te

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
09:10 pm: Twilight Music #9

Ziemas iestāšanās ir īstais laiks kārtējam pusnakts mūzikas piedāvājumam, so off we go.
Lai novilktu, spiediet kur vien ienāk prātā (rapidšāres links, jo yy.lv gļuko)


1. Spacemen 3 - May The Circle Be Unbroken (3:44)
2. The Zodiac - Libra - The Flower Child (3:32)
3. David Gilmour - Then I Close My Eyes (5:27)
4. Juana Molina - Son (3:24)
5. Sparklehorse - Dreamt For Light Years In the Belly of a Mountain (10:35)
6. Mount Eerie - I Know No One (2:32)
7. Flying Saucer Attack - She Is the Daylight (4:13)
8. Six Organs Of Admittance - Goodnight (3:36)
9. Vashti Bunyan - Wayward Hum (4:26)
10. Rain Parade - Carolyn's Song (4:03)
11. Mono - Where Am I (2:41)
12. Mazzy Star - Umbilical (4:59)
13. The Flaming Lips - ****** (2:18)
14. Giant Sand - Major Glorious Ending Theme (0:49)
15. 13th Floor Elevators - May The Circle Remain Unbroken (2:59)

Playlist length: 59 minutes 18 seconds

Tematiski roks.nemirst.lv uzsāktajam stāstam par Rokija Ēriksona karjeru, pēdējā dziesma ir arī pēdējais viņa veikums leģendāro psihedēliskā roka pionieru 13th Floor Elevators sastāvā. Lai arī "May The Circle Be Unbroken" ir tradicionāla kompozīcija, kas tapusi pirms velns viņu zina cik gadu desmitiem vai simtiem, tolaik pamazām prātu jau zaudējošā Ēriksona rokās tā pārtop par laiktelpas šķēršļus pārvarošu veikumu, kur no oriģināla palicis tikai nosaukums - un tas pats pārveidots atbilstošāk psihedēlijas garam. Tāpēc arī sākumā ir Spacemen 3 versija par tās pašas dziesmas tēmu, izmantojot Ēriksona aranžējumu - ja vēlaties, varat saskatīt simbolisku mājienu, ka ieslīgšana miegā ir iespēja izlauzties ārpus ierastā dzīves cikla or smth. Tam seko gimmick grupa The Zodiac ar stāstu par Svariem, kas, viņuprāt, ir puķu bērni. Jā, dziesma tapa 1967.gadā. Sveiciens no mīlas vasaras, kuras novecojušais pārstāvis Deivids Gilmours pērn jau runāja par savu gatavību aizvērt acis, kaut ģitāru joprojām prot spēlēt lieliski.

Spāņu psych folk māksliniece Huana Molina jau figurēja 6.izlasē ar dziesmu "Las Culpas", taču "Son" no tā īpaši neatpaliek. Vai pat apsteidz. Vai arī var šķist identisks iepriekšējam - atšķirībā no Sparklehorse veikuma - viņu jaunākā (labā, bet ne izcilā) albuma tituldziesmas, kas drīzāk ir ambience, ne ierastā psiholoģiski traumēta bērna čukstēšana aiz skaņu sienas. Atšķirībā no Flying Saucer Attack un, daļēji, Mount Eerie (ex- The Microphones džeka jaunais projekts) veikumiem.

Nākamo pāris dziesmu nosaukumi perfekti raksturo arī to saturu - Orgāni piedāvā šūpuļdziesmu, bet reinkarnāciju piedzīvojošā kādreizējā puķu meitene un Banhārta iedvesmotāja Vašti Bunjana dūc savas ģitārspēles pavadījumā. Rain Parade mana bloga lasītājiem drīzāk varētu būt zināma ģitārista/vokālista Deivida Robaka dēļ - viņš vēlāk kļuva par Mazzy Star otro pusi. Kā iespējams pārliecināties - sūdīgāko, kaut dziesma ir ok. Bet nekas vairāk. Arī postroķeru Mono gabals Where Am I ir tipisks žanra veikums, kurš šeit iekļauts lielākoties nosaukuma dēļ. Kaut noskaņu arī saglabā. Un noskaņa šeit ir galvenais. Turklāt vajag iemidzināt klausītāju uzmanību pirms parādās viens no labākajiem Mazzy Star veikumiem piecminūšu narkotiku radītā transā tapis frīkauts, kurā Houpa Sandovala murmina, visticamāk, tripā dzimušus tekstus ("one day she opens her mouth wide and swallows her surroundings/ the red, and orange and the sounds all around her/ in the sunlight...makes it go away").

Kompilācija izskan ar iemidzināšanai paredzētu The Flaming Lips un Giant Sand gabaliem - abi no grupu labākajiem albumiem. Noslēgumā jau minētais Ēriksona veikums, kā arī apslēpts vēstījums no visu mīļotā kantrīmūziķa Taunsa van Zandta.


Tags:
Powered by Sviesta Ciba