27 February 2017 @ 10:58 pm
Ētiskā un dabai draudzīgā iepirkšanās  
Klau,

Es te tā aizdomājos par iešanu uz lielveikaliem un sapratu, ka laikam ir jēdzīgāk tomēr atbalstīt mājražotāju tirgū, jo viņš vairāk piķi tādā veidā dabūs, nekā caur rīteilu + viņi nemet ārā nesmukos/šķībos dārzeņus un augļus + noteikti, ka ir garšīgāks un krutāks tas dārzenis, jo sezonā tepatās izaudzis bez vešanas pāri okeānam or smth.
Tā patiešām sanāk vai arī es esmu pārskatījusies organic/ethical/blabla youtube videos?

Un ja tā ir, tad vai ir jēdzīgāk pirkt arī piem lēcas, melones, rīsus (t.i. lietas, kas LV neaug) tirgū vai arī tomēr rimčiks šajā situācijā ir ētiski/dabai draudzīgi ok?

Nevaru kkā atrast normālu infu, bet ļoti interesē domāt līdzi par to, kur un kam dodu savu naudu apmaiņā pret labumiem.
Ir jums kādas pārdomas?
 
 
27 February 2017 @ 09:36 pm
 


 
 
27 February 2017 @ 05:37 pm
 
Telefona piedāvājums nr.1 pēc vārdiem "vēl kaut ko" bija "gāzmasku". No kurienes? NO KURIENES?? :0

P.S. Mans "vajag" nebija pat top3.
Tags:
 
 
27 February 2017 @ 11:08 am
Bastīlija  
Līdz Bastīlijas ieņemšanas dienai vēl jāgaida (atšķirībā no latviešiem, kas visu ievērojamo veic slapjdraņķī vai sniegputenī, un attiecīgi visi valsts svētki šādā laikā, francūžiem patīk valstis dibināt un revolūcijas taisīt vasarā, kad saulīte silda), taču nenoturējos. :)

Interesanti bija pamanīt rakstos, ka šajā pasaulslavenajā brīvības cīnītāju cietumā ķēdēs sakalts bijis ieslodzīts arī kāds mūsu novadnieks, proti, paša Viņa Gaišības hercoga Pētera miesīgs jaunākais brālis Karls (Karl Ernst von Biron, 1728-1801), kuru 1768. gadā Parīzē apcietināja kā naudas un vekseļu viltotāju un kabatzagļu bandas vadoni. Ģimenei, zobus sakožot, sev par nelaimi nācās "melno avi" izpirkt, citādi sēdētu līdz revolūcijai.


Karl Ernst von Biron (1728-1801)

T.i. ne tikai brašie latvju anarhisti visādās tur londōnās un bostonās iekļuvuši vēstures annālēs ar kriminālām aktivitātēm ārzemēs. ;)
 
 
27 February 2017 @ 09:14 am
Pašvaldību vēlēšanas ārzemēs  
Mēģināju internetā sagrābstīt informāciju, vai un kā tas darāms, bet neko daudz svaigāku par 2014. gadu īsti neatradu. Ja pareizi saprotu, ārzemēs esošie var balstot tikai par Rīgas sarakstiem. Tas mani pārāk neuztrauktu, bet kur un kā es to varu izdarīt un vai man tas kaut kur jāpiesaka iepriekš? Ja tas kaut ko maina, konkrēti interesētu balsošana Parīzē.

Paldies!

UPD: Sazinājos ar CVK un te ir atbilde, ja nu kādam noder.

Paldies par Jūsu interesi piedalīties pašvaldību vēlēšanās, tomēr piedalīties šajās vēlēšanās, uzturoties ārvalstīs, nebūs iespējams.
Pašvaldību vēlēšanās iecirkņi ārvalstīs netiek veidoti, jo katra pašvaldība ir atsevišķs vēlēšanu apgabals. Pavisam ir 119 vēlēšanu apgabali, kuros katrā ir savi deputātu kandidātu un vēlētāju saraksti, un iepriekš nav zināms, kuru pašvaldību vēlētāji varētu vēlēties balsot attiecīgajā ārvalsts iecirknī.

Arī nobalsot pa pastu pašvaldību vēlēšanās nevarēs. Lai gan Centrālā vēlēšanu komisija pagājušajā gadā sagatavoja un iesniedza šādu priekšlikumu parlamentā, parlaments to neatbalstīja.

Līdz ar to piedalīties 3.jūnija pašvaldību vēlēšanās Jums varētu būt iespējams tikai tajā gadījumā, ja būsiet Latvijā kādā no iepriekšējās balsošanas dienām – 31.maijā, 1. vai 2. jūnijā.
 
 
26 February 2017 @ 02:24 pm
 
DELFI. Vai tiešām tev ir jābūt tādai, kādu tevi vēlas redzēt sabiedrība? Ne vienmēr tev jāģērbjas, jāizturas un jābūt tādai, kā visi citi. Atceries, dienas beigās vienīgais cilvēks, ar kuru tev ir jāsadzīvo, esi tu pati.
 
