Vairāk nekā puse jeb 55% Latvijas iedzīvotāju kopumā jūtas laimīgi, liecina sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS šā gada janvārī veiktā aptauja.
Uz aptaujas jautājumu: "Vai kopumā Jūs jūtaties laimīgs?" ar stingru "jā" atbildējuši 13,7% aptaujāto, 41,6% atbildējuši - "drīzāk jā", par nelaimīgiem sevi atzinuši 6,7% aptaujāto, par drīzāk nelaimīgiem - 25,3%, bet 12,6% aptaujāto nav varējuši sniegt noteiktu atbildi.
Aptaujas datu salīdzinājums liecina, ka ir kļuvis mazāk to iedzīvotāju, kuri norādījuši, ka kopumā jūtas nelaimīgi: 2001.gadā tādu bija 38%, 2003.gadā - 34%, savukārt 2004.gadā - 32% aptaujāto.
Aplūkojot datus dažādās sociāldemogrāfiskajās grupās, redzams, ka atbildes būtiski atšķiras atkarībā no iedzīvotāju vecuma. Grupā no 18 līdz 24 gadiem par laimīgiem sevi atzina 84% aptaujāto, savukārt no iedzīvotājiem, kuri ir vecāki par 55 gadiem, šādu atbildi sniedza tikai 38% respondentu.
Arī aptaujas dalībnieki ar augstākiem ienākumiem biežāk uzsvēruši, ka kopumā jūtas laimīgi. No aptaujātajiem ar zemiem ienākumiem, kuru mēneša vidējie ienākumi uz vienu ģimenes locekli nepārsniedz Ls 42, sevi par laimīgiem atzina 45% aptaujāto, bet no iedzīvotājiem, kuru mēneša vidējie ienākumi uz vienu ģimenes locekli pārsniedz Ls 127, par laimīgiem sevi atzina 78% aptaujāto.
Biežāk nekā caurmērā sevi par kopumā laimīgiem atzinuši arī respondenti ar augstāko izglītību, latvieši, Latvijas Republikas pilsoņi un citās pilsētās (nevis Rīgā) dzīvojošie. Gan valsts, gan privātajā sektorā nodarbinātie to, ka kopumā jūtas laimīgi, norādījuši biežāk nekā nestrādājošie.
Aptauja tika veikta laikā no šā gada 15. līdz 23.janvārim, veicot tiešās intervijas respondentu dzīvesvietās. Aptaujāti tika 1029 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem visā Latvijā.