06 October 2015 @ 12:14 am
 
I ne mēnesis nav pagājis, kā esmu tos otros avendžerus noskatījusies.
Jāsaka, kā ir — a bit meh-ish.

Visādi citādi, kamēr man pagājšnakts sapņos visādas glupības rādījās, vīram kaut ko stipri vien jauku izsnieguši — nakts vidū pamodos no tā, ka man blakus viens miegā smejas. So cute.
 
 
06 October 2015 @ 12:00 am
 
to-do: līdz 5dienai veidot par āķiem dažādus priekšmetus, lai dabūtu no kokles ārā kaut kādu hiperdārgu teātra mikrofona sūdu
 
 
05 October 2015 @ 11:53 pm
 
Sveiki.

Es esmu pateicīgs par kurpju pucējamo iekārtu darbā, kurai par godu mani apavi bez liekas piepūles mirdz un laistās.
Es esmu pateicīgs, ka ir cilvēki, ar kuriem var parakt zemi. padzert viskiju un parunāt tiešsaistes režīmā.
Es esmu pateicīgs, ka šodien pāris...dažas?...stundas spēju savākties un darīt to, kas jādara, nevis sapņot un baidīties no visa.
Un par to, ka paguvu uz veikalu tieši pirms slēgšanas.

Paldies.
 
 
05 October 2015 @ 10:31 pm
 
kamēr es te sēžu ar savu remontējamo istabu un pussākto referātu, kas jāprezentē trešdien, prokrastinējot ieklīdu tajā youtube galā, kurā ir Leonards Koens un viņa koncertieraksti. un viņam ir viena versija, kurā viņš dzied Hallelujah ar tekstu ''love is not a victory march, it's a cold and very lonely hallelujah''. un tas kaut kā iedeva pa galvu. tieši tas cold and very lonely. jo tas taču visu padara vēl, nezinu, skaidrāku. un vispār, hallelujah būtu jāaizliedz kaverēt cilvēkiem, kuri šo dziesmu izmanto tikai tam, lai parādītu savas vokālās spējas.

I did my best, it wasn't much
I couldn't feel, so I tried to touch
I've told the truth, I didn't come to fool you
And even though it all went wrong
I'll stand before the Lord of Song
With nothing on my tongue but Hallelujah 
 
 
noise Nr.: leonard cohen - hallelujah
 
 
05 October 2015 @ 09:09 pm
 
Tags:
 
 
05 October 2015 @ 07:53 pm
 
skatos britu šovu supersize vs superskinny un kārtoju savas drēbes 3 kaudzēs - vairāk nepatīk, lietoju un vairāk neder. visskumjāk man paliek skatoties uz kaudzīti vairāk neder,jo tas 38-tā izmēra laiks ir bijis pārak īss un kleitas no tā laika ir pārāk daudz! es noteikti neko nekārtotu,ja vien draugam nevajadzētu mazu daļiņu no skapja saviem 5 t-krekliem un 3 džemperiem. kaut kad novembrī būs jāuzaicina tievās draudzenes ciemos uz mājas andeli vai izsoli vai kaut ko tamlīdzīgu. briesmīgi skan - tievās draudzenes. 
asos seili, bet oh well,dzīvot šeit nozīmē drusku bomžot un nevar to garderobi tik tekoši nomainīt kā gribētos.....
Tags: ,
 
 
05 October 2015 @ 08:06 pm
Atskaite par padarīto, redzēto un apēsto.  
In case you were wondering, šādi un šādi izskatās 231 vienība gaisa piesārņojuma. Izbaudīju uz savas ādas kārtējo reizi, bet vismaz sim karte salabota. Maksājis gan man tas ir aptuveni 60 eiro, velna milti, bet nu neko. Starp citu, iemesls, kāpēc karte gļukoja un salūza - man ir LV telefons, man ieteica nopirkt jaunu šeit Ķīnā. :D Varētu jau to izdarīt, bet neticu, ka atgriežoties Latvijā nebūs tieši tāda pati situācija ar Latvijas sim karti. Nē, paldies. Ja nu vienīgi būtu kāds lēts, smuks, Ķīnas ražojums iekšējam tirgum, ko bez skumjām varētu pēc tam vienkārši paņemt līdzi kā suvenīru.

