17 February 2018 @ 04:56 pm
 
iet uz Kraftwerk vai neiet uz Kraftwerk?
 
 
17 February 2018 @ 02:14 pm
Šon sāp galva.  
Bet, Platu 25 kauss ir, Promiles hokeja turnīrā 1 vieta, un viss ir forši! Tagad tikai jāuzlabo veselība un jābrauc atkal hokejot
 
 
16 February 2018 @ 09:56 pm
web fonti  
Vienu dienu sākās dizāsters - gmail, google rezultāti un atsevišķas lapas sāka rādīt visu boldā. Tas Firefoxā. Chrome google izcelsmes lapas un dažas atsevišķās savukārt rāda italicā.
Nočekoju pārlūku settingus - tur viss normāli - Arial parastais, bet fontu paraugus rāda atbilstoši - bold vai italic. Meklēju, gugle ieteica firefox noņemt Hardware Acceleration, bet arī tas nelīdz.
Kas tad nu? Ir kāda ideja, kā to labot? Ārkārtīgi apgrūtina lasīšanu, tik ļoti, ka esmu gandrīz gatavs pārlikt sistēmu.

UPD. Atrisinājums izrādījās elementārs: Nesaprotamā veidā no sistēmas fontu foldera bija izgaisis Arial (defaultais pārlūku fonts). Uzinstalēju to atpakaļ, un voila!
 
 
16 February 2018 @ 07:24 pm
 
Labvakar!
Interesējos par pieredzi ceļojumam uz Indiju. Kur nakšņojāt, kuras pilsētas izvēlējāties apskatīt? Varbūt ir kādi knifiņi, kas obligāti jāzina..
Ceļojumu plānoju 2019. gada vasarā, augustā.
 
 
16 February 2018 @ 10:27 am
 
Draugi cibisti un cibistes, meklēju mēbelētu dzīvokli jūnija mēnesim Rīgas centrā. Mēģināšu caur draudziņiem vispirms, bet, ja jums ir laba pieredze ar kādu uzņēmumu LV, kas īstermiņā izīrē dzīvokļus (ārpus Airbnb), dodiet ziņu. Ja arī jums pašiem kas piedāvājams, būšu mega pateicīga!
 
 
15 February 2018 @ 02:06 pm
Starp citu  
bija doma atjaunot WoW akountu, un ko domājies ko ne - mierīgi. Lai arī simc gadi nav kustināts. :)

Vakarā paskatīšos vai laptops ķeip to mantu un tad vēlos vakarus pavadīšu zipājot WoW
 
 
15 February 2018 @ 12:00 pm
Jautājums biologiem,  
jautājums par terminoloģiju: kā pareizi latviski sauc "canopy"?
 
 
15 February 2018 @ 11:23 am
dip dap  
kādam nav vecs Dipdaps (mini) pārdošanai?
 
 
15 February 2018 @ 10:36 am
 
Šis jāsaglabā gadījumam, kad kādam ienāks prātā runāt par mūsu izcilo aktieru un režisoru neveiksmēm:
 
 
15 February 2018 @ 08:58 am
 
Ar sievu uz maiņām aizgājām uz jauno grāvēju ''Kriminālās ekselences fonds''. Citējot kādu filmas varoni:'' pilnīgs pizdjets'' šī vārda vislabākajā nozīmē. Latviešu kino ļoti netipisks gabals kur veidotājiem bijusi pilnīgi cita pieeja un fiška kā jātaisa kino. Stilistiski filma ieturētā tādā 80/90 gadu sajaukumā un filmēšana notikusi galvenokārt pārdaugavā, bet drusku arī centrā un sarkandaugavā. Ņemot vērā, ka filmā nav piedalījies teju neviens profesionāls aktieris, jāsecina ka Latvijas teātri un arī kino līdz šim ir palaiduši garām dažu labu izcilu talantu. Tā kā vairākas lomas tika brīvi tirgotas katram interesentam, tad arī sanāca filmā ieraudzīt vairākas pazīstamas sejas. Īpaši pārsteigts biju nelielā bet diezgan svarīgā otrā plānā lomiņā ieraudzīt savu kolēģi, diezgan zināmu arheologu.
Tomēr īpaši vēlos uzteikt pašreizējā Rīgas domes deputāta atveidoto tēlu, tik kolorīts blēdis, drusku tādā ''Krietnā kareivja Šveika'' stilā, vēl nebija redzēts.
Katrā ziņā Tarantīno līmenis vēl nav aizsniegts, bet ja šī komanda turpinās strādāt tad šī līmeņa sasniegšana ir tikai laika jautājums.

