kaut varētu tā stāvēt - starp mirkli un mūžību... [entries|friends|calendar]
amber

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ calendar | livejournal calendar ]

[18 Jul 2011|10:35pm]
satikšanās ar kursa saliedēto četrotni šovakar bija ūber! man pat apjautājās kā uks klājas. (sveicieni tev!)
2 comments|post comment

[16 Jul 2011|11:41am]
šorīt sēžu ķiršu kokā un vairums gan nonāk vēderā, nevis grozā ziemai...
post comment

A.Čaks [16 Jun 2011|12:01am]
Šodien manā īpašumā nonāca svaigi izdotā A.Čaka dzejas izlase, kuru lasa V.Daudziņš un dziesmas ar A.Čaka vārdiem, kuras dzied A.Robežnieks un A.Skrastiņš. Kaut tik skaistu sen nebiju baudījusi, vienkārši 2 burvīgi diski un dzejoļu izlase. Čaka dzeja pat par sevi ir kaut kas ļoti savdabīgs un interesants, bet, ja tā ir vēl tik pārdomāti un izjusti pasniegta, tad vispār kust var :) Vakara noskaņai diski ir vienkārši kā radīti!
post comment

[11 Jun 2011|08:56pm]
Tikko atpakaļ no Viļņas. Aizbraucām notestēt Viļņas akvaparku, kurš tiek pozicionēts kā lielākais Baltijā. Ok, par cenu ko samaksājām visai dienai- pieņemami, bet reāli mūsu Līvu akvaparks ir krutāks. Lielākais tas varbūt ir tikai teritorijas ziņā, jo atrakcijas ir ļoti izkaisītas viena no otras, bet katrā ziņā ne kvalitātes ziņā lielākais. Trubas 7, no kurām bez pūšļa braucamas tikai 2! (Kas tas par sviestu?) Tas nav tas, jo pūslis nevar nekādu ātrumu attīstīt. Un pie tam tās 2 divas, kas bija tiešā saskarē ar ķermeni nebija galīgi nekādas ātrās (ne ārī garas vai kā savādāk interesantas), kaut gan tiek klasificētas, kā kaut kas traks. Līvu akvaparkā noteikti ir ātrākas un labākas trubas. Papildus 7 trubām bija pāris dažādas pirtis, no kurām visas nevarējām pārbaudīt, jo, lai arī cilvēku bija pietiekoši daudz, daļa nestrādāja. Toties visforšākā bija sniega pirts(?), reāls sniegs, ledus un -10C. Pēc saunas interesanti ieskriet uz pāris sekundēm, jo pēdas ilgāk nespēj ledu izturēt. Vienas dienas izbraucienam un atpūtai der, bet katrā ziņā labāk rekomendēju Līvu akvaparku. :)
post comment

[10 Jun 2011|10:54pm]
Aleluja! :) Valsts eksāmeni nolikti, mag. iur. iegūts! :) Vasara var sākties!!! :)
5 comments|post comment

[06 Jun 2011|11:28pm]
šodien uzziedēja pirmā roze no mana lielā rožu dārza. tuvākajās dienās gaidāmas vēl kādas 20 un tad tik sāksies :) smarža ir vienkārši bauda, varētu sēdēt visu vakaru un smaržot to burvīgo gaisu :)
post comment

[05 Jun 2011|02:29am]
Atpakaļ mājās no Dundagas un Kurzemes Dziesmu svētkiem, bez jaukām sajūtām papildus bagāža ar ģeniāliem atklājumiem - mūsu diriģentam patīk kā kustas kolēģes gurni. Tā arī taisnā tekstā pateica :) njaaaa. Es vēl saprastu, ka balss tembrs patīk, bet nē. Nav vairāk komentāru.
3 comments|post comment

[17 Mar 2011|09:05pm]
atpūšoties no rakstu darbiem, šis vakars pagāja gleznojot. balzams dvēselei. tagad man ir burvīga glezna ar ūdensrozēm. jāatrod tik vieta, kur ierāmēt.
post comment

koncerts [03 Mar 2011|11:15pm]
Otrdien būs lielā diena, īstenībā jau nevaru sagaidīt! Būs skaisti tērpi, skaistas frizūras (cerams), skaista zāle, skaistas dziesmas un cerams arī skaists izpildījums. ;) parasti jau uz koncerta brīdi visi savācas un skan ļoti labi, bet īksķīšus gan drošības pēc jāpatur. Un pēc tam sekos morālās paģiras, jau tagad zinu, ka tā būs. Lielais un interesantais projekts būs beidzies un atkal būs jāsāk dziedāt "Tev dārgā Tēvija" un citi tikpat klasiski un līdz kaulam apnikuši gabali...
post comment

