Kaimiņvalstis. [entries|archive|friends|userinfo]
aurora_borealis

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[23. Jun 2026|22:55]

basta
10 sek.
Linkelpo

[21. Jun 2026|22:55]

basta
- Krzysztofs iekrita plaisā, bet tika ārā pats saviem spēkiem - "sniega kondīcija nav mūsu riska līmenim pieņemama", kā pats to velāk aprakstīja.
Viņš ir pieredzejis kāpējs un arī Monblanā nav pirmo reizi. Vienīgais cilvēks, kuram kalnos >90% uzticētos.
Šoreiz viņi kāpj divatā, un tāpēc plaisas ir vislielākais šķērslis - uzsnieg svaigs sniegs, tas tās apsedz un paslēpj. Lai nostiprinātos, kamēr viens tur drošināšanu, otrs aizdomīgākajās vietās lien pāri burtiski uz vēdera. Ejot grupā, pāri plaisām tikt ir stipri, stipri vienkāršāk un drošāk.
Un neticiet visādiem Didžiem Veinbergiem - Monblāns nav vieglāks kā gājiens pa Beļģijas laukiem.

- aizvedu Tomu ar draugiem pakāpt pa sienām. 11 gadīgi puikas ir nenormāli bļauri. Un, jo skaļāk bļauj, jo mazāk var uzkāpt. Interesanti bija vērot, ka pat klātienē, sēžot mašīnā, viņi savā starpā komunicē caur telefonu spēlītēm. Tomam telefona nav. Un tagad skaidri zinu, ka vēl kādu pailgu laiku arī nebūs.

- Nefins <3
Linkelpo

[20. Jun 2026|22:55]

basta
Krzysztofs pirms kāda laika aicināja kāpt Monblānā. Atteicos, jo, lai arī 'gribētu', protamska, pēc ilgām pārdomām sapratu, ka, lai gan forma ir ļoti ok, man galīgi nemaz nav īstas motivacijas to darīt.

No rīta atsūtīja man maršrutu un visas pārējās detaļas (tā vajag, tā mēs darām) - šonakt viņš ies uz virsotni.
Link1 raksta|elpo

[19. Jun 2026|08:04]

black_data
Rekomendācija visiem, bet īpaši vegāniem, kas kāda iemesla pēc nokļuvuši Mančesterā. Nočeko Bundobust Brewery, kad tu sāc meklēt vietas, kur paēst. Tur nav tikai alus, kā varētu šķist pēc nosaukuma, bet tie ali, kas tur ir, ir tiešām radoši. Un indiešu virtuve - ir klasiskas lietas, bet ir arī tādas, ko es vidējā Rīgas kariju vietā nebiju sastapis.
Linkelpo

[16. Jun 2026|06:58]

black_data
Šī doma izrietēja no vairāku domu virknējuma, kurus es nemēģināšu aprakstīt, bet es iedomājos, ka tam vajadzētu būt īpašam prāta stāvoklim, lai uzstādītu kādam mentālu diagnozi. Un es te nedomāju komentārus soctīklos, bet medecīnas profesionāļus. Tā gandrīz vai ir delūzija pati par sevi. Šis varētu būt līdzīgi kā pārliecība, ka tu vari pacientam ar zāģi atgriezt vaļā krūškurvi, lai veiktu dzīvību glābjošu sirds operāciju, tomēr līķus mēs esam graizījuši un procesu dokumentējuši jau vairākus gadu simtus, kamēr mentālās veselības zinātne ir relatīvi jauna. Kā es te nesen minēju, to pašu serotonīnu mēs esam atklājuši krietni nesenāk kā dažādas zāles, tai skaitā tādas, kas bijušas domātas garīgo kaišu ārstēšanai. Šis ir tāds interesants mirklis, kad mēs dvēseles mokas vairs nemeklējam dziedēt pie priestera, tai pat laikā apzināmies, ka mēs te darām diezgan lielu minēšanu. Un ja mēs to apzināmies, tad tai ir jābūt īpašai sajūtai kādam pateikt - tev, cilvēk, vajadzētu darīt šādi, lai mazinātu garīgās eksistences mokas.

