Jauns neatjēdzīgs skatījums uz lietām
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends View]

Monday, July 11th, 2022

    Time Event
    12:23p
    Tagad tviterī “nopietni” cilvēki cenšas argumentēt, ka cēloniskā saistība starp minerālmēslu nelietošanu un sekojoši zemajām ražām Šrilankā nav pierādīta.

    Kas būs nākamais solis? Ka nav pierādīts, ka AIDS un kovids ir vīrusu izraisītas slimības?
    7:21p
    Šodien piedalījos pirmajā tviteri diskusijā. Līdz šim biju tikai lasīšanas režīmā.

    Pārsteidzoši, kā cilvēki tik ļoti aizstāv sliktas idejas ar visiem iespējamiem argumentiem.

    1. Šrilanka ir iekūlusies milzīgā krīzē, un šobrīd jau iedzīvotāji sāk ciest badu, jo trūkst pārtikas un valsts kase ir tukša.

    2. Tas sākās jau ar iepriekšējām problēmām – kovida krīze, degvielas cenu pieaugums, karš Ukrainā, tūrisma apsīkums.

    3. Bet punktu visam pielika aizliegums (nevis vienkārši finansējuma noņemšana), aizliegums importēt slāpekļa minerālmēslojumu 2021. gada aprīlī.

    4. Sekojoši rīsu un tējas ražas ievērojami kritās. Valsts no pārtikas eksportētāja kļuva par importētāju. Bet naudas taču nav!

    Viss it kā skaidrs, bet cilvēki mēģina argumentēt, ka tā nebija valdības izvēle. Viņiem pietrūka naudas, tāpēc nekas cits neatlika, kā pievērsties bioloģiskajai lauksaimniecībai, pilnīgā ignorējot faktu, ka valdība aizliedza importēt minerālmēslojumu, nevis tikai atteicās to subsidēt.

    Vispār šis ir tik klasisks gadījums saistība ar WEF. Šajā forumā 2018. gadā Šrilankas premjerministrs raksta, ka mēs līdz 2025. gadam kļūsim par bagātu valsti un to mēs izdarīsim šādi: 1) uz zināšanām balstīta ekonomika, 2) uz zināšanām balstīta ekonomika (jā, divreiz), 3) kļūsim par Āzijas centrālo tirdzniecības vietu, 4) uzlabosim irigāciju lauksaimniecībai, 5) rūpēsimies par labāk tiesisko regulējumu lauksaimniekiem utt. utt. (opps, WEF tikko izdzēsa šo lapu – skatīt šeit)

    Viss ir ļoti skaisti, un šeit ir viņu vīzija.

    Protams, dzīvē viss parasti aiziet pa pieskari, un nebūtu jābrīnās, ka šobrīd bagātas valsts vietā viņiem viena no lielākajām ekonomiskajām krīzēm.

    Bet vai tā ir tikai apstākļu sagadīšanās? Nu diez vai. Ideju par bioloģisko, no minerālmēsliem brīvu lauksaimniecību jau sen Šrilankā popularizēja noteikti zaļie. Citur atkal raksta, ka vietējie zinātnieki izteica minējumus, ka minerālmēslu lietošana noved pie hroniskas nieru slimības izplatības iedzīvotājiem. Tas netiek apstiprināts, jo ir pat pretēja saistība – vietās ar mazāku augsnes piesārņojumu ir lielāka slimības izplatība. Bet sliktas idejas nomirst ļoti lēnām.

    Tā vai citādi beigās zaļie pielika treknu punktu valsts pilnīgam bankrotam. Var diskutēt par detaļām, bet fakti ir pietiekami skaidri par to, kādu tieši ietekmi ir atstājusi “zaļā” lauksaimniecība.

    Citi atkal izsakās, ka problēma bija ar to, ka viņi uzreiz gribēja pāriet uz bioloģisko lauksaimniecību, tas bija jādara pamazām. Kam būtu tāds pats negatīvs rezultāts, bet tikai pakāpeniski sasniegts.

    Bet tad divi cilvēki tviterī sāka argumentēt ļoti dīvainā veidā:
    1) izsaka neticību, ka cēlonība “minerālmēslu aizliegums --> mazākas ražas” ir pierādīta, norādot ar salīdzinājumu, ka, ja ar vēzi slimu cilvēku notriec mašīna, tad mēs vēl nevaram apgalvot, ka viņš nomira no vēža.
    2) kad viņiem norāda, ka šajā gadījumā nekādi citi faktori kā sausums, plūdi u.tml. nebija novēroti. Tur ir pilnīgi skaidri un nepārprotami sakars ar minerālmēslu importa aizliegumu, viņi pāriet uz citu noti: ka mēs jau nediskutējam par to, bet par to, vai tiešām šī bioloģiskā lauksaimniecība izraisīja krīzi.

    Dīvaini, ka divi konti ar tik līdzīgu argumentāciju, atšķiras tikai konkrēti vārdi.

    Bet kas ir vēl interesantākais, šobrīd viens lietotājs vispār ir izdzēsts, bet otru apskatot, nevar redzēt nekādu jēgu. Tur ir pilns ar visādiem tekstiem, kas ir skaidri redzami, kā automātiski saģenerēti.

    Ir skaidrs, ka tvitera botu problēma ir ļoti reāla. Un tie tiek izmantoti, cita starpā, konkrēti zaļo ideoloģijas jeb sviesta dzīšanai, radot FUD pie pilnīgi pamatotiem rakstiem un diskusijām.

    << Previous Day 2022/07/11
    [Calendar]
    Next Day >>

About Sviesta Ciba