20 March 2019 @ 02:34 pm
cimdars labi strādā, lol  
man atnāca cedele no zviedrijas vēlēšanu kantora - informē, ka esmu iepriekš bijis ierakstīts viņu ruļļos kā balsotājs eiroparlamenta vēlēšanās, tāpēc tagad man ir jāizrakstās, ja vēlos balsot par latvijas sarakstiem. domāju to nedarīt, jo dzīvoju tomēr šeit un zviedru eiroparlamenta politiķu darbības man šķiet kudi jēdzīgākas. bet aizdomājos gan - kurā gadā tad es varēju būt balsojis eiroparlamenta vēlēšanās zviedrijā? kā arī, pats svarīgākais - kā tad šāda svarīga infa nebija nodota latvijas iestādēm, jo sanāk, ka visus šos gadus es nemaz nedrīkstēju balsot latvijā?

p.s. zinot, ka manus ierakstus lasa arī muļķi - nē, es neesmu izlēmis, par ko balsošu, un ir pat pārītis labējo partiju, kuras varētu izpelnīties manu atbalstu.
 
 
20 March 2019 @ 02:20 pm
Elpo  
Es kalpoju par kalpu sev,
Man algas nav un nevajag
Man algas nav un nevajag.
To varētu es arī Tev,
Tik nojaust likt man nesanāk.
Ar reizi vien man nepietiek,
Ar reizi vien man nepietiek,
Ar divām vienmēr ir par daudz.
Velc krustu, kur ir jāpaliek,
Velc krustu, kur ir jāpaliek,
Pat tad, ja nejūti, kāpēc.

Kā jūs saprotat pēdējās divas rindiņas?

Paldies! :)
 
 
20 March 2019 @ 10:49 am
Kama kama Kamī-li-jā  
Nevaru vien sagaidīt to stundu, kad varēšu tā vairāk parakstīt. Vizuālie un ķermeniskie izpausmes līdzekļi dominē, kā teiktu Rietumi.
Esmu šobrīd diezgan stipri mierā ar to, ka neatbilstu pilnīgi nekam un esmu galīgs frīks. Puslīdz mierā.
Protams, ka Trīrs teiktu "because I'm on Prozac", bet es teiktu "gan jā gan nē"
Bija man šonakt pravietisks sapnis par to, kā skatīties uz dzīvi, lai būtu piepildīti un atturētu nāvi no grābstīšanās.
Neatceros, tieši kur bija tas āķis, bet šodien pamodos jau zinot, ka pielietoju nosapņoto stratēģiju.
Un to Kamī grāmatiņu, ka atradu, man prieks.
Katru reizi tik priecīgi, kad atrodi kādu tādu parastu priekšmetu, no kura, pamurcot lapas, izšaujās mirdzošs milzu radījums mājas augstumā, un pakļauj tevi. Vai apskauj, apliecina: "tieši tā!", "ты не одна".
 
 
20 March 2019 @ 10:53 am
 
sen neesmu bijusi tik apjukusi: pērkot biļetes uz kādu koncertu kijevā*, pie obligāti aizpildāmiem lauciņiem ir arī šis: расскажите о себе, чем вы полезны.

*izskatās, ka kijevā cilvēki tik tiešām apmeklē marginālus koncertus, biļetes jāpērk laicīgi, nevar marinēties kā rīgā līdz dienai x un nopirkt pie ieejas
 
 
20 March 2019 @ 08:05 am
 
Mātītes pēc dabas ir bezkaunīgākas, savukārt tēviņi augstsirdīgāki (novērojumi pie suņiem un cilvēkiem).
Ja Latvijā tiesnešu vairākums ir sievietes, kā augšminētās atšķirības ietekmē tiesu lēmumus, vai tās var veicināt tiesisko nihilismu?
 
 
19 March 2019 @ 11:33 pm
grēku nožēla piespiedu kārtā - teoloģija  
Kā latvisko teoloģijas terminu "attrition"?
Ar nozīmi šādu: "In contrast to perfect contrition, imperfect contrition (also known as attrition) is a desire not to sin for a reason other than love of God."
 
 
19 March 2019 @ 04:31 pm
 
Sapnī kaut kādos literāros lasījumos Zināņu akadēmijā bija jāuzstājas arī H.E.Zēgneram.
Kad viņš iznāca auditorijas priekšā, pirmajā rindā sēdošais Rvīns Varde caur zobiem novilka "ieliktenis"
vai kaut ko tamlīdzīgu. Zēgners sadusmojās, paņēma Vardem uz gada priekšā nolikto vaporaizeri, atvēra to
un aromšķīdumu uzlēja viņam uz galvas. Varde palika sēžam un turpināja kaut ko klusi murmināt.
Lasījumu noslēgumā Rvīns bija manāmi un ļoti strauji notievējis, tāpēc paslēpās aizdurvē.
 