Tell me on a Sunday! (A.L.Webber) [01 Mar 2011|11:12pm]
Šī dziesma šodien korī vienkārši paķēra pāris sirds stīgas. Te rodas tā atšķirība, kad dziesmas tikai atdzied vai dzied ar sirdi un pieredzi. Kaut kas tajā visā ir.
http://www.youtube.com/watch?v=LgAKBbWbwOQ
2 comments|post comment

[22 Feb 2011|01:28am]
pus2 naktī iedvesma vēl ir, bet spēka nav.. njāā. kā lai tos abus saskaņo, lai nākamreiz viņi atnāk vienlaicīgi? :)
post comment

maģistra darbs [21 Feb 2011|10:48pm]
Beidzot ir iedvesma, BEIDZOT, aleluja! Sēdēšu un rakstīšu, kamēr gāzīšos, savādāk nevar zināt, kad atkal viņa parādīsies :)
post comment

perfektā piektdiena [18 Feb 2011|08:34pm]
Ir dienas, kad piezogas melanholija. Un labi vien ir, ka piezogas, jo nevar jau visu laiku skriet, skriet, smaidīt un lēkāt kā aptracis zaķis. Reizēm vajag ielīst aliņā un dzīvoties savā nodabā. Šodiena darbā bija perfekta, mūzika uz ausīm, strādāšana savā nodabā, neviens nerausta uz visām pusēm, kā tas bija pēdējo mēnesi. Man jau gribas ticēt, ka šodienas perfektais un nostalģiskais garastāvoklis ir pateicoties vakardienas dziedošo draugu pasēdēšanai un dvēseles izkratīšanai. Lai arī nekad visu nevajag stāstīt otram, bet reizēm dvēseles sajūtu pārcilāšana un analīze ar uzticamiem draugiem ir ļoti pat vietā... īstenībā ikdienā tik ļoti pietrūkst to dziļo sarunu. Jo parasti jau satiekoties ir standarta frāzas/jautājumi un standarta frāzes/atbildes. Kā tev iet? Labi/normāli. Tu jau zini ko tev atbildēs, pat pirms esi uzdevis jautājumu. Bet kad visiem sarunu biedriem ir viens dvēseles stāvoklis un cilvēki tiešām sāk runāt atklāti, tad ir bauda dvēselei. Tikai žēl, ka šie priekšnoteikumi saslēdzas tik reti...
post comment

koris [23 Oct 2010|12:43pm]
Vakar vakarā zvana nepazīstams numurs. Parasti pēc darba laika tādus numurus ignorēju, bet nu pie otrā mēģinājuma mani sazvanīt atsaucos. Labvakar, zvana tāds un tāds, manu numuru iedeva tas un tas un vai man esot brītiņš parunāt? Ja nebūtu atsaucies uz cilvēku, kurš mani ieteicis un iedevis manu numuru, diez vai teiktu, ka man ir laiks parunāt. Bet nu visa saruna izvērtās tīri interesanta un rezultējās ar to, ka mani aicina dziedāt korī, jo vajag labas balsis un mani esot ieteicis iepriekšējā kora vadītājs. Es pirms neilga laika taisni domāju iet atpakaļ uz kori vai deju kolektīvi, beigās neatradu nevienu, kas mani interesētu un nekur neaizgāju. Bet nu jau koris pats nāk pakaļ, tad jau laikam būs jāpamēģina, mēģinājuma laiki un vieta arī der. Sarunājām nākamnedēļ satikties, tad jau redzēs! Bet vispār patīkami, ka tā iesaka. :)
post comment

grāmatas [13 Oct 2010|10:27pm]
Divās dienās izrāvu cauri Stieg Larsson Meitene ar pūķa tetovējumu. Pilnīgi apēdu :) Rīt iešu uz veikalu pirkt abas nākamās daļas un šoreiz zviedru valodā (oriģinālajā), jo salīdzināju cenas. Latvijā, pirmkārt, ir pārtulkota tikai nākamā daļa un maksā 11 Ls. Savukārt, zviedru valodā ABAS nākamās daļas kopā maksā ap 12 Ls. Nav vēlmes pārmaksāt un vēl gaidīt, kad tiks iztulkota trešā grāmata.
1 comment|post comment

