Saeimas deputāts Leopolds Ozoliņš (ZZS) šodien Pieprasījumu komisijas sēdes laikā Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) priekšsēdētājam Imantam Rākinam un Latvijas Televīzijas (LTV) ģenerāldirektora vietas izpildītājam Edgaram Kotam iesniedza vēstuli, kurā vēršas pret "lētu ārzemju seriālu", skaistuma konkursu un "bezsaturīgu viktorīnu" demonstrēšanu LTV ēterā.
Seriāli Ozoliņam nepatīk tāpēc, ka tie, viņaprāt, "atspoguļo vieglprātīgas un lētas cilvēku savstarpējās attiecības, tādējādi grauj tautas morāli un veicina sliktu gaumi". Deputāts norāda, ka seriālu varoņi līdz apnikumam pinas savās savstarpējās attiecībās, "piemēram, tiek rādīta jauna sieviete, kas mīl vienu, guļ ar otru, bet taisās precēties ar trešo". Ozoliņam liekas, ka šādas filmas tiek ražotas un piegādātas citām valstīm, arī Latvijai, "lai demoralizētu iedzīvotājus un pirmkārt jaunatni".
Skaistuma konkursi deputātam Ozoliņam nepatīk tāpēc, ka tie, pēc viņa domām, "rada priekšstatu, ka panākumi dzīvē ir sasniedzami nevis ar paša pūlēm, bet gan ar dabas doto ārējo izskatu". Turklāt, viņaprāt, skaistuma konkursu rīkotāji ir saistīti ar "narkotiku kontrabandu, jauniešu un pat bērnu piegādi maksātspējīgiem izvirtuļiem", tāpēc vispār būtu aizliedzami.
Savukārt "bezsaturīgas viktorīnas bieži vien nostāda muļķa lomā sabiedrībā pazīstamus cilvēkus", kuri tā vietā, lai izmantotu ētera laiku savu uzskatu un dzīves pieredzes paušanai, spiesti atbildēt uz jautājumiem, ko varētu uzdot piecgadīgiem bērniem, raksta Ozoliņš.
Seriālu, skaistuma konkursu un viktorīnu vietā Ozoliņš vēlētos LTV skatīties izglītojošus raidījumus par jauniem darba paņēmieniem, kas veicina ienākumu palielināšanos, par okupācijas nodarīto postu, par kāpu apbūvi, par "veselīgu, darbīgu un radošu dzīvesveidu".
Vēstulei Ozoliņš pievienojis sabiedriskās organizācijas "Latviešu biedrību savienība" paziņojumu par "ētera piesārņošanu", kas izpaužoties gan kā cilvēku maldināšana un krāpšana politisku kampaņu reizēs, gan kā misticisma un māņticības propaganda, gan kā ētera piesātināšana ar "akustiskajām samazgām, (..) primitīvu "pop-rok" mūziku, (..) anglisku ķērkšanu, ņaudēšanu uz vienas nots".