 
19 March 2019 @ 01:05 pm
 
saņēmu īsziņu "sveiki! piedāvāju skaistus telefona numurus!". ziņkāres mākta, iegūglēju sūtītāju, atradu adresīti, taču ar ko atšķiras zelta, sudraba un platīna numuri, tā arī neiebraucu. kam nez ko tādu varētu vajadzēt?
 
 
19 March 2019 @ 02:27 pm
Purvītis un azarts  
Drīzumā tik piešķirta spēļu zāļu finansētā Purvīša balva. Žēl, protams, ka uzvarētāju nenosaka tautas balsojums - tie, kas pie spēļu automātiem ir iztērējuši visvairāk naudas, iegūst visvairāk balsu. Tas būtu adekvāti. Varbūt arī man būtu motivācija aizietu nospēlēt vienu eiro pie vienroča bandīta. Tiesa, nebūtu vienkārši izvēlēties, kam atdot savu balsi. Tīri no estētiskā viedokļa man vislabāk patīk P. Liepas darbi. No cilvēciskā - beidzot būtu jāiedod Gabrānam, jo, šķiet, viņš ir visvairāk nominētais balvas mākslinieks. Pēdējā laikā man Orbīta vairs nešķiet aktuāla, taču, iespējams, varētu iedot par pārdesmit gadu darbību. Šmiti man šķiet aktuālāki un arī ilglaicīgi ir darījuši dažādas lietas. Visvājākais visā piedāvājumā ir Korovins - man nav saistoši skatīties kā padsmit gadu laikā vienā stilā un bez gandrīz jebkādas attīstības tiek mocīta viena un tā pati ne pārāk interesantā doma. Pārējie nominanti man būtu kaut kur pa vidu.
 
 
19 March 2019 @ 10:18 am
 
vakar iedzēru kanna pulveri, kam vajadzētu "uzlabot garastāvokli un radīt vienotības sajūtu, atbrīvojot no uzmācīgām un nemierīgām domām". nekādu īpašu efektu nesajutu; vai nu nedarbojas, vai nu nav nekā ko uzlabot. eksperimenta pēc iedzeršu vēl.

āfrikas sapņu sakne pagaidām stāv neaiztikta; patiesībā man tīri labi patīk katru nakti iegrimt tumšā nekurienē bez neviena sapņa un no rīta mosties restartētai. vēl, protams, man ir slinkums ņemties ar visu to uzputošanu utml.

***

kontekstuāli centos atcerēties, kad pēdējo reizi lietoju alkolohokolu; likās, ka pagājušogad, bet tad atcerējos, ka janvārī tak lidoju ar raini, un man ir raiņa rituāls - pasūtīt uz borta lielāko vīna pudeli, kas viņiem ir (0.187 l) un pāris loterijas biļešu pačkas, un uzdzīvot (droši vien neapzināti kopēju lakatotās turcietes, kas ik reizi uz prāmja metas pie spēļu automātiem un reāli tos okupē). atceros, ka sēdēju blakus kādam uzbekam un vienu brīdi vēl nodomāju, diez, vai viņu neaizskar sieviete, kas blakus sēdeklī tik aktīvi nododas apgrēcībām, bet izskatījās, ka viņam ir visai liels pohuj.
 
 
19 March 2019 @ 09:51 am
 
Kā pareizi krievu val. ir "Pierīga"? Окрестности Риги?
 
 
18 March 2019 @ 06:00 pm
 
No piezīmju grāmatiņām
Goran Gora par "Izstādes gleznām" 29. decembra koncertā: "Un, lūk, kā Musorgskis atdzīvina divus ebrejus."
 
 
18 March 2019 @ 02:54 pm
patriotisms zeļ un plaukst  
esmu pārliecināts, ka mūsu senči viņsaulē ir sajūsmā par šī pasākuma līmeni. ja jau aizturēto nav, tad leģionāru godināšana izveikta izcili!

Leģionāru piemiņas pasākumi pie Brīvības pieminekļa aizrit bez nevienas aizturēšanas

 
 
18 March 2019 @ 02:27 pm
 
Varbūt kāds var ieteikt foršu frizieri, kas māk griezt čirkainus matus?
 
