blond

Draugi

You are viewing 20 entries, 20 into the past

16. Jūnijs 2019

hedera @ 10:40: Man šķiet, autors šeit ir labi uzķēris problēmu ar vēstures mācīšanu vispārizglītojošās programmas ietvaros. Ieteiktā alternatīva - vairāk pievērsties vēstures kā zinātnes izpratnei, nevis naratīvu un gadskaitļu iekalšanai - arī šķiet saprātīga un simpātiska. Tik simpātiska, ka pat neapvainošos par implikāciju, ka arheoloģija ir vienkāršāka par rakstīto avotu pētniecību. Turklāt, es zinu, ka ir tieši pretēji, tā kā - ko nu tur apvainoties. :)
Es pat esmu gatava izvirzīt tēzi, ka līdzīga pieeja noderētu ne tikai vēstures, bet arī citu zinību apgūšanai, it sevišķi bioloģijai, ķīmijai, fizikai. Manuprāt, mūsdienās, kad milzīgs informācijas apjoms ir pieejams dažu klikšķu attālumā, daudz svarīgāk ir saprast, kā šo informāciju sašķirot vērtīgā un nevērtīgā. Saprast, kā atpazīt pseidozinātniskus tekstus, nevis iekalt no galvas formulas vai klasifikācijas sistēmas, kuras pie vajadzības tik vai tā var ar tiem pāris klikšķiem atrast.

biezpientaure @ 09:04: Mans brauciens ir noticis. Pirms tam bija vairākas brīvdienas, kurās vai nu pārmērīgi līst, vai darbi vai kas cits un tad pienāca diena, kad es saņēmos. Mazliet loģiskas pieejas ļāva apgādāties ar pumpi, ielāpiem un pat kameru somā, bet ironiski, ka par aizmirstu multitūli atcerējos 1km pēc izbraukšanas un karstuma dēļ nolēmu neatgriezties. Par laimi, laiks bija vienkārši ideāli piemērots - iepriekšējā svētdiena bija mazliet vēsāka par nedēļas vidu, bet šā vai tā noderēja abas ūdens pudeles. Vietās, kur koki veido tuneli, bija patīkami vēss - iepriekšējā naktī stipri nolija, bet līdz pēcpusdienai virsma jau bija blīva un kas patīkami - bez dubļiem un arī bez putekļiem. Mans lielais jautājums ir tāds - kāpēc šo megaresursu neesam sākuši attīstīt jau sen? Atgādinu, ka noplēsto dzelzceļu km mums ir daudz un tie savienojas ar kaimiņvalstu noplēstajiem ceļiem - sanāk gana gari gabali.

Rāmja soma ir labs veids, kā vadāt līdzi vajadzīgos loriņus, tikai manā gadījumā vienai no pudelēm jāatrod cita vieta, lai nespiež somu, samazinot tilpumu. Pat pēc īsā brauciena sajutu, ka cietie rokturi jāmaina uz ērtākiem, jāliek stūres ragi vai pat varbūt cita veida stūre. Šaurā un taisnā mtb stūre ir ļoti atsaucīga, bet tagad vienkārši sajutu kāpēc stūrēm ir dažādi izliekuma leņķi.

Beigu beigās 2" riepas nemaz nebija par platu - vietām segums ir mīkstāks, vietām - šķemba ar lieliem oļiem, un reizēm gadās dīvainas, nezināmas izcelsmes šķērsvagas ko ne vienmēr izdevās laicīgi pamanīt (īpaši ēnainajā tunelī) - samazinot spiedienu riepās braukšana kļuva krietni komfortablāka un jo lielāks apjoms, jo mīkstāku riepu var braukt. Neskatoties uz riepu platuma un spiediena nozīmi, visu brauciena laiku bija sajūta, ka tērauda rāmis ir patīkamāks par alumīnija. Bet lai nu šoreiz izpaliek lampu pastiprinātāja īpašā skaņa) Varbūt esmu vienkārši notrāpījis ar izmēru un pietiekoši dzēru.

Būs jāmēģina pabraukt uz citu pusi, šķiet, ka šis man gadījies tīrākais posms. Citur ir saaugusi gara zāle, kas rīta agrumā izmērcē visu, kam pieskaras. Dzirdēju, ka pašvaldības par kopšanu saņemot naudu, nez kas domāts ar kopšanu - gulšņu un krūmu novākšana, vai arī izpļaušana? Nesaprotu, kāpēc dažos posmos zāles ir ļoti maz un citos - daudz. Neizskatījās, ka tur daudz brauktu ar velo, varbūt tomēr braukā ar mašīnām un tāpēc zāle nesaaug?

gribu_gribu, posting in pajautaa @ 00:14: Traktors ar traktoristu kurš stumj un krauj.
Sveiki Cibiņi,

Varbūt kādam no jums ir pazīstams traktorists Ventspils pusē kurš vēlas palīdzēt par samaksu?
Pirms došanos uz nomas punktiem, ienāca prātā piedāvāt privātajam. Privātās pazīšanās varbūt nākotnē noder :)

Tātad par darbu - Uz aptuveni 600 m2 liela zemesgabala jāsastumj zālē ieauguši būvgruži/sadzīves atkritumi un jāiekrauj 7 m3 lielā konteinerī.
Zemes gabals atrodas pārventā, tajā rajončikā kur atrodas publiskā pirts. Gribētu to izdarīt pirms Ligo.

