Ieraksti Čomi Kalendārs Par mani Atpakaļ Atpakaļ
Draugi
martcore
[info]martcore
esenelčiks weekly
ko teikt, mans iecienītais setings
- so i became a tough copper with a cigarrette
- and i became his partner in this, yeah!
bozena
[info]bozena
Es, protams, gribētu iestāties kādā partijā un kuplināt to tautiešu rindas, kuri nesēd rokas klēpī salikuši, bet gan Dara, un tad man nevarētu pārmest, ka Es Neko Nedaru, un es varētu bez sirdsapziņas pārmetumiem kritizēt valdību, bet man bail, ka tad drīzi vien nāktu klajā visādi kompromāti, kur pīpēju vīnogu lapas vai kaķuzāli (bete tas jau bija vēl skolas laikā), piemēram, vai stundu laikā dzēru kandžu aiz šķūnīša, vai studiju laikos lēkāju ballītē ar zvērādām apšūtā krūšturī, vai vēl ko briesmīgāku, ko es neteikšu. Tāpēc labāk nē, es teicu sev, lai to dara cilvēki ar tīru pagātni, jā!
Upd.
Jā, es atcerējos vēl, ka Klintonam savulaik kaitēja tas, ka viņš reiz bija uzvilcis kāsi, bet tas bija vēl pirms monikām, koledžas laikos, un arī tas, ka viņš mācēja spēlēt kādu mūzikas instrumentu, saksofonu, laikam, un tas arī nenāca par labu, jo nav labi, ja pārak tāds inteliģents.
kautskis
[info]uzzinu_pedejais
[info]kautskis
Kā gan cilvēkam nākas noņemties, līdz viņš zem zemes tiek
Alūksnē ir apbedīšanas birojs "Ēdenes dārzs".
bozena
[info]bozena
Tagad man ir gana daudz magnētisko plastmasas burtiņu, viss alfabēts, pie tam arī latviešu, lai saliktu vārdus Mūžība un Pizģec. Vienīgi Mūžībai M mēdz krist nost, un tad tur sanāk Ūžība, bet tas arī ir gana spēcīgi.
kautskis
[info]kautskis
Ko es šodien uzzināju
Jūs tak esat dzirdējuši par to, kā tādā un tādā valodā ir burvīgi vārdi, lai aprakstītu "nostaļģiju pēc nepiedzīvotām sajūtām" vai "pazemību, kas rodas, uzlūkojot saullēktu un saprotot, ka tev ir dota vēl viena dzīves diena." Parasti no tā mēdz atvasināt pieņēmumu, ka šo valodu runātāji kaut kādā ziņā ir poētiskāki; tā ir drusciņ huiņa, bet tik tiešām kaut ko liecina par to, kādas tēmas šīs valodas runātājiem šķiet aktuālas (nav nejaušība, ka latviešu valodā netrūkst apzīmējumu lauku darbiem un dabas parādībām).

Lūk, un šodien es uzzināju, ka krievu valodā ir īpašs vārds, ar ko apraksta kādas personas krišanu monarha nelabvēlībā. To sauc par опала, un tas ir tas, ko patlaban piedzīvo Dmitrijs Medveģevs.
bozena
[info]bozena
Kad pl. 21.30 saprotu, ka neesmu nopirkusi neko Savam Dzīvniekam, un Rajona mazbodē man virsū skatās Salāts Podiņā, EUR 0.89 gabalā, vienīgais palikušai, sirds gavilē kā loterijā vinnējusi ciema bibliotekāre un gribas augsti teikt To Brīdi, brīnišķīgi bodi, labo sagādnieku un cēlo salātu, par to, ka tas IR. Nesakiet bodniekiem, bet es šādā grūtbrīdī viņu pirktu arī par EUR 1.89.
Visu nakti klausīties, kā nepietiekami paēdis Dzīvnieks grauž būra restes, varētu būt izaicinājums, tas noteikti ir izaicinošāk kā lietus aiz loga.
martcore
[info]martcore
lovecraftica
ļauni auni glaunām žaunām
kautskis
[info]uzzinu_pedejais
[info]kautskis
An Inquiry into the Nature and Causes of the Wealth of Nations
Šveices Nācionālā banka ir akciju sabiedrība, kuŗas akcijas tiek brīvi tirgotas biržā.
kautskis
[info]kautskis
Vai nu tiešām citu problēmu nav
Pizģec, kā mani tracina "Āfrikā bērni badā mirst" latviskā versija "vai mēs varam atļauties ____ , kamēr latviešu tauta ir trūkumā." Man vienmēr gribas šiem vieddirsējiem apjautāties: "Vai mēs varam atļauties gudri muldēt par latviešu tautas trūkumu, kamēr latviešu tauta ir trūkumā?!"

