10 October 2015 @ 08:40 am
Par viļņošanas  
Izlasīju vakardienas mutuli cibā. Dāmas, paldies, you made my day!

Ēmmm, es te aizdomājos par vienu lietu, tā ir tāda kā perversa bauda, mētāties ar sūdiem (pēdējā pusgada laikā aš vesela kūts izmēzta), apzinoties ka visādi samaitāti tipiņi to lasot sisinās?

Vislabāk no visiem man pēdējā laikā ir patikušies:

1."Kulturālā sālsmaize"
2."Šturm der lībe"

un vakardiena, kuru varētu nosaukt, emmm :"Kuce, bļe!"
 
 
09 October 2015 @ 05:13 pm
 
jaunas brīvdienas, jauns kāzu haštags.
 
 
dziedu līdzi: G.L.O.S.S.
 
 
09 October 2015 @ 09:25 pm
 
To, ka esi nonācis Anglijā, nez kāpēc pamani pēc tā, ka ielu muzikanti pārsteidzošā kārtā māk gan dziedāt, gan spēlēt. Nez, kāpēc arī šajā jomā mums piegādā kaut kādu specifiskam tirgum ražotu preci.
 
 
09 October 2015 @ 09:02 pm
 
Atdodam 'sekciju'. Kopā trīs apmēram 80cm plati skapji/plaukti. Diviem augšdaļā plaukti aiz stikliem un apakšā plaukti ar necaurspīdīgām durvīm, viens ar atvilkņainu apakšu un plauktiem augšā. Bildes varu nosūtīt. Atrodas netālu no Spices un varam izjaukt, ja vajag :)
Nu...vai kādam vajag kurināmo.
 
 
09 October 2015 @ 07:55 pm
vecā māksla  
lielā akvareļu izstāde arsenālā ir miegaina kā lauku muzejs, tik vien košera kā pa vienai bildītei no kristiana brektes un kristapa ģelža. toties daži unikāli kārumi mākslas vēsturniecēm, piemēram, purvīša rīgas ainava un pērles melnā čūska. turpat arī pavisam necila bildīte, 1829. zīmēts grāmatiespiedēja daniēla millera portrets. tā baltvācu izcelsmes autoram aleksandram ungernam-šternbergam vajadzētu būt kādam  radam asiņainā baltā barona vectēvam. pēdējais bija balto ģenerālleitnants, psihopāts un vizionārs, mongolijas iekarotājs.

On March 13, 1921, Mongolia was proclaimed an independent monarchy, under Ungern as a dictator. A mystic who was fascinated by beliefs and religions of the Far East such as Buddhism and who believed himself to be a reincarnation of Genghis Khan, Ungern von Sternberg's philosophy was an exceptionally muddled mixture of Russian nationalism with Chinese and Mongol beliefs. His traditionalism and orientalism, quite atypical for Western culture at that time, contributed to his reputation as the "Mad Baron".

čarlzs stross kādā no savām laundry sērijas grāmatām atklāj arī romāna ungerna-štērnberga okulto aģendu paralēlās dimensijās. 
 
 
09 October 2015 @ 05:13 pm
mūzikas atskaņotājs androīdam  
Netieku gudrs kā atrast Androidam mūzikas pleijeri, kas vnk atskaņo mūzikas failus.
Viss ko provēju, slēdzas klāt internetam, rāda reklāmas'n'bullshit.
Vai ir kāds vienkāršs pleijerītis, kas nepiedāvā nekādas e-fīčas?

UPD. Tencinu, ir atrasts (Folder Player)
 
 
09 October 2015 @ 12:57 am
lielais kristaps: izlase  
izlaižot animāciju un TV doķenes, viss puslīdz noskatīts. būtu tas bijis jādara tikai kino, jūs mani varētu apciemot kapos, bet tomēr šis tas godīgi ieteicams ir. pavisam īsumā:
mans tēvs baņķieris: 1 of a kind, nenokopējams favorīts
segvārds vientulis: partizāni, mācītājs... stingrs, konsekvents un skarbs inscenējums skarbām lietām
4. maija republika: nekāds kino, bet pārsteidzoši aizraujošs saturs no ļoti, ļoti plašas materiālu bāzes
kurši: history channel cienītāji nebūs vīlušies. izglītojoši un ļoti estētiski

no spēles īsfilmām:
teritorija: drosmīga, muļķīga, pārsteidzoša, pretencioza, jautra, stilīga, neveikla. visāda, bet ne garlaicīga. iespējams, visprecīzāk sajustais žanrs
king of the wild things: 7 min shipsi videoklips pēc lv. folkloras motīviem. tik īss, ka nekas nav sabojāts, un ekselents soundskeips visu satur kopā
vaļera vispār negrib boršu vai arī lidojošo cilvēku meklējot: ne viena, ne otra nav laba, bet labs ieskats iepriekš rakstītajam par kino kirilicā.
 
