Jauns neatjēdzīgs skatījums uz lietām
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends View]

Sunday, May 17th, 2020

    Time Event
    6:37p
    Ātrais svētdienas ziņu apskats:

    1. Lūk, pēc šiem sanāk, ka valdība vienmēr ir teikusi neēst pārāk daudz cukuru (un arī tauku). ASV pat cukura patēriņš ir samazinājies, kamēr aptaukošanās ir tikai pieaugusi.

    2. FDA aptur Covid-19 testēšanu Sietlā. Vēl viens piemērs, kā birokrātijas darbojas pilnīgi absurdi un ir liels cilvēces drošības risks. No sākuma es domāju, ka tas ir par antivielu testiem, kas ir diezgan kļūdaini, bet izrādās, ka tie bija parastie PCR testi. Problēma šoreiz bija tajā, ka testa rezultāti tiek paziņoti notestētajiem, un auklīšu valstī cilvēki nav spējīgi sagremot vai adekvāti rīkoties ar šādu informāciju, kamēr kāds ierēdnis to nebūs atļāvis.

    3. Jauks WSJ raksts par to, kā tika
    mēģināts nobanot (par laimi nesekmīgi) lokdauna skeptiķus, kas aicināja uz diskusiju. Ar to es arī cibā saskāros. Šajā sakarā, kāds varbūt var tikt pie šī pētījuma? Par to marginalrevolution blogā ziņo, ka būtībā lokdauniem nav bijusi liela nozīme, un Zviedrijas augstāki rezultāti ir izskaidrojami ar lielāku sākuma izplatību.
    7:22p
    Vēl ir pāris vārdi par prognozēm. Es neesmu liels prognožu fans, jo nākotni paredzēt ir ļoti grūti un vairums prognožu ir nepareizas. Bet tomēr dažreiz tās ir vajadzīgas. Faktiski jau mēs visi kaut ko uzsākam (studijas, jaunu darbu, radām uzņēmumu utt.), jo prognozējam, ka tas mums izdosies.

    Šis gadījums ir vēlreiz apliecinājis, ka daudzpusīgi speciālisti sniedz labākas prognozes par šauras jomas speciālistiem. Epidemiologi pat nebija tuvu par tiešajiem mirušo skaitļiem (tie bija ļoti pārspīlēti), taču vislielākais trūkums bija tajā, ka viņi neņēma vērā ekonomiku un cilvēku panikas reakciju. Un otrādi, šauras jomas ekonomisti neņēma vērā epidemioloģiju, tāpēc viņu prognozēšanas spējas bija vājas. Vismaz viņi godīgi atzinās – mēs nekad nebūtu paredzējuši, ka viena no lielākajām grupām, kuru skars bezdarbs, ir medicīnas darbinieki. Kas arī ir viena no pārsteidzošākajām lietām šajā krīzē, jo prognozes bija, ka visas slimnīcas būs pārslogotas. Daļai ārstu tiešām bija pārslodze, bet vairums ārstu palika bez darba, jo visas pārējās medicīniskās procedūras tika nevajadzīgi atceltas.

    Lai nomierinātu cilvēkus, iekopēšu arī prognozēto mirstības risku no Covid-19 pēc vecuma. Vispārīgi nāves risks ir divkāršojies. Nav maz, bet nav arī īpaši daudz. Iedomājies, ka varbūtība, ka nomirsi gada laikā (nejauši aizrīsies, pakļūsi zem autobusa, nejauša pēkšņa slimība utt.), patiesībā jau nav pārāk liela. Mēs no tā īpaši nebaidāmies. Tāpēc divreiz lielāka arī nav nekas daudz briesmīgāks. Daudzi izvēlas, piemēram, jāšanu ar zirgu vai kāpšanu kalnos, kas ir riskanta padarīšana un palielina risku vairākkārt.

    5-14 gadi – 0.00%
    15-29 gadi – 0.01%
    30-39 gadi – 0.04%
    40-49 gadi – 0.13%
    50-59 gadi – 0.72%
    60-69 gadi – 2.00%
    70-79 gadi – 4.30%
    80-89 gadi – 11%

    Šie protams ir ļoti aptuveni dati par veseliem cilvēkiem, pieņemot, ka vidējais IFR ir 1% un pieņemot, ka aplips visi (kas realitātē diez vai notiks). Riska grupām šie skaitļi ir nedaudz lielāki.

    << Previous Day 2020/05/17
    [Calendar]
    Next Day >>

About Sviesta Ciba