per silentium ad as†ra mille - Post a comment [entries|archive|friends|userinfo]
باب

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

ianus iustus, dooora lēx Mar. 14th, 2010|12:19 pm

dooora
pateikšu godīgi — drusku sapisos tikko.
un tā nav rupjība, tas ir fakts.
es savulaik vienu gadu nomācījos juristos. tas bij viens smieklīgs stāsts, kā Birkavs man atļāva no Tērbatas dakteriem pēc 2 dienesta gadiem pārcelties uz Rīgas juristiem, bet es ne par to.
streips te un citi pie rupōriem kliedz, ka neō tos datus ir nozadzis. zādzība jāsauc vārdā tāpat kā zaglis, tur nu neko nevarot padarīt, un tamlīdzīgi. a es gadu uz papīra tieslietas jaunībā pastudējis, nolēmu ielūkoties papīros.
tā, lūk, šorīt pie kafijas šķirstu LR Krimināllikumu:

zādzība — svešas kustamas mantas slepena vai atklāta nolaupīšana. (175. pantiņš)

še tev. a es domāju, ka laupīšana ir, kad pistolei līdzīgu priekšmetu sāk vēcināt. turklāt piefiksēsim, ka runa ekskluzīvi ir par kustamu mantu.

ā, reku ir.

laupīšana — svešas kustamas mantas nolaupīšana, ja tā saistīta ar vardarbību vai vardarbības piedraudējumu. (176. p.)

ahā, noteica Kindzulis, tātad laupīšana ir nolaupīšana ar piščiku. tātad neō ir ne tikai zaglis, bet vismaz un galvenokārt — nolaupītājs. tikai diezin vai kāds viņam spēs piešūt datu nolaupīšanu.

ejam tālāk. 241. pants.

241.pants. Patvaļīga piekļūšana automatizētai datu apstrādes sistēmai
(1) Par patvaļīgu (bez attiecīgas atļaujas vai izmantojot citai personai piešķirtas tiesības) piekļūšanu automatizētai datu apstrādes sistēmai vai tās daļai, ja tas saistīts ar datu apstrādes sistēmas aizsardzības līdzekļu pārvarēšanu un ja ar to radīts būtisks kaitējums, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām.
(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas mantkārīgā nolūkā vai izraisījušas smagas sekas, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.
(3) Par šā panta pirmajā daļā paredzētajām darbībām, ja tās vērstas pret valsts informācijas sistēmām, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem vai ar naudas sodu līdz simt astoņdesmit minimālajām mēnešalgām.

nez vai 2-nieciņš aiz www būtu uzskatāms par aizsardzības līdzekli, biedri. i rest my case, neo walks.
Link Read Comments

Reply:
From:
Username:
Password:
Ievadi te 'qws' (liidzeklis pret spambotiem):
Subject:
No HTML allowed in subject
  
Message:

Notice! This user has turned on the option that logs your IP address when posting.