 
09 October 2015 @ 12:28 am
lielais kristaps III  
incanti, krieviņi šķiet asāki soc. reālitātes tvērumā un attēlojumā. lai gan kirilicā filmu ir maz un nebūt ne tās labākās, bet rada sajūtu par tīrāku mantu.
 
 
08 October 2015 @ 05:11 pm
franču vs. latvju māksla  
kramplauzis rīgas mākslas telpā nedaudz ož pēc kuratora mazspējas un kolekcionāru aprēķina, bet darbiņu tik daudz, ka starp tiem arī daudzi tiešām jaudīgi un asprātīgi dažādās nozīmēs. lielāks un mazāks miers dzelzceļa muzejā šķiet svaigāks, bet mazāks. gan salmanis labs, gan zane tuča (sk. attēlu), ko nebiju agrāk piefiksējis, un govis, pat dzudzillo jāatzīst. ruka gan nav īsti laikmetīga, bet kārtīgi bliež. ģelzis laikam uz klozepāma uzsēdies un sācis štancēt drazu, tāpat darja meļņikova ir viena kaitinoša māksliniece.

 

 
 
08 October 2015 @ 03:30 pm
lv-ru tulkotājs  
meklēju tulkotāju lv-ru vieglam īsam tekstam pa vīkendu.
 
 
08 October 2015 @ 03:28 pm
melna drapērija  
meklēju melnu, biezu (tipa skatuves drapērijas) audumu divu 2 x 3,5 m platu paneļu aizklāšanai uz rītdienu.
būs nepieciešams piestiprināt, bet plānoju nesabojāt. varu savākt šovakar vai rītdien. par nelielu atlīdzību.
 
 
08 October 2015 @ 03:07 pm
Griestu lampu  
Varbūt kādam ir lieka griestu lampa/lustra, kas stāv kaktā un krāj putekļus? Labprāt paņemšu
 
 
08 October 2015 @ 12:49 pm
Tipogrāfijas  
Nepieciešams atrast tipogrāfiju, kas uzņemtos steidzamu darbu (~ nedēļas laikā jānodrukā kataloga tipa izdevums, 144 lpp., tirāža - pāris simti). Vai varat man kaut ko ieteikt? Vai arī vienīgais ieteikums būtu atmest cerības?
 
 
08 October 2015 @ 12:43 pm
jautājums praktiskajiem  
Sveiki, cibiņi! 
Kur Rīgā vai jebkur citur Latvijā ir: 
1) misiņa mēbeļu furnitūras paradīze? Interesē mazas eņģītes, pa kādam rokturim, aizdares sistēmas utml, svarīgs faktors - klātbūšana. Pati gribu aizbraukt, apskatīt, nopirkt. 
2) mazu [garumā ap 10mm], jēdzīgas kvalitātes skrūvju paradīze? Nepieciešamas gan kokskrūves, gan misiņa izstrādājumi. Ja vēl ir kaut kas ar pusapaļo galvu un mīnusu, tad pavisam forši. :D Esmu bijusi tais Skrūvju-Skrūvju veikalos un Depo - tur nekā laba nav.
 
 
08 October 2015 @ 12:27 pm
 
"Tagad Rīgā nav aizlieguma nakšņot uz ielām, piemēram, pie stacijas vai Esplanādē. Vienkārši tas nebija vajadzīgs. Tagad nāksies ieviest arī šādu aizliegumu," vēsta Ušakovs.
 
 
08 October 2015 @ 09:55 am
Choose life or Choose file  
Un būs tev pašam sava izrāde “Viens cēliens” trijos cēlienos.

1.
Rīts uz nosarmojušajiem logu stikliem, uz kuriem pietrūkst siltuma uzvilkt smailijus. Uz ietves guļ gabalos salūzusi gaisma, ko asfalta dzirnas minošās pēdas pasper nost. No ābeļu zariem ir lielākoties pazudis prieks, palikušas tikai vēsas antonofkas. Autobusa pieturā stāv svaigi pamodušos vakardienas bulciņu smarža. Cilvēki arī stāv, pirmajās šā gada šallēs un cimdos. Un iet garām. Viņi ir, nevis lai ļautos bulciņām, bet lai vilktu arklu savos sapņu dārzos, urbtu ilgu šahtās un raktu kaismju atradnēs, kur kanārijputniņi nomaļos stūrīšos kāsē un pusdienlaikā spoguļojas izsviedrētās kafijas glāzē.

