Grūti cenzēti izteikties bļaķ
https://jauns.lv/raksts/par-veselibu/582461-homeopatijai-ar-ticibu-nav-nekada-sakara-atklata-intervija-ar-latvija-pieprasitako-homeopati-ingunu-vecvagaritātad.
1) Homeopātijai ar ticību nav nekāda sakara. Burtiski pēc tam: Būtu labi ja pacients uzticētos ārstam.
2) // ir jāatrod katrā konkrētajā brīdī vispiemērotākais preparāts, atrodot atbilstību starp preparāta patoģenēzi un pacienta sūdzībām. // Patoģenēze bļaķ ir slimībām nevis preparātam.
3) / man nav būtiskas viņa konstitucionālās īpašības, kāds viņš ir pēc rakstura vai pēc termālajām īpašībām.// Kas ellē ir termālās īpašības?
4) //Un tikai ar ceturto soli mēs nonākam līdz viņa konstitucionālajam preparātam, kurš jau darbojas profilaktiski, neļaujot organismam atgriezties tajā iepriekšējā situācijā un nonākt atpakaļ vecajās sūdzībās.// To viņa saka par refluksa (GERD) ārstēšanu, priekš dundukiem un homeopātiem GERD bļaķ ārstē ar PPI, proton pump inhibitors, citādi pacients dabū Barret esophagus un pēc tam esophagal/ gastric cancer un nosprāgst nahuj.
5) /Es saku, ka nav jātic homeopātijai, ir jāuzticas ārstam. / aha arī tad ja tas ir nevis ārsts bet sasodīts homeopāts, kā tad :D
6) /Problēma ir tā, ka par homeopātiju nekas netiek runāts un mācīts pamatkursā pirmajos sešos gados universitātē. Šie jaunie kolēģi ir saklausījušies viedokļus, un viņiem sava viedokļa nav, no kā veidot, viņi pārņem iedotus viedokļus. Kad viedokli iedod konkrēts mācību spēks ar zinātnisku grādu, tad kāpēc lai es neticētu savam profesoram, kuram ir viedoklis par homeopātiju, kaut gan arī viņš par homeopātiju nezina neko?// Pamatkursā ļoti eksplicīti izstāsta tieši kāpēc homeopātija ir muļķības. Tur nav nevienam jāuzticas tur ir vienkārši ķīmija jāzina drusku.
7)/Un tieši hroniskajām saslimšanām homeopātija var būt ārkārtīgi efektīva./ aha, tur ir ērti parazitēt, iestāstot pacientam ka viņš jūtas labāk.
8) /Vēl viens no homeopātijas lielajiem stūrakmeņiem ir etioloģiskais nozīmējums. Respektīvi, mēs varam iedot cilvēkam preparātu, kas ir etioloģisks konkrētajam stāvoklim, konkrētajai saslimšanai./ Bļaķ es atkārtoju, pilsone nezina kas ir etioloģija, etioloģija ir par slimībām nevis par preparātiem.
9) // kuram patoģenēzē ir teikums, ka china ir preparāts, kuru lieto gadījumos, kad ir sekas pēc dabīgo sulu zuduma. Respektīvi, pārmērīga caureja, pārmērīga asiņošana, pārmērīga vemšana – ir zaudētas dabīgās sulas, un tā rezultātā attīstās, piemēram, anēmija vai nespēks. // Bļaķ šitas ir medicīnas līmenis apmēram senajā Grieķijā. Priekš tiem laikiem šāds pārspriedums būtu kinda okej.
10) / bet LORs viņai nevar palīdzēt, un tas viss beidzās ar tonsilektomiju – mandeļu izņemšanu. / Nu jā tas ir tas ko dara ar sastrutojušām mandelēm, labrīt.
Okej man apnika. Tālāk ir tādā pašā garā.