Kā breksita bažas nepiepildījās... Martā rakstīja:
Brexit means coronavirus vaccine will be slower to reach the UK:
https://www.theguardian.com/world/2020/mar/14/coronavirus-vaccine-delays-brexit-ema-expensiveĪpaši tur rakstīts par ekspertiem, kas liecināja, ka breksita dēļ UK būs grūtāk ar vakcīnām.
Un pēc tam jūlijā:
https://www.theguardian.com/world/2020/jul/10/uk-poised-to-shun-eu-coronavirus-vaccine-schemeThe UK’s decision not to join an EU plan to distribute a potential coronavirus vaccine to its most vulnerable citizens has been described as “unforgivable” and condemned by health charities and opposition politicians.Bet šodien ir raksts:
https://www.theguardian.com/business/2021/jan/19/eus-covid-vaccination-debacle-is-down-to-institutional-inflexibilityEU's Covid vaccination debacle is down to institutional inflexibility
Atkal es nesaku, ka UK izdarīja kaut ko diži labāk vai pareizāk. Tāpat rīkojās pašplūsmā, kā visas valstis. Tomēr breksits ir palīdzējis, jo mazāka birokrātija ļauj dažām lietām notikt nedaudz ātrāk.
Šeit vēl jāpiebilst, ka pret individuāliem pasākumiem vakcīnu pasūtīšanā bija milzīgi iebildumi. Eksperti nosodīja vakcīnu nacionālismu, un ieteica centralizēto pieeju kā efektīvāku un sociāli taisnīgāku. Bet rezultātā centrālie plānotāji ir nofeilojuši, un visi tagad ir bedrē. Ja tas būtu individuāls pasākums, tad dažas valstis būtu nofeilojušas, bet citas guvušas daudz labākus rezultātus.