18 November 2024 @ 09:58 pm
 
Runājot par saules enerģiju un par to, ka nepietiek vietas, kur uzstutēt paneļus.
Jā es zinu, ka Austrālija nav labākais piemērs.

https://www.pv-tech.org/rooftop-solar-pv-provides-107-5-of-grid-demand-in-south-australia/
 
 
18 November 2024 @ 09:02 pm
Runājot par saules enerģiju un par to, ka nepietiek vietas, kur uzstutēt paneļus.  
Jā es zinu, ka Austrālija nav labākais piemērs.

https://www.pv-tech.org/rooftop-solar-pv-provides-107-5-of-grid-demand-in-south-australia/
 
 
18 November 2024 @ 08:01 pm
 
šogad ir vieglāk kaut kā lepoties ar savu valsti un tās dzimšanas dienu, kad prezidents ir nepārprotams triksteris. viņš mums ļoti piestāv - tam, kas mēs esam, nevis tam, kas mēs gribētu būt, jūtos mazliet tā, it kā mūsu valsts estētiski sevi ownotu tikpat stilīgi kā Islande un Somija.
 
 
18 November 2024 @ 12:12 pm
 
Joks par to, ka izaicinājumu izvēlēties šodien fimu varētu atrisināt ar "Mērnieku laikiem", lika aizdomāties par to, cik liela nozīmē mūsdienās ir stāstiem, ko ir pieņemts uzskatīt par kanonu. Es arī iztēlojos, kā viss zemāk rakstītais stereotipiskā literatūras skolotājā varētu izraisīt automātisku sašutumu.

No vienas puses es saprotu ideju, ka skolā mēs iepazīstamies ar literatūras klasiku, lai saprastu to, kā mēs no punka "A" nonācām līdz punktam "B". No otras puses tādi pizģuki kā es neko no šī visa neiemācījās. Bet ja atmetam formu, evolūciju un laikmeta garu, es īsti neatceros, ka "Mērnieku laikos" būtu kāds dziļš saturs, kas būtu relevants mūsdienām. Nav gluži "Noziegums un sods". Un ar mūsdienām es nodeomāju to, ka mēs vairs nebraucam zirga pajūgā, un neēdam sklandrausi, bet gan to, ka mēs esam ekspozēti tik daudz dažādiem stāstiem un perspektīvām, ka daudzi tīņi mūsdienās pasauli saprot labāk, kā cilvēki mūža norietā pirms simts gadiem. Un es nesaku, ka viss saturs šodien ir kvalitatīvs, bet viņa ir tik daudz, un no tā ir teju vai neiespējami izvairīties. Par piekļuvi milzīgam pasaules stāstu katalogam visdažādākos abstrakcijas līmeņos nemaz nerunāsim. Bērns mūsdienās var pat safanoties par jebkuru reliģinu no budismam līdz islāmam, nevis būt ekspozēts vienīgajai pieejamai reliģijai, jo tiek paņemts līdzi uz dievkalpojumu. Un šķiet mazliet jocīgi šinī pārbagātībā divdesmito reizi malt uz rinķi šo veco melodiju, un birdināt aizkustinājuma asaras. Un viens ir "Mērnieku laiki", bet tas latviešu fetišs uz ciešanām un lekšanu Daugavā - vienlaicīgi irgojamies par to, vienlaicīgi glorificējam.

Ja mani kādreiz nošaus par dzimtenes nodevību, tas nebūs par lojalitāti pret ienaidnieku, lai gan humanitāras vērtības pārāk daudzu tautiešu acīs jau ir ienaidnieks, bet drīzāk par to, ka es nepietiekami mīlu Raini un Purvīti.
 
 
18 November 2024 @ 12:58 pm
 
Vispār labprāt jums veltītu vēl vienu Ingmāra Freimaņa dzejoli valsts svētkos:

*
Novembrī visbiežāk
Es ceļu galdā bietes.
Man patīk celt galdā
Bietes.

Man galdā 9999 ēdieni,
Jums galdā samtainā migla.
Baltajā cukurā mērcēti burkāni,
Jo cukurs atbruņo.