Tiešām brīžam šķiet, ka tad, ja latviešu tautas trūkuma nebūtu, viņu vajadzētu izgudrot. Kur citur atradīsi tik ērtu veidu, kā noriet pilnīgi jebkādu iniciātīvu. Vai mēs drīkstam rīkot dziesmu svētkus, kamēr latviešu tauta ir trūkumā? Protams, ka nedrīkstam. Vai mēs drīkstam iespringt par cirku bez zvēriem? Nekādā gadījumā. Vai mēs drīkstam tīrīt toksisko atkritumu dīķus? Kā vispār to var iedomāties.

Ko niekus, vai mēs drīkstam pirkt tūka svārkus, kamēr latviešu tauta ir trūkumā? Braukt ar automašīnām? Ēst trīsreiz dienā? Nē, kamēr kaut viens latviešu tautietis būs trūkumā, mēs drīkstam tikai sēdēt toksisko dīķu krastā nātnās drānās, grauzt cietu pelavmaizi [avotāi nepamērcēdami, jo avots toksisks] un mūžīgi mūžos reflektēt uz mūsu sūro vietu dzīvē.

Mudaki, goda vārds.
mako
[info]mako
Ghost in the Shell
Parādījās kultūras programma - jānoskatās Ghost in the Shell. Vispirms noteikti kā anime, tad jaunais variants ar Johansoni un Takeshi Kitano. Interesanti, cik tuvu ir sižeti?
martcore
[info]martcore
nedaudz par kino
ja jums patīk linkleiters, vess andersons un klasiskās padomju coming-of-age filmas (pirmk., plumbums un kurjers), tad noteikti nepalaidiet garām brīnišķīgu krievu kino "labs puika"
martcore
[info]martcore
atceros, pirms pāris gadiem es vienā no vietējiem veikaliņiem bieži un regulāri mēdzu vakariņām iegādāties sveramos dārzeņu salātus ar šampinjoniem
pēc mēnešiem četriem salāti man par lielu sarūgtinājumu no sortimenta pazuda
kā tad tā, es pavaicāju nu jau labi pazīstamajam pārdevējam
redzi, viņš saka, tu bija vienīgais, kas šos salātus pirka. iznāk, visus četrus mēnešus mēs tos gatavojām speciāli tev. boss izlēma, ka tas ir dīvaini...

tagad, kopš gada sākumā esmu sev atklā vichy apelsīnu-mango frešu (reāli dievinu frešu ideju - bez gāzes un ar daudz vājinātāku aromātu nekā parastajām limonādēm), tieši šis freša paveids mazajā veikaliņā piedāvājumā ir divreiz vairāk par citiem višī frešu paveidiem. varbūt es arī esmu vienīgais, kas viņu dzer...varu uzturēt veselas industrijas...

bet vispār vajag sākt viņiem gluži vienkārši teikt, ko lai viņi pasūta, es iegādāšos. druvas pērli, piemēram.
kautskis
[info]kautskis
Ziņu apskats
E, Failing New York Times ziņo, ka Ārkanzasa vakar vienā dienā nošpricējusi divus cietumniekus, jo -- un es šito neizdomāju -- viņiem gājis uz beigām špricējamo preparātu derīguma termiņš. Jā, Amerika ir vieta, kur nāvessodu plāno tāpat, kā veikalā īpašās akcijas lasim -- drīz beigsies, jāmēģina vēl kaut kur nogrūst.

Pizģec, biedri, lūk, šī Amerikas īpatnība man reāli riebjas. Tā pat nav liekulība, tas ir kaut kāds īpašs šizofrēnijas paveids; Amerika pamanās savienot mežonīgu kāri pret kādu lietu ar milzu nepatiku pret to pašu lietu. Šinī gadījumā asinskāre veiksmīgi savienota ar bailēm no asinīm. Amerikāņi grib, lai ļaunie mirtu, bet nespēj samierināties ar to, ka cilvēku nogalināšana ir nepatīkams process. Tāpēc, lūk, ir šitādas ākstības kā nošpricēšana. Tā tak nav nogalināšana, tā ir iemidzināšana, kā slimiem sunīšiem.