Ja nu kāds vēl nesaprot par ko ir runa: https://www.youtube.com/watch?v=SXQnboaeN2A
 
 
15 February 2018 @ 12:05 am
 
Tieši pirms pieciem gadiem kļuvu par dīdžeju.
No leģendārā Ciniskās Kuces un Ļaunā Džima Valentīna dienas KKC seta man nav nekādu fotogrāfiju, jo tas bija pirmsaifona laikmets, tāpēc klātpievienotā fotogrāfija no tā paša gada novembra, disenes, ko spēlējām ātri beigt pastāvējušajā "371". Paldies, Usne, par visu šo laikmetu, tik jauna kā tos dažus mūsu kopā pavadītos gadus līdz tam vēl nekad nebiju bijusi un domāju, ka nekad vairs arī nebūšu.

 
 
14 February 2018 @ 12:58 pm
 
DELFI. Pēc 36 gadu ilgas kalpošanas Juris Rubenis vairs nav LELB mācītājs. Viņš ir atdevis savu amata krustu arhibīskapam Vanagam, atdāvinājis savus kolārkreklus, albu un stolas draudzei.

P.S. es jau nez kuro reizi esmu aizmirsis, ka manām kedām ir atdalījusies zole un tās jau sen vajadzēja izmest, tā vietā atkal esmu uzvilcis un konstatēju to tikai jau darba dienas vidū
 
 
14 February 2018 @ 10:52 am
 
varbūt kāds var pārdot vai aizdot Eko "Bodolīno" latviski? var būt arī nedemokrātiska cena.
kautkadtad@inbox.lv
 
 
13 February 2018 @ 08:20 pm
karstais igauņu kino  
Mīļā jaunā kino-zinātniece-kritiķe! 
Vai Tu jau noskatījies jauno igauņu (ar latviešu līdzdalību) filmu Ātrie igauņu puiši (Sangarid – The dissidents, 2017), kas kopš svētdienas pieejama lsm.lv/tv7? Ļoti gribētu ar Tevi parunāt par pāris saistītām lietām. 
Pirmkārt, kā Tev patīk mans jaunais jēdziens ‘neo-sociālisms’? Lai apzīmētu filmas kā šī, tad Krim. Eks. fonds (ar atrunu) un tml., - tādas, kurās attēlotais laika posms un izmantotā kinovaloda, pat tikai art-direction, veido vienotu kopumu. Tas jauki sasaucas ar itāļu neo-reālismu! Es domāju, šādas filmas kļūs arvien vairāk, un mums jāsāk par tām domāt, meklēt kritisku valodu. 
Otrs jautājums – kāpēc šī filma nebija īsti laba? Vienīgais, ko spēju izdomāt – pretruna starp naratīva distanci un drāmas prasīto līdzpārdzīvojumu, imersiju. Filmas sākumā iekļautais atskats no mūsdienām, vēsturiski paskaidrojumi un pārējais aizkadra teksts – tas viss distancē skatītāju no notiekošā. Bet kāpēc ne? Riebīgā fon Trīra lieliskā “Dogvila” uz tā kapitalizēja! Bet, lūk, “Dogvila” bija traģēdija – pārlieku tuvums to no sirdi plosošas padarītu par sentimentāli nepanesamu. Igauņu puišu sižets pa to laiku ir drāma, krimināldrāma. Pa lielam tāds IPSR “Bumer”, visu vāģi ieskaitot. Tas, savukārt, prasa imersiju, distances samazināšanu, līdzpārdzīvojuma radīšanu. Sajaucot šīs abas tehnikas, tāds nekāds arī sanāca rezultāts. Pārējais taču bija ok, vai ne? Nu, neskaitot supersieraino latviešu tulkojumu (labi, arī abbey road atsauce bija tupenīga). 