Šādi izskatās Pekinas pīle Pekinā. Ļoti ilgi (ja precīzāk - kopš pirmo reizi ieraudzīju šo ēdienu Gan Bei ēdienkartē) gribējās pamēģināt, bet iekšējais žīds vienmēr aizspieda maku ciet un lika izvēlēties kaut ko citu. Tad nu, kad Marina mani uzaicināja pievienoties viņai un viņas draudzenei uz Pekinas pīles vakariņām, priecīgi sasitu plaukstiņas, izgludināju blūzīti, laicīgi sagatavoju materiālus nākamajai dienai un gaidīju vakaru. Vakars bija jauks un silts un tieši Mid-autumn festival datums, kad visi priecīgi, ēd mooncakes (ahh, tās man ļoti pietrūks mājās), plivinās ar Ķīnas karodziņiem (man arī tāds ir, jeej) un piepilda Pekinu. No mājām/universitātes izbraucām gaismā, izlienot no metro centrā pie Thananmeņa laukuma jau tumsa, viss izgaismots, laukums norobežots, lai tiktu klāt jāiziet drošības pārbaude (jāizlaiž soma cauri rentgenam tāpat kā metro) un tikai tad var aiz nožogojuma blisināties uz izgaismoto laukumu. Ja nebūtu jāgaida Marinas čehu draudzene, būtu iztikušas bez laukuma, bet es nepretojos nevienai iespējai kaut ko apskatīt. :) Tālāk gājām un Qianmen iepirkšanās ielu/kvartālu, kuram pa vidu kursē vienīgais tramvajs Pekinā. Bildes man šobrīd vēl nav, jo bija tumšs un viss ir izplūdis. Parīt manas skolnieces mani ved ekskursijā uz šo pašu vietu pa dienu, tā ka ceru noķert tramvaju procesā un visas skaistās ēkas pilnā krāšņumā. Un, rekur, viens laimīgs tūristiņš ar Ķīnas Tautas Republikas karodziņu rokā.

Tatad, Pekinas pīle. Kā jau redzams no pirmā attēla kaut kur augstāk, tā ir pīle trīs dažādos veidos - ar kraukšķīgu ādu, bez ādas un tikai āda. Paņem plāno pankūku, uz tās uzliek mērcē (lasīju, ka laikam plūmju mērce, bija garšīga, tāpēc vienalga) izvēlēto gabaliņu, pieliek klāt sīpolus un gurķus (garenajā trauciņā no trim daļām redzami), satin rullītī un ēd. Sejas izteiksme manas blakussēdētājas sejā ir nevis šausmas par garšu, bet nogurums no bakstīšanās ar kociņiem, jo tovakar irbulīši negribēja klausīt ne mani, ne viņu. :D Pīles kraukšķīgo ādu, starp citu, paredzēts ēst ar cukuru. Mans kunģis šausmās sarāvās to uzzinot, bet jānomēģina bija - ēst var, bet vismaz 20 reizes par treknu. Tas viss kopā ir ļoti garšīgi, interesanti, jo kā pieaugušajam ir dota oficiāla atļauja spēlēties ar ēdienu un salikt to tādas kombinācijās, kādās vēlos, cenas ziņā arī ir visnotaļ ciešami, jo par visu, kas mums uz galda - trīs veidu pīle, divu veidu dārzeņi, divas pankūku partijas un divi trauciņi ar mērci un piedevām, un zaļā tēja (šeit pat jasmīnu tēja garšo normāli) katra samaksājām aptuveni 14 eiras. Ēst negribējās vēl nākamās dienas vakarā, un nākamajā dienā pārtiku no āboliem un ūdens, jo kuņģis bija apvainojies.

Runājot par ēdienu un spēlēšanos ar ēdienu, aizvakardienas pusdienas bija pierādījums, ka tā ir diezgan izplatīta lietā Ķīnā. Marina mani aizveda uz kārtējo lielveikalu, kurā ir dabūjamas importa preces - tāda eksotika kā olīveļļa, olīvas, normāls siers, sviests, krējums un maize, kas tumšās ciabattas krāsā (reāls retums, jo te visas ir amerikāņu baltmaizes - viena par otru saldākas), bet iet veikalā izsalkušām nav prāta darbs, tāpēc pirms tam paēdām pusdienas. No sākuma atnes lielu bļodu ar vārošu buljonu (viens liellopu, otrs ar tomātiem), mazu bļodiņu ar liellopu gaļu un paplātīti ar visvisādām sastāvdaļām, paplātes un bļodiņas saturs viens pēc otra jāiegāž verdošajā buljonā un jāsamaisa, kamēr tie sagatavojas, un tas notiek dažu sekunžu laikā, jo buljons ir tiešām karsts. Pēc tam ņem kausiņu un irbulīšus un tik ēd nost. Ļoti darbietilpīgs process (pamēģiniet ar irbulīšiem ēst makaronus), viss šļakstās, bet, par laimi, Ķīnā ir atļauts strēbt un sūkt makaronus skaļi. :D Uz šādām ēšanām gan ir jādodas melnās drēbēs, jo manas zaļās bikses apzīmogojās ar treknu traipu, kuru izdevās izmazgāt vien ar otro reizi, bet tas esot pavisam normāli. Iekšējais perfekcionists īd, bet ko nu padarīsi. Izēst milzīgo bļodu nevienai no mums nebija pa spēkam, bet tiiiiik garšīgi. Vairāk par reizi nedēļā tādu izēšanos gan nevar taisīt - figūra to man nepiedos. Kuņģis arī ne - par treknu man arī šis paēdiens.
 
 
05 October 2015 @ 03:28 pm
 
Hm. Kad intensīvi sūkāju dzērveņu+melleņu Lockets tableti un paralēli ošņāju karstu melno kafiju (jā, labdien, mani sauc Sirdna un es ošņāju lietas) rezultātā pasākums smaržo pēc cepta bekona.

Ļoti interesanti!