28 July 2015 @ 11:49 pm
 
[23:46:30] prāna ir dzīvības enerģija, nav TIK pretīgi
[23:46:33] Sēters Brokens: enerģija šmenerģija, es tajā krānu drošības pēc nebāztu
[23:46:39] Sēters Brokens: kas zina, kur tā bijusi :/
[23:46:44] Anna: ar krānu prānā
[23:46:56] Anna: mani piedzīvojumi budismā
[23:47:06] Anna: m.a., nopelniem bagātais literators
[23:47:19] Sēters Brokens: jeb kā es braucu jogas instruktores drāzt
[23:47:27] Anna: sigh
[23:47:34] Anna: it kā to nevarēja nojaust
[23:47:40] Sēters Brokens: also literators = literatūras terminators
[23:47:46] Anna: tā jau ir
[23:48:39] Sēters Brokens: milzīgs robots trīsarpus metru augumā, apkrauts ar draudīga paskata rakstāmmašīnām, pildspalvām, papīru blāķiem
[23:48:58] Sēters Brokens: sēž Čomskī, dzer vegānu alu un izskatās nožēlojami
[23:49:15] Anna: man šķiet, ka es zinu pāris tādus
 
 
28 July 2035 @ 09:32 pm
 
Kad atbraucu atpakaļ uz Latviju, apsolījos sev, ka tad, kad daudz maz būšu sakārtojusi dzīvi, atsākšu mācities poļu valodu. To es atcerējos vakardien, kad jau biju meklēšanā izsludinājusi poļu učuku. Tā arī ir.
Svētdien atgriezos no pirmās vecmeitu balles savā mūžā un, lai no tās atgūtos, vēl nebiju spērusi kāju pār mājas slieksni, kad nolēmu izsaukt sulaini uz aliņu, lai varētu tupēt uz pilnas pēdas un neklausīties sieviešu balsīs. Tā mazliet pasēdējām, līdz nolēmām, ka pienācis laiks noskatīties "Nāvējošo ieroci" un uztaisīt vakariņas. Kā novēroja AK, kad viņa atnāca, mēs jau bijām manāmi iesiluši. Tādi iesiluši arī taisījām ēst. Mana ietekmes sfēra bija garšvielas. Nolēmu, ka man ļoti patīk rozā pipari, kurus pirms tam lāgā nebiju ēdusi. To nevarēja nepamanīt arī ēdāji - no rīta, aplūkojot piparu dozīti, secināju, ka tajā palikuši 5 pipari. Viss pārējais izbērts. Reāli garšoja. Noskatījāmies arī Komando. Divreiz apraudājos.
 
 
28 July 2015 @ 08:58 pm
13. gadsimta sinkrētisms  
Vai kāds nav uzdūries plašākam aprakstam par to, kā Zobenbrāļu ordeņa bruņinieki pēc kaujas ziedoja zirgus un ieročus? Kādas analoģijas citur Eiropā šajā laikā? Fakts ir minēts Atskaņu hronikā, bet interesē detalizētāks apraksts..
Tags:
 
 
28 July 2015 @ 06:59 pm
bio skruļļi - ilgviļņi  
meklēju pieredzi un atsauksmes saistībā ar dabīgajiem/bio ilgviļņiem! Kādas domas? Patīk/nepatīk? Nenožēlojiet? CIk maksā? Kurā vietā Rīgā vislabāk TO darīt?
 
 
28 July 2015 @ 04:59 pm
 
Vergilijs vai Vergīlijs?
 
 
28 July 2015 @ 11:15 am
Gari mati, īss prāts  
Kur Rīgā ir iespējams iegādāties normālas, kvalitatīvas matadatas? Tādas, kurām, atšķirībā no Drogās/ Rimi/ whatever nopērkamajām, nenāk nost krāsa, nenāk nost aizsargbumbiņas un kuras vispār ir cienījams, viengabalains priekšmets?
Tags:
 
 
28 July 2015 @ 08:18 am
 
Kāds mūziķis varētu pastāstīt par "Krievijas mūzikas tirgu" - cik daudz autortiesību procentu saņēmis par viņa skaņdarbu izpildīšanu radio, televīzijā un kafejnīcās? Cik legālus kompaktdiskus pārdevis? Vai par "mūzikas tirgu" saucam samaksu "uz rokas" par dažiem koncertiem un uzstāšanos privātās vai "korporatīvajās" ballītēs?
 
