"...religion tunes human actions to an envisaged cosmic order and projects images of cosmic order onto the plane of human experience [...]
religion is: a system of symbols which acts to establish powerful, pervasive, and long-lasting moods and motivations in men by formulating conceptions of a general order of existence and clothing these conceptions with such an aura of factuality that the moods and motivations seem uniquely realistic."
- Clifford Geertz, Religion As a Cultural System
Piemēram, šis vizionārais teksts tikai vēlreiz apliecina transhumānismam raksturīgo reliģiozitāti; tas ietver arī reliģijas funkcionālos aspektus, tādus kā glābšana (salvation) un cerība. Dažādas reliģijas komparatīvā skatījumā atklāj savdabīgu ainu, kurā nevar novilkt striktas robežas, kur reliģija sākas un, kur tā beidzas. Pastāv daudz un dažādas reliģiozas institūcijas un tām atbilstošas doktrīnas, prakses un rituāli, tās ir ietverošas un izslēdzošas, bet tas ir tikai viens, bieži politizēts, griezums no plašākas perspektīvas. Tas ir arī veids, kādā reliģiju visbiežāk attēlo, jo procesiem šajā līmenī ir nozīmīgas sekas daudziem cilvēkiem. Taču, kā jau minēts, eksistenci caurvij 'netveramāka' reliģiozitāte, kas atrodas ciešā kopsakarībā ar citiem cilvēkus raksturojošiem lielumiem, tādiem kā ētoss, emocijas, simboli, kompleksa socialitāte, u.c.
Apollo.lv: "Orlovs aģentūrai LETA sacīja, ka īsti nezina, kā rīkoties šajā situācijā, jo nevar pierādīt, ka ierakstu sociālajā tīklā ir veicis konkrētais cilvēks, ja vien viņš pats to neapstiprina."
Saeimas ētikas komisijā bieži nezina, kā rīkoties. Atceramies neseno gadījumu, kad nevarēja pierādīt, ka konkrētais cilvēks ir piedzēries, ja vien viņš pats to neapstiprina.
Saeimā vispār daudzi nezina, kā ir rīkoties ētiski dažādās situācijās, kamēr nevar pierādīt, ka kāds ir rīkojies neētiski (piemēram, pie pieminekļa) un pats to apstiprina.
← Previous day | (Calendar) | Next day → |