19 November 2017 @ 08:26 pm
 
DELFI. Latvijā interneta lietotāji tiešsaistē vienlīdz bieži skatās gan īsus, gan garākus video.
 
 
19 November 2017 @ 05:05 pm
novembris  
jāsāk skaitīt bāri, kuros esmu dzērusi pēc to slēgšanas:
A-iela, Depo, Teātra bārs, Aptieka, kaut kāds bārs, kurš kādreiz bija pretī Ailavjū, Pils un, kopš vakardienas, arī Aleponija.
vispār man liekas, ka bija vēl, bet šobrīd neatceros.

+

vakar noskatījos Nemīlestību. baigi jaudīgi. man ļoti patika.
 
 
19 November 2017 @ 05:02 pm
 
šodien pīles cepetis ar šķovētiem kāp.
 
 
19 November 2017 @ 04:04 pm
 
Dārzā nemaz nav tik tukšs un kluss, atnāca kaķene, melnā Maška, bet man no ēdamā bija tikai kukurūzas galetes, tāpēc Maškas mīlestība tūlīt zuda. Kukaiņu pasaule arī neguļ; uz koku stumbriem joprojām slapstās garkājtētiņi, un šur tur ņirbinās sīki knišļi veseliem bariem. Nezinu, vai viņiem kāds pievērsis tik daudz uzmanības, lai dotu vārdu un taksonomisko grupu. Bez Maškas mugurkaulniekus plaši pārstāvējis kurmis ar visu savu paplašināto nukleāro ģimeni (es priecātos, ja viņi dzīvotu tajās mazajās ģimenēs, kur tētiņš, māmiņa un mazais kurmītis, bet nē tak, te laikam sanākuši arī brālēni un tantes. Un brutāli uzrok dārzu.
Vēl viens mugurkaulnieks, proti, bebrs, atklājis sezonu un iezīmējis smuko ābeli, kura aug uz ceļa. To,kurā reiz uzkāpa Jaunkundzes draudzene Luīze un vairs netika zemē; nācās nest trepes.
Bebrs dara tā - atnāk pie koka, pagaršo un iezīmē. Tas laikam nozīmē "Atnākšu vēlāk ar mazdēlu, vedeklu un kaimiņu Ernestu".
Ha, bet es atnācu ātrāk un ābeli apsmērēju ar potvasku un uzliku režģi. 1:1, bebra kungs!
 
 
19 November 2017 @ 10:46 am
Rīta prieks  
Braucu ar vilcienu uz Sūnciemu lapas pagrābties, kokus no bebra paglābt.
Stacijas veikaliņā viena pati dāma no skata tā virs piecdesmit, smalkos tūristu prikidos ar mugursomu un termosu pērk mazo dzērveņu uzlējumu (40 grādi).
Droši vien ies gar jūru. Man patīk, ka cilvēki staigā. Varēja taču sust dīvānos un skatīties varoņeposu "Saimnieks meklē sievu".
 
 
19 November 2023 @ 07:21 am
 
To pashu, tikai nedaudz citiem vaardiem, teica arii Agnese Beerzinja un Maikls Monks. Agnese teica, ka neuzskata par iistiem viirieshiem tos, kas nobeedzinaajushi sevii ieksheejo sievieti jeb juutiibu, lai it kaa vareetu buut viirishkiigi/drosmiigi. Dveeseles iet uz singularitaati pa dazhaadiem celjiem. Kaadam viirietim, kas jau sen ir bijis drosmiigs, ir jaameditee uz savu ieksheejo sievieti. Un kaadam, kursh jau sen ir bijis juutiigs, ir jaamanifestee drosmiigais viirietis. Jaunajaa laikmetaa nenotiks viirishkjaa un sievishkjaa izzushana vai arii sievishkjaa paarsvars paar viirishkjo. Mees ejam uz pasauli, kuraa abas polaritaates sanjems speeku un realizaaciju un pirmkaart - katraa atsevishkjajaa indiviidaa.
 
 
19 November 2023 @ 03:53 am
 
Ja viirietis ar sievieti censtos sarunaat vienlaiciigi iet autentiskaas intimitaates celju, pienjemot un uzklausot vienam otru bez reagjeeshanas (uztvershanas personiigi), sieviete par to negribees ne dzirdeet. Bet taa ir - sieviete sagaida, ka viirietis uznjemsies vadiibu (nevis vienliidziibu) emociju tureeshanaa zem kontroles, taapat kaa viirietis sagaida, ka sieviete uznjemsies vadiibu dzemdeeshanaa (viirietis vnk ar to nenodarbojas). Es daudz esmu domaajis par viirishkjiibu un shoreiz es sapratu - viirishkjiiba ir speet dzilji just, bet neuztvert personiski citu cilveeku, un jo iipashi dziives partneres, negatiivaas emocijas. T.i. uzaudzeet biezu aadu visam, kas naak no aarpuses, bet tajaa pashaa laikaa.. speet just dzilji.
 
 
19 November 2023 @ 03:48 am
 
Zviedrijaa jau saakumskolaas maaciishot, kaa atshkirt viltus zinjas no iistaam zinjaam. Ja tu izsaki bazhas par nekontroleetu musulmanju imigraaciju vai suverenitaates zaudeejumu, tu noteikti esi Krievijas trollis (vai taadu ietekmeets), melis un domu noziedznieks. Zviedrija platiem soljiem dodas Orvela "1984" virzienaa.
 