 
27 July 2015 @ 08:04 pm
Restorans vecpilseta?  
Divata ar labako draudzeni gribam vakariņas vecpilsētā, kur cenas zemākas kā valterarestorans,bet pavisam pa lēto nav vajadzības. Lasu atsauksmes pëdëjā laikā atvērtajiem: neiedegas acis.

Ir jums kāda laba pieredze?
 
 
27 July 2015 @ 07:50 pm
Melni leggingi  
Kur šobrīd meklēt visparastākos, melnos leggingus?
 
 
27 July 2015 @ 05:07 pm
Par to kā Jezups no pāķiem Kalnciema tirdziņā podus gāza  
Tā, nominālā darbadiena ir pagājusi, bet es tā arī nesapratu, kas par kādām jautrībām ir notikušas [info]rasbainieks bekjārdpārtijā. Es ritīgi pavelkos uz visādu sūdu un ja zinu, ka ir bijis labais cundurs un man par to neviens nestāsta, neesmu dzīvs.

Kā arī apzinos, ka tas uz mani nemaz ar neattiecas un no [info]rasbainieks kompaškas esmu tikpat tāls kā nojebkā cita daiļā, bet tā gribas dzirdēt stāstu par sviestiem.


Nu patenkojiet, plīzzz.

Un par kaķu žorgāšanu ar. Kurš ko un kādā veidā.
 
 
27 July 2015 @ 12:32 pm
Par sienas krāsu balto  
Sveiks cibiņ!
Vēlos nokrāsot baltas sienas, kādu balto krāsu izvēlēties- ja šī brīža sienu tonis in oranžīgs? Un cik l nepieciešams 10+- m2 istabai? Vēlams, lai krāsas smaka būtu iespējami draudzīga mājās esošam mazulītim.
Paldies jau iepriekš! :)

(Viedajiem veikalvīriem jautāt nav iespējas, dziļi laukos esmu un jānodod gatavs pasūtijums)
 
 
27 July 2015 @ 11:24 am
 
Varbūt kādam ir lieka biļete uz labadaba par patīkamāku cenu, kā šobrīd pieejamās?
Kā parasti, aizgulējos.
 
 
27 July 2015 @ 09:40 am
dienasgrāmatu  
te ir darbs kārtīgam cibiņam vai tikpat kaislīgam cibiņa radiniekam, kas savus emuārus nav vēl publiskojis. tiek meklēti daudz un visu paaudžu dienasgrāmatu rakstītāji: http://theatre.lv/pirma-lapa/martins-eihe-mekle-dalibniekus-savai-jaunajai-izradei/
 
 
26 July 2015 @ 11:26 pm
dzīvoklītis vajadzīgs  
Meklēju īrei divistabu dzīvokli ar ērtībām par saprātīgām naudām Rīgā ilgtermiņā. Vislabāk Pārdaugavā, var centrā, bet cita lokācija arī ir izskatāma. Lūdzu, piedāvājiet pektusins@gmail.com
 
