Telpas · elpa


tuvojas

teksti · kalendārs · lasu šos · Antiņš

* * *
šodien parādījās neliela apjausma, ka drīz sāksies stresošana...
Sakrājušās daudz neizdarītu lietu. Šis tas paliks neizdarīts un laikam pat tam nav nozīme, ja jau esmu nolēmis sākt kaut ko pavisam jaunu. Iesākumā.

Esat ēduši konfektes ar griķu garšu? Es tagad ēdu. Sarkanā spīdīgā papīrītī, ar Ziemassvētku dekorācijām un vecpilsētas siluetu (atgādina Rīgu). Citi teica, ka garšo pēc kanēļa un nemaz īsti nezinot - garšo, vai negaršo. Tiešām kaut kas jocīgs. Smaržo stipri pēc griķiem, bet aiztaisa degunu - tad parasta šokolādes konfekte. Es jau i' baigais kārumnieks. Ja citi neēdīs, apēdīšu visas griķu končas. Bet varbūt tās ir vecas?

Bet braucot mājās autobusā kādu stundu nācās izturēt piecu aktīvu jauniešu runas. (Nejauši apsēdos 33. sēdvietā h-h-h).. Vēl nepilngadīgie.. eh, runāja par tusiņiem pārsvarā.. Atviegloti uzelpoju, ka neesmu bijis līdzīgas kompānijas daļa.

Šodien iesāku lasīt par dzīvo ēdienu. Autobusā par to radās pārdomas, bet šķiet, ka mani iespaidoja zemās kvalitātes runas no pieminēto jauniešu puses. Tad nu nokļuvu līdz domām piena nepieciešamību cilvēka uzturā. Īstu pienu cilvēku vajadzībām taču ražo govis. Tad nu domāju, vai govis ir vienīgais dzīvnieks, kas ražo pienu arī tad, kad nav jāzīda mazuļi. Kāpēc tas iespējams? Pieradinot dzīvnieku var panākt tik lielas ģenētiskās izmaiņas? (Līdzīgi ar vistām) Nu tā vien liekas, ka var gan. Un tad iedomājos - ja cilvēks nebūtu pieradinājis tādu piena devēju, no kā iegūtu pienu, pieņemot, ka piens arī pēc zīdīšanas laika ir būtiski nepieciešams ikdienas uzturā? Varbūt piens no govs ir domāts tikai teļiem, bet cilvēks to varmācīgi ieguvis (dzīvnieku paverdzināšana?). Kur iegūti iekdienas nepieciešamo piena produktu devu ikviens pasaules iedzīvotājs? (Man nekas nav pret to, ka izmirtu 90% pasaules iedzīvotāju; mani arī var ieskaitīt, atsakos no egoisma)...
Par to dzīvnieku paverdzināšu - neuztveriet pārāk saasināti. Nepievienojos nevienam no kaut kur dzirdētiem viedokļiem par šo tēmu. Atceros no bērnības - arī mums bija dažas govis; simbioze,

Atpakaļ pie piena. Uztura speciālisti apgalvo, ka piena produkti ir nepieciešami. Ja jau govis ģenētiski tik ļoti izmainījušās, tad arī cilvēks ir izmainījies, pieradis pie govs piena. Bet vai tā ir pareizi? Ja nav pareizi, tad nonāku pie diviem variantiem. Pirmais variants - pēc zīdīšanas vecuma cilvēkam nav nepieciešams piens (piens - kaulu pārkaļķošanās vecumdienās, piena nav - kaulu un īpaši zobu trauslums visas dzīves garumā?)
Oi, bērnībā un jaunībā es ļoti ļoti daudz pienu un piena produktus lietoju. Un zobi bez caurumiem, pēdējoreiz pie zobārsta biju pirms.. mm 4 gadiem, vajadzēja uzlikt kronīti kautiņā nolauztajam zobam. Un vēl tad zobārsti jautāja, vai es zobus balinot? Nē, tikai ātri iznīcinu zobu birstes, nesmēķēju, nedzeru kafiju... bet ēdu saldumus, daudz daudz cukura. Patiešām arī īstu cukuru, karotēm vien.. Bērnībā biju atkarīgs no cukura, tad gan man īsu zobi bojājās, jo saldumu bija pārāk daudz, toties neēdu daudz vērtīgu dārzeņu un vēl ko citu.
Otrais variants - cilvēkam pēc zīdīšanas vecuma piens ir vajadzīgs, bet daudz daudz retāk. Kaut gan glāze piena dienā līdz pensijas vecumam?... Tad nu beidzot nonāku pie galvenās domas, patiesībā hipotēzes, bet jums uzdošu jautājumu. Kur to pienu dabūt, ja no govs (dažam no kazas) nedrīkst? Sintētisks piens neskaitās. :)




tagad skan:
LTV1 - Kā runāt ar valsti? Palikt, aizbraukt vai izlīgt?
* * *

Previous Entry · Leave a Comment · Add to Memories · Tell A Friend · Next Entry

* * *
[User Picture]
On 4. Janvāris 2011, 12:50, [info]david commented:
jā, jāsaka paldies :)
vēl jau ir kādas tantiņas dziļi laukos, kas ar lopiņiem draudzējas, bet varbūt vēl vairāk..
* * *

Previous Entry · Leave a Comment · Add to Memories · Tell A Friend · Next Entry