18 August 2017 @ 07:41 pm
sadzīves kultūra  
Ir tāds sovjet spīč jēdziens kā "sadzīves kultūra" (культура быта"), ko lieto, runājot par gadījumiem, kuros nav saskatāma "nekulturālība" (бескультурье).

Ja tā padomā, nekādas citas kultūras nav. Visi "augstās" kultūras institūti - māksla, teātris, mūzika, literatūra utt., - ir sporādiskas fluktuācijas, kas dzimst sabiedrībā vai tās elitē burbuļojošajā kopējā ikdienas kultūras zupā. Ja ir šis lielais zupas katls, tad šādas fluktuācijas ir likumsakarīgas (ir sabiedrības, kurās tas katliņš ļoti maziņš). Bet pati zupa ir t.s. ikdienas kultūra, kad maksimāls daudzums ikdienas elementu, ieskaitot ainavu un urbāno vidi, tiek transformēts, jo ir pietiekams skaits indivīdu, kas ieinteresēti šo elementu kopumu sakārtot tā, lai pēc iespējas vairotu savu labsajūtu un komfortu.
 
 
18 August 2017 @ 06:06 pm
Roberts Gobziņš  
Kur var iegādāties vai nokačāt Roberta Gobziņa un ar viņu saistīto projektu ierakstus? Man nesanāk sagūglēt neko prātīgu.
 
 
18 August 2017 @ 05:01 pm
Iztēlei nav nekādu robežu  
"Savukārt tās, kuru iztēlei nav nekādu robežu un aizspriedumu, uz nagiem zīmē ne tikai sieviešu dzimumorgānus, bet arī peņus un krūšu aprises."
 
 
18 August 2017 @ 12:24 pm
 
Kurā brīdī "cibas mammas" nomainīja v.2.0 "cibas stervas"? Esmu šeit reti un biju palaidis garām :/
 
 
18 August 2017 @ 10:46 am
 
Nu, čuvaki? Varbūt parunājam par to, kādi dalbajobi ir tie ceha autori? =D Pilnīgs bērnudārzs, ne?
 
 
18 August 2017 @ 09:22 am
 
no muzikologa Dāvja Eņģeļa sarunas ar Jāni Baumani, Eiropas čempionu motokrosā:

- Agrāk skrēju ar austiņām, bet pēc vienas filmas noskatīšanās sapratu, ka skrienot jāklausās apkārtējās skaņas, nevis uzmundrinoša mūzika austiņās. Dabas skaņas visapkārt dod lielāku enerģiju nekā mūzika.

- Bet tas jau vairāk filozofiskā, nevis fizioloģiskā ziņā?

- Jā, es domāju, ka tas vairāk ir filozofiskais aspekts.
 
 
18 August 2017 @ 07:30 am
skolotājas sindroms  
Skolotājām ar stāžu, kuras gadu desmitiem atradušās mazu un padumju dzīvnieciņu vidē, kurā ir vienīgās Autoritātes, ļoti bieži izveidojas skolotājas sindroms, ar ko tās saaug tik ļoti, ka nespēj abstrahēties, izejot ārā no skolas. Turpina tādā pašā manierē ar apkārtējiem runāt kā ar neko nesaprotošiem bērneļiem gan veikalā, gan ģimenes viesībās. Tā kā ja kāds kādam vaicā "vai gadījumā esat skolotājs?", tad tas visbiežāk domāts nevis ar 19. gs. zemnieka apbrīnu pret Irlavas semināra absolventu, bet gan, ka šis sarunu biedrs drīzāk ir hiperpaštaisns un nespēj vispār uztvert, kur nu vēl ieklausīties otra viedoklī.
 