 
26 February 2017 @ 01:52 pm
 
DELFI. Gada sākumā Latvijā samazinājies trūcīgo cilvēku skaits.
 
 
26 February 2017 @ 01:51 pm
 
DELFI. Pievilcīgā gaišmate Yana Bruk ir viena no populārākajām "Instagram princesēm" Latvijā – viņa tur pulcējusi vairāk nekā 17 tūkstošus sekotāju, kurus regulāri priecē ar ļoti pikantiem un izaicinošiem foto un video. Ne velti viņa tiek dēvēta par "neķītreli".
 
 
26 February 2017 @ 01:33 pm
 
DELFI. Martins Dukurs kļūst par pieckārtējo
 
 
26 February 2017 @ 12:02 pm
arī cirslītis  
Gribēju pilināt uz mēles D vitamīnu, bet uzpilināju joda šķīdumu.
Veeeeeeeeeeee!
 
 
26 February 2017 @ 01:55 pm
Pārvākties uz citu valsti ES  
Noteikti neesmu ne pirmā, ne vienigā, kam ienācis prātā pārvākties uz citām zemēm. Internets man piedāvā tikai šausmu stāstus, kā tad nu tur īsti ir, bet tas, ko es meklēju, ir jauki sastrukturēta informācija, varbūt pat kāds likumiņš par to, kas tad īsti jādara dokumentu ziņā.

Pārvācos uz Vāciju, bet neticu, ka Latvijā nekur nav jāierakstās, jāpierakstās, varbut kādam kāds aizbraukšanas nodoklītis jāiemaksā :)
 
 
25 February 2017 @ 07:08 pm
santehniķis  
Meklēju labu santehniķi Rīgā, Centrs/Grīziņkalns. [Diskusijas par šo tēmu skatījos, bet aizdomas, ka 2011.gada ieteikumi varētu būt pavecojuši.]
 
 
24 February 2017 @ 10:55 pm
 
aizgāju uz purvīša balvu - lielākoties novadpētniecība, bet ir vērts apskatīt.
vienīgi varēja to jūru ārā parkā rādīt, jo tur vairs nav bērnu rotaļu laukumiņš - tā vietā ir stilīga betona plāksne.
 
 
24 February 2017 @ 04:22 pm
 


VIETAS pie galdiņiem runātāja tiešā tuvumā varam garantēt pirmajiem 10, kas pieteiksies. Tāpēc pasteidzies rezervēt sev vietu, piezvanot vai rakstot SMS un norādot arī savu vārdu.
 
 
24 February 2017 @ 02:49 pm
kultūras socioloģija  
vakar biju pēc kilograma kultūras, neiedeva, pakāsu 4 stundas gozējoties tverārijā ar visādiem reptiloīdiem. vienīgās patīkamās lietas, ka vizsmaz uz brīdi satiku jz, apolinērs un vēl 2 jaukas cilvēkveidīgās, kā arī ieguvu atziņu. pēdējo drīozāk varētu saukt kā ievirzi pētījumam par gaumes/online mobilizācijas/ sociālā kapitāla sasaisti - resp., kas ir tā dinamika, kādēļ, piem., lit. kategorijā uzvar nevis slavenas feministes proza, bet nezināma menta debijas dzejoļi.
 
 
24 February 2017 @ 02:25 pm
tiem, kas ir bijuši  
cik prātīgi ir doties uz Labieša organizēto Meteni kopā ar četrgadnieku sestdienas dienā? tur bērniem būs, ko darīt vai arī tas ir pasākums sūriem, alu dzerošiem vīriem (un sievām)
 
 
24 February 2017 @ 10:21 am
 
XNET. Īsti vīri izvēlas darba un remonta instrumentus ar piegādi visā Latvijā
 
 
24 February 2017 @ 08:46 am
 
DELFI. Viļņas policija publicējusi video, kurā redzams, kā 2. februārī Viļņā automašīnas "BMW" autovadītājs notriec uz ielas Kauņas pilsētas bijušo mēru Vitautu Šustauski.
zemāk DELFI raksta: "Jau ziņots, ka Šustauskis kļuva populārs un vairākus gadus bija Kauņas pašvaldības depuāts,"
 
 
24 February 2017 @ 01:55 am
 
Cik maksā uzbūvēt vidēji lielu māju? (Neskaitot zemes cenu)
 
 
23 February 2017 @ 09:53 pm
PHP/Symfony  
Meklēju PHP speciālistu, kurš māk darboties Symfony freimworkā.
Projekts uz aptuveni 2 nedēļām, jeb 80 stundām, jāpalīdz tiem, kuri jau darbojas, sasniegt deadline sekmīgi.
 