Nē nu nopietni, tiešām. Ja zāļu kompānijas vairs negrib piegādāt līdzekļus cilvēku nošpricēšanai -- un viņiem to īsti pārmest nevar, -- atrisinājums taču ir tik vienkāršs. Ja pakāršana liekas pārāk skarba, dariet kā Padomju Savienībā: pielieciet pie sienas, pietiks ar vienu lodi pakausī.

Ak, likt savus pilsoņus pie sienas, tas neizskatās pēc kaut kā tāda, ko dara dēmokrātijas? Tiešām, nevar noliegt, patika pret nāvessodiem diezgan spēcīgi korelē ar nedēmokrātisku valsts iekārtu (lai gan Amerika nav vienīgā dēmokrātiskā valsts, kas izpilda nāvessodus). Tas nav bags, tā ir fīča: dažām valstīm ļoti patīk saviem pilsoņiem atgādināt "jā, mēs esam skarbie čaļi, kas vajadzības gadījumā spēj jūs pielikt pie sienas." Tad varbūt iztieciet bez nāvessodiem? Pat Krievija (vismaz oficiāli) tos neizpilda, un neko, Krievijas pilsoņi it nebūt nepārmet Putinam pārāk maigu attieksmi pret noziedzniekiem. Krievijas pilsoņi Putinam vispār neko nepārmet, un arī tas ir panākts bez nāvessodiem. Ar nāvi mīklainos apstākļos pilnīgi pietiek.

Es te negribu diskutēt par to, vai nāvessodus vajadzētu vai nevajadzētu, kaut vai tāpēc, ka lielākā pasaules daļa uz šo jautājumu ir atbildējusi diezgan skaidri. Bet vienu gan es uzskatu: šis nu reiz ir jautājums, kur pienāktos runāt bez izskaistinājumiem (un nošpricēšana ir tieši šāds izskaistinājums.) Tas nav "augstākais soda mērs" vai, kā angļu valodā, "izpilde"; tā ir legāla savu pilsoņu nogalināšana. Ja pilsoņiem negribas dzīvot valstī, kas pilnīgi legāli drīkst viņus nogalināt, tad šiem pašiem pilsoņiem nav nekādu tiesību pieprasīt nāvessodu.
mako
[info]mako
Kulinārības
Ieliku vītināties pseidobasturmu (pseido - jo cūkas kakla karbonāde, ne lielopa fileja), redzēs, kas sanāks. Klau, kā jūs lociņus ēdat, man te pilna palodze saaugusi, jāutilizē.
kautskis
[info]kautskis
Atgriežoties pie publicētā
Un vēl, kā ar vārgi slēptu sajūsmu ziņo itin visi, kas bija taisījuši Francijas priekšvēlēšanu aptaujas, viņas tik tiešām izrādījušās visnotaļ precīzas. Varbūt neteiksim, ka aptaujas atguvušas savu moudžou, bet katrā ziņā runas par viņu nāvi izrādījušās priekšlaicīgas.

Es domāju gan. Varbūt citur ir kautrīgie vēlētāji, kam negribas atzīties, es balsošu par to un to. Bet frenči, ha, lai nu kas, bet frenči ir nācija, kas nekautrējas.
kautskis
[info]kautskis
Studijā ziņas
Īpaši pat negribas neko komentēt par Francijas preža vēlēšanām. Ja jūs nenojaušat, ko tieši es varētu domāt par ex-investīciju baņķieri, kas iestājas par brīvo tirgu, starptautisko tirdzniecību un uzņēmējiem draudzīgāku vidi, tad jūs droši vien manā žurnālī esat iemaldījušies pavisam nejauši un iepriekš viņu neesat lasījuši. Īsumā: pirmkārt, iepriecināja balsošanas rezultāti Savojā, man tomēr attiecīgais reģions ir mazliet sirdij pieaudzis, es par viņu esmu labās domās. Otrkārt, ja man prasītu, kur es vēlētos atrasties pēc trim gadiem, es droši vien nevarētu aizdomāties necik daudz tālāk par msjē Makrona pašreizējo stāvokli. Izņemot to precēšanos ar skolotāju. Vispār viņa kundze diezgan izskatās pēc manas vidusskolas somu valodas skolotājas, bet tālāk šo tēmu neizvērsīsim.