 
17 August 2017 @ 09:27 pm
 
Latviešu jaunākajā literatūrā manuprāt ir divi šedevri. Māra Bērziņa ''Svina garša'' un Ingas Gailes ''Stikli''. Šoreiz par pirmo.
Tā bija neredzēti spēcīga grāmata, kas iedod pa galvu kā šucmaņa šautenes laide. Par divdesmitgadīgu čali, inteliģento bezdarbnieku kuru interesē grāmatas un meitenes nevis politika. Tomēr, ir 1939. gada rudens un politika sāk interesēties par tevi. Piepeši izrauts no bezrūpīgās dzīves un nostādīts starp diviem asiņainākajiem 20.gs. politiskajiem režīmiem, starp globālā līmenī pieņemtiem lēmumiem, saprotot savu niecību un nespēju kaut ko ietekmēt viņš tomēr cenšas tikt tam cauri ar veselu ādu, bet tajā pašā laikā palikt cilvēks. Darbība ilgst nepilnus divus gadus, bet galvenais varonis šajā laikā jau šķietami ir izdzīvojis vairākas dzīves.
Tāpat tā ir ļoti jauka grāmata no kultūrvēsturiskā aspekta, jo spilgti aprakstīta tā laika vide, apkārtne un cilvēki pārdaugavā (galvenokārt Torņakalnā un Ziepniekkalnā). Žēl, ka uz teātra izrādi tā arī nesanāca aiziet.
 
 
dziedu līdzi: Haggard - Hijo de la luna
 
 
17 August 2017 @ 07:48 pm
 
Kas un cik daudz jāpievieno, lai no negaršīgas brokastu auzu tumes uzceptu auzu pārslu cepumus? Kaut kādi milti olas kastur? Vai galīgi nē?
 
 
dziedu līdzi: Gogol Bordello Vs Tamir Muskat - When I Was A Little Spy
 
 
17 August 2017 @ 05:07 pm
 
DELFI. Tramvajā piedzēries vīrietis jaunietim ar nazi iegriež galvā
 
 
17 August 2017 @ 05:05 pm
 
DELFI. 11.augustā. neilgi pēc pulksten 19, pašvaldības policijas Centra pārvaldes darbinieki saņēma informāciju par trīs vīriešiem Bastejkalna parkā, no kuriem viens rokās tur marihuānas iepakojumu. Ierodoties norādītajā adresē, policisti pamanīja aprakstam atbilstošas personas. Viens no vīriešiem, kūpinot cigareti, nevilcinoties uzrādīja iepakojumu ar zaļganbrūnu augu izcelsmes vielu.
 
 
17 August 2017 @ 05:04 pm
 
DELFI. No Velnezera un Daugavas izceļ noslīkušus cilvēkus
 
 
17 August 2017 @ 04:28 pm
Saules paneļi  
Sveiki!
Jau kādu laiku domājam par saules paneļiem. Elektrum mājaslapā tiek piedāvāta šāda opcija: https://www.elektrum.lv/lv/majai/pakalpojumi/elektrum-solarais/
Vai kāds ir izmēģinājis un ja jā, tad kādas atsauksmes. Vai arī labāk kaut kā savādāk? Un ja jā, tad kā, lūdzu.
 
 
17 August 2017 @ 02:48 pm
Lietots lamināta apakšklājs  
Varbūt kādam noder ~30m2 lamināta apakšklājs? Atrodas centrā.
 
 
17 August 2017 @ 11:14 am
Auto salona tīrīšana Rīgā  
Kur vislabāk tīrīt automašīnas salonu?
Varbūt ir kāda laba vieta, kur to dara kvalitatīvi un nenplēš 9 ādas?
 
 
17 August 2017 @ 10:00 am
O tempora! O mores!  
Ja agrāk es sajūsminājos par šo kolosālo alus reklāmu, kā arī par asprātīgo ideju, parādīt alu to nerādot:

tad tagad redzu tur degradējošu lieko svaru, slimības, nabadzību un sociālo bezatbildību.
· · · — — — · · ·
bet ja kāds ir tik krasi mainījis savus uzskatus, tad, acīmredzot, ticis pakļauts smadzeņu skalošanai.
 
