Carpe · Diem


August 19th, 2013

Entries · Archive · Friends · Profile

* * *
Reibums no dzīves. Rīgas svētkos vienīgais, kas ļoti patika, bija krāšņais salūts un manas meitenes blakām. Citādi, kaut kā vairs īsti ne šeit piederīga. Sociālajā pedagoģijā to sauca par vērtību krīzi - vecās zudušas, bet jaunās vēl nav izveidojušās. Gāju pusnaktī uz mājām pār savu Akmens tiltu, laikam jau pēdējo reizi pirms braukšanas, austiņās King of the wild things , un varu apzvērēt, ka tik tikko fiziski nepacēlos virs zemes un nesāku lidot.
Ja tāda ir tā vērtību krīze, tad lai ir.
Pēc nedēļas esmu Māstrihtā.
Un, ziniet, mēness visur spīd vienādi.
* * *
Jūs nevarat iedomāties, kāda ir domu plašuma atšķirība, komunicējot ar LV un ārzemēs studējošajiem. Tas redzesloks, kas nāk no ārzemju izgl. sistēmām, ir f.a.n.t.a.s.t.i.s.k.s. Jo, pirmkārt, tie cilvēki tiek mācīti domāt, un otrkārt, domāt plašāk. Esmu lidojumā tajās pāris reizes gadā (!), kad no ārzemēm atbrauc kāda draudzene, un beidzot var ar kādu daudzmaz savā vecumā arī parunāt*
Esmu pilnīgi pārliecināta, ka ar izglītību līdz augstākajai mūsu valstī viss ir pilnīgā kārtībā, par mūzikas vidusskolām nerunājot - ar tur iegūtajām zināšanām pietiek vai visai dzīvei, jebkurā valstī vai kontinentā ar mūsu sistēmu būsi tur topā. Bet augstākā ir viena liela, liela vilšanās. Sēdēju nesen 2. kursā mūzikas vēsturē, vairs neko neredzošām acīm, nedzirdošām ausīm un domāju, kāpēc tāds riņķa dancis, ka atkal jāmācās ir tieši tas pats, ko es jau zinu? Mocarts, Bēthovens, Bahs - tās ir vērtības, par kurām pārliecinājos jau iepriekšējos 13 gadus. Atnāku uz augstskolu - tas pats. Kaut gan ir taču tik, tik, tik daudz kas vēl cits pasaulē, par ko šeit nekad nestāstīs un vispār nekad neiedomāsies stāstīt. Un muzikologu, pedagogu, u.c. iestājeksāmenos nudien nav jāzina visas tēmas, jāatreferē visi komponisti, cik tad var ņemties ap mehānisko atmiņu vien. Drīzāk ir jājautā, ko tu dzirdi mūzikā un jāskatās uz pašu galveno - ko tu vispār dzirdi un redzi.
No redzošiem un dzirdošiem studentiem veidojas redzoši un dzirdoši cilvēki. Savukārt redzoši un dzirdoši cilvēki tālāk veido valsti.

Mēs katrs jēdzienu "laiks", protams, uztveram individuāli, bet dzīve nudien nav tik gara un laikietilpīga, lai vēl vispār veltītu kaut rindiņu šai visai nejēdzībai.
Man vienkārši sāk palikt ļoti, ļoti žēl sava laika. Un saka taču, ka tas ir vienīgais, ko cilvēks nevar atgūt. Jo vairāk.
Jo vairāk.

*Parunāt - es dzirdu, tu dzirdi, viņš viņa dzird, mēs dzirdam, jūs dzirdat, viņi viņas dzird
un
redz
un
jūt.

* * *
-Un ko tu dari brīžos, kad tev, esot prom, ļoti, ļoti sagribas mājās?
-Tādu brīžu patiesībā nav, ir tikai mirkļi, kad jūtu, ka esmu citādāka kā šejienieši, un tad šķiet - jābrauc mājās, tur mani sapratīs. Tad padomāju un saprotu, ka tieši tur visvairāk nesapratīs.
/saruna ar Kati/
* * *

Previous Day · Next Day