kāzu jubileja nr3

Posted by [info]inese_tk on 2014.05.05 at 23:59
=> Salaspils - Ikšķile - Tīnūži - Suntaži - Mālpils - Nītaure - Skujene - Alauksts - Vecpiebalga - Druviena - Triza - Galgauska - Gulbene - Smiltene
<= Smiltene - Bērzkrogs - Bānuži - Lode - Taurene - Māļi - Nītaure - Zaube - Ķeipene - Suntaži - Kangari - Salaspils

7dien, daļēji pa Ērgļu ceļu, daļēji pa tam paralēlo grantinieku, dragājām uz pirti Galgauskā. bez īpašām pieturām, jo ~13:00 bija jābūt tur. pirts bija debešķīga - rekomendēju - pirtniece Valda Vītola. pēc tam iebraucām Gulbenē, kur iepriekš nekad nebija gadījies būt un, kura manā atmiņā ierakstījās kā pilsēta, kuras centrā ir 3 apbedīšanas kantori. tur, tāpat mašīnā sēžot iekodām un devāmies pārlaist nakti Smiltenē.

Garš un lēns rīts Smiltenē, vizīte kapos un centrā. auksti, bet vēl saulaini. vienā brīdī gan bija krusa, ar tai sekojošu sniegputeni. mājās braucām pa šoseju līdz Bērzkrogam un tālāk pa mazākiem ceļiem un celiņiem. maršruts daļēji sakrita ar turpceļu, bet šo to pamainījām un vairāk stājāmies kaut ko skatīties. skatīšanos gan ļooooti apgrūtināja mežonīgais un necaurredzamais sniegputenis.


Upmalas (īsi pirms Mālpils) asociējās ar Detroitu. ļoti drūma un pamestības auras apdvesta vieta. turpat vēl stāv uzsprāgusī māja, kuras logā ir uzraksts "Jūs variet palīdzēt" un bankas konta numurs.




Mālpils nomalē, kādā industriālā teriotrijā stāv milzu krājkascūka




kaut kur nekurienē (ja pareizi atceros, tad Salmiņos), ne visai estētiska paskata aplokā, dzīvo kiangi (jeb kulāni?)


zaļā piecdesmit nokrāsas


kaut kur netālu no Gulbenes


Gulbene (tur lija, staigāt baigi negribējās)


Gulbene - Smiltene


5. maija sniegputenis Smiltenē


šīs bildes ir nodeva manai bērnībai. mana mamma aizrāvās ar fotogrāfēšanu kādreiz. pati mājās attīstīja bildes. arī ar puķaudzēšanu aizrāvās. tāpēc man ir daudz bilžu no bērnības ar ziediem rokās. tiklīdz bija kādam gadījumam saplūktas puķes (kā piemēram šajam - ko nest uz kapiem), tā bija jābildējas




Smiltene






Vecsautiņu avots


kaut kur starp Smilteni un Bērzkrogu










Bānužu velnakmens


Bānužu velnakmens sargs


Lodes baznīca. Tādā es būtu ar mieru precēties, ja citādi nevarētu.




Pīsla (Gaujas pieteka)






tūrisma ceļvedis solīja skaistu, tālu skatu no šīs vietas
Zaļkalns ir viens no ievērojamākajiem skatu punktiem Vecpiebalgas novadā, no kura paveras lieliska ainava, atklājot skatu uz Gaujas ezeriem. Paugura absolūtais augstums 237m v.j.l., relatīvais augstums 50m.


tālais skats


drusku noskaidrojās




vēl drusku noskaidrojās










Māļu baznīca
Dievnamu (atrodas Skujenes – Vecpiebalgas ceļa malā) 1872. g. cēla pirmais izglītotais latviešu arhitekts Jānis Frīdrihs Baumanis (1834. – 1891.), kas ir vairāku pazīstamu celtņu – J. Vītola Mūzikas akadēmijas, Rīgas cirka, Valsts bankas u.c. ēku projekta autors. Padomju laikā Māļu baznīcā atradās tukšās taras pieņemšanas punkts, bet mūsdienās – saglabājies tikai ēkas ārējais veidols.












Kosas Sv. Nikolaja pareizticīgo baznīca.
Kosas Sv. Nikolaja pareizticīgo baznīca ir viena no tām retajām lauku pareizticīgo baznīcām, kurai ir pastāvīga draudze , kaut arī pašlaik dievkalpojumi nenotiek priesteru trūkuma dēļ. Šeit visus padomju gadus ir notikuši dievkalpojumi. Arhitektoniski Krievzemei raksturīgās dievnamu celtniecības būvformas šeit ir lokalizējušās – ir atmesta sīko detaļu pārsātinātība. Blakus sakoptajai baznīcai atrodas vecais Kosas skolas nams, kas pašlaik stāv neizmantots. Kosas pareizticīgo skola kādreiz izcēlusies ar labu materiālo nodrošinājumu un plašu bibliotēku. Netālu no baznīcas ir Kosas pareizticīgo kapsēta.
Tūristiem baznīcu būs interesanti apmeklēt, zinot to faktu, ka vēl šodien dievnamā nav elektrības. Telpu izgaismo ar svecēm.



blakus tai varēja dabūt drusku gaiļbiksītes






Nītaures Kristus Piedzimšanas pareizticīgo baznīca


Zaubes baznīca


Zaube








* LV grantinieki, īpaši paugurainākajās daļās, ir brīnišķīgi skaisti;
* nezināju ka Centrālvidzemē ir tik daudz pamestu pareizticīgo baznīcu;
* saistībā ar nesenajiem nepatīkamajaiem notikumiem, kaut kā izteikti acīs dūrās dzeloņdrātis - ar tām ir pilnas Latvijas pļavas, ceļmalas un lauki;
* 5. maijā tāds sniegs un putenis vēl nebija piedzīvots. lai gan, cik man zināms 1953. gada 12. maijā arī sniga sniegs;
* redzējām daudz stārķu, mazāk dzērvju, vairākus zaķus, vienu vāveri un vienu alni;
* un pirts tiešām bija debešķīga. emocionāla reanimācija pēc zirga pazušanas un meklēšanas šausmām.

Reply to this entry:

No:
( )Anonīms- ehh.. šitajam cibiņam netīk anonīmie, nesanāks.
Lietotājvārds:
Parole:
Temats:
Tematā HTML ir aizliegts
  
Ziņa:

Gandrīz jau aizmirsu pateikt – šis lietotājs ir ieslēdzis IP adrešu noglabāšanu. Operatore Nr. 65.