27 October 2016 @ 12:59 am
 
DELFI. Daudzu Senās Grieķijas pilsētu dārzos ierasta parādība bija Priapa statujas. Šī dievība tradicionāli tika atveidota ar lielu, eriģētu dzimumlocekli, jo senie grieķi svēti ticēja, ka Priapa statuja spēj atturēt zagļus un ļaundarus no vēlmes ielauzties privātīpašumā.
 
 
27 October 2016 @ 12:05 am
 
[–]CardboardSoyuz 49 points 3 hours ago

The last girlfriend before I got married - and a girl I thought I wanted to marry - when we started living together (none of this happened before that point) - she began insisting she get all the pillows.

Not "all the pillows but one."

Not "enough pillows" where n=positive integer.

All. At first, I'm like, okay, she likes a big thing of pillows. That's cool. I like a flat pillow. So I went down to the Bed Bath & Beyond and bought several pillows. She's nice, I like her. The sex is pretty excellent, so I'm cool.

"Here, darling, all the pillows you want." "Oh, thank you!" That night, she's trying to steal my one flat (and kinda stinky) pillow. I'm all, "is there a different kind of pillow you like? I'm cool with that." "I like [this kind]" Off to BB&B. A couple more of those.

There were eight fucking pillows that were hers. And we'd have sex, go to sleep, and she'd start trying to wrench my pillow out from under me.

"Do I snore?" "A little bit" "I could buy a different pillow." "Okay that would be great."

Back to BB&B. A couple more. We now own ten fucking pillows, plus my own. I toss my pillow in the closet try one pillow, she pulls that away from and adds it to her nest. I try a different pillow the next night. Yanks that. I get the old pillow out from the closet and she tries to take that.

She's now sleeping on the iron throne of pillows, where the corners of pillows are poking out everywhere. And as with the iron throne, she's clearly uncomfortable because all the pillows in the world can't sate her lust for a cushiony ride to dreamland. Unlike the iron throne, the average age of these pillows is less than a fortnight.

So, finally, sex notwithstanding, I laid it down. "I get one pillow. Not zero pillows. If I wake up and I have zero pillows, we're done."

She never took the pillow, but we ended things shortly thereafter. "If you loved me, you'd give me your pillow."

I liked that woman. Really. But I dodged a bullet. I can't imagine living with someone like that when if I later had money -- "no, you don't get the new car, I get the new car. No. The new TV means I get to watch it, not you. Etc." Something seriously screwed up happened with that woman in her childhood and I never quite put my finger on it, but it was "I must have all things" to feel loved. It bled into a few other things -- I would get one serving of ice cream out of the tub, she got all else (she was a lovely 5'3" 125 -- not tiny, but in no way fat). Anyway, no idea why I dealt wit her for as long as I did (well, nothing PG rated), but years later I came across wisdom of the Dalai Lama:

"Not getting what you want is want is sometimes a remarkable stroke of good luck."
 
 
26 October 2016 @ 07:08 pm
 
Bārā TAKA šovakar 21:00 dažu manu filmiņu retrospektīva. Pašas jaunākās filmas gan tur nebūs, toties būs septiņas citas (dažas no tām tikai pāris minūtes garas), to skaitā gan "Četri mielasti" un "Zeme ir visvientuļākā planēta", gan Sibīrijā uzņemtā dokumentālā filma no 2008. gada. Filmas tiks rādītas hronoloģiski, līdz ar to varbūt būs interesanti apskatīties, cik strauji astoņu gadu laikā ar Sony Z1 filmētas studentu etīdes 4:3 formātā pamazām pāraugušas 2K formāta īsfilmās. Visām filmām būs arī angļu subtitri. Dažās lomās arī daži cibiņi.
 
 
26 October 2016 @ 04:08 pm
 
cik maksā izdot grāmatu? vai grāmatu iespējams izdot par velti? cik jelgavas 94 autors izdeva par grāmatas izdošanu un cik viņš nopelnīja?
 
 
26 October 2016 @ 02:09 pm
Divas māsas un draudzene  
Klau, vai kāds nevēlas 2 biļetes uz Regnāra Vaivara "Divām māsām un draudzeni" šovakar plkst. 19.00 Ģertrūdes ielas teātrī?

Cena ir 11 gabalā, bet atdosim par kādiem 5, kas ir pat lētāk nekā pudele vīna.
 