 
26 July 2015 @ 08:16 pm
par atmiņas īsumu  
Aiz loga vējš plosa liepas (reti kad iegriežas ezera virzienā, taču kad iegriežas, tad izpūš visus kaulus), kaķis snauduļo gultā, gatavodamies vakara cirslīšu medībām, un uznāca skumjas. Skumjas par to, ka nav iespējams apstādināt mirkli, piefiksēt, kā šalc, kā gaiss viegli smaržo pēc kaut kā netverama, pēc priedes dēļa, pēc melleņu mētrām, pēc pītā klūgu krēsla, pēc vecā vatētā deķa uz gultas un netverama lauku mājas putekļa gaisā, kā dzirdu lejā dipinam mazas kājeles un zinu, ka tūdaļ pa kāpnēm skries augšā meitēns savā zilajā pidžamā, saucot, ka jāiet lasīt vakara pasaciņu. Nevar to ne nofotogrāfēt, ne pierakstīt. Nav vārdu. Tas ir kā rakstīt par seksu: lai kādus vārdus izvēlētos, rezultāts vienmēr būs banāls un ne tas, kas pārdzīvots. Un pēc brīža atcerēsies tikai, ka bija, bet smaržu un to jušanu vairs nē. Bet vēl pēc laika arī tas pagaisīs. Tāpat kā praktiski vairs neatceros tās sajūtas, kā mazām kājelēm skrēju lejup pa saules nokveldētajām Kuršu ieliņas smiltīm lejup uz Baltezeru, kā ar kaimiņpuikām grebām no vectēvam nospertajiem dēļu galiem kuģīšus (atceros tikai to, ka kā reizi biju lasījis par Pīteru Bladu, tāpēc savu kuģīti nosaucu par "Arabellu"), vai stigas izcirtumā būvējām bunkuru. Kaut kādi pabalējuši fragmenti, kā no sen redzētas filmas, kuras sižetu vairs neatceries. Mazliet žēl.

Vajadzēja tomēr skolā nopietnāk uztvert to sacerējumu rakstīšanu, varbūt būtu iemācījies pierakstīt sajūtas, lai neaizmirstu.
Tags:
 
 
26 July 2015 @ 09:35 pm
krievu filmas online  
Vai kāds, lūdzu, nezina labu saitu, kur onlainā var skatīties krievu filmas?
 
 
26 July 2015 @ 03:58 pm
prāmja biļetes  
Sveiki! Vai kāds ir izmantojis https://laevapiletid.ee, lai iegādātos prāmja Tallina-Helsinki vai otrādi biļetes? Un/vai braucis ar Eckero line prāmjiem? Tajā lapā eckero line ir ievērojami lētākas biļetes nekā viking line un arī salīdzinot ar tallink, un, ja mēģina meklēt eckero lapā ar .fi beigās (pašu somu), tad tas pats brauciens arī rādas dārgāks. Negribas iegrābties uz kaut kādām neīstām biļetēm, bet negribas gluži maksāt dubultā, ja to var nedarīt.
Interesē gan citu pieredze, gan viedoklis, cik safe ir pasūtīt eckero line biļetes tajā igauņu lapā. Jau iepriekš paldies.
 
 
26 July 2015 @ 09:19 am
 
DELFI. Gulbenes morgā apbedīšanas biroja darbinieki īsi pirms kādas aizgājējas ievietošanas saldētavā atklājuši, ka sieviete ir dzīva, piektdien vēsta reģionālais laikraksts "Dzirkstele". Par mirušu noturētā kundze visu dienu mājās bija gulējusi ciešā miegā.
 
 
26 July 2015 @ 02:09 am
 
Ko lai dara, ja kājas īkšķim norāvu nost nagu? To likt atpakaļ, vispirms vietu apstrādājo ar zeļonku? Vai nelikt atpakaļ un vienkārši aptīt ar marli/zeļonku? Būs man mācība skriet pa slapju, slidīgu grīdu. Nags pilnībā norauts.
 
 
26 July 2015 @ 12:00 am
Nesen bija saruna  
Par sievietēm un pasakām par pūķi.
Pūķis sēž uz tavām olām, ja nebarosi sēdēs uz citām.
Pūķim patīk zelts un sēdēt uz zelta un raust vēl.
Pūķim vienu galvu (netikumu) nocērt - 9 izaug vietā.
Pūķim vajag upurī jaunavas ( lasi - tavu brīvību)
Pūķis ir stulbs un rijīgs radījums, kam bruņās ir tikai viena ievainojama zvīņa.
Pūķis spļauj uguni
Pūķis nogalina bruņiniekus un mirst no duraciņa spalvunazīša
Pūķis ir viltīgs un negants

Tās bija tikai dažas apspēlētās tēmas

A pa lielam - viss ir lieliski. Arī tad, ja nesmaidu.
 