 
18 March 2019 @ 09:52 am
 
Es vienmēr pabrīnos, kad redzu Bekdelas testu pieminētu kā super nopietnu instrumentu feminisma kino kritikai. Pirmkārt, šī ideja jau oriģināli bija domāta kā joks. Kā joks, kurā ir daļa joka, protams, bet tomēr joks, nevis akadēmiski izstrādāta kritikas perspektīva. Otrkārt, tikai ar šo testu vienu pašu nevar analizēt filmas saturu. Piemēram, gan jau, ka vairums tā saucamo chick-flick filmu formāli iztur šo testu, jo tās beibes tur runā ne tikai par vīriešiem, bet arī par šopingu un vēl kaut ko. Bet, ņemot vērā, ka galvenās varones parasti ir stereotipiskas padumjas cacas, kurām "laimīgās beigas" ir nocopēt čali, par feministiskām tās filmas būs pagrūti nosaukt.

Piemērs ir šī kampaņa - nav jau pavisam slikta lieta, un, tēmu izvēršot, tur runā par dažādiem aspektiem, taču tas Bekdelas tests ir paņemta kā vizītkarte un galvenais rīks, tādēļ jūtu virspusējības piegaršu.

Šajā sakarā - CollegeHumor skečiņš par Bekdelas testu.
 
 
18 March 2019 @ 06:46 am
 
cirslīts bija mērījies pagājušajā gadsimtā un dzīvoja pārliecībā, ka ir X cm garš. ĶMI bija pārāk pozitīvs, tas raisīja stresu, neēšanu, pārēšanos utt. Bet nesen joka pēc nomērījās vēlreiz un izrādās ir 4cm garāks, nu ĶMI ir normā un var stumt vaigos.
 
 
17 March 2019 @ 08:34 pm
 
elegants un nesamudrīts seriāls, īsas sērijas bez strēma.
Tags:
 
 
17 March 2019 @ 05:12 pm
 
Par spīti lietum, dungojot "This is my land", zemē tika ieguldīts pirmais šīgada kurmju atbaidītājs, kurš darbojās tik spīvi, ka pašiem gribējās ātrāk tīt makšķeres.
Es saprotu, ka kurmis arī ir dungojis, jo zālājs vairs nebūt nav gluds, arī tur, kur it kā formāli nav veikti acīmredzami rakšanas darbi, tomēr ir saprotams, ka zem nelaimīgajiem zāles kumšķiem ir nelegālas pazemes komunikācijas, un zālājs būtu pelnījis saukties par kurmjaini.
Ārzemju ziņās - bebrs nokodis kaimiņu lazdu, un blakuskaimiņienes mājasdraugs, kurš mūs ne pārāk priecēja ar pašizpildītām operu ārijām, ir nomiris.
 
 
skan: Simple Minds, jopcik, This Is Your Land
 
 
17 March 2019 @ 05:26 pm
 
nabaga indietis uz nodarbības beigām bija gandrīz_panikā, jo atgriezeniskā saite=nulle (vibrācijas zālē gan bija labvēlīgas, taču nevietējam grūti nojaušamas). kāda sieviete viņu mierināja: ja latvieši neko nesaka, bet neiet klusējot prom, viņi ir verī, verī hepī.

diemžēl m. no manis šķirsies vai pārtaps par abjūzeri, ja publicēšu video, kur viņš griež bolivudas dejas; paldies [info]ago, kurš/-a man pirms laika atsūtīja linku uz haļavno nodarbību. pēcpusdiena pavadīta saturīgi!
 
 
17 March 2019 @ 05:06 pm
 
jautājums tiem, kas nedaudz zina soc.mediju (FB) mārketinga specifiku:
kā tulkot "impressions"?

"Thanks to a paid Facebook campaign, “XYZ” generated almost three million impressions"
 
 
17 March 2019 @ 12:39 pm
 
Es varētu strādāt shitty dinner un profesionāli izturēties pret cilvēkiem slikti!
 
