Patiesā notikumu gaita - Komentāri

About Komentāri
25. Aprīlis 2004 - 13:04
Pašlaik odzei jau sācies pārošanās laiks. Gludenā čūska savukārt pašlaik tikai sāk mosties no ziemas miega un viņai pārošanās laiks būs tuvākajā laikā. Zalkti dabas mīļotāji var sastapt ūdens tuvumā. Tas arī nav indīgs, bet var uzbrukt cilvēkam un tam iekost.

«Mežos nevajag iet uz pirkstu galiņiem un ievērot pārmērīgu klusumu, jo čūskas reaģē uz zemes satricinājumu un, ja tās laikus jūt, ka kāds tuvojas, čūskas cenšas noslēpties un cilvēkiem neuzbrūk,» skaidroja čūsku pazinējs.

Ja cilvēks mežā uzvedas klusu un nemanāmi pielavās čūskai, rāpulis var sabīties un uzbrukt cilvēkam. «Nav bijuši daudz tādu gadījumu, ka čūskas ir agresīvas un uzbrūk cilvēkiem, tomēr tādi gadījumi notiek un piesardzība nekad par ļaunu nenāk,» teica Tīmanis.

Viņš sacīja, ka odze indi taupa, lai nomedītu rāpuļus ēdienreizēm, tāpēc «viņas nav īpaši bīstamas un to vien nedara, kā gaida mežos parādāmies cilvēkus, lai tiem iekostu». Turklāt odze aktīvāka kļūst nakts un krēslas stundās, bet dienā guļ un sildās saulītē.

"Čūskas ir bailīgi rāpuļi un kož tikai gadījumos, ja nevar paslēpties, vai ja to aiztiek, piemēram, uzkāpj virsū,» viņš stāstīja. Tāpat čūsku pazinējs skaidroja, ka odzes indes deva iekožot nav nāvējoša pieaugušiem cilvēkiem, savukārt bērniem tā var radīt nopietnas veselības problēmas.

«Nenoliedzami čūskas kodiens ir sāpīgs un nepatīkams, tāpat no indes ievainotajā ķermeņa loceklī var iestāties paralīze,» klāstīja Tīmanis. Viņš skaidroja, ka pēc čūskas kodiena uzreiz ir jādodas pēc palīdzības pie mediķa, bet pats sev nedrīkst mēģināt izsūkt indi, likt žņaugu vai piededzināt ievainoto vietu.
Reply to this:(Lasīt komentārus)
No:
Lietotājvārds:
Parole:
Ievadi te 'qws' (liidzeklis pret spambotiem):
Temats:
Tematā HTML ir aizliegts
  
Ziņa:
Top of Page Powered by Sviesta Ciba