 
16 August 2017 @ 12:59 pm
Datormeistars  
Labdien cibiņi, gan jau visi redzēja Tv sižetu, kā datorservisi čakarē cilvēkus, tāpēc meklēju sakarīgu datora meistaru vai servisu kur nenoplēstu un neapčakarētu nevajadzīgi. Gan jau ne man vienam šis jautājums sasāpējis, padalieties lūdzu ar ieteikumiem un pieredzi
Tags:
 
 
16 August 2017 @ 12:20 pm
Saulkrasti - Rīga  
Jautājums tiem, kas zina Saulkrastus.

Man vecmammai nepieciešams patstāvīgi nokļūt sestdien no Saulkrastiem uz Rīgu. Problēma tāda, ka viņa nevar pati aiziet līdz dzelzceļa stacijai, jo tur pa vidam nav neviena soliņa, kur piesēst un atpūsties, un es nekādi netieku gudra ar autobusu sarakstu. Tā, kā es viņai tai laikā nekādi nespēju aizbraukt pakaļ, tad jau piedāvāju, lai pajautā kaimiņiem, vai nevar aizvest līdz vilciena stacijai, bet vecmamma ir lepns putns un saka, ka to nedarīs.

Viņai vistuvākā pietura ir Zvejnieku iela. Es zinu, ka pati pietura vēl eksistē, bet kas viņā vispār apstājas?? Nevienā autobusu pārvadātāju lapā šo pieturu neatrodu un plāksnītes ar sarakstu arī izskatās, ka tur nav.

Ja visi striķi plīst, tad viņa spēj aiziet vēl līdz A.Kalniņa ielas pieturai, bet meklējot to, 1188 atveras "saulkrastu stacija". Ko tas nozīmē? Ja autobuss pietur Saulkrastu stacijā, viņš arī pieturēs šeit? Kā es varu zināt, cikos tad tas autobuss ir jāgaida? Google streetview vismaz rāda, ka tur pieturā uz vietas ir saraksts, bet vecmamma saka, ka esot mēģinājusi apskatīties, bet nespējot salasīt, jo tā plāksnīte esot pa augstu.

Help?
 
 
16 August 2017 @ 08:36 am
Izdrukāšana iespējas..  
Krāsaino aplokšņu jautājums ir atrisināts, cerams...Paldies!
Papildjautājums - kur centrā ir iespējams izdrukāt (kādas 50 A4 lapas) "pa tiešo" no MacBook.. nu, tā, ka ienāc un saki, ka man no MacBook vajag izdrukāt 50 lapas
USB flash man nav (arī MacBook USB nav un nav jaunās pārejas), derētu arī no Google Drive vai tmldz, ja tur ir wi-fi/inet pieslēgums, bet ideāli, ja varētu no sava MacBook..
 
 
16 August 2017 @ 10:10 am
 
Pirms dažām dienām Rīgā redzēju dzīvu skinhedu. Tas ir interesanti, jo bija radies priekšstats, ka pēdējo gadu laikā šī subkultūra Latvijā ir izmirusi.
 
 
16 August 2017 @ 10:08 am
 
Apkopēja Apogeja
 
 
16 August 2017 @ 10:06 am
 
DELFI. Otrdien preses konferencē Losandželosā vēl viena sieviete apsūdzējusi kinorežisoru Romānu Polaņski, ka viņš pret viņu pastrādājis seksuālu varmācību.
 
 
16 August 2017 @ 12:00 am
Kauliņu spēle "tūkstotis"  
Kā pa miglu atceros, ka bija tāda kauliņu spēle "tūkstotis" - ļoti vienkārša un azartiska. Vai kāds varbūt zina un atcerās noteikumus?
 
 
15 August 2017 @ 03:09 pm
 
Atnāku mājās, un kaķītis iesniedz man notu. Par to, ka tik ilgi atstāts viens, par to, ka guļamā sedziņa savandīta un kāds atkal ir izēdis visu viņa bļodiņu.

Vismaz tā man sākumā likās.

Bet kaķītim ir iebildes arī, ka taureņi un mušas lido tik augstu un skapja durvis ir ciet un netiek tur iekšā, lāzerpildspalvas uguns kaitina kā putns aiz loga un pats sev nevar pakasīt aiz pakauša.

Arī tās ir tikai virspuses šļakatas.

Kaķītis vispār jau gribētu rakstīt romānus un stāstīt leģendas par brīnumputnu, strādāt zinātnē un radīt inovācijas, lasīt par metafiziku un beidzot izprast realitātes dabu. Kaķītim ir jūtas, plāni un sapņi.