 
26 October 2016 @ 11:03 am
Tikai sapnis (nomodā esošie var nelasīt)  
Kaut kā bija izveidojies cilvēku iedalījums patīkamajos un labajos, un nepatīkamajos jeb sliktajos. Iesākumā un pārsvarā arī pēc tam tas viss notika laukos. Bijām paguvuši uzbūvēt ne vien šķūni, bet arī daudzas dažādas citas ēkas, gandrīz vai nelielu ciemu. Un laiku pa laikam pa meža ceļu tur pie mums iebrauca kaut kādas kompānijas, kas domāja, ka tur būs krogs, kempings vai atpūtas nams. Tos tad visādi centāmies padzīt, jo daži pat pie stūres bija sēdušies pamatīgā ķēmā, izbraukāja mūsu stādījumus, izļurbāja grāvjus un vispār nekontrolēti vazājās pa teritoriju. Tiem pretstats bija kaut kādi patīkami un smuki cilvēki, ar kuriem gan pārsvarā darīšana iznāca vienā no ēkām, kur tika pasniegti kokteiļi un vispār tur izskatījās pēc stiklota lielpilsētas interjera. Aizdomīgi tas viss sāka likties vien tad, kad viena no šīm patīkamajām dāmām gribēja apgāzt un izliet manu džinu un toniku, izņirdza manu izvēli un teica, ka tagad neviens ko tādu nedzerot. Kaut kas aizdomīgs bija viņai pielipis pie mutes, un arī skatiens likās tāds dīvains. Un tad vēl zemē kaut kur pie šķūņa tika uziets tāds kā bezformīgs milzu pūpēdis vai brūnu ļerpatu kamols, kas, kā izskatījās, pamazām vien ēda nost pats sevi un pats sevi pavairoja. Nu jau nepateikšu, kā tas nāca gaismā, bet izrādījās, ka viss ir pilnīgi otrādi. Šķietami patīkamos un izskatīgos cilvēkus (kā liecināja piemērs ar dāmu, tā bija tikai šķietamība), savā varā jau bija pārņēmis šis gaļēdājs-kanibāls, attāls austeru radinieks, un izmantoja viņus sevis pavairošanai. Uzveikt šos mošķus varēja vien ar dedzināšanu (tas skaitījās ļoti sarežģīts risinājums, jo tie bija organismi ar ļoti augstu mitruma procentu, līdz ar to bija nepieciešams nesamērīgi liels enerģijas daudzums), vai “izkaltēšanu”, kas nozīmēja viņu ieslodzīšanu noslēgtā traukā, kur tiem būtu ilgstoši jāpārtiek tikai pašiem no sevis). Viņu mazuļi tad arī bija mazie krikumiņi, kas tiem cilvēkiem reizēm mēdza izsprāgt no mutes. Bet neglītie, nepatīkamie, trokšņojošie un bieži vien iedzēruši nekulturālie miera traucētāji bija vēl neinficētie. Pēc visa spriežot, arī es tomēr vēl arvien biju viens no viņiem, taču mans plāns bija apkarot kā vienus, tā otrus. Kā biju izdomājis tikt galā ar tiem austercilvēkiem, nudien neatceros, bet pret tiem parastajiem es no latvāņa kāta vai kā tamlīdzīga pagatavoju tādu kā šļirci, kā pumpējamu kartupeļu bisi, kurā iesūcu kādu drusku no tiem dzīvajiem austerpūpēžiem un šāvu pa kārtējiem privātīpašuma robežu pārkāpējiem.
Tags:
 
 
26 October 2016 @ 09:02 am
cukurs, cukurs, cukurs!  
Prieka vēsts sazvērestības teoriju adeptiem: Eiropas Savienība nolēmusi no 2017. gada 1. oktobra atcelt kvotas par cukura ražošanu! http://www.liepajniekiem.lv/tv-kurzeme/sizeti/dod-zalo-gaismu-cukura-fabriku-atjaunosanai-latvija-193431

Tb no nākamā gada 1. oktobra jebkurš no jums, dārgie lasītāji, var palaist darbībā savu cukurfabriku, ražot tajā īstu Latvijas cukuru no īstām Latvijas cukurbietēm, un visai pasaulei pierādīt, ka produkts sanāks ja ne lētāks, tad cenā tikpat rentabls, kā Dānijā no Brazīlijas cukurniedrēm ražotais. Var izkonkurēt nejaukos ārzemniekus uz skaitli trīs – karogs jums rokā!
Tags:
 
 
25 October 2016 @ 10:19 pm
Nu bet skaista vārdu apmaiņa  
http://klab.lv/community/gribam_zinaat/561800.html
 
 
25 October 2016 @ 02:06 pm
imperiālistu ekspluatatori  
Hi, John!

I must apologise on behalf of Freelance Latvia, the information provided there is mostly on Latvian. Columns 5 and 6 indicates price range for hours. I hope that will help calculating the work amount/pay proportion and finding the right person for your task!