 
24 July 2015 @ 11:06 pm
ceļi  
vaniljas debesis tik labi atspīd zasulauka sliežu ceļos, un katru reizi, kad saņemos skriet, man paliek žēl, ka to daru tik reti. bet tagad pīrātlīcī ir ienācies arī lielisks pavadījums - ričarda rora jesus and buddhe audiogrāmata. prien!
 
 
dziedu līdzi: tarantella: un ano de amor
 
 
24 July 2015 @ 07:37 pm
ķiršu kauliņu izņemšana  
Kamēr visi izklaidējas un bauda brīnišķīgo, silto vasaras piektdienas vakaru, es tupu mājās un figurēju, kā varētu rīt no ķiršiem izdabūt kauliņus, ja nav tā speciālā rīka. Agrāk tādu rīku nebija vispār - kāds zina, kā tad to darīja?
 
 
24 July 2015 @ 06:39 pm
 
iesakiet, kādu patīkami asfaltētu vietu skrituļošanai, kas nav Mežaparks un Māras dīķis.
Rīgas apkaimē - kaut ko ar mazāk cilvēkiem apkārt ;))
 
 
24 July 2015 @ 04:56 pm
Pārdodu grāmatas  
PĀRDODU ļoti dažādas grāmatas. Ir daudz reliģiska rakstura grāmatu, kristīgās un bahai, bet ir arī pilnīgi citādas grāmatas, daiļliteratūra, ezotērika, mūzika. Visas grāmatas labā stāvoklī, bet dažām var redzēt, ka nav pilnīgi jauna, citas pavisam kā jaunas. Rīga, Jugla, pašiem jābrauc pakaļ, nekur nevedu.

Dons Migels Rīzs - Tolteku gudrības grāmata Četras vienošanās (ezotērika) - 2eur
Labie vārdiņi (vārdojumi) - 2eur
Keita Mosa - Labirints (vēsturisks romāns) - 2eur
Entonijs Horovics - Zīda nams (Šerloka Holmsa fanu stāsts) - 2eur
Linda Marija Kundziša - Garu valstībā (romantisks romāns) - 2eur
Elita Franciska Cimare - Jersikas derība (mitoloģisks stāsts latviešu un latgaliešu valodās) - 2eur
Skaidrīte Cielava - Cilnis Vecrīgas laicīgajā arhitektūrā - 0,50eur
Klasiskās mūzikas ģēniji - Čaikovskis (grāmatā mūzikas disks) - 2eur
Klasiskās mūzikas ģēniji - Mocarts (grāmatā mūzikas disks) - 2eur

Bahāiešu garīgā literatūra:

Bahāullāhs - Domu vārpas - 2eur
Bahāullāhs - Pārliecības grāmata - 2eur
Shoghi - Aicinājums nācijām - 1eur
Bahāullāhs (vienkārši) - 1eur
Abdul Bahā - Abdul Bahā gudrība - 1eur
Bahāiešu lūgšanas - 1,50eur
Bahāullāh - Apslēptie vārdi - 1,50eur
Pārdomu brīžiem (Bahai) - 1,50eur
Visas Bahai grāmatas kopā - 10eur

Kristīgās grāmatas

Karls E. Brātens - Luteriskās teoloģijas principi - 2eur
Marijas dziesmas un stāsti - Latviešu garīdznieču raksti - 2eur
Andris Rubenis - Ētika, Viduslaiku izglītība, antropoloģija un ētika - 2eur
Salaspils Vissvētākās Jaunavas Marijas Rožukroņa Karalienes baznīca - 0,50eur
Visas kristīgās grāmatas kopā - 6eur

Ja nu kāds ņem visas - 30eur.
Pastāv iespēja arī uz maiņu pret kaut ko, tad paši piedāvājiet.
liga at wicca.lv
 
 
24 July 2015 @ 03:02 pm
besketbola grozs dzīvoklī  
Vai kāds zin kur nopirkt maziņu basketbola grozu? Nu tādu, ko ar lipeklīšiem pielīmē pie sienas, anyone?