Biežāk gribas celt galdā
Un godāt vietēji audzētās bietes.
Biešu salāti nāk no zemes,
Kur bietes aug.
 
 
18 November 2024 @ 12:52 pm
 
valsts svētkos es jums gribētu veltīt Ingmāra Freimaņa dzejoli "Latvija"


Skaties uz izkārtni.
Tur ir norādīts: Latvija.
Latvija Latvija Latvija.

Latvija Latvija Latvija
Latvija Latvija Latvija
Latvija Latvija Latvija.

Latvija, gļēvuli!
Vai skaidrs?
Šeit ir Latvija.

Latvija Latvija Latvija
Latvija Latvija Latvija
Latvija Latvija Latvija.
 
 
18 November 2024 @ 12:20 pm
Stulbie degroveri, ka tik mūs ierobežot.  
These results suggest that it is possible to substantially reduce plastic waste mismanagement – one of the grand environmental challenges of the modern era. However, it is also sobering and instructive to consider the robustness of the policy package required to achieve such a result.

https://www.science.org/doi/10.1126/science.adr3837
Tags:
 
 
18 November 2024 @ 12:11 pm
 
Piemēram, ja tev ir miljardi, tad tu vari nopirkt vēlēšanas un saregulēt visu, lai tiktu pie triljona, kamēr pārējie nevar savilkt galus kopā. Stilīgi. Man droši vien, ka skauž.





Un tas ir nepierēķinot twitera pirkumu.
 
 
 
18 November 2024 @ 11:41 am
Interesanti.  
Ja jebkurš cits pērtiķis (ne homo sapiens) atrastu veidu kā uzkrāt daudz pārtikas (hoarding), kamēr citi sugas brāļi turpat blakus mirtu badā, tad zinātnieki mestos skaidrot, kas nav labi ar attiecīgo pērtiķi un vidi, kurā ir uzradusies tāda nedabīga iespēja.
Homo sapiens gadījumā, uzkrājēji tiek slavināti kā kaut kas uz ko tiekties visiem. Un tie, kas mirst badu, ir paši vainīgi.
 
 
18 November 2024 @ 09:32 am
 
Bet labi, tur vispār laikam ir taisnība par to kreiso un labējo politiku un dažādo attieksmi pret formu un vēlmēm
Pa lielam, kreisie domā, ka, ja cilvēkam nebūtu politiķu, tad cilvēku kopienas pašorganizētos veidos, kas ir ļoti piemēroti ne vien izdzīvošanai, bet arī plaukšanai un labklājībai, un politika ir tikai rīks, kā to darīt organizēti un lielās masās
Kamēr labie pieņem, ka cilvēks ir tāds nezvērs, ka, atstāts savā vaļā, toč visiem rīkli pārgrauzīs, novedīs sevi kapā ar nekontrolētu sekošanu zemākajiem instinktiem "pisties un dolbīties" un nekad neko jēdzīgu neizdarīs
Skaidrs, ka nevienam no šiem galējiem variantiem nav taisnība, jo īpaši ne pie mūsdienu civilizācijas un pavisam jo īpaši ne tad, ja runa ir par 4 gadu griezumu
Toties lielisks iemesls visiem iesaistītajiem skatīties uz otru pusi kā cilvēkiem, kuriem toč kaut kas ar iekārēm nav kārtībā, ja jau "to vien grib kā atļauju darīt visu, ko grib" / "jeziņ, kas tev kaiš, kādas preteklības tu darītu, ja tas nebūtu aizliegts?"