teātris [10 Oct 2010|07:55pm]
Tikko atnācu mājās no Stokholmas Stadsteater. Viņiem bija interesanta akcija par vienas biļetes cenu var redzēt trīs Ibsena lugas visas dienas garumā. Godīgi sakot izturēju tikai divas no trīs lugām. Ibsenu tādā daudzumā nevar ņemt pretī. Man jau bija brīdinājuši, ka zviedriem teātris ir zemā līmenī, kuru nemaz nevar salīdzināt ar latviešu aktierspēli. Tā kā es jau biju sagatavota nesacerēties par daudz. Un, kā reiz, man šķiet, ka tieši aktierspēle bija arī tas, kas zviedru aktierus iegāza.
Pirmā luga bija Rosmersholma. Skatuve askētiska, priekškara vietā milzīgs Norvēģijas karogs, fonā uzgleznoti tikai kalni un fjordi, viss - nekā vairāk nav uz skatuves. Izrāde smaga kā jau visas Ibsena lugas, bet saistoša un dziļa. Kaut gan varēja redzēt brīžus, kurus aktieri neiznesa. Manuprāt, latviešu aktieri attiecīgos momentus parādītu daudz spēcīgāk, jo materiāls bija tam pateicīgs. Vislabāk patika kā tika atveidots spoks, nosmērēta ar kaut ko baltu un pat acīs ieliktas kontaklēcas, kas radīja skatu, ka acis aizaugušas ar plēvi. Mūzika arī radīja norvēģisku gaisotni.
Otra luga bija Byggmästare Solness (Būvmeistars Sūlness), godīgi sakot vispār neaizrāva. Aktierspēle bija nedaudz labāka, jo citi aktieri, bet saturs galīgi nepatika. Iespējams bija pie vainas, ka nespēju uztvert niansētos dialogus, jo Ibsens tomēr ir dialogu meistars.
Trešā luga bija Mazais Eljolfs, neskatījos, jo pēc divām Ibsena lugām trešo vairs negribējas...
Iespējams, ja Rosmersholma tiktu uzvesta ar otrās lugas aktieriem, tad tas atstātu daudz labāku iespaidu par zviedru teātri. Šobrīd vienalga palieku pie domas, ka Latvijas teātri un kultūras dzīve ir daudz, daudz augstākā līmenī. Kaut gan galīgi vīlusies arī nebiju.
4 comments|post comment

[02 Oct 2010|03:46pm]
Vēstniecībā bija rindas, tas mani pārsteidza. Bet toties cienāja ar kafiju :D
post comment

[25 Sep 2010|02:52pm]
Vakar pavadīju stundu grāmatnīca cenšoties izvēlēties grāmatu ko lasīt, bet kaut kā neiepatikās neviena... gribās kaut ko oriģināli rakstītu zviedriski, nevis tulkotu no angļu val, bet tā izvēle nav nemaz tik liela. Pārsvarā pieejami visādi tulkojumi, kas vairs nav tas.
2 comments|post comment

1188 [27 Jul 2010|08:07pm]
1188 ir jauna datu bāzes - privātpersonu katalogs, kurš piedāvā reģistrētiem lietotājiem iegūt ziņas par privātpersonām - adrese, mobilais telefons uc. Es nevienam neesmu devusi publicēt savu mobilo numuru, bet tajā datu bāzē ar mobilo telefonu jau esmu ievietota!!!! Kas tas par sviestu? Es negribu, lai man tagad zvanās visādi pakalpojumu un preču piedāvātāji, kuri jau noteikti šo pakalpojumu izmantos.
8 comments|post comment

[29 Jun 2010|11:55pm]
tikko pabeidzu pēdējos labojumus līgumos un nosūtīju klientam, bet aizdomīgā kārtā es varētu vēl kaut ko darīt... nogurums vēl netiek manīts. Un nav tā ka pa dienu būtu atpūtusies, taisni pretēji - darba vairāk kā vajag un knapi visus pagūst. Laikam mani ideālie laika apstākļi, kas ir ārā, dod papildus enerģiju. :)
post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]