Sincerely yours,
kants
 
 
dziedu līdzi: Satie: 08 - Gnossienne, 5. Modйrй
 
 
25 October 2016 @ 12:47 am
 
"Tie kas ēd Spānijas gaļu ar antibiotikām praktiski neslimo ar infekcijas slimībām jo no gaļas uzņemtās antibiotikas nonāvē visus vīrusus un baktērijas, tādējādi palīdzot organisma imūnajai sistēmai cīnīties ar slimību izraisītājiem. Augšanas hormoni savukārt var papildināt Latvijas basketbola izlasi ar jauniem porziņģiem."
 
 
24 October 2016 @ 04:56 pm
Grāmatu plaukts  
Kur iegādāties apmēram metru platu, vismaz pusotru metru augstu piecdesmito gadu grāmatu plauktu? Bez durvīm, bez nekā, vienkārši plauktu grāmatām.
 
 
24 October 2016 @ 09:37 am
Lopu ekspresis. Toms Kreicbergs (cietie wāki)  
mājas režīmā, aiz neko darīt izlasīju 'lopu ekspresis'. sākās kā grišama 'firma', bet tad lēnām izlaida garu un līdz grāmatas beigām tā arī nesāka elpot. līdzīgi 'svina garšai' autors ļoti grib rakstīt, bet nav ko teikt. biš var nosmakt tajā kuslumā.
abām grāmatām noformējums atbilstošs saturam - bez idejas un sadomāts.
---
pēc tam paņēmu lato lapsas 'trīspadsmit amerikas' un kā svaigu gaisu ielepoju. kautgan lapsa nemaz nav rakstnieks un grāmata ir žurnālista ceļojuma apraksts. grāmatas dizains arī labs, vienīgi CIETIE WĀKI! kas ar tiem cietajiem vākiem, tas ir īsts lāsts izdevējdarbība un tik neērti lasītājam.
 
 
24 October 2016 @ 09:33 am
 
Ir vairāki cibsteri, kas man objektīvu vai subjektīvu iemeslu dēļ konkrēti besī. Piemēram, besī seja, vai vienkārši ir lohi. Vadoties pēc senās parunas par sūdu kustināšanu, ļoti sen nebiju viņus lasījis, bet tagad iemetu aci un pašķirstīju pāris cibas, mazums – būs izauguši par patīkamiem, pašpietiekamiem cilvēkiem.
Tomēr – ne nieka. Dirstu, ja teiktu, ka nav savdabīgi patīkami redzēt, ka ir cilvēki, kas palikuši precīzi tādi pat lohi, kādi bija pirms teju desmit gadiem. Pacēla garīgo.
 
 
24 October 2016 @ 08:05 am
Bērna pieskatīšana  
Sveiki.

Meklējam kādu, kas var pēc vajadzības ik pa brīdim atnākt pa dienu pieskatīt 1,5g.v. bērnu.
Centrā.
Samaksa pēc vienošanās.

Rakstīt uz profila epastu.
 
 
23 October 2016 @ 09:03 pm
 
DELFI. Kādā lauksaimniecības nozares zinātniskajā institūtā Stendē vairākus gadus eksistējusi tā dēvētā melnā kase.
 
 
23 October 2016 @ 08:35 pm
izvēles  
jau otrajā filmā spēlēju mācītāju. pirmajā biju sektantu priesteris, tagad - katoļu. varētu nākamjā iestellēties abata lomā un tad jau vēl tikai pāris līdz pāvestam.
Tags: , ,
 
 
23 October 2016 @ 05:54 pm
melns apmetnis  
vai kādam ir melns, garš apmetnis ar kapuci, ko varētu aizdot uz vienu vakaru?
 
