11 February 2016 @ 07:04 pm
 
Paldies visiem sveicējiem universitātes sakarā, bet es te par svarīgo šobrīd, ja?

Tātad, tofu.
Kad vēl ēdu gaļu, uz tofu skatījos ļoti šķībi. Likās, ka tas tāds izmisušu hipiju ēdiens un bezgaršīga pļurza (mans viedoklis par vegāniem vispār kādreiz bija ļoti aprobežots, ja godīgi). Arī, kad beidzot pārgāju uz augu valsts produktiem, no tofu bija bail. Man liekas, vienreiz nopirku, bet bez zināšanām kā pareizi pagatavot un vispār pat ūdeni notecināt, uztaisīju kaut kādu kaku un uzreiz tofu norakstīju.
Ar garšīgu tofu mani iepazīstināja Karls. Kādu dienu viņš man uztaisīja kraukšķīgus tofu gabaliņus ar saldo čilli mērci un rīsiem. Tas viss ietver, 3 stundas tofu noslogošanu lai izspiestu ārā maksimāli daudz ūdens, tad ķēpāšanos ar kukurūzas cietes klīsteri, kurā tofu gabaliņi jāapmērcē, pēc tam cepšanu cepeškrāsnī, un tikai pēc tam mērces taisīšanu. Ar šaubām pagaršoju un biju šokā - garšoja tieši kā pagātnes dienās mīļotais ķīniešu take-away, un paši tofu gabaliņi bija tik kraukšķīgi no ārpuses, bet staipīgi iekšpusē, ka likās, ēdu kraukšķīgu fistas fileju! Pat pamanījos vienreiz šo brīnumu mājās pagatvot un bija tieši tikpat garšīgi.
Ar garšīgu tofu iepazīstināta, sāku pārvarēt savas bailes un pasūtīt tofu, piemēram, taizemiešu restorānos - viņi tiešām zin ko ar to darīt!

Kāpēc šo visu stāstu? Tapēc, ka šovakar pagatavoju savu pirmo tofu 'kulteni' (ar pupiņām, sēnēm, sarkanajiem pipariem, ķiplokiem un sīpoliem). Un izdevās tik lielisks, tik lielisks.

Man par proteīnu ir vienalga, jo es savu uzturu balstu uz ogļhidrātiem, bet šādā porcijā 'kulteņa' ir 26 grami proteīna! (varbūt kādam noder info).

Ehh, man ļoti patīk mani pēdējā laika ēdienu atklājumi! Piebilde: Lai gan tofu man tagad garšo, es tik un tā to ēdu vien pāris reizes mēnesī, jo sojas produkti man liek justies neērti - neesmu pārliecināta vai man pietiek zināšanu vai ir labi uzturā to daudz lietot.
 
 
11 February 2016 @ 04:54 pm
 
tik tiešām: kopš man vairs nav jāiet uz lekcijām, jo ir jāraksta maģ darbs, pēkšņi ir vairāk laika!
 
 
11 February 2016 @ 01:33 pm
 
Šorīt saņēmu e-pastu - tiku iekšā universitātē, kurā tik ļoti vēlējos iekļūt! No Septembra vidus bušu pilntiesīga Building Surveying studente.

'Building surveyors offer professional advice on all factors affecting existing buildings such as building defects, alterations, renovations and extensions. They work mostly on site to monitor the performance of structures and devise ways to improve them or correct flaws in their design.

Surveyors work along side local planning bodies, clients, construction workers, and other professionals to ensure projects meet the relevant safety, sustainability and preservation standards.'

 
 
11 February 2016 @ 10:17 am
 
pagūglējot deena abdulaziz, nu galīgi nesaprotu, kā vietējais dreskods to piecieš. pie saudītiem!

http://brightside.me/article/the-saudi-arabian-princess-of-the-21st-century-68505/

(neprasiet, kas man lika gūglēt ko tādu)
 
 
11 February 2016 @ 04:23 am
 
Bāc, cik labi rakstās pie Džeimsa Bonda saundtrekiem. Paeksperimentēsim vēl.
 
 
10 February 2016 @ 05:53 pm
 
šodien darba kolēģe uzzinot,ka es pie kafijas lietoju sojas nevis govs pienu, jautāja bet vai tu zini,ka visa soja ir ģenētiski modificēta? ,manuprāt, tādejādi gribot mani glābt no tūlītējas indes vai kāda potenciāla drauda nākotnē. Es,protams, varēju sākt filozofēt par pārtikas kvalitāti, drīzāk ne-kvalitāti mūsdienās un runāt par antibiotiku pārbarotiem lopiem un nobeigt to mūžseno patiesību,ka mēs tāpat visi mirsim, bet negribēju tērēt savu enerģiju,tādēļ vienkārši paraustīju plecus un uz jā/nē jautājumu atbildēju ar -nū,es ceru,ka nav gan visa.
Tags:
 
 
10 February 2016 @ 04:08 pm
 
Man kā vecūksnim ir no svara kārtīga veselības aprūpe. Raugi, nopirku Euroaptiekā drapītes, aptieķniece katrai kārbiņai uzlipināja glīti izdrukātu papīrīti ar piezīmēm, cik bieži un kādos apstākļos drapītes būs lietot. Mīļi. Mēness aptieka, ar kuru uzturēju biznesa attiecības pēdējos gados, ar šādu servisa līmeni neizcēlās.

Nāksies turpmāk savu neķītro, antivēdisko, bezsirdīgo un bezfenšuja Rietumu medicīnu iepirkt Euroaptiekā.
 
 
10 February 2016 @ 12:59 pm
 


ir |phonefoto
Tags: ,