ziņas no nekurzemes, par Nipernādiju un nejebko citu |
[Mar. 18th, 2011|11:42 am] |
tā kā šobrīd jau visiem ir skaidrs, ka nekas nav skaidrs, apmeklēju brāļu skandināvu oficiālās trubas, jo viņu preses brīvības šķietamībai ir vismaz pārbaudīts sakars ar daļu realitātes. bez tā, ka nekā īpaši laba nav, piefiksēju arī vienu simpātisku lietu. lieta, tiesa, jau veca, tikpat veca kā es gandrīz. (Jēzus, kad es iemācīšos samierināties ar to, ka jauniņas un foršiņas meičas kafejnīcās mani uzrunā apsauc par meneer, mijn Herr, vārdsakot, ehh... tiesa, kad kantiņš mani nosauc par onkulīti, tas ir pat forši. onkulīši ir forši. bet menēr, kamon!) ā, kantōn, kamēr neesmu aizmirsis. vakar tīklā uzkapāju, ka viens no maniem iecienītākajiem pilsētas antikvāriem, patiesi menērs Brinkmanis, savā katalōgā uzrāda 1976. gadā Stokholmā izdoto Haralda Biezā Lichtgott der alten Letten. sēdos uz peduālā transportlīdzekļa un sukāju uz Singeļa tuvo galu. grāmata viņam izrādījās noliktavā, piegādāšot šopēcpusdien, lai gan paredzēto eiru saujiņu, dabiski, pamanījos notriekt dažādos citos izdevumos, kurus Brinkmanis piedāvā par eiru vai divām gabalā. pārvedu mājās 16 grāmatas. viena neplānoti bija pielipusi no blakus kaudzītes, toties vienu antikvārs atdeva par velti, kad, palīdzēdams izvietot sējumus pa tarbām, atklāja mazu brošūriņu, iespiestu starp divām prāvākām bībelēm. tā es uzzināju vakar par latviešu izcelsmes igauņu žūrnālistu un rakstnieku Augustu Gailīti, kurš pabijis arī Tērbatas teātra Vanemuine vadītāja un avīzes Postimees redakcijas krēslos. es parādīšu kaut kad to grāmatas vāku, tagad slinkums fočēt, tur maziem draudzīgiem burtiņiem salikts
TOOMAS NIPPERNAADI Estnische romaan door AUGUST GAILIT
vēl tiku pie burvīga Artūra Šniclera (man augšā kaimiņš ar tādu uzvārdu, pa jokam gandrīz paņēmu) lugas Vientuļais ceļš izdevuma un izpētīju, ka Kubriks savu Eyes Wide Shut ņēmis no Šniclera noveles. grāmatiņa, kas paņēmās nejauši, ir 3 Arnolda Weskera pirmās lugas. nesaprotu, kas tas par teatrālu uzplūdu, bet lai nu būtu. Fātimai tāpat paldievs. Bērdžesa Earthly Powers izskatās pēc baigā ķieģeļa (650 lpp. 5,8 punktos, dzeja vispār ap 5), bet moška pavelk. tad ir pāŗis mistisku izdevumu — viens no 1903. un divi no 1938., ar smieklīgām bildītēm un tekstiem. Robina Leina Foksa Pagans and Christians: in the Mediterranean world from the second century AD to the conversion of Constantine izskatās ok, tāpat kā latīniskā 1886. gadā driķētā Franciska Ksavera Ruttena monogrāfija Ethicae seu philosophiae moralis elementa : quae, secundum doctoris Angelici principia.
ā, vispār taču es iesāku stāstīt par veco un labo ziņu. kamēr visi mirkst karos, revolūcijās un krīzēs, Nōrvēģu Naftas Fonds pērn ir procentos nopelnījis 264 miljardus krōnu jeb 23 ar pusi miljardus latu. uz galviņām sadalot, katram norškman- un vomanam tiek piecas štukas latu. patlaban fonda kopējā tirgus vērtība pārsniedz 3 triljōnus krōnu (~274 miljardi latu).
klau, kantus, vai pie šāda esi ticis?
nu gan es esmu aizmuldējies. jājiet strādāt. |
|
|