|
Feb. 16th, 2013|02:49 pm |
1) parēķini tāmi, cik maksā digitalizācija un tad paskati iestādes budžetu un iespējas piesaistīt finansējumu, lai to veiktu.
2) painteresējies par Akka/Laa un muzeju attiecībām. nopietni - painteresējies (kāpēc nacionālā muzeju krājuma kopkatalogā nedrīkst pievienot attēlus, pat, ja tie būs redzami tikai pašas institūcijas darbiniekam no administratora datora..)!
NB! dažādās valstīs ir dažādas likumdošanas, dažādas infrastruktūras bāzes finansējuma un papildus finansējuma piesaistei un procedūras dalībai projektu konkursos.
3) tie, kuri var apliecināt, ka viņu interese ir akadēmiska, proti, mācību iestādes, institūti u.c. ar pētniecību saistītas iestādes izsniedz izziņu, uz kuras pamata tad citas iestādes pielaiž pie materiāliem. Arī arhīvos tu nevari tikt klāt visam, kam gribi, Tavu iesniegumiņu - pat ja tikai formāli - izskata direktors..
4) zinātnisko materiālu arhīvi un bibliotēkas vispār ir atsevišķs stāsts un formāli pie tām nevienam - izņemot darbiniekus - nedrīkstētu būt pieejai, tā kā juridisi nekādi "arhīvi" un "bibliotēkas" muzejos neeksistē, tā kā a) nav darbinieku un finansējuma, lai tos sakārtotu, b) nav finansu/telpu u.c. iespēju uzturēt to atbilstoši glabāšanas normatīviem un padarīt publiski pieejamu/lietojamu atbilstoši normatīviem. Tā kā, ja arī kādreiz kko tev parāda, tad visdrīzākais tev būtu jābūt pateicīgam, ka tevis dēļ muzejnieks pārkāpj savu pilnvaru robežas, nevis goņīt viņam vēl virsū par to, kas ir LV birokrātijas
nevajag savu ignoranci nogrūst uz muzeju darbinieku šķietamo neizdarību, jo, tici man, muzejos ļaudis strādā galvu nepacēluši, ja netici - vari mēģināt pieteikties darbā un pa 130 - 250 Ls algu uz rokas/mēnesī/par pilna laika pamata darbu, parādīt mums visiem, cik superīgi varēsi razkruķīt muzeju, lai tas būtu kā Zviedrijā, ASV un Lielbritānijā. |
|