Mūsu draudzīgā kaimiņvalsts, cik saprotu, jau laikus pamanījās sadirsties ar msjē Makronu, acīmredzot būdami pārliecināti, ka 2. kārta būs starp prokrievisku kandidātu un prokrieviskāku kandidātu. Nesanāca. Vispār kaut kā nelāgi beidzamā laikā Putinam iet ar to ārpolītiku; tiesa, tas vien, ka Tramps tagad ir darījis šo to, kas Krievijai nepatīk, vēl nenozīmē, ka Krievija nekādi nav palīdzējusi viņam ietrausties preža krēslā. Pašai Krievijai taču savulaik bija vadonis, kas pie varas nāca tad, kad ārvalstis izdomāja krievu lāča kažokā ielaist blusu aizzīmogotā vagonā. Šīs pašas ārvalstis drīz vien saprata, ka drusciņ pārrēķinājušās, bet tas jau faktu nemaina.

Savukārt Rīgas domes vēlēšanas man ir gana vienaldzīgas. Ja būtu puslīdz reāla iespēja, ka Ušakovu kāds varētu nomainīt, tad nebūtu. Bet nu es esmu puslīdz samierinājies ar to, ka Rīgā vienkārši tā notiek. Vispār Ušakovs ir brīnišķīgs piemērs kārtīgam mūsdienu sociķim. It kā teorētiski sociķiem vajadzētu iestāties par sociālās nevienlīdzības mazināšanu, vai ne? Bet praksē viņi ne tikai neķeŗas klāt tiem, kam ir ļoti daudz apšaubāmi dabūtas naudas -- nē, viņi ar viņiem metas pa draugam un par nelielu, bet negodīgu atlīdzību palīdz izbīdīt cauri citus apšaubāmus projektus. Savukārt rēķinu par pabalstiem trūcīgajiem un negodīgo atlīdzību sociķiem apmaksā vidusšķira. Tieši tas ir galvenais iemesls, kāpēc man nepatīk sociķi. Nē, es, protams, jūtu līdzi Vācijas bērniem, un piecdesmit kapeiku man arī nav žēl. Vienkārši man nešķiet pareizi, ka sociālās nevienlīdzības mazināšana nozīmē vidusšķiras pabīdīšanu uz leju, trūcīgo pabīdīšanu mazliet augstāk un vajadzīgo cilvēku iebīdīšanu stratosfērā.

Un vēl drusciņ par sociķiem. Iesaku visiem populisma karodziņu vicinātājiem pievērst uzmanību msjē Melenšona diezgan būtiskajiem panākumiem (lai gan viņa atbalstītāji feisbukos tagad lej gaužas asras par to, ka msjē Fijons tomēr dabūja maķenīt vairāk balsu). Ir aizdomas, ka šī nebūt nav pēdējā reize, kad mēs dzirdam par šo kungu īpaši un līdzīgu uzskatu pārstāvjiem kopumā; tas vilnis, kas tagad rādās vairāk skalojamies uz ļoti labo pusi, tikpat braši var pārsvērties uz ļoti kreiso pusi. Citiem vārdiem sakot, tie vēkšķētāji par kultūrmarksistiem vienā jaukā dienā var atjēgties ar, well, marksistiem.
martcore
[info]martcore
sk. doktoru strendžu. lūk, svintone kruts guru, atbalstu. vēlos pie tādiem guru mentāli attīstīties!
kautskis
[info]kautskis
Oui Nous Pouvons
martcore
[info]martcore
nu čžana imou "dižā siena" drusku izskatās pēc olimpiādes atklāšanas, un ķīnas alternatīvajā vēsturē negaidīti piedalās mets deimons un villems defo ar orkiem, bet kopā taču jautrāk
epika pagaidām patīk
martcore
[info]martcore
vai arī jautājums - jūs esat kādreiz peldoties jūrā nedaudz salietojušies sālsūdeni?
tas teorētiski taču ir pizģec, ja mēs sāksim dzert sālsūdeni, mēs visi nomirsim
taču, dažreiz, ja es aizpeldu jūrā nedaudz par tālu, vajadzētu peldēt jau atpakaļ, man šķiet, ka cenšoties ieelpot gaisu, es nedaudz iedzeru sālsūdeni
un ko? neko? aim alaiv?
Par mani
Fxp
User: [info]fxp
Name: Fxp
Linki