 
23 October 2016 @ 05:54 pm
augstākā izglītība  
Augstskolas uzdevums nav mācīt amatu vai profesiju, bet tikai iemācīt:
- noteikt, cik relevanta ir tā vai cita informācija apspriežamajā tēmā;
- nodalīt racionālos un emocionālos argumentus;
- nodalīt faktus no viedokļa;
- noskaidrot apstākļus, kas var mazināt vai apšaubīt argumentu spēku;
- pamanīt argumentācijā pretrunas un vājās vietas, noteikt papildu informācijas nepieciešamības apjomu;
- noteikt visas ieinteresētās puses;
- fiksēt loģiskās kļūdas argumentācijā;
- analizēt faktus un informāciju;
- savstarpēji saistīt un analizēt faktus un informāciju no dažādiem avotiem;
- apstrādāt pretrunīgu, neadekvātu vai divdomīgu informāciju;
- formulēt derīgus, loģiskus, secīgus un saistītus argumentus, pamatojoties uz faktiem, nevis viedokļiem;
- veidojot argumentāciju, ņemt vērā kontekstu;
- izvairīties no pārspīlētiem secinājumiem;
- atzīt, ka problēmai var nebūt viens patiesais risinājums, vai viennozīmīgas atbildes;
- apzināties un apzināt alternatīvus skatījumus, salīdzināt tos lēmumu pieņemšanas procesā;
- korekti un objektīvi izmantot informāciju savas nostājas pamatošanai;
- izvairīties no liekvārdības, veidojot pierādījumu argumentācijas sistēmu.

Ja students to apguvis, visu pārējo izvēlētajā nozarē nepieciešamo viņš var iemācīties pats. Ja nav apguvis, tad nekad nekļūs labs speciālists, kaut izlasītu visu iespējamo attiecīgajā nozarē.

(B.N. Moore, R. Parker. Critical Thinking. 2012)
 
 
23 October 2016 @ 12:54 pm
 
Sapnī izgudroju galdaspēli, kuras spēlētājiem bija jāiegūst t.s. Atmiņas ūdens. Vizuāli drusku līdzinājās Marsam, taču īsā pamošanās mirklī paguvu nodomāt, ka manējā ir daudz krutāka. Kāpēc tieši tas Atmiņas ūdens, nudien nav ne jausmas, jo viss, ko par to zinu, ir kaut kur manīti daži joki un garāmbraucošs furgons, kas laikam to ūdeni visiem aizmāršām piegādā.
 
 
23 October 2016 @ 11:25 am
gari vakarnakt norādija  
Nav 2 vienādu koku
 
 
22 October 2016 @ 08:12 pm
 
Kāds ir labākais gaisa mitruma savācējs dažu kvadrātmetru dušas telpai bez ventilācijas ar biežu dušas lietošanu, attiecīgi daudz tvaika?
 
 
22 October 2016 @ 07:32 pm
Suņu lietas.  
Labvakar.
Varbūt kāds no jums bieži/plāno brauc/-kt uz suņu patversmi un būtu ar mieru turp nogādāt 1 krūšu siksnu suņiem līdz 20 kg un šāds "iemaukts" lieliem suņiem (50 kg), kā arī helovīnu kostīmīņš - apmetnis "bizbizmārīte" sunītim līdz 15kg. Tāds nieks vien ir, bet tomēr varbūt noder.
Saziņa komentāros.
 
 
22 October 2016 @ 06:53 pm
jau divas dienas brīnos  
vai tā ir, ka tiešām cilvēki neatšķir debetkartes un kredītkartes, un no pēdējām mēdz vnk noņemt skaidru naudu vai veikt pārskaitījumus no konta?
 
 
22 October 2016 @ 06:50 pm
Adidas Pure Boost X skriešanas apavi  
Adidas Pure Boost X sieviešu skriešanas apavi, 41.izmērs, bet drīzāk derēs kādai ar 39.-40., jo man ar 41.spiež
Jaunas. Veikalā bija 85 eur, atdošu par 50 eur, izskatās tā: http://www.prodirectsoccer.com/productimages/V3_1_Main/135271.jpg
Uzmērīt var Rīgā.
 
 
22 October 2016 @ 06:08 pm
 
No ziņām: "Lilita jeb dēmoniskā, nāves pārvaldītāja ir iegājusi Skorpiona (transformācijas, nāves) zīmē. Tā teikt - dubultā aktivizējas nāvju tematika. Šo visu saliekot kopā ar manām iepriekšējām prognozēm, ka nāvju skaits tikai pieaugs (īpaši jau sportistu un ar sportu saistītu cilvēku vidū) oktobrī kā Skorpiona piesātinātā mēnesī viss daudzkāršojas, izpaužoties negāciju maksimumā. [..]