 
16 March 2019 @ 07:40 pm
 
Izlasīju, ka normāls japānis dzīvo tik ilgi (ja vien nav izveicis goda pašnāvību), ka dzīves laikā vismaz trīsreiz esot pieklājīgi mainīt profesiju.
Es jau vienreiz pilnībā esmu mainījusi profesiju, tāpēc domāju, ka vajadzētu vēlreiz, jo, lai arī zināms līmenis ir sasniegts, korporatīvā elpa karsti elpo pakausī, virsstundas nespirdzina, gandarījums mazinās. Es arī esmu gatava ieguldīt pārmaiņās laiku un naudu, bet pagaidām vēl neesmu pārliecināta, kādās tieši, Lielo Aicinājumu vēl neesmu sadzirdējusi, īpašu talantu nav. Mīļā draudze, kādus pakalpojumus es jums varētu iemācīties sniegt? Iemācīties masēt? Izmācīties par mālderi un pindzelēt durvis? Kas ir pilnīgi nepieciešamas profesijas, kurās var iesaistīties ar īpašu talantu neapveltītas matronas?
Man šķiet, ka pilnvērtīgi gleznot un vadīt trolejbusus es gan neiemācīšos.
Patīk, bet ne padodas, visādu augu audzēšana un dzīvnieki. Cilvēki arī nav pretīgi. Interesē medicīna, bet nu tie gadi... Ar cipariem ne tā ka draudzējos, bet attiecības uzturu.
 
 
16 March 2019 @ 07:06 pm
 
ou! kāpēc rīgā vēl nav tūres "atbaidošā pilsētgalva"?

https://awesomekyiv.com/awful-kyiv-walking-tour/
 
 
16 March 2019 @ 06:41 pm
 
tā vien kūsā saprašana un miers pēc terapijām?
 
 
16 March 2019 @ 05:41 pm
Kvadrifrons un Randa  
Beidzot aizdevos uz Kvadrifronu ("Himna"). Parasti man rodas dabiskas aizdomas pret saslavētām vietām, taču jāatzīst, ka redzētais mani patīkami pārsteidza.
 
 
16 March 2019 @ 08:19 am
 
Cik maksā atvērt kontu valsts kasē?
 
 
16 March 2019 @ 02:52 am
 
redzi, cik daudz vakarus es sevi noturēju rokās
 
 
15 March 2019 @ 09:57 pm
 
Jaunkundze ar draudzenīti aizgāja fotogrāfēties. Nu tāpat vien, lai smukas bildes kopā. Tad nu ir tā, ka 16 gados var ar bīsi šaut pa zvēriem, bet lai fotogrāfētos (drēbēs, pieklājīgās, bet nu bez hidžāba) vispār vajag vecāku rakstveida piekrišanu.
Fotogrāfs bijis saprātīgs un noticējis uz vārda, ka datu subjektu vecāki viņu neiesūdzēs par fotogrāfēšanu bez vecāku rakstiskas atļaujas.
 
 
15 March 2019 @ 05:02 pm
tulkojums no latviešu uz franču val.  
nepieciešams iztulkot "Šūpuļdziesmas Ļeņina mazbērnu bandai" uz franču valodu. man piedāvāja variantu "Berceuses du groupe des petits-enfants de Lénine", bet mani drusku māc šaubas, ka tas drīzāk nozīmē "Ļeņina mazbērnu bandas šūpuļdziesmas". un tas nav gluži tas, kas ir domāts...

kāds var izlīdzēt ar padomu?
 
 
15 March 2019 @ 03:12 pm
idiotismam mēdz būt dažādas sejas  
 
 
14 March 2019 @ 10:12 pm
 
Kuras ir skaistākās (latviešu) bēbīšgrāmatas? (Tā sakot, spark joy?)
 
 
14 March 2019 @ 10:03 pm
Grāmatas iesiešana  
Kur Rīgā smuki un par adekvātām naudiņām pareizi izprintēt un smuki iesiet grāmatu? Vienu eksemplāru, dāvanai.
Un vēl - vai autortiesības kāds čeko?
 
 
14 March 2019 @ 03:13 pm
 
neldija nervozi pīpē stūrī; autoplacī dāma tirgo pežō ar segvārdu rižā žanna un attiecīgo uzrakstu uz kapota.
 
 
14 March 2019 @ 12:39 pm
 
kur Rīgas centrā ir publiskās pieejamības datori + printeri?
 
 
13 March 2019 @ 09:33 pm
 
Vai šitas te beidzot nav jūsu mopēds?
https://www.delfi.lv/news/national/criminal/policija-mekle-mopeda-ipasnieku.d?id=50903277
 
 
13 March 2019 @ 05:46 pm
 
Google tulks ir tik neciešams. Teju katru reizi, kad to lietoju, tas nevar pārtulkot pa kādam vienkāršam vārdam. Šoreiz tas ir update. Lai vai kā, kādam ir kādi ieteikumi par kādu citu online tulku, kam nav šādu problēmu?
 