2.
Un viņi kustas. Un mēs kustamies — pa aritmiskām virsmām, aritmētiskām upēm un artēziskiem līdzenumiem, un no aisbergiem mūs sargā tikai titāniku airbagi, kuri tālredzīgi ir piepūsti tuvu klāt. Dienas krastos mums māj pilsētas sirdī iemūrēts dzejnieks, līksmi tiesneši nāk inventarizācijas inkvizīcijā, bet izsauktie ugunsdzēsēji un glābēji izpesta internetā iesprūdušu mākslīgo intelektu. Šahtās un dārzos dzirksteļo skaņas un pie zemajiem griestiem līp klāt irdeni teikumi. Dienas rit kā parasti.

3.
Kad maiņa beigsies, iebiezināts vakars vēl turpinās grebt laika asaras vēlu, bet Ājurvenēra pie griestiem iedegsies planšetēt jaunākās ziņas. Ar pirksta pieskārienu iegrūdis sīkziņu sakaru jūrā, tu katru tavas dzīves minūti atkal augšupielādēsi jūtūbē 48 stundu garumā un pēc tam atkal noregulēsi sevi uz septiņiem divdesmit. Un caur gaismas lauskām, caur rūtainu rūgtumu, caur uztūkušiem prātiem rīts uzaudīs sevi pa virsu vēlai vakardienai.
 
 
08 October 2015 @ 07:32 am
 
Aizgulēties - darīts!
Lidostas čekinā ar žestu uzrādīt A. pasi - darīts.
Ko vēl?
 
 
07 October 2015 @ 11:01 pm
 
Delfi spridzina:

Iedvesmojoši piemēri - cilvēki, kuri negaidīti guvuši panākumus pēc 30 gadu sasniegšanas. Nr.1 - Vinsents van Gogs!

... tālāk ... )
 
 
07 October 2015 @ 09:39 pm
Gredzeni  
Kur Rīgā vērts meklēt masīvus, kvalitatīvus sudraba gredzenus? var būt ar iestrādātiem akmeņiem, bet tad vēlams neitrālos toņos (melns, pelēks, tumši brūns, tumši zaļš).
 
 
07 October 2015 @ 08:55 pm
zābakšņorres  
Ok, ar garumu tiku skaidŗibā. Metrs astoņdesmit ir mazliet par garu. Metrs sešdesmit varētu būt ok. Bet - tagad cits jautājums - kur lai nopērk kārtīgas un izturīgas? Patriotos tante teica, ka baigi labās. Mēnes nav riņķī, kā jau sāk šķīst ārā. Un ne jau vietās uz āķiem, kur varētu vairāk noberzties, bet gan caurumu vietās. psc vnk!
 
 
07 October 2015 @ 07:59 pm
Lietoti mūzikas instrumenti  
Kur Rīgā vai tās apkaimē būtu kāds lietotu preču veikals, kurā varētu būt arī kāds mūzikas instruments - ģitāra, sintezators?
 
 
07 October 2015 @ 04:16 pm
Aitas vilnas preces  
Kur Rīgā iespējams iegādāties puslīdz kvalitatīvas aitas vilnas vestes un jakas?
Pārliecības pilns par plašo piedāvājumu mēģināju ar google`s palīdzību atrast, bet bija vien daži nekvalitatīvi "pērkam kopā" un iveikalu piedāvājumi.
 
 
07 October 2015 @ 01:43 pm
John Lemke  
Jau septembra sākumā ar nepacietību gaidīju John Lemke jaunāko skaņdarbu kompilāciju "Nomad frequencies" (2015), jo čujs teica priekšā, ka ja leibls ir Denovali, tad tas neliks baigi vilties.

Ir O.K.(jo pirmais skaņdarbs nogalina "ai, tiešām būs kaut kas interesants te?"), atrodas pa šādam tādam pārsteigumam iekšā (ska/regejs kaut kur iemiksēts parādās) un spraiga sižeti (kas piestāv kaut kādām melnbaltām filmām par dārglietu laupītājiem).

Albuma favorīts :
Passenger
un
Vessel
un
To let it go

Priekā!