 
 
stāvoklis: ungava
dziedu līdzi: katatonia: dance of december souls
 
 
13 February 2018 @ 03:24 pm
 
Ja vēl pirms dažiem gadiem manu paziņu vidū bija savdabīgs laulību un bērnu bums, tad tagad var vērot pretēju procesu. Varbūt ne gluži visi šķiras, bet ar visādām attiecību krīzēm gan cīnās. Protams, nav viegla lieta, it sevišķi sākumā un esmu jau arī par to te rakstījis. Tomēr viens gadījums man tomēr ir radījis neizpratni. Kāds pazīstams pāris pēc teju 10 gadu kopdzīves un diviem bērniem pirms kāda pusotra gada beidzot izlēma salaulāties, lai šī gada sākumā izšķirtos. Šo laulību jēgu gan es īsti nespēju saprast...
 
 
13 February 2018 @ 11:50 am
 
Kas ir autors šim dzejolim-

Dzirdi es mīlu tevi
Es gribu apņemt tevi par Sievu
Cik tu esi kruts cik tu esi labs
Es skatos tevī un redzu Dievu

Es gribu tev uzrakstīt skaistāko dziesmu
Es gribu apgulties tuvāk tev
Es gribu tevi pārvērst par gaismu
Un nodzīvot tevī visgarāko dienu

Prasi man ko vien vēlies
Es varu tev izdarīt visu
Gan notēlot saules lēktu
Gan aiziet ar pēdējo dzisu
 
 
13 February 2018 @ 09:27 am
 
mājā, kurā uzaugu, virs mums dzīvoja kaimiņi - dzērāji Ojārs un Regīnīte. viņi bieži kliegdami pa griestiem skraidīja un tas bija tiešām šausmīgi. iedomājieties, jūs dzirdat kā sieviete patiesās (!) nāves bailēs sauc palīga un neartikulēts orks viņu rēcot ķersta. 3D, jo visa māja rībēja. beigu beigās viņš viņu nosita ar cirvja pietu.
viņus uz skatuves nomainīja Ūuuldiņš ar Amāliju. tie gan dzīvoja mīlīgi, tikai šausmīgi smirdēja un Amālija ātri atdeva galus no nieru mazspējas (nodzērās, līdz nevarēja pačurāt).
tad ievācās gucuļi, dzēra, sieva arī pampa, pampa, līdz nospŗāga - alkohols.

lūk 3 mirušas sievietes. un kas tad viņas nokāva?
īsti nezinu par to konvenciju, par ko te dažkārt var lasīt. bet kā kaut kāda konvencija stambulā var atrisināt alkoholismu, nabadzību un agresiju? ja nu vienīgi - ierobežojot ofšorus, korupciju, migrāciju un alkohola tirdzniecību.

p.s. šo 3 sieviešu vīri arī iznīka un nomira drīz pēc viņām.
 
 
dziedu līdzi: Sahalé - Shérazade
 
 
12 February 2018 @ 08:23 pm
 
kur nopirkt labas (forši ja ekošmeko fērtreidošmeido) tējās (zaļas, mellas, baltas un sarkanas)?
rīgās, internetos?

p.s.beramās, ne maisiņos.
 
 
12 February 2018 @ 01:58 pm
Starp citu  
nesen pamanīju, ka Rimi izlietoto bateriju kastītē rokas viegli nonarkojušies jaunieši. Un vāc visādas interesantas baterijas.
Un ko domājies, ibo esmu uzkāpis un jaunā ķīmiķa slidenās takas, tad jamie vāc visas baterijas, kurām ir Litijs sastāvā.
Lai, bļatj, varētu uzmargot noteiktu vielu.

Un tagad jautājums - kādu, jūsuprāt, narkotisku vielu gatavošanai vajag litiju?

UPD: http://www.methamphetamineaddiction.com/lithium-battery-strips-are-being-used-to-make-meth-even-more-dangerous-than-it-already-is/


METAMFETAMĪNS, jopta!
 
 
12 February 2018 @ 12:56 pm
metāla durvis  
meklēju kvalitatīvu metāla durvju izgatavotāju dzīvoklim.
ja jums ir kāda konkrēta pozitīva (un arī, ja izteikti negatīva) pieredze, lūdzu, padalieties ar info.
 
 
12 February 2018 @ 12:48 pm
garās pastaigas  
saimnieka prokrastinācija - suņa prieks
 
 
12 February 2018 @ 12:31 pm
 
DELFI. Par Raiņa spalvaskāta un rakstāmmašīnas nozagšanu piespriež pusgadu cietumā.