 
13 March 2019 @ 03:42 pm
 
šodien kafenē cilvēki gribēja nopirkt jaunā varoņu čelendža kreklu. nepiedaloties tajā. par 200 eiro.

viņiem tika atteikts :>
 
 
13 March 2019 @ 01:30 pm
 
Sapnī braucu tramvajā bez biļetes. Tad atvērās vadītāja durvis, pa kurām izliecās padzīvojusi sieviete, kura man kliedza: "Nu, kas ir, Kilogramskultūras, ko stāvi?! Biļete nav jāpīkstina?!" Pārējie pasažieri apgriezās savās sēdvietās un skatījās uz mani. Man palika kauns.
Nākamajā pieturā pa aizmugurējām durvīm strauji izkāpu laukā.
 
 
13 March 2019 @ 02:12 pm
Portugāle maijā  
Meklēju vietu Portugālē ārpus Lisabonas, kur apmesties uz divām nedēļām maijā.
Jauku vietu ar atmosfēru, kur var gan mierīgi pastrādāt (vismaz ciešams internets), gan pabaudīt dabu/pludmali/kulināriju/vietējo kultūru.
Vēlams bez nepieciešamības īrēt auto.

Šobrīd apsveru: Sagres, Ericeira, Sines, Nazare, Zambujeira del Mar - ir kādi komentāri par šiem miestiem?
Varbūt ir pat ieteikumi apartamentiem/brīvdienu mājām u.tml.?
 
 
12 March 2019 @ 09:15 pm
 
kādam ir pieredze ar acālijām? gribu iesēt tās podiņā savā istabā, bet esmu dzirdējusi, ka tās ir jutelīgas. kā man par viņām būtu jārūpējas?
 
 
12 March 2019 @ 02:55 pm
Jaunuzņēmumu atbalsta programmas  
Sveiki! 

Vai kādam no jums ir praktiska pieredze ar LIAA Jaunuzņēmumu atbalsta programmām un tieši ar šo punktu:

iedzīvotāju ienākuma nodokļa atlaide
  • darba ņēmējs, par kuru veikts fiksētais maksājums, ir tiesīgs nemaksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli;

It kā jau latviešu valodā un tā, bet tomēr gribēju saprast, vai tas rakstītais tiešām ir tas, kā es to saprotu, proti, ka darbinieks vispār nemaksā ienākumu nodokli šajā atbalsta periodā?

 
 
11 March 2019 @ 09:08 pm
 
Tā kā termiņi spieda, nedēļa iesākās ar spirdzinošām darbstundām. Kad nu visa darba degsmes joprojām pārņemta, viegli līgodamās nogurumā, brašā plintnieces solī nogriezos uz Brīvības ielas, gandrīz sadūros pierēm ar simpātisku plikgalvi, kretīnu manā vecumā, pavisam erebušu, ar aluspudeli rokā (Cēsu, tumšais, samta vai kā nu tur).
Kungs mani tūdaļ aicināja līdzi. Dzert un atdoties.
Es atteicos, jo destruktīvas attiecības man jau ir bijušas, pie tam darbs mani jau bija pilnībā apmierinājis.
Erebušais kungs to tūdaļ ļoti nožēloja, pravietiski paziņojot, ka vajagot gan labāk dzert un atdoties, ja dzīve piedāvā, jo nevar jau zināt, ko nesīs rītdiena.
Galvā man bija pilnīgi nepiemērota adīta rozā cepure ar bumbuli.
Vēl šodien darbā aizmirsu paēst. Piecos attapos, ka termosā ir ķirbju zupa.
Mani bērni, bez tā, ka nav jāiet vieniem naktī, tumsā tīrelī, jums jāzina, ka ķirbju-burkānu biezzupa, kas septiņos trīsdesmit rītā iepildīta termosā, piecos pēcpusdienā vairs nav pilnīgi drošs ēdiens pat samurajiem. Gaidu reakcijas.
 
 
11 March 2019 @ 09:07 pm
 
cilvēkā iekšā ir otrs, itkā cilvēks, kurš ir visnotaļ rosīgs, bet uz sadrabību vai komunikāciju nepielaužams. ļoti patstāvīga osoba.
un lūk, kad mēs sēžam pie kompūtera vai domājam savas pretrunīgās domas, tad tas otrs, iekšējais ir iespīlēts un nekā nevar. bet, kad mēs ejam dzīvē un rīkojamies, tad tas otrs sāk uzdarboties oi oioi, pardun, kāds tu aktīvs...
to sauc par intuīciju, tā rokās nedodas, bet piepildās.
 
 
11 March 2019 @ 03:52 pm
 
kaut kā uz dureni nopirkām biļetes uz kijevu (domāju, esmu baiso ukraiņu šovu, ko tulkoju diendienā, sazombēta, tāpēc). pastāstiet kaut ko par kijevu.