|
[Mar. 23rd, 2005|07:00 pm] |
|
|
|
Comments: |
Cilvēka gars viduslaikos? Tu nezini, ko runā. Salīdzinājumā ar to renesance ir svaiga un smaržīga elpa. Viduslaiki pārsvarā nozīmē cilvēku bezspēcību un samierināšanos ar ciešanām.
Nee es runaaju par Amerikas un AAfrikas iedziivotaajiem nevis Eiropas.. Eiropaa bija skaidrs, bet tas ka renesanses aristokraatiskaa domaassana iespaidoja veelaako laiku verdziibas iekaartas veidossanos. Tas gan ir skumji un graujossi.
Vēlāko laiku verdzība? Un kā tad ar antīko Romu, Grieķiju, to pašu Latviju? Jeb kas tad cits bija dreļļi, ja ne vergi/karagūstekņi? :) Tu pieļauj kļūdu, ka skaties uz senajiem laikiem no mūsdienu morāles un vispāratzīto vērtību skatupunkta. Romā verdzība bija tik pat dabiska un morāla kā iešana pie friziera.
Kādu vēlāko laiku verdzību tu runā? Domā to, kur nēģerus paverdzināja? Bet vai tu zini, ka paši lielākie vergu tirgotāji bija paši āfrikas nēģeri? Baltie tak nedevās zemes vidienē, viņus ar preci, t.i., vergiem apgādāja Āfrikas piekrastu melno karalistu monarhi. Un tici man, viņiem tur nekādas renesances nebija. Paši melnie devās vergu medībās uz iekšzemi, kur baltie savu kāju nespēra, tad gādāja visus lopiņus uz krastu un tirgoja pret stikla krellītēm un alkoholu.
Labi.. Būsim korekti un rakstīsim - renesanses laiks.. UN tieši to es arī domāju.. Āfrikāņi pārdot sev līdzīgus pavisam svešiem .. nu lopiskiem cilvēkiem.. Nē pat ne par sviestmaizi.. Par sviestmaizes garozu .
Graujoši lieliski cilvēki kuri tagad paļaujas uz saviem spēkiem, mīl mākslu un ir kretīni :)
Renesance savā būtībā nenozīmē noteiktu laika periodu, bet gan kulturālu atdzimšanu no viduslaikiem, raksturīgu Eiropai Eiropas valstu kolonijām, ciktāl tas attiecas uz kolonistiem. Tu nekad neredzēsi nevienā vēstures grāmatā runājam par renesances laiku, piemēram, Ķīnā, jo tur renesance nenotika, tāpēc ka tur nemaz nebija Eiropai līdzīgā pagrimuma. Āfrika vēl mūsdienās dzīvo akmens laikmeta attīstības līmenī. Bez tam, tev varbūt stikla krellītes liekas muļķības, bet tu neņem vērā seno laiku maiņas tirdzniecības īpatnības. Tā kā nekur Āfrikā stikla krellītes dabūt nevarēja, tad tās bija dimantu vērtē priekš pašiem nēģeriem. Nav nekāda starpība, ka eiropiešiem tas dārgi nemaksāja. Tāpat arī ieroči un labs alkohols. Tu par vēsturi spried ļoti vienkāršoti un neņemot vērā vairākus nopietnus faktorus, tāpēc tavi spriedumi lielāko tiesu ir aplami.
spriežu subjektīvi... Bet ko tie cilvēki ar stikla krellēm darīja? To gan es nevaru izprst, tāpat kā par daudzām rotaslietām...(nu labi, labi man ir tikai VIENS | |