dzintars' journal

> jaunākie ieraksti
> kalendārs
> draugi
> par sevi
> 20 vecākus

Wednesday, September 1st, 2004
20:15 - Par gaumi nestrīdās
Soļo lepnais papucis, ģērbies vairāk vai mazāk solīdā uzvalkā... kāpēc lepns? Tāpēc, ka savu pusmetru garo dēlēnu pirmo reizi aizvedis uz skolu; tāpēc, ka pāris dienas atpakaļ iegādājies savam pusmetru garajam dēlēnam jaunu treniņtērpu. Protams, jaunākās paaudzes pārstāvis, līdzīgi tēvam, ar savu lepnumu Brīvības pieminekli nogāzt varētu.

Vēl kādas epizodes galvenais varonis bija visai jauns puisis (es teiktu, ap gadiem 16-17). Treniņtērpā tērpies jauneklis nebija, gluži otrādi, diezgan solīdā uzvalciņā ar vesti.. nelaime tikai tā, ka kājas bija ieāvis vairākus futbola vai basketbola mačus pieredzējušās botās.

Bet par gaumi jau nestrīdās.

(1 comment | ir ko piebilst)

19:47 - Kas melo un kas ne...
Vārdi melo... var melot;
Acu skatiens melo... ja neaizķeras un nepaspēj tajā ienirt, bet domas nemelo arī tad, ja tās uzplaiksnī un nodziest kā zibens tumšā rudens naktī.

(ir ko piebilst)

Thursday, August 5th, 2004
13:14 - Ievads nekam
Šis teksts tika plānots kā ievads mazliet pamatīgākam rakstu gabalam, taču ar tik slinkiem cilvēkiem kāds esmu es, mēdz gadīties, ka tiek uzrakstīts pat darba plāns (gudri un ne tik gudri cilvēki saka, ka tā jau esot puse no padarīta darba), bet tālāk netiek apaudzēts pat ar izkaltušu teļa ādu.

Kaut gan, ja mazliet paskalina savas smadzenes ar pāris pudelēm alus, šitamo te ievadu var pielīmēt klāt jebkuram no tiem nedaudzajiem pasaku gabaliem, kuri manā blogā (kā man patīk lietot vārdus, par kuru patieso nozīmi man nav ne mazākās nojēgas!!!) ir izlasāmi pāris mēnešus uz Hitlera dzimšanas laika pusi, lai kad arī tas izdzimtenis nebūtu izdzimis.
... tālāk ... )

(ir ko piebilst)

13:08 - Ak, svētā Beatrise, par ko arī tu nebūtu atbildīga!
Šitais karstais laiks mani patiešām nobeigs, ja arī ne fiziski, tad morāli, orāli un finansiāli jau nu noteikti – darba saradies vairāk nekā manas visai niecīgās saprašanas, bet darīt negribas pilnīgi neko... ja vien par darīšanu neuzskata zvilnēšanu zvilnī.

... tālāk ... )

(ir ko piebilst)

Monday, July 26th, 2004
11:51 - Atgriešanās
Jāatzīstas, ka es jau biju pat paspējis aizmirst par savu interneta dienasgrāmatu (ja cilvēka dzīve ir kļuvusi par stratēģisko datorspēli, tad cilvēks var aizmirst ne tikai to). Pilnīgi pieļauju, ka šeit nekas jauns nebūtu parādījies arī šodien, ja vien kāds uzticīgs lasītājs man par to nebūtu atgādinājis (tagad visi sakām: „Paldies, Edgar!”).

Godоgi sakot, draņķa gabals viņš ir. Vairāk nekas. Labi jau labi, kas tad man trešdienas vakarā lika apsolīt, ka šodien te kaut kas būs? Izdzertais alkohola daudzums? Ļoti iespējams, ka tas arī ir tas īstais vaininieks.
... tālāk ... )

(2 comments | ir ko piebilst)

Friday, June 25th, 2004
11:52 - Gudrais muļķis
Cilvēks ir tik liels muļķis, cik gudrs viņš sev liekas.

(2 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, June 22nd, 2004
12:44 - Kādu laiku vēl dzīvošu
Vakar uzzināju, ka no man piemītošās kaites cilvēki mirt nemēdz, lai gan sevišķi patīkama un nenopietna tā vis nav. Nāksies vien jums mani kādu laiciņu vēl pieciest.