 
 
24 July 2015 @ 10:43 am
trauki  
Pārvācoties un liekot iedzīvi kopā ir parādījušies daudz lieku trauku, kam nav vietas. Trauku izcelsmes periods ir sākot no pirmās Latvijas laikiem, līdz 2000+. Pirms nokļūšanas kastē, visi pabijuši trauku mašīnā. Protams vislabprātāk atdotu visus uzreiz. Pašsavākšana Zasulaukā.

https://www.dropbox.com/s/r068lcti3ymlr6v/IMAG0968.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/zupkde37a10071v/IMAG0970.jpg?dl=0

zetinja@gmail
 
 
24 July 2015 @ 10:23 am
Ultrasonogrāfija  
Visur rindas gan pēc nosūtījuma, gan par maksu; bet vajadzētu zīdainim pavisam ātri (jo citādi vairs nevarēs USG, bet vajadzēs rentgenu), varbūt tomēr ir kāda maksas vieta, kur kaut kā var iespraukties?

Paldies visiem, ir noskaidrots, kur var.
 
 
23 July 2015 @ 07:48 pm
par hipsterismu  
Hipsterisms radās paēdušajos Rietumos balto apkaklīšu vidū kā kārtējais subprotests. Motivācija aš gluži kā savulaik hipijiem un pankiem, tb sava nicinājuma pret mantas kultu demonstrācija, taču šoreiz saglabājot darbu un ienākumus, nevis kā iepriekšējās paaudzes, pametot visu un mūkot prom uz Goa vai Katmandu. Tb nevalkāt brendotu klozi, lai paustu attieksmi un pozicionētu sevi kā tam pāri stāvošu: varu atļauties, bet tieši tāpēc atsakos.

Austrumeiropas telpā hipsterisms ir kardināli atšķirīgs, un līdzīgs Rietumu hipsterismam tikai vizuāli. Proti, daļa šejienes sabiedrības par hipsteriem kļuva momentā, tikko šī vēsma līdz šejienei atnāca, nevis tāpēc, ka varētu atļauties, taču pārliecības pēc gribas norobežoties no lupatu kulta, bet gan gluži pretēji: baisi jau nu gribas brendoties, taču nevar atļauties. Tā nu hipsterisms austrumeiropas plikadīdam nāca kā ūdens malks tuksnesī: beidzot vari nevis visu pieticīgo KKF izsniegto radošā bezdarbnieka pabalstu iztērēt humpalās, meklējot brendu, bet gan atliek vien izrevidēt vecāsmātes skapi laukos (un katram no šiem 1.-2. paaudzes pilsētniekiem šādu skapju pilns) - esi ūbermoderns un nekādu izdevumu. Nekādu mēbeļu - pietiek ar pāris apskretējušiem hlamiem, ko senči ielidinājuši šķūnī, lai būtu ūberinterjers. Vectēfa fiksītis, ar ko šis minas uz ciema bodi pēc kefīra - konfiscēts, un esi zirgā. Nu pat nauda paliek pāri vincukam!

Nu un protams maza daļa viltushipsteru, tb tie, kas jau pelna pietiekami, taču savā brendu pielūgsmē nekad nevilks ko īsti vecu un autentisku, bet gan tērēs bargu naudu pseidovintāžam, ar ko tirgotāji, uzoduši auditoriju, šos bagātīgi apgādā. Tur jau ir sacensība gluži kā Juglas cacu vidū, tikai nevis par to, kam krutāks un dārgāks dolčgabani, bet kuram dārgāks "ērenpreiss".

Tb īstu hipsteru dievzemītē, šķiet, nemaz nav. :)
 
 
23 July 2015 @ 07:42 pm
Lupse  
Tā kā pilsētvides vārdnīcas letiņiem internetā nau, bet tezaurs par šo klusē, pajautāšu šeit:

kas tā tāda - lupse? Vai sieviešu kārtas lohs?
 
 
22 July 2015 @ 07:55 pm
 
Meklēju kopienas vēsturē, bet neko aktuālu neatrodu. Tātad, kur Rīgā vai Mārupē ir bezmaksas vai mazmaksas normālā stāvoklī esošs volejbola laukums ar tīklu, kur aiziet uzspēlēt (arī vakarā pēc astoņiem)? Basketbola grozu, protams, daudz, bet vollis kaut kā vispār nav manīts. Vismaz centrā jau noteikti ne:) Varbūt pie kādas skolas ir?

Paldies jau iepriekš par noderīgu informāciju.