laika trūkuma dēļ. Vēl jo vairāk, neraugoties uz maniem kuslajiem vaidiem, pēdējais LKČ joprojām nav pasaules reitingā, kurā ir visi pārējie mūsu LKČ kopš 2002. gada!

# Rīgas kausa nolikuma pārskats
- nesvarīgo spēļu skaita samazināšana
- TOP spēlētāju iesaistīšanās agrākā stadijā
Sarauj turnīra labāko dalībnieku piesaistīšanas lietderība Rīgas kausam un t.t.


Jautājums tika nesaudzīgi izķidāts. Pašreizējā versija - ierobežot pamatsacensību dalībnieku skaitu līdz 190, no tiem max 180 pieteikušos pēc reitinga un ārzemnieku, atlikušajiem kvalifikācijas sacensības par brīvajām vietām (cenšoties novest skaitu līdz 190, bet ne vairāk kā 20 kvalificēto). Topus spiedīsim sākt spēlēt ātrāk, nav ko viņiem tikt vadātiem pa zoodārziem uz paviāniem skatīties, kamēr citi spēlē un sapņo ieraudzīt dzīvus meistarus.
Saraujniekus aiz birokrātiskiem iemesliem tomēr atkal dzīsim uz Rīgas kausu, bet piespiežot viņus iziet kvalifikāciju. No sportiskā viedokļa tas ir acīmredzami kaitīgi, bet nepieciešams propagandai. Pats Sarauj šosezon skaitīsies ne vairs Rīgas, bet Latvijas skolēnu čempionāts ar to pašu sistēmu. Es gan iebildu, ka tālumniekiem braukt desmit spēļu dēļ nu nekādas jēgas, un cerētais tūkstotis nez vai tā sanāks, bet Romāns cer uz Jūrmalu un tamlīdzīgiem Pierīgas caurumiem.

# Visu Latvijas klubu pārstāvju uzaicināšana uz Latvijas GHF kopējo sēdi (LGHF Biedru sapulci).

Nu aicinām, aicinām... Varbūt vispirms vajadzētu sazvanīt visus trenerus un aptaujāt tos par nodarbībām vasaras periodā un kad tās plāno atsākt, ja tās pārtrauc? Citādi saitā stāv tīrā dezinformācija, kas grauj mūsu autoritāti. Kāda jēga tērēties uz propagandu, ja pēc tās cilvēki atnāk uz saitu, paskatās un nožēlo, ka tērējuši uz mums laiku?

Citas uzpeldējušās tēmas.

""" Atbildei uz manu kritiku, turpmāk izlases tālbraucienos autobusam pie starta LGHF būs pietura arī centrā. Iespējams, pretī ZA, no kurienes jau esam braukuši.

""" Iestāsimies par dalībnieku skaita celšanu PČ nominācijās, lai nebūtu tā, ka kāds aizbrauc spēlēt tikai par izlasi.

""" Apcerot Tallinu, tika minēta nesakarīgā atklāšana ar pārmērīgu pļāpāšanu, visumā jēdzīgie džingli (un kārtējais aicinājums tos standartizēt pasaules mērogā, iespējams, ar balss laika nosaukšanu pīkstienu vietā), neideālais galdu stāvoklis - ja man bija pretenzijas tikai pret slīdēšanu, tad citiem esot arī lekuši kloķi un nāca žēlabas par nelīdzenām renīšu malām. Pavisam žilbinoši gājis ar ripām - mēs viņiem esot iedevuši 500, viņi pirmajā dienā izlikuši 300 un tikai 60 dabūjuši atpakaļ. Nu labi, lai labāk zog ripas kā citu dalībnieku somas.
Labi zālē bijuši monitori un video kvalitāte, meistarīgs komentētājs, kurš normāli ticis galā, neko no GH nesaprazdams,- toties ļoti traucējis tribīņu trūkums zālē, sportistiem arī reizēm gribas piesēst.
Visādi sīkjucekļi pastāvīgi nojauca sacensību grafiku. Tai skaitā krietnu kritiku izpelnījās Skorpiona saits, kurā tiek ievadīti rezultāti - teorētiski tas ir ērtāks un ātrāks par mums ierastajām Intara radītajām Ekseļa tabulām, bet tajā ļoti grūti izlabot radušās kļūmes un kamēr tas nav sakārtots, tikmēr mūsu metode ir labāka. Bez tam, vietējais vaifajs skolā neizturēja daudzos pieslēgumus un vnk uzkārās. Tādēļ es nevarēju ar kameru būt klāt daudzos brīžos, kurus neskādētu iemūžināt - nācās rikšot uz viesnīcu pēc Interneta.

""" Ja kas, septembrī LGHF valdes pārvēlēšana. Kurš grib būt par prezidentu un žņaudzīties ar mūsu ekselento birokrātiju?

""" Mūsu sacensību sekretariātam sen jau vajadzīgs datorspeciālists, kuram pašam ne pārāk gribētos spēlēt - nav normāli, ka to dara paši spēlētāji. Vienu exspēlētāju pašlaik mēģinām aizrunāt.

""" Abonementi sezonai tomēr būs, jo mēs pamazām legalizējam savas finansu plūsmas un mums vajag naudas pārskaitījumus. Kam ir iespēja maksāt ar pārskaitījumu, tiem tas droši vien būs ērtāk.
linkpost comment