(2 comments | ir ko piebilst)

12:38 - Ielu muzikanti
Vakar lēnā garā studzierēju pa Grēcinieku ielu. Te, kur gadījies, kur ne, pieslēpo klāt viens naudas lasītājs, kas darbojas kopā ar kādu jaunkundzi, kura turpat blakus sēž uz kādas mājas trepītēm uz bliež vaļā ģitāras akordus, klāt piedziedot ko līdzīgu "Hammā, ļujā" (precīzi neatceros, taču nelīdzinājās nevienai no man zināmajām valodām).

"Palīdziet nabaga muzikantiem!" šamais man saka, gan krievu mēlē.
"Zini," es viņam atbildu, "Nepalīdzēšu vis'... tāpēc, ka es arī tā māku, un vēl labāk."
"Nu, tad pierādi!" viņš mazliet izbrīnās, taču mēģina mani pieķert blefošanā.
"Katrā laikā!" es atbildu un jau speru soli vientuļās ģitāristes virzienā...
"Varbūt labāk vēlāk!" jaunais cilvēks mani attur no tālāka soļa.
"Vēlāk manis te vairs nebūs."
"Tas nekas... vēlāk."

Sakiet man, ļaudis mīļie, no kā viņš tā sabīstījās?

(2 comments | ir ko piebilst)

Monday, June 21st, 2004
12:09 - Joprojām dzīvs...
Izrādās, ka es nemaz tik vienkārši neesmu nomērdējams - jau veselu nedēļu ārstiem tas nekādi nav izdevies! Patiesību sakot, mana dzīve šajā laikā ir pieņēmusi pavisam citu formu...

Šobrīd apsveru savas nu jau mazliet čīkstošās gultas vietā iegādāties zārku. Vai kāds nezina, cik tāda manta maksā?

(6 comments | ir ko piebilst)

Monday, June 14th, 2004
18:46 - Nesmejieties par mirstošu cilvēku!
Šitais gan bija domāts kā atbilde uz Zanes komentāru, taču iznāca drusku pagaršs.

Nesmejies par mirstošu cilvēku! Šitais gadījums vairāk izskatās pēc tāda, ka cilvēks savu veiksmes kausu ir paspējis izdzert, divas reizes ar dažādiem transporta līdzekļiem izmetot salto uz asfalta un paliekot bez skrambiņas, lielā steigā skrienot lejā pa kāpnēm noveļoties efektīgā stilā un tiekot cauri ar mazliet pastieptu potīti... Nu jau kādus piecus gadus nebiju slimojis, ja neskaita ūdeni ceļgalā pirms pusotra gada, kas varot piemesties tikai tādiem cilvēku sugas īpatņiem, vārda vistiešākajā nozīmē, kāds esmu es.

... tālāk ... )

(2 comments | ir ko piebilst)

18:13 - Uz miršanu
Šodien maķenīt sapīku - aizstudzierēju pie viena ārsta, bet šamais pasaka, ka viņš man neko nevarot līdzēt, lai jaunais cilvēks dodas pie neirologa... tiesa, tādi simptomi var būt arī nodzertu aknu vai pārtecinātu nieru gadījumos.

Gribēju jau pierakstīties pie pataloganatoma, taču reģistratūrā uz mani paskatījās diezgan šķību aci par tādiem izteicieniem. Nekas, gan vēl sarunāšu ar Medicīnas Vēstures muzeja direktoru (tas tāds puslīdz savējais), lai pieņem mani darbā par dzīvo eksponātu.

Kas zina, varbūt šitais ir mans pēdējais ieraksts šajā dienasgrāmatā... ja gadījumā kas, aizlūdziet par manu grēcīgo dvēseli!

(1 comment | ir ko piebilst)

Saturday, June 12th, 2004
13:12 - Metāllūžņi
Šodien mierīgā garā dodos garām Esplanādei. It kā pats par sevi nevienu neinteresējošs fakts, un tā tam arī būtu jābūt, jo runa šoreiz iet par pavisam ko citu.