Ceru uz veiksmi

Garastāvoklis:: busy

15. Jūnijs 2019

ulvs @ 23:05: Turpinam balsot par Lokatoru NABA top 10. Noslīdējām no 3. vietas, uz 5.

kashadura @ 22:30: Uztveres grūtības un komunikācijas problēmas izdzīvošanas režīmā
Cīņubiedri!
Ir ļoti nepatīkami apzināties, ka mans emociju uztveres un izpausmju spektrs šobrīd aptuveni atbilst akmens laikmeta cilvēka attīstības līmenim.

Bet neskumstiet,
kaut kur dziļi dziļi, vai augstu augstu (hvz)
es jūs, droši vien, mīlu!

kants @ 22:26: svaiga gaļa kritikai
stipri pacilāts aplūkoju 165 LMA diplomdarbu izstādi bij. biofakā, uz beigām drusku nogurdinoši, šis tas garlaicīgs, šis tas nepabeigts, bet kopumā lielisks iespaids, kas piedvesa mani pilnu cerības par jauno mākslinieku paaudzi. ne viens vien darbs jau tagad darītu godu arī pieaugušo izstādēm.

Tags: ,
hilda, posting in pajautaa @ 16:21: Avio biļešu cenas
Sveiki, biežceļotāji!

Kā tur īsti ir - ja tagad, skatoties uz sev tīkamiem reisiem novembrī (Madride + lokālais no Madrides) man tīkamās biļetes maksā 302 eiro turp-atpakaļ, vai, sagaidot tos maģiskos 2 mēnešus pirms lidojuma, šiem pašiem reisiem biļetes būs dabūjamas lētāk?
vai arī tas ir mīts, tomēr?

UPD. Paldies par pieredzēm! Pirksim tagad.

de_profundis @ 16:00: vēl es neuzticos kristiešiem, ka tad, ja es teikšu, ka ticu Kristum, viņi mani pieņems kā māsu, necenšoties aplinkus izdibināt, kādas ir manas pārliecības intelektuāli teoloģiskās nianses (vai neesmu nepareizajā konfesijā) (un vai gadījumā "nedzīvoju grēkā")

viss ir aizgājis mazliet absurdu ceļu. protams, ka cilvēki vairāk tiecas uz ezotēriskajām kopienām, jo tur cilvēku pieņem kā māsu un brāli, ja viņš, skatoties tavās acīs, atver savas sirds acis

indulgence @ 14:35: par atbrīvošanos no liberastiem
Kambodžu izsenis apdzīvo khmeri, čami, vairāki desmiti mazāku tautiņu un cilšu, kā arī ķīniešu un vjetnamiešu migrantu pēcteči. Skaidrs, ka kā vajadzēja saprasties un, tā kā no 1867. līdz 1953. gadam tā bija Francijas kolonija, par šādu starpetnisko saziņas valodu kļuva franču valoda. Attiecīgi, izglītība, medicīna, tehniskā modernizācija nāca caur franču valodu, tā bija mājas un saziņas valoda izglītoto iedzīvotāju slānī, neatkarīgi no etniskās izcelsmes – izveidojās franciski runājošs un franču kultūrā vesternizēts iedzīvotāju slānis, kuru varētu dēvēt par kambodžiešiem.
1975. gadā pilsoņu karā uzvarēja komunisti, t.s. sarkanie khmeri, kas, balstoties maoismā, nolēma atgriezt zemi pie tradicionālajām vērtībām, kur “zemniecība un dzīve laukos ir mūsu viss”. Taču lai tas izdotos, vajag atbrīvoties no visiem tautai svešajiem liberastiem un kaitīgās Gejropas ietekmes. Te nu labums bija tas, ka liberastus varēja viegli atpazīt pēc valodas. Proti, ja citās zemēs viņus var atpazīt pēc tā, ka šie lieto saliktus sakārtotus teikumus, tad Kambodžā bija vieglāk – viņi visi runāja franciski.
Tā kā komunisti vienmēr ar mežonību izcēlušies, sarkanie khmeri tautas atgriešanu pie zemes, pie tēvutēvu zeltainajām druvām, gunskuriem, tautasdziesmām un etnogrāfiski pareiziem tērpiem trisināja vienkārši: nosita visus, kas runāja franciski. Kambodža zaudēja vairāk nekā ceturto daļu no visiem saviem iedzīvotājiem. Barbari. Būtu mazliet civilizētāki, noslēgtu līgumu ar Franciju un visi frankofonie kambodžieši varētu “repatriēties”, kā to izdarījām mēs 1939. gadā ar vācbaltiešiem.
Man šķiet, princips abos gadījos vienāds – tikt vaļā no tautai “svešā” elementa. Tikai metodes atšķīrās.