Iespējama arī kāda Latvijā populāras personības aiziešana, tā kā Latvijas valsts arī dzimusi šajā zīmē."
 
 
22 October 2016 @ 01:54 pm
 
"Kolkā pūš spēcīgs vējš, kā arī novērojams interesentu pieplūdums."
 
 
22 October 2016 @ 12:04 pm
 
Delfi: "10 iemesli, kāpēc Kauņā tomēr ir vērts uzkavēties".

Šo ierosinātu pārvērst pastāvīgā rubrikā, kuras virsrakstā allaž būtu kāds cits Latvijas apdzīvotas vietas nosaukums: Gulbene, Limbaži, Grobiņa, Ukri.
 
 
22 October 2016 @ 03:01 am
Vai mūsdienās ir vairāk retardētu bērnu?  
Man neizdodas sagūglēt, jo grūti definēt jautājumu tā, lai gūglei pielec.

Tātad, vai tas ir mūsdienu fenomens, ka (šķiet, ka ir?) vairāk mazu bērnu ar visādām problēmām - līkām kājām, šķībiem žokļiem un acīm, augšanas grūtībām, nebeidzamu slimošanu, atpalicību? Vai arī vienkārši manā apkārtnē tādu ir šķietami daudz? Vai arī liela daļa šo mazo retardētību ir pārejoši fenomeni? Kur ir sameklējama kāda statistika un saistīta infa?


Upd.: Paldies par informatīvajiem un neretardētajiem komentāriem!
 
 
21 October 2016 @ 07:13 pm
atšķirībā no P.Strautiņa, šo k-dzi vērts paklausīties  
Par gaidāmo bezdarbnieku pieaugumu, un iedzīvotāju ienākumu strauju samazināšanos, kad drīzumā masveidā sāks atlaist visus, kas strādā uz pusslodzi, kā arī par citiem cunduriem...

 
 
21 October 2016 @ 07:06 pm
iz zelta uzvedības grāmatas  
ПРИКАЗЪ
По Суздальскому Мушкатерскому полку
Ковно 20 августа 1807 г. №372

По случаю назначеннаго сего числа у Польскаго князя Сангушскаго бала и приглашенiя на таковой всъх Штабъ и Оберъ-Офицеров ввереннаго мне полка, предписываю принять къ руководству и непръменному исполненiю слъдующее: Всъмъ Штабъ и Оберъ-Офицерам быть одътымъ в новой парадной формъ при знакахъ, шарфахъ и ранцахъ.
Явиться к Польскаму князю на балъ ровно въ 8 час. вечера.
Прибывъ на балъ осмотръеть исправность своей амуницiи, дабы не было видно сквозь проръзы въ соблазнительных местахъ голое тъло.
Пришедши въ покой не сморкать на полъ, а иметь для того цълые платки.
По стенамъ покоевъ похабныхъ надписей не дълать и соблазнительныхъ членовъ человъческаго тъла не рисовать.
Когда явятся польския женщины, вести себя какъ можно скромнъй. Жопой къ лицу дамъ не поворачиваться, при разговорахъ съ красивыми шляхетками рукъ въ карманахъ панталоновъ не держать и членовъ не наяривать.
Во время танцевъ и контредансовъ ногъ своим дамамъ не подставлять, чтобы падали, къ себъ на колени не сажать и за жопы дамъ не щупать.
Въ буфетахъ до пьяна не напиваться, по углам комнатъ не плевать и пальцами не высмаркиваться.
Во время ужина за столомъ поганныхъ словъ не произносить и под столомъ соседнимъ дамамъ членовъ въ руки не класть. После ужина на балконъ срать не выходить, а отправляться для этого въ отхожiя мъста.
При прощанiи съ дамами дълать трижды поклонъ на французскiй манеръ и вообще вести себя на время бала прилично, яко подобаетъ образованному русскому офицеру.

Подписалъ
Командиръ полка, Полковник Зорублёвъ
----------------------------------------------------------------------
Protams, ka feiks – šajā laikā pulka komandiera vietas izpildītājs, bija apakšpulkvedis Pjaterikovs (Пятериков Василий Ильич), bet pulka šefs bija ģenerālmajors Šenšins (Шеншин Федор Михайлович), savukārt tāda pulkveža Zarubļova nekad nav bijis, – taču vienalga smieklīgi, jo katrā pasaciņā ir sava daļa patiesības. :)