Tātad, vairāk vai mazāk cienījamam latviešu dzejniekam Rainim jeb Džonijam Pliekšānam acu priekšā uzstutēts kāda visai dīvaina un sarūsējusi cisterna. Loģiski padomājot, visi ceļi aizved pie modernās mākslas. Ja tas tā patiešām arī ir, tad man ir tikai divi secinājumi - vai nu modernā māksla nepavisam nav māksla vai arī es no mākslas vispār neko nejēdzu.

Patiesībai tuvi varētu būt abi pieņēmumi vienlaicīgi, jo nekad neesmu sevi uzskatījis par cilvēku, kurš labi orientējas ar mākslu saistītajos jautājumos. Kritiķis gan es esmu labs, jo, lai kritizētu, sevišķas zināšanas nepieciešamas nav, tikai dūša un liela mute, ja tā varētu izteikties.

JAUTĀJUMS - kas tas ir par zvēru tur Esplanādē?

(ir ko piebilst)

Tuesday, June 8th, 2004
17:44 - Rakstāmmašīna II
Vakar tiku pie šitamā aparāta. Šodien varu klidzināt laimīgs. Nez' vai kaimiņi arī ir laimīgi? Bišķi jau troksnis no tā aparāta nāk.

(ir ko piebilst)

Monday, June 7th, 2004
14:23 - Futbols
Vakar, kad izgāju no Skonto stadiona, biju pārliecināts, ka Latvija uzvarēja baidžāņus ar 2:1. Šodien klausos ziņās, ka rezultāts tomēr ir neizšķirts!

Pa kuru laiku viņi tos otros vārtus iesita, man tā arī nav skaidrs.

(5 comments | ir ko piebilst)

Sunday, June 6th, 2004
20:11 - Futbols
Šodien aizstaigāju līdz futbolam... ziniet ko? Tajā Skonto stadionā ne velna nevar redzēt - visu laiku jābļaustās utt.utjpr.

Atkārtojumus arī nerāda... kāda jēga vispār uz turieni iet?

(ir ko piebilst)

Saturday, June 5th, 2004
17:50 - Pirts
Šovakar it kā būtu īstais laiks ieiet pirtī vai vismaz aizčāpot nopeldēties, taču ne man pirts, ne vienam peldēties iet gribas.

current mood: lonely

(2 comments | ir ko piebilst)

16:28 - Saulesbrilles
Pagājušo vasaru nostaigāju bez saules acenēm, jo nekādi nespēju atrast tādas, kādas es gribu. Šodien izdomāju, ka pie maniem brūnajiem matiem tīri labi piestāvētu arī brūnas saulenes (visu laiku gribēju taisnstūrainas ar sudrabainu rāmīti un spoguļstikliem), un nopirku.

Kā izrādījās, šamajām ir arī neliels hameleona efekts... bet nu miers ar to - tagad vismaz saulē oces nažylbs.

(ir ko piebilst)

16:26 - rakstāmmašīna
Es jau zināju, ka esmu cilvēks ar īpašām vajadzībām... šodien izdomāju, ka man tomēr nenāktu par ļaunu iegādāties elektrisko rakstāmmašīnu.

Tad nu tā, ja kādam ir aizķērusies šāda lieta (obligāti, ar latviešu šriftu), rakstiet man uz e-pastu: dzintarsh@one.lv

Tā ja.

(2 comments | ir ko piebilst)

Thursday, June 3rd, 2004
09:55 - Nauda
Jo vairāk cilvēkam ir naudas, jo lielāka iespēja to nejēdzīgi izmantot.

(ir ko piebilst)

Saturday, May 29th, 2004
22:35 - Kavēšana...
Šodien kaut kāds pilnīgākais sviests sanāca - jau iepriekšējā vakarā sarunāju lietišķu tikšanos sestdienas rīta pusē... protams, mājās mazliet aizķeros, kā rezultātā cauri pilsētai nācās "zemu lidot", jo kavēties man diez ko nepatīk. Beigu beigās, ierodos ar tikai divu minūšu teorētisku nokavēšanos. Kāpēc teorētisku? Tāpēc, ka praktiski biju ieradies daudz ātrāk, jo mans sarunas biedrs mājās bija aizķēries vēl ilgāk nekā es.

(2 comments | ir ko piebilst)


> 20 vecākus
> uz augšu
Sviesta Ciba