Vēl interesanta ir migrējošo atlētu tēma. Protams, tas nav nekas jauns, tiesa, ir jāsaprot ka ir dažādi gadījumi. Šodien nerunāsim par tiem, kas dodas pārstāvēt valstis, kas nav olimpiskie smagsvari un priecājas par ikvienu, kas var vismaz kvalificēties un atklāšanā iet zem karoga.
Pieminēsim Ahn Hyun-Soo, kuru pēc traumas un varkām izfutbolēja no D. Korejas slidotāju elites. 2011jā Viktor Ahn (par godu Cojam, starp citu) ir jau Krievijas pilsonis, 2014jā startē Sočos un 1000m šorttrekā vinnē zeltu. Korejas slidošanas juniona webs sabrūk zem infuriēto sporta līdzjutēju spiediena par tēmu "ar kuru galu jūs domājāt". Korejas prezidents dauza samsungu pret slidošanas federācijas čina galvu, pieprasa izmeklēšanu un sola pielikt punktu sporta funkcionāru patvaļai un korupcijai.
Tad vēl Vic Wild, bijušais Team USA braucējs, nopelna sev un Krievijai zeltu snovborda paralēlajā gigantā (upd: + zelts || slalomā). Kāpēc bijušais? Amerikas slēpošanas un snovborda asociācija visus spēkus liek uz trubu, slopu un pārējo, kas ir X Games repertuārā. Apprecoties ar draudzeni (Алёна Игоревна Заварзина), kura vienlaikus ir Krievijas pilsone un dēļa braucēja (starp citu, bronza sieviešu paral. slalomā Sočos), Viks dabū pilsonību un vietu komandā. Atšķirībā no amerikāņiem, viņam nav jāslauka galdi makdonaldā vai jāmazgā mašīnas Vaitu ģimenes uzņēmumā, lai vilktu savu sportista dzīvību. Kautkur manīju pieminētu amerikāņu dēļotāju, kurš gatavojies sezonai, dzīvodams pie kalna savā auto. Vikam šajā zinā viss nokārtojies. “They take care of everything for me,” Wild said. Un viņš ir gatavs atmaksāt, cik vien spēs, jo zaudēt jau nebija ko - mājās viņš bija desmitais un nekādu perspektīvu. Protams, nekas nav par skaistām acīm, arī Krievijā ir kapitālisms. “Here, people want you to win, they expect you to win,” Wild said. “You get paid to do it. It’s not just for you anymore. It’s also for the people that are paying for you man. They put a lot on you.” Bet sporta karjera ir restartēta, piestartēta ģimenes dzīve un esot pat jauns vārds - Victor Ivan, un kā zināms, vārda maiņa ir absolūtu nepieciešama, lai tiktu vaļā no iepriekšējās dzīves.
“I don’t even think about me being American anymore,” Wild said. “I’m Russian. I might not speak Russian fluently, and I might not totally understand the culture, but I live there. I’m not some American guy who lives in America and wants to snowboard for Russia because it’s easier. If anything, I went the hard way.”
Nu un pārmaiņas pēc ir arī pretējais virziens - Юрий Юрьевич Подладчиков is a Russian-born Swiss snowboarder, zelts trubā Sočos. Faktiski izaudzis Šveicē, no 3 gadu vecuma. Lēcis augstāk par vietējiem profiem, uzreiz pamanīts un pamanīts tā, ka Krievija lūgusi startēt zem trikolora. Starts Turīnā bijusi episka izgāšanās, He went home and vowed never to compete for Russia again. Pēc tam bija lēmums par labu Šveicei un sevis meklējumi.
"And I finally found my answer," he says. "I'm 100 percent Russian-blooded, in a physical way, but I get homesick from Switzerland. I can't stay away from home for longer than two to three weeks. My heart is there."
Interesanti, ka pirms Sočiem viņam ir piedāvāts atkal startēt Krievijas komandas sastāvā. Atbilde? "They had their chance," Podladtchikov says. "And it's too bad they blew it." Kas tur notika, es nezinu.
Iouri, kā viņu tagad sauc, ir spēcīgs Vaita konkurents un lielākais bieds čempiona titulam. Plāns bija aplam vienkāršs - papildus visam tam, ko viņš jau izdarīja pareizi, nāca paša izgudrots YOLO (you only live once) triks, sarežģīta padarīšana, kuru pats Jurijs līdz tam ir spējis izpildīt nevainojami tikai vienu reizi (Vaitam tas nav izdevies). Un Sočos - otru reizi. Domāju, teicams maskulīnās dominances paraugs. Ar to arī šoreiz beigsim, visu labu.
← Previous day | (Calendar) | Next day → |