19 February 2017 @ 02:15 pm
 
Šodien dzimšanas diena Františekam Vlačilam, manam pagājušā gada mīļākajam režisoram (jeb vienkārši "gada režisoram" pagājušogad). Piemēram, viņa 1967. gada "Marketā Lazarovā" kaut kādās pravietiskās formās ir pilnīgi visi elementi, kuru dēļ es mēdzu mīlēt filmas, lai gan skatīties to bija ļoti smagnēji un prasīja vairākas nedēļas. Man gan lielākoties tas nav kritērijs vērtējošajam patīk/nepatīk.
 
 
19 February 2017 @ 09:58 am
 
uzstādīju jaunu rekordu - dabūju smagākās paģiras pēdējā desmitgadē, pat neesot pieļurbājusies (piektdienas vakara gaitā ļ. nesteidzīgi izmalkoju 2,5 glāzes vīna, atbraucu mājās, izdzēru divas tējas, iztīrīju zobus un devos gulēt skaidra kā stikliņš, lai nākamajā rītā pamostos uz nāves gultas. man pat sāpēja galva, un man nekad nesāp galva, pat tad, kad biju dabūjusi ar šūpolēm pa pieri! jutos resna un recekļaina, jutu, ka es esmu sūds, mana dzīve ir sūds, un visa pasaule ir ne mazāks sūds*. kad tas pāriet (ap vieniem dienā šajā konkrētajā gadījumā), protams, ir ārprātīga vēlme kaut ko steidzami, steidzami darīt, lai viss kļūtu mazāk nožēlojami (kas nav slikti), taču apbrīnoju to cilvēku gara spēku, kas spēj sev to nodarīt regulāri.

*es tik tiešām esmu droša, ka šī sajūta ir vismaz puses cibiņu ierakstu un komentāru pamatā
 
 
17 February 2017 @ 11:20 pm
 
biju uz māsas pirmo koncertu. man šķiet, ka māsai ir labākā balss latvijā. patiesībā šķiet, ka arī tālāk, bet problēmas definēt areālu.
 
 
17 February 2017 @ 05:43 pm
 
tie, kas dzīvo ārzemijās un vēlas tikt pie Slavenā Feministiskā Zīna, šī ir jūsu iespēja, ziedojot 7 tugrikus

https://projektubanka.lv/projects/samanta
 
 
17 February 2017 @ 02:44 pm
 
Palasīju skolas laiku dienasgrāmatas (nu, kur stundas un uzdotais, un atzīmes sarakstītas).

Ak.

Cik daudz sevī slēpj vienkārši vārdi - "Pirmdien atnest kastīti".

Laik un šēr, ja zināt, ko tas nozīmē :)
 
 
17 February 2017 @ 02:36 pm
 
uz manu jauno apeņu kopšanas birkas bez visiem "mazgāt 30 grādos", "mazgāt ar rokām" utt ir rakstīts arī "mīlēties 2x nedēļā", srsly
 
 
17 February 2017 @ 02:00 pm
NUVO koncerts Aleponijā.  
Kaut kā baigi reti sanāk apmeklēt koncertus un vēl bildēt tos. Šis sanāca īpašs, jo, sev nezinot, bildēju ar vienu darbojošos plaušu. Interesanta pieredze.

Sorry par skaņu, neesmu baigais video tehniķis un ar jauno kameru vēl neesmu apradis pareizi iestatīt iestatījums. Neesmu baigi arī mēģinājis. Gan jau.  

Kā koncerts? Ļoti labi, ļoti. Redzēt kā darbojas mūziķiem "ķimija" savā starpā, kas rezultējās krutā muzonā!PĀRĒJĀS FOTOGRĀFIJAS )
 
 
noise Nr.: The Smashing Pumpkins
 
 
17 February 2017 @ 09:34 am
 
Lielākoties man riebjas iet FB, jo pārsvarā tikai muļķīgi video un nekas interesants, bet pa laikam uzrodas kādas pērles un tā arī šodien man no rīta uzlaboja garastāvokli video par kādu vecāka gadagājuma onkulīti - zinātnieku, kurš ir atklājis kā ātri un veiksmīgi audzēt koraļļus un, lai gan viņam ir pienācis pensijas vecums, viņš ir izlēmis nedoties pensijā kamēr 'neiestādīs' miljons koraļļu atpakaļ okeānā. Un viņš joprojām pats nirst un dodas okeānā ar studentiem un brīvprātīgajiem, un viņi ir izveidojuši mākslīgu 'okeānu', kurā cenšas paredzēt kāda būs okeāna vide pēc 100 gadiem, lai varētu izaudzēt stiprākus koraļļus, kas spētu izdzīvot nākotnes apstākļus.
Prieks par nesavtīgiem cilvēkiem, kuri vēlas savu laiku un zināšanas ieguldīt mūsu pasaulē, jo vispār viņš taču varētu pateikt - meh, es tāpat ilgi nedzīvošu, man vienalga kas notiks ar pasauli pēc 30-40 gadiem. Man vienalga, ka visi koraļļi nomirs un okeāns būs kā milzu kapsēta.
Īpaši aizkustinoši bija kādas studentes vārdi, ka viņa cerot, ka, pateicoties šim projektam, viņai, iespējams, izdosies ieraudzīt Lielo Barejerrifu tādu, kādu šis vecais zinātnieks ir redzējis pirms 60 gadiem.