No ambulatorās tiesu psihiatriskās ekspertīzes atzinuma izriet, ka vīrietis ar psihisku slimību nav slimojis, bet viņam konstatēti organiski personības un uzvedības traucējumi.
 
 
12 February 2018 @ 03:11 pm
 
Bet no otras puses - viesnīcas foajē skan Cocteau Twins, baseins gan nedarbojas, bet vismaz beidzot ir džins un toniks.
 
 
12 February 2018 @ 02:18 pm
Par praķīti  
Ja šitā ir ar galvu, tā jau ar sirdi var pavisam viegli aiziet. Pēc gandrīz 5 stundu pārbrauciena iečekojos viesnīcā, un man prasa pasi. Pēdējā reize, kad atceros to redzējis, bija tad, kad pie pasu kontroles iebāzu praķīša iekškabatā. Praķīti kā šejienes klimatam lieku iebāzu skapī pirmajā viesnīcā. Praķīša tālāku cilāšanu neatceros, tāpat neatceros arī koferī likšanu vai nu vakar, vai vēl šorīt. TĀTAD VISS SKAIDRS. Saki vien man, dakterīt, ka ideālā galvā normālstāvoklī nav nekādu domu. Šajā brīdī mam galvā bija domu domas, kurās plāni par braukšanu atpakaļ mijās ar murgainām idejām par jaunas pases ieguvi, un ko tikai vēl ne. Drusku nomierinājos vien tad, kad koferī atradu praķīti (bez pases kabatā, ja kas), bet tas jau ir cits stāsts.

P.S. Pasi atradu pie zālēm, kas man izrakstītas, lai būtu mazāk jāuztraucas un jākreņķējas.
 
 
12 February 2018 @ 10:02 am
AHTIŽBĻA  
Kopš strādāju Valsts iestādē, esmu pieņēmies svarā. Ja vislaik cietu par saviem 72, tad tagad 79.9kg ar visiem džinsiem un t-kreklu jau ir lieliski.
tomēr ir savas ēnas puses. Uz vēdera lēnām pazūd muskulatūras aprises.
 
 
12 February 2018 @ 08:09 am
rauga pārslas  
Kur iegādāties rauga pārslas Rīgā?
 
 
11 February 2018 @ 11:48 pm
 
Pamodos vien, kad jau diena aiz loga, viss nokavēts
trīspadsmit rāda telefons, kuram atlicis nomirt, bet
dīvaini cilvēki sapnī man lika apēst delfīna sirdi
labi, ka pamodos, kakls jau notirpis smeldza
delfīna sirdi apēst uz vietas, padomā tikai, kur prāts,
kas uz nakti pārslēdzas citā režīmā, izstrādā jokus
mēs taču esam ar tevi, saka vēl pirksti uz rokām
delfīna sirdi, no iekšām uz āru izgrieztu, sarkanu sirdi
asiņu straumītes ūdenī izveido lokus, pamodos
tieši īstajā brīdī, kad pelēka diena aiz loga
tirpstoši pirksti un sega uz grīdas, ir vismaz
kāpēc piecelties stāvus un nokratīt redzēto
sapnī, bet diena aiz loga, diena, kas pelēko krāsu
pieprasa pieņemt un parakstīt līgumu asinīm
zinu, ko delfīni domā un jūt nu gluži kā cilvēki
taču, es esmu, es piederu, radu, cilvēks es taču
kāpēc ik rītu, kad diena aiz loga, kāpēc tā skatās
pamodos mazliet par vēlu, es zinu, kā cilvēks
kuru es gribētu redzēt sev līdzās no rīta
tāds cilvēks, kur gan tas ir, kur tas skatās, es zinu
 
 
11 February 2018 @ 10:54 pm
 
Rīt intervēšu Madaru Dišleri, to sīko Idu no Emīla nedarbiem
 
 
11 February 2018 @ 10:43 pm
 
Getsbijs šodien aprēja pārīti, kas gāja pāri ielai neatļautā vietā. Pirms tam viņiem vispār nepievērsa uzmanību, bet brīdī, kad šie metās starp mašīnām, sāka dusmīgi riet. Labs suns.
 
 
11 February 2018 @ 10:23 pm
 
Tags: ,