(no subject)

« previous entry | next entry »
Dec. 12th, 2022 | 02:20 pm

temats, kuru pēdējās nedēļas reflektēju- mentālā pretestība, es nezinu, kāds LV atbilstošākais vārds - cognitive defence.
tas ir tāds, kur cilvēks neapzināti pretojas dziedināšanai, neraugoties uz, piemēram, realitāti, skaitļiem, faktiem, labiem vārdiem, lai pasargātu savu pašdestruktīvo naratīvu, glabātu traumu iekpsulētu prātā un ķermenī. šādos apstākļos dziedināšana ir dubultgrūts uzdevums, jo cilvēks savā dziļākajā būtībā sev vienkārši nevēl labu, nav atvērts labajam, nerīkojas savās labākajās interesēs. bieži tas, kurš pirmais cieš no šīs mīnētās joslas ir atbalstītājs - gan tāds, kurš tiek algots, gan tāds, kurš ir nelūgts piedāvājies vai vnk ir blakus (to var sajust enerģētiski, kā pēkšņu aukstumu un pasīvu cietsirdību tekstā) bet arī mentāli ir to viegli pazīt, jo tā ir it kā tāda zemāka līmeņa inteliģence, kas ir iekapsulēta daudz niansētākā personībā, iet uz riņķi diezgan stūŗgalvīgā formā - tipa, es neesmu pelnījis, mani nekas nevar glābt, nav jēgas atkal mēģināt un aplauzties, man varētu kļūt labāk bet nav disciplīnas - un parasti šis te nelaimīgumu radošais uzskats ir vai nu overšērots (tā ka apnīk klausīties), vai arī tiek dziļi slēpts, iznāk tikai dziļā dzērumā vai tml., un ļoti bieži tas bloķē arī tiešo piekļuvi ķermenim un nervu sistēmai - kur dziedināšana ir daudz ātrāka un efektīvāka.
varētu runāt par citiem, bet runāšu par sevi. turpinājums sekos

Link | Leave a comment | Add to Memories


Comments {2}

(no subject)

from: [info]asiize
date: Dec. 12th, 2022 - 10:02 pm
Link

Terapeite mēdza teikt, ka viņai ar mani esot slapja mugura. Iestrēgstot vienā, jūtos atbrīvota arī nerisināt ko citu, varbūt pat svarīgāku. Bet citreiz vnk nav īstais brīdis, iekšējā dialoga varoņiem ne tā sadalītas lomas, un tas kaut kad pamainās. Bet kā tieši dzimst motivācija dziedināšanai es skaidri nezinu un nesaprotu.

Reply | Thread


bodyshop

(no subject)

from: [info]bodyshop
date: Dec. 12th, 2022 - 10:28 pm
Link

oh wow, jā, to nevar atbildēt, kā rodas motivācija. laikam tā ir žēlastība. lūgšanu process. par sevi varu teikt, ka tas ir bijis fizisks un arī garīgs process, kurā mana būtne ir tikusi kalibrēta, lai tā skatītos uz gaismu vai meklētu veidus, kā uz to skatītiers(work in progress)

Reply | Parent