Katram gadījumam minēšu, ka tas ir labi, ka mums tagad ir psihiatri, psihologi un psihoterapeiti, un viņi tiešām spēj daudziems civēkiem arī palīdzēt. Mums biežāk pietrūkst cilvēku, kas spēj pieņemt lēmumus, kā to, kas katru dzīves epizodi izlauž caur eksistenciālām šaubām. Un tomēr cilvēkam, kas spēj reflektēt par dzīves sarežģīto dabu, vajadzētu būt jocīgai sajūtai, kad kādam ir jādod dzīves pamatus ietekmējošs padoms. Tādā piezemētākā versijā nesaistītai ar garīgo veselību, ir diezgan iespaidīga atšķirība, vai tu cilvēkam iesaki atrast jaunu darbu, vai doties kaut kur karot, lai tur atrastu savu dzīves jēgu. Man ir sajūta, ka psihiatru diagnozes vairāk līdzinās otrajam scenārijam.
Link1 raksta|elpo

[15. Jun 2026|22:55]

basta
Pēc tam, kad Tomam zobārsts bija iešpricējis anestēziju, pajautāju, kā viņš jūtas. Atbildēja, ka jūtas labi un patīkot.
Kad mēs augām, tad gan tā nebija.
Linkelpo

[14. Jun 2026|22:55]

basta
- Rasa vakar tirdziņā nopirka savas mīļākās grupas disku. Viņa prasīja, vai mašīnā ir disku atskaņotājs, bet šodien - kā to ieslēgt un kā pareizi ielikt disku.
Ja tā padomā, es biju tikai mazliet vecāks, kad dabūju savu pirmo disku.

- Israeli newspaper Maariv reports that during a cabinet meeting, Israeli National Security Minister Itamar Ben-Gvir called for the arrest of Lebanese women and children.
“We must think outside the box. Occupying land and killing large numbers is important, but arresting their women and children and taking them to prison is what hurts them the most.”
Linkelpo

[13. Jun 2026|11:32]

black_data
[Tags|]

Tiem, kuriem ir pieejama Nebula, tur ir vai būs doķeņu sērija par narenēm, un pirmā viena epizode ir par LSD. Un lai gan doķeņu par LSD netrūkst, šinī ir diezgan daudz par mūziku un LSD ietekmi uz to, kas ir mazliet atšķirīgs skatījums uz tēmu no tā, kas dominē publiskajā telpā šobrīd. Nav tā, ka es pilnīgi neko nezinu par psihodēlisko roku un tā laika mūziku, bet es esmu mazliet uncultured swine, un neko vairāk kā "maggot brain" un "lucy in the sky" nosaukt tā īsti nevarētu. Nu lūk, šis ir diezgan neslikts crash course.

Piemēram, es no skolas laikiem atceros cilvēkus, kas fano par OG Pink Floyd ar Syd Barrett. Un lai gan deviņdesmito bērniem nav sveša sex drugs and rock'n'roll glorificēšana, un daudzi no melomāniem jau studiju laikos bija švītiņi, kas ciena viskiju un cigārus, kopumā viņi bija un ir diezgan taisni zīmuļi. Esmu drošs, ka viņiem līdz pat šai dienai ir kaut kāds jocīgs priekšstats, ka Syd Barrett bija sikc shit, bet īsti nav līdz galam nojausmas, ko un kāpēc. Vēl es neko daudz nezinu par Beach Boys, un man viņi ir asociējušies ar balto amerikas vidusslāni. Izrādās, tur arī ir ko parakt. Lai vai kā, man šis viss šķiet interesanti. Varbūt kādreiz es Melomanjakos būšu noderīgs, kad būs jāatpazīst veci onkuļi no sešdesmitajiem un septiņdesmitajiem. Pirmdien viktorīnas abas atbildes mani pārsteidza.

https://nebula.tv/polyphonic/drugs

https://www.youtube.com/watch?v=NaW-gbVj2iE
Link3 raksta|elpo

[11. Jun 2026|22:55]

basta
'Jaunais normālais' - pirmā diena.
Linkelpo

[11. Jun 2026|20:56]

black_data
Mēs pārsvarā saspringti ņemamies par kaut kādām lietām, ko uzskatām par svarīgām, jo būtu kaut kā stulbi, ja mēs te rosītos ne par ko. Un es nesaku, ka tā ņemšanās ir bezjēdzīga, bet ir vērts vairāk embreisot absurdumu, un mazāk visu aizlāpīt ar "svarīgumu".

Soundreku aizlienēju no kāda seriāla.

https://www.youtube.com/watch?v=dyUhQlpnKKc
Linkelpo

[11. Jun 2026|13:40]

f
sīkais spēlē lidmašīnas pilotu. lidmašīna, acīmredzot, nokļuvusi čēpē situācijā. dzirdu, kā pilots blakusistabā uzrunā pasažierus:
- dārgie pasažieri, lūdzu, uzvedieties normāli un neceļiet paniku.
Link1 raksta|elpo

navigation
[ viewing | most recent entries ]