 
23 February 2017 @ 07:37 pm
My Love Affair With Marriage  
Signes B. jaunā filma meklē sponsorus/donorus/investorus vietnē kickstarter

https://www.kickstarter.com/projects/1055277857/my-love-affair-with-marriage

vēl tikai 21 stunda, lai savāktu nepieciešamo summu
 
 
23 February 2017 @ 06:34 pm
ko tu tēlo?  
pievienoju savai aktiera karjerai ceturto mācītāja lomu: šoreiz vidzemes brāļu draudžu sludinātājs.
Tags: ,
 
 
23 February 2017 @ 02:11 pm
ģitāras un lidojumi  
oficiālie pamatvarianti ģitārām un lidojumiem ir zināmi,
bet varbūt kāds no cibiņiem zina / ir saskāries / izmēģinājis it kā pastāvošo Eiropas regulu, kas atļauj ienest ģitāru salonā un pārvadāt par brīvu, ja ir kaut viena brīva vieta?

*interneti tik viegli nepadodas tādas "oficiālās regulas" atrašanai pagaidām*
 
 
23 February 2017 @ 12:58 pm
secinājums pēc 2ar1/2h random latviešu dzejas lasīšanas  
baigais depris lielākoties. vissmukākais pantiņš atradās pie kādas annas fomas:

rītos
kad tevis vairs nav
ir tikai sods

bet nav nozieguma
Tags:
 
 
23 February 2017 @ 12:36 pm
 
Ieskatos spama sprakšķošā kastē
Un lasu —
Iekļauts es kaut kādā bulšita listē
 
 
23 February 2017 @ 08:40 am
 
Darbs pie kompja ir kā kazai tumšā kūtiņā stāvēt, ēst un dot pienu - savu uzmanību svešajam, kas pieķēries pie tavas sejas.
Man jātaisa portfolio, lai dabūtu jaunus pasūtījumus darbam ar datoru, ko es faktiski negribu. Jo neskaitot tieši dizainu, ļoti daudz datorlaiku prasa visa tā administrēšana, jēpasti u.cit.cuk. Beigās tu visu dienu ar seju balinātājā nosēdi. Un vēl uzšķaudi apkārtējām dzīvām dvēslēm, ka esi fakin svarīgi aizņemts, lai viņi pagaida nākošo dzīvi.
Bet doma ir tāda, ka es zinu, kur atrodas Jaunzēlandes galvaspilsēta un kā sauc Amerikan prezidentu, bet nezinu, kur atrodas mana liesa un kā sauc to mollīgo kaimiņieni ar tramīgo skatienu. Jo tā grib citi, viņi - svešie.
 
 
22 February 2017 @ 04:00 pm
 
"Parapsiholoģija ir lielums, kas raksturo to, ko daru – procesu, kas sniedzas tālāk par parastā robežām."
 
 
22 February 2017 @ 01:09 pm
draudzības monitors  
hey džeki, kāpēc cibas draudzības monitors neiet?
 
 
22 February 2017 @ 12:35 pm
aizdomīgais sports  
vai sporta izceltā loma masu komunikācijā (lasi: sporta ziņu īpatsvars starp citām) nav kaut kāds relikts no a) fin de siecle masu sportu uzplaukuma, kas mobilizēja neizglītotus strādnieku pūļus, kuru pašidentifikācija nesniedzās daudz tālāk par ķermeni (izrietot, arī, fiziska darba darīšanas dēļ)? b) padomju laikiem, kur sports bija sķietami a-sociālistisks, dominējot nac. identifikatoriem.
kultūras vai zinātnes ziņām vajadzētu būt ar tādu pašu frekvenci lsm.
 
 
22 February 2017 @ 12:29 pm
laiki mainās  
Interesanti, ka domājot par pagātni, pats sevi uztveru kā vairākas, hronoloģiski viena otru nomainījušas personas (atšķirībā no TV runājošajām galvām, sevi par personību neuzdrošinos devēt) vienā ķermenī. Un arī tas tā nosacīti, jo šūnu nomaiņas rezultātā ķermenis sen nav tas pats. Šos manus "es" vieno tikai sociālais statuss, miglainas kopīgas atmiņas un kaut kādas rakstura pamatiezīmes, bet visā pārējā tie - versijas 1.0, 2.0, 3.0 un 4.0, - ir visai dažādi cilvēki, ar krasi atšķirīgu pasaules skatījumu, uzvedību, interesēm un vērtībām. Tāpēc bieži vien nejūtu ne mazāko vēlmi komunicēt ar ļaudīm, ar kuriem dzīve kā savedusi uz brīdi kopā pirms gadiem 30 vai 20 – viņi mani atceras kā versiju 2.0 vai 3.0, un attiecīgi arī izturas, savukārt es viņus arī uztveru tādus, kādi šie bija toreiz, nevis tagad, lai gan arī viņi noteikti ir mainījušies.
Tags: