ilgi domāju kā lai uzraksta, kā lai pastāsta savu dvēseles stāvokli.
kā es jūtos iesprostota šeit un tagad, šajā laikā, atbildīga par sev piespriestajām rīcībām, un domājot, kā man nāksies maksāt par to sekām.
kā tad vispār ir dzīvot šajā laikā, kad garīgums slēpjas, kad tas zūd aiz lietām (taustāmajām, praktiskajām un visādi citādi bezdvēseliskajām), aiz meliem: viss ir/būs kārtībā, aiz laicīgām vērtībām, varbūt pat to pašu vērtību degradācijas, un vēl trakāk šodienās: aiz vārda krīze. Ak, cik muļķīgi tu jūties katrā veikalā visu uzmanību vēršot uz displeju, kur pa santīmiem vien sasummējās liela naudas summa, un tu apjēdz, cik daudz enerģijas tu velti domājot par naudu. Un tad riebies pats sev. Un riebjas iet veikalos. Cilvēki ir tādi, tādi... grūstās, neredz citus, tik ātrāk kā steigt pie lētākajiem akcijas produktiem, grābt, ķert! Apmāti taču visi viņi ir, pavērojiet viņu sejas! Bet ne par to ir runa...
Vismaz viens cilvēks pasaulē mani šobrīd ienīst. Kas zi', varbūt pat daži, bet par tiem man maza rūpe, sorry... Es savukārt pati ienīstu joprojām to vienu cilvēku. Un joprojām šī nīšana iet roku rokā ar tās pilnīgo pretstatu, kas šķiet ir no riņķadejas sērijas. We hurt each other, then we do it again. Situācijas risinājums? Kas vispār ir šis vārds risinājums? Izklausās pēc kādas maģiskas formulas, ko pielieto attiecīgā situācijā, un tad viss atkal ir čikiniekā. Bet vai tad vispār cilvēku savstarpējās attiecībās kādu formulu var pielietot? Tā taču ir māksla un māksla nevar būt eksakta. Un tā nav, nekad nav tā, ka viss ir pilnīgi kārtībā. Vienmēr iezogās kādi pārpratumi, aizvainojumi, egoisma izpausmes, jo cilvēks taču vispirms grib sev un tikai sev. Man šķiet, ka tikai retajam ir vērojams patiess altruisms... Mēs katrs gribam tikt saklausīti, lai uzklausa un iedziļinās mūsu problēmās, un citreiz pat ir grūti nekļūt aklam tikai no savām problēmām, neredzot, ka citiem iet patiesi sliktāk. Jo tu esi šobrīd šeit un esi tu, jūti sevi, nevis citus. Tikai loģiski ir domāt par sevi.
Kas esmu es sev šobrīd? Atbilde, kas jāpārdomā.
Viens ir lasīt un saprast. Cits ir lasīt, saprast, saprasto pielietot un redzēt to savā dzīvē. Redzēt, pamanīt tos momentus, un attiecīgi rīkoties.
Grūti, es šobrīd tomēr nespēju turpināt, šī pašdialektika patiesi ir bīstama.
p.s. and the more I see, the more life means to me
soundtrack: dead can dance - crescent