- Noguruma arguments
- 3.1.06 16:57
-
"Viņš norādīja, ka, piemēram, šogad gan Līgo svētki, gan Latvijas Republikas proklamēšanas gadadiena un Vecgada vakars iekrīt brīvdienās, līdz ar to cilvēki nevar atpūsties, tāpēc oficiāli būtu jāparedz, ka šādos gadījumos brīva tiek dota nākamā darba diena."
http://www.delfi.lv/news/national/politics/article.php?id=13205388
upd. Kāds lietotājs, kas savus komentus izdzēš tikpat žigli kā ieraksta, norādīja, ka svētkos darāmā tik daudz, ka piekūst šā vai tā, un tad nu esot jāatpūšas. Nu kaut kā tā.
Man visā šajā interesē tieši vārda "atpūta" lietojums. Vai svētkiem ir jābūt atpūtai? Ikreiz, kad esi piekusis, tev vajag atpūtu, tātad svētkus? Nu tad varbūt vispār nedarīt neko? Bet tad jau atkal neiznāk nekādi svētki, tikai atpūta.
Un kas, pie joda, slēpjas aiz vārda atpūta? Ja to tulkot atbilstoši lietojumam XXI gadsimta latviešu žurnalistikā, atpūta būtu sinonīms peldēšanai, šašliku cepšanai, braukšanai ar ūdensslēpēm, iešanai pirtī, skriešanai pa mežu, da jebkam. Taču atkal nelaime - ikviena šī nodarbe beigu galā var izrādīties gana nogurdinoša. Ko pēc tam? Atkal atpūsties? Atpūsties no atpūtas? Pilnīgas jukas. Kad tad lai piekūst.