Iepazīties ar Vessel no "Nomad frequencies" var Denovali leibla mājas lapā:
http://denovali.com/johnlemke/

Iepriekšējie albumi arī bij feini un baudāmi, vērts noprovēt.
Mans favorīts:
Shatterbox un Ivory nights
 
 
07 October 2015 @ 01:29 pm
 
Šodien piedalījos Saeimas komisijas sēdē — un pietika ar to ~50 minūtes šauro spraudziņu, lai redzētu tumsu. Viss jau ir korekti un laipni, bet process, pats process — sīkumu grumbuļainā saskaņošana, dokumentu ceļošana pa gariem gaiteņiem, lai pēdējās durvis būtu kā priekšpēdējais lauciņš spēlē Cirks ar stāvajām kāpnēm atpakaļ uz leju — tas ir tāds Sīzifa ceļš, kas noslīcina horizontus un izšķīdina diennaktis sekunžu sīknaudā. Kārtībai ir jābūt, dokumentiem jābūt v porjadke, par to diskusiju šeit nav un nevajag. Un tomēr, tomēr — nez, cik daudzi no šajās telpās sastopamajiem kādreiz sapņoja bīdīt Lielo Politiku, līdz attapās esam vien nebeidzamās rekursijās iestrēgušu dokumentu virzītāji.
 
 
07 October 2015 @ 10:05 am
Veselības aprūpe un higiēnas normas  
Kurai no valsts uzraugošajām institūcijām būtu jādod ziņa, ja veselības iestādē netiek nodrošinātas elementāras higiēnas normas?
 
 
07 October 2015 @ 02:30 am
 
"Dzīvoklī gan viss ir forši. Atbrauc, sameklē vietu drotam, izkaujies ar kaimiņu par to pašu vietu, izlamājies ar urāliem un piemīztā liftā brauc uz savu bunkuru. Jau kāpņu laukumiņā smird pēc pelējuma, kāpostiem un vaskadrānas. Atslēdz sava cietokšņa bruņudurvis, pārlaid skatu tapešu "ausīm"un pa čīkstošo laminātu, fubla, parketu, atkrīti uz dīvāna/gultas (katru atsevišķi nevar, nav vietas), paņem uz ceļiem 15" portaku (datorgaldam un stacionāram datoram nav vietas), toties attaisi 0.33 pudeli ļoti dārga alus un laimīgi noelsies - dzīve ir izdevusies. No meditācijas izrauj auto signalizācija - urāls aizskrien ar spoguļiem un parkingiem, nu nekas, pie stiklinieka un kasko kantora jau iebraukta taciņa, tas ir sīkums"
 
 
07 October 2015 @ 01:48 am
 
Jā, tajā sapnī par bēgšanu no cietuma bija vēl tāds moments - mēs ejam ārā un kāds piepeši jautā, pag, vai tad nevajadzēja pasēs kaut kādu zīmogu, ka esam atbrīvoti? Nē, kāds cits iebilst, mums taču tur nav zīmogu, kas liecinātu par to, ka esam apcietināti.

P.S. Protams, pareizāk būtu bijis teikt - bet mums taču vispār nav pasu! Taču tas sapnī neienāca prātā.
 
 
07 October 2015 @ 12:50 am
 
DELFI. Jau atkal parādījušies jauni pēdējās stundiņas sludinātāji.
 
 
06 October 2015 @ 11:28 pm
 
Bābanu kari.
 
 
06 October 2015 @ 09:28 pm
ēst gatavošana  
Zelta dzīve ir beigusies un vairs nevaru/negribu atļauties katru dienu ieturēt maltītes ārpus mājas, pēc tam, kad pagājušajā nedēļā jutu totālu spēku izsīkumu, sapratu, ka mans plāns neēst ārpus mājas, bet gatavot pašai, ir izgāzies, jo arī mājās neko negatavoju un vairāk vai mazāk pavadu laiku neēdot. Neprasiet kā tas ir iespējams, bet ir. Gribas ēst, negribu gatavot, ātri uzkožu ābolu un aizmirstu tad jau, ka gribējās ēst.
Bet saprotu, ka tā turpināt nevar, man patīk gatavot, bet ir pāris "bet":
1) visbiežāk ēst gatavoju tikai sev
2) es ēdu ļoti mazas porcijas
3) parasti nav laika, lai ilgi rosītos virtuvē
4) man netīk visu nedēļu ēst vienu un to pašu zupu/whatever ko, bet gatavot vienai reizei arī nav aršana

Tāpēc es prasu tiem, kas dzīvo vieni vai gatavo ēst tikai sev - ko jūs gatavojat un kā jūs gatavojat ēst? Priecāšos par ieteikumiem un arī reālām receptēm.