Bet visu dienu viņš ir nogulējis, apšaubot sevi un pasauli sev apkārt un grimstot aizvien dziļākā prokrastinācijā, un radošā krīze tā arī nepāriet. Kopš dzimšanas.

Es kaķīti saprotu.

Pieberu pilnu bļodiņu, sakārtoju sedziņu, paņemu klēpī papaijāt, un viņš atkal aizmieg. Uz brīdi aizmirsies no visa šī trauksmainā nelaimīguma, nospiedošās garlaicības, pasaules skumjām un eksistences absurda.

Bet es arī zinu, ka drīz viņš modīsies, lai līdz rītdienai paspētu uzrakstīt atkal jaunu notu.
 
 
15 August 2017 @ 01:10 pm
 
Tom Waits has a distinctive voice, described by critic Daniel Durchholz as sounding as though "it was soaked in a vat of bourbon, left hanging in the smokehouse for a few months, and then taken outside and run over with a car".
 
 
15 August 2017 @ 11:31 am
Atvaļinājums... lai strādātu  
Nez, kur cilvēkiem, kam prioritāte ir krāt naudu (kredītu atmaksai vai tml.), sameklēt iespēju izmantot ikgadējo pamatdarba atvaļinājumu, lai aši saraustu peļņu sezonas darbos dažu mēnešalgu apmērā? Kur tādu zelta bedri var operatīvi atrast, kurā valstī un kā?

Ņemot vērā, ka no darba devēja atvaļinājumu ilgāk par pusotru mēnesi jau nu izspiest nevar.
 
 
15 August 2017 @ 08:45 am
 
Riskējot izklausīties pēc banāla attiecību vai ''dzīvesstila'' žurnāla vēlos tomēr bilst, ka lieta ko esmu sapratis šajos nu jau trijos laulības gados ir, ka laulība ir pirmkārt nemitīgs darbs pašam ar sevi. Galvenokārt ar savu egoismu un slinkumu.
Un ja vēl ģimenē ienāk bērns, tad viss tikai sākas pa īstam. Iespēja atklāt vienam otra iepriekš neredzētas rakstura šķautnes, nemitīga iziešana ārpus savas komforta zonas un kāpšana sev pāri.
Tajā pašā laikā esmu arī sapratis, ka ne katrs ir spējīgs un gatavs tādām personības transformācijām un labāk saprotu tos pārus, kas tā arī izvēlas neiet tālāk par pirmo soli. Toties es, kā 19. gs. romantiskais ''mūžīgais ceļinieks - meklētājs'' došos tikai uz priekšu.
 
 
14 August 2017 @ 09:43 pm
Krāsainas C65 aploksnes  
Sakiet, kur Rīgas centrā ir iespējams iegādāties krāsainas aploksnes? Tas laikam skaitās C65 formāts (resp., 1/3 A4)
Šādas: http://www.ekspobirojs.lv/Attachment/NomPicture/33573_1000x1000.jpg

Grāmatnīcās var meklēt? Paldies jau iepriekš.
Skatījos, ka www ir vairākas vietnes un arī ar saviem veikaliem Rīgā, bet tie bija pārāk ārpus centra diemžēl, lai speciāli brauktu

UPD: Paldies. Baltijas Papīrā bija tieši tas, kas vajadzīgs. Pamanīju, ka ar JRoze uz KrBarona arī tirgoja tādu pašu krāsu/formāta.
 
 
14 August 2017 @ 09:05 pm
ģimenes melodrāma mazpilsētas idillē  
sekojot kādiem ieteikumiem un beigās izteikumam "this is what left thinks of white amerika", nonācu ziņkārē noskatīties ozark (2017) sērijas. vakar sāku, šodien beidzu: diezgan saistoši. gludi nostrādāts, mikli miglaini tumšs (gluži kā krēslas pirmā daļa) un ne ar ko nepārklājas - kā tāda nejauša breaking bad un true detective tikšanās ar fargo un true blood mazpilsētu eksotisko šarmu, tikai dozētāku vardarbību. interesants pētījums par noziedzības šķiriskumu, varbūt pat tāla metafora par demokrātijas (kā vidusšķiras pārvaldes formas) morālo krīzi.
 
 
14 August 2017 @ 06:00 pm