 
19 November 2023 @ 01:19 am
 
Shodien dziedaajaam kora koncertaa un nosleedzaam ar:
Lec, saulīte!
es esmu zemes klēpis tu mana saule tā pats pērkons lēmis likteņupes straume māci man skaidru prātu māci zemes spēku kā pati Laima lika tinot mūža rakstu Lec, saulīte, spīdi spoži! rotā druvu, rotā sētu Lec, saulīte, tumsu šķel! dari mūsu zemi svētu es esmu debess velve tu mana saule tā pats pērkons lēmis likteņupes straume māci man dvēseles mieru māci debess spēku kā pati Laima lika tinot mūža rakstu Lec, saulīte, spīdi spoži! rotā druvu, rotā sētu Lec, saulīte, tumsu šķel! dari mūsu zemi svētu Lec, saulīte, spīdi spoži! rotā puisi, rotā meitu Lec, saulīte, tumsu šķel! Vieno visu latvju tautu!

Mums nav valsts, bet ir zeme un shii buus muusu zemes himna.
 
 
18 November 2017 @ 11:46 pm
 
Vēl gribēju pateikt, ka Staro Rīga kļuvis par lielu sūdu un ķīniešu bērnu svētkiem, kas 18.novembrim piestāv tik pat labi kā savulaik kovboju cepures Jāņiem.
 
 
18 November 2017 @ 11:19 pm
 
Valsts svētkos nepieciešamība spieda pildīt elektronisko pieteikumu Krievijas vīzai, Jaunkundze nolēmusi padejot Maskavā. Pēc pusstundu ilgām seksuālām attiecībām ar anketu man iekšēji gribas dejot krievu deju, apvilkties kokošniku un skaļi kliegt.
Varētu domāt, ka visi uz to laimes zemi tā plēšas, ka asinis pa degunu un mati atpakaļ, zinies. Man šķiet, uz Ziemeļkoreju nebūs daudz sarežģītāk. Kad liekas, ka nu jau esmu zirgā - translitā kirilicā (jo krievu klavieres man nav un ekrāna tastatūra ir riebīga) uzrakstīju organizācijas nosaukumu, kura savukārt uzrakstījusi meitenēm uzaicinājumu un kuras goda nosaukums sastāv no pieciem vārdiem un vēl visu adresi, izrādās, ka vēl seko jautājums, vai tev ir radi Krievijā. Un tagad uzrādi Taņas tantes vārdu, uzvārdu, adresi un dzinšanas datumu (vai viņi gatavojas Taņas tantei nosūtīt kartiņu jubilejās). Un kad tu pēdējo reizi biji Krievijā? Tiešām neatceries tieši no kura līdz kuram datumam kurā mēnesī pagājušo gadu apmeklēji vecvectēva etnisko dzimteni? Nolaidībiņa!
 
 
18 November 2017 @ 09:24 pm
 
lai mūs ērtāk izguldītu, vecie sagādājuši jaunu, sidraba diegiem izšūtu dormeo

Tags: ,
 
 
18 November 2017 @ 09:05 pm
 
aizmukuši 200 km no salūta, E skatās tv ar vecvecākiem, tur - salūts. E: kas tas ir?
Tags: ,
 
 
18 November 2017 @ 08:35 pm
 
Tags:
 
 
18 November 2017 @ 05:38 pm
 
Priekšā 14 stundas, kurās jāpagūst viss, kas nav pagūts divās nedēļās.
 
 
18 November 2017 @ 02:46 pm
 
"Strēlnieku" dzērvenes pūdercukurā

 
 
18 November 2017 @ 02:40 pm
 
cik stundas jācep omleti
līdz varēs ogles ēst

izsalkušais mazais vilcieniņš
 
 
18 November 2017 @ 01:47 pm
"on behalf of" epasti  
Jautājums par sūtītāja epasta adreses redzamību saņēmējam.

Lieta tāda: ikdienā izmantoju dažādas epasta adreses, bet epastu sūtīšanai izmantoju vienu un to pašu gmail kontu, kur "from" lauciņā varu izvēlēties, kuru adresi izmantot.

Savukārt, kad man cilvēki atbild, dažkārt atpakaļ atsūtītās vēstules sadaļā, kur ir mana ziņojuma sākotnējā versija un informācija par tā sūtītāju, mēdz būt kaut kas tamlīdzīgs:

From: defoltā@gmailadrese [mailto:defoltā@gmailadrese] On Behalf Of [mans vārds]

Man šķiet, ka šādi vēstuli nointerpretē microsoft outlook.

Jautājums: vai saņēmējs kaut kur tomēr redz arī manu "on behalf of" epasta adresi, vai arī līdz viņam nudien atnāk tikai lietotāja vārds, kas ar šo on behalf of adresi ir saistīts?
 
 
18 November 2017 @ 01:35 pm
sveikatas  
Tags:
 
 
18 November 2017 @ 12:21 pm
 
Daudz laimes, Latvijas Republika!
Lai cik daudz simpātiju manī neraisītu Kurzemes hercogiste un Livonija ar tās metropoli Rīgu, kā arī, bez šaubām, īsais Rīgas brīvpilsētas laiks, savā mūžā laikam būšu lojāla tikai vienam valstiskajam veidojumam šajā teritorijā.