Biomechanical - Cannibalised (2008)

« previous entry | next entry »
Feb. 22nd, 2008 | 11:20



1. Fallen In Fear
2. The Unseen
3. Cannibalised
4. Breathing Silence
5. Predatory
6. Slow the Poison
7. Consumed
8. Reborn In Damnation
9. Through Hatred Arise
10. Violent Descent

Žanrs: Progressive Metal
Izdots: 2008. gada 11. februārī, iekš Earache.

----------------------------------------------------------------------

Biomechanical šī albuma skanējumā apvieno operatīvu vokāla izpildījumu, kurš mijas ar metāliski netīru dziedājumu, vietām growliņam līdzīgu priekšmetu, skaistinot to ar downtūnētu ģitāru matemātiski metālisko agresiju un sajēgu plosošiem ģitāru soliņiem, kuru plosošo dabu spilgtina kompozīciju ātrums, kuru uztur gan bungas, gan ģitāras, gan vokāls.
Šim kokteilītim tiek piemesti klāt arī čupām taustiņi, kuri rada teju vai izcili episku segumu kompozīcijām, kuru spilgtina operatīvais dziedājums, kurš nedaudz atgādina Devin Townsend (Strapping Young Lad, The Devin Townsend Band, u.c.) rīkli – gan savā operatīvajā ķērcieniņā, gan tīri poweriskā dziedājumā.

Rezultātā mēs iegūstam nedaudz šizofrēnisku skatījumu uz Metal Analizējot sīkāk – skanējumā ir samanāms Death Metal ģitāru skaņu cienīgs downtūnējums, daļa no tehniska Death Metal virtuozitātes (ģitāru aritmiski ritmiskajos skanējumos) saklausāma ir arī deva no Power Metal (operatīvais dziedājums, episkie taustiņi), varbūt pat neliela deva no Thrash un vietām pat devums no kāda -core gala “metāla” + pavisam noteikti ir kaudze no progmetāla.

Apvienojot šos visus ir mums agresīvs, haotisks, aizraujošs, variējošs, sasodīti interesants un galvu kratošs, matus pinošs ceļojums šajā skaņu jūklī, kuru rada Biomechanical savā jaunākajā darbā Cannibalised.
Turpinot par haosu – tas rodas veidā, kādā visi minētie Metal žanri sajaucas kopā: downtūnētas ģitāras spēlējas ar ritmu kā iekš tehniska metal, aizraujas ar augstu oktāvu soliņiem, ritma spēlēšanu – mainīgās proporcijās, bungas tajā pat laikā vai nu asistē vai dominē, vai pat strādā pa savam – progresīvā manierē apvienojot groovveidīgu spēli ar desainiem blastbeatiem, trešīgumu, u.c., kā arī vokāls – operatīvs dziedājums neparedzamos brīžos tiek nomainīts pret metāliskiem ķērcieniem, growliņiem, -coreīgiem ķērcieniem un otrādi – variē ikkatrs grupas skaņu veidojošais elements, kā rezultātā par garlaicību šajā albumā nevar būt i ne runas – patīkami pārsteigumi ik uz katru stūri, katrā taktī.

Jau ar pirmo dziesmu Biomechanical spilgti parāda to, kas sagaidāms atlikušajā albuma daļā, zem ātra ritma neparedzami apvienojot tajā visu augstāk uzskaitīto!!! Faktiski pārējais albums ir analogs pirmās dziesmas piemēram, bet ne līdzīgs tam – katra kompozīcija ir citāda, unikāla un sasodīti spārdoša, un kā gan ne – ja Tev virsū teju vai haotiski met virsū daudzus prasmīgi apvienotus metal žanrus!

Biomechanical nav tikai par aizraujošu un spēcīgi smagu haosu – albumā ir arī dažai vidēja tempa lirisku un teiksmainu gabalu, piemēram:
Beathing Silence – vispowerīgākais darbs albumā, kurš patīk pat man – cilvēkam, kurš uz poweri kā tādu neskatās. Šajā kompozīcijā ir powerim raksturīgā stāstošā dziedāšana, taustiņi un Biomechanical raksturīgā ģitāru agresija, kura mijas un spēlējas ar pārējo dziesmas saturisko liriskumu, kuru spilgtina jaukas akustiskās ģitāras skaņas, kuras caurvij kompozīciju.
Chaotic – ar sintiņu spēcīgi pavadīts gabals, kurš šķiet teju vai izrauts no kādas spraiga sizēta filmas kulminācijas, kurā orķestris un koris sulīgā manierē saspēlējas ar ģitāru un ritma agresiju. Vokāls šajā darbā dēmoniski un mierpilni zemā tembrā izčukst dziesmas lirisko saturu. Rezultāts: tā vien prasās uzgriezt uz visskaļāko. Spēcīgi.
Through Hated Arise, kurā līdzīgi kā Chaos – izcili sadarbojas orķestris un koris ar grupu – rezultāts ir vidēja ātruma episks graujamgabals ar powerisku vokalizējumu, jaukta kora episko dziedāšanu, lielu un masīvu orķerstra spēli - šis skaņu kopums manu ādu pārvērš zosādā, nudien.

Atliek vien nobrīnīties kā grupa pamanās visā šajā jūklī atstāt skaidrību – ikkatrs instruments, ikkatra šižīgā skaņa šajā dažādo metal žanru un ritmu masā ir skaidri uztverama, iederīga, aizraujoša, spēcīga un garda. Tātad uzteicams ir arī studijas darbs un pie miksēšanas amata sēdošais – Chris Tsangarides (piedalījies studijas darbos ar Judas Priest, Black Sabbath, u.c.).


Interesants atradums plašajos Metal apvāršņos - iesakāms tieši patīkamā metal žanru kokteiļa dēļ – darbam vajadzētu patikt gan poweristiem, gan thrash, gan desas, gan progmetāla cienītājiem.
Taustāmu lietu cienītājiem: albums taustāmā versijā solās drīz būt atrodams arī iekš Randoms, domājams, ka šis darbs ir iegādes vērts, vismaz manī tādas domas rosās, hehe.

Nobeigumā prasās citēt uz promo vāciņa rakstīto: “Can you survive Cannibalised?”



Officiālā mājas lapa
MySpace
Metal Archives
Tags:

Pilns sakāmais | Komentēt | Add to Memories


Comments {0}