/ Atvainojos par kkādu 1. kursa vielu morāles filozofijā or smth, tur noteikti ir gudrāki veidi, kā par to domāt
/ Nesaistītu iemeslu pēc diskusiju komentēt/moderēt nav laika, so fuckoff, šeit praktiski viss būs skrīnots
 
 
18 November 2024 @ 09:42 am
 
vai zazis domā, ka pist cūkas ir dzīvnieku labturība? fuj, "vegāns" atradies
 
 
17 November 2024 @ 10:11 pm
 
LA.LV Govju automatizētā slaukšana ar robotu kļūst arvien populārāka. Uzticot kādas funkcijas fermā veikt robotiem, var ievērojami uzlabot saimnieka dzīvesveidu un mazināt spriedzi. Viena no robotizētās slaukšanas sistēmām ir tāda, ko govis apmeklē pēc brīvprātības principa, respektīvi, kad to vēlas. Būtu labi, ja govis uz slaukšanu robotā ietu vismaz trīs četras reizes dienā. Jebkura novirze, kas govij rada stresu, ietekmēs arī robota apmeklēšanas biežumu un veselību. Piemēram, guļvietu kvalitāte, grīdu atbilstība, slimības, īpaši klibums u. c. Loģiski, ka govis slaukšanas robotu labprāt apmeklēs tikai tad, ja tās būs veselas, atpūtušās komfortablās guļvietās, spēs brīvi pārvietoties bez sāpēm un bailēm nokrist un ja fermas iekārtojums ļaus izvairīties no rangā augstākiem dzīvniekiem.
 
 
17 November 2024 @ 09:18 pm
Oksimorons.  
Konservatīvie un humora izjūta.
 
 
17 November 2024 @ 06:21 pm
 
Paldies chatGPT par skriptiem. Pats nekad tādus nebūtu izdomājis.
 
 
17 November 2024 @ 05:46 pm
 
Maiks Taisons man liek domāt par to, kurš ir vai nav pelnījis piedošanu. Neesmu redzējis vai lasījis ar viņu nevienu interviju, bet visādi citāti no viņa, kas mētājas pa internetu, liek domāt, ka viņš spēj sakarīgi artikulēt savas domas un sajūtas. Vēl bez runām par to, ka viņa tituliem nav nekādas īstas vērtības, viņš arī runā par to, ka viņā joprojām mājo viņa personības tumšās puses, bet viņš ar tām tiek daudz labāk galā. Tas man rada vēlmi viņu cienīt, neskatoties uz viņa pagātni. Tas atvieglo arī iespēju cienīt viņa pagātnes sasniegumus un talantus. Manuprāt ir svarīgi apzināties gan savas personības sliktās, gan labās īpašības. Un es šo nedomāju kā vispārīgu frāzi, bet gribu pateikt, ka nepamatota sevis nosodīšana nav labāka par nepamatotu iedomību. Tā ir citādāka, bet abas ir kaitnieciskas, un bieži ne tikai sev, bet arī apkārtējiem. Bet piedošana dod telpu mēģinājumam būt labākam cilvēkam.
 
 
17 November 2024 @ 03:25 pm
man mango ēšana izvērtās par diezgan šmucīgu padarīšanu.  
Klangphonics - Ghost (Find Me Again)
 
 
16 November 2024 @ 08:49 pm
 
Man gan nenobira ne asarina. Rip motherfuckers. Vienīgais paldies T par to ko iemācījos par “formu”, no vina redigēšanas.
 
 
16 November 2024 @ 12:41 pm
Par saprātīgām būtnēm runājot.  
Animal sentience is often thought of as a complex, poorly defined, subjective, and abstract concept, raising as many questions as it does answers. If you talk to different people about their views on animal sentience you will undoubtedly get various responses. If you asked a pet owner whether animals have feelings, they would regale you with stories of when their dog comforts them, or is proud of himself when he opens a closed door. A farmer who works closely with his or her animals may tell you about how cow number 19 likes being tickled behind her ears, and how cow number 25 is the shy and cautious one. But then you may talk to someone who sees animals only in terms of their monetary value. Animals to such people are not living, sentient beings, they represent commodities. It is far easier for them to see animals in this way but far less convenient for them to consider their ability to suffer or their need to experience positive emotions like pleasure. How people perceive animals is never black and white, attitudes may depend on the species in question, and the animals perceived mental ability [47]. However, when you consider how we treat the animals we farm for food, experiment upon, or use for entertainment, you can clearly see how important these perspectives are, and which the dominant ones are.

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0168159106001110
 
 
16 November 2024 @ 10:58 am
 
Nabaga nogribējušies inceļi ar vienu vienīgu domu prātā. F