Tags:
krii @ 13:20: Arvien simpātiskāki man kļūst gudri un mierīgi, psihiski līdzsvaroti cilvēki, kuriem viss puslīdz kārtībā ar spēku un pašapziņu. Nav nekā mazāk interesanta par "interesantajiem neirotiķiem", par kādiem dažubrīd sajūsminājos jaunībā, patiesi, patiesi!

de_profundis @ 13:20: kaut kā visa mana māksla ir saistīta ar ticību pēdējā laikā. performancei mums iedeva telpu, kas pēc formas un tilpuma atgādina baznīcu. atliek tikai pielāgot dažas detaļas.

de_profundis @ 13:16: es lūdzu Dievam, lai viņš man palīdz kļūt par mīlestības devēju nevis prasītāju

de_profundis @ 12:51: kad tu mani iedvesmoji kalpot tuvākajiem
bet dvēseli apgaismoji par pazemību
tad viens no taviem neskaitāmajiem stariem iekrita sirdī
un tā sāka izstarot gaismu kā ugunī nokaitēta dzelzs

Tags:
au @ 12:46: laukus apsēdušas vaboles tādā kvantumā, ka dažbrīd sajūta kā Vecajā Derībā

ulvs @ 12:25: amen
Labu pavadījumu izdomāt nav grūti. Grūti ir izdomāt labu liriku.

ulvs @ 12:16: Fig isn't a pome. Starp citu, kā latviski iztulkot pome? Nevaru atrast.

zimbabve, posting in pajautaa @ 09:54: Deklarētā adrese un nekustamā īpašuma nodoklis
Jautājums ļaudīm, kas kaut ko saprot no nekustamā īpašuma nodokļiem.

Situācija šāda: ir mazpilsētas māja, kurā mēdza dzīvot omīte, diemžēl nesen nomira. Tagad mājā neviens nav deklarēts, kas nozīmē, ka vienam manam radiniekam, kuram māja pieder, būtu jāmaksā augstāki nekustamā īpašuma nodokļi.

Tad nu jautājums - vai ir svarīgi, vai tā ir fiziska vai juridiska persona, kas deklarējas? Tobiš, vai tur var piereģistrēt firmu, maksāt nodokļus savai iecienītajai pašvaldībai un tādējādi vienlaikus samazināt šī mana radinieka NĪ nodokli?

Principā radinieks tur varētu deklarēties arī pats, bet nepārzina likumdošanu un baidās, ka zaudēs kādas privilēģijas Rīgā, kur pamatā dzīvo un strādā. Uztraucas par medaprūpes pieejamību, bet, cik nu zinu, deklarētā adrese diez vai kaut ko maina, ne? Radinieks taču varētu turpināt iet pie saviem dakteriem Rīgā? Vai ir kādi zemūdens akmeņi?

Paldies!

lilja_brik @ 11:11: Man ir 2 Elīnas Dobeles (toreiz vēl zofas) kurpes, kas valkātas jau kādus 8 gadus, un viņas vēl joprojām ir skaistas

krii @ 09:50: Viena no pozitīvajām rīta skrējienu blaknēm ir arī pieaugoša apmierinātība ar savu ķermeni.
Glītums vai neglītums paliek otrā plānā, būtisks ir sīkais prieciņš un lepnumiņš par to, ka tomēr kustos. Lai cik lēni un tizli, bet tomēr ātrāk par tiem, kuri neskrien nemaz. Un ka mana sirds tomēr spēj nodrošināt rumpja uzsvempšanos sestajā stāvā pa stāvām kāpnēm bez aizelšanās. Un tas ir labi un pareizi, un paldies, ka tā ir, par spīti desertiem, vīnam un daudzām stundām biroja krēslā.
Un vispār ir forši tik tieši un nepastarpināti izbaudīt vēl kaut kādu miesisko baudu, ne tikai pierīšanos vai nokniebšanos.

ulvs, posting in pajautaa @ 00:30: Vai ir iespējams konstatēt, kas (tavā) cibā lasījis tevis postēto infu - konkrēti ieejot tavā postā, tā unique adresē? Iedomājos, ka varbūt kaut kur saglabājas IP, kā tas ir norādīts komentāros iekš jebkura tava posta (ja tu esi šo "save I.P." ieslēdzis cibas opcijās, utt.) adreses un to var redzēt.

Powered by Sviesta Ciba