Aug. 31st, 2014

Meža dziesmas

http://klasika.lsm.lv/lv/raksts/latvijas-koncertzales/koncerts-mezha-dziesmas-janja-baltvilka-atcerei-25.-julija-kalnc.a42048/

Pēdējās 4 (nevis 3, kā teicu vakar) ir manas dziesmas. Interesanta iespēja dzirdēt, kā es rakstu džezu.

Aug. 30th, 2014

Mazsalaca un Meža dziesmas

Vakardiena Melnajā Caurumā izvērtās ļoti jauki, taču tagad laiks kam citam – ieslēdz http://klasika.lsm.lv/lv/lr3/ šodien, plkst. 12:00, lai dzirdētu reportāžu no 7. starptautiskajiem jauno komponistu meistarkursiem Mazsalacā, kuros dalību ņēmu es. Savukārt rīt, plkst 15:00 šajā pašā radio dzirdēsiet Meža dziesmas ar Jāņa Baltvilka dzeju. Pēdējās trīs dziesmas esmu sacerējis es.

Aug. 28th, 2014

Melnais Caurums 29. augustā, plkst. 20:00

Spēlēšu Melnajā Caurumā:

https://www.facebook.com/events/486815118122697/

Aug. 25th, 2014

Rudens madrigāls 3

Putnu bari skrien pāri laukam un novāc barību. Barība ir atvasaras agrā labība. "Ārā līņā līņi, kaktos sīņo sīņi." – izdomāju pantiņu, ko skaitīšu pie eglītes. Braucam pa Zemgales priekšpilsētu ar velosipēdiem, izmetam loku pa Ģimnastikas ielu, bet izvairamies no Graudu ielas, tai ir slikta aura. Zvana telefons – "Nomērīji loga izmērus?" – "Vēl nē, esmu pilsētā, bet kad nomērīšu, došu ziņu." – "Labi, čau!". Braucam tālāk, pie Gaismas pils zvana J***, es nepaspēju pacelt un pārzvanu – "Nu, O***, kur tu esi?" – "Pie Gaismas pils, es atbildu". Atbildu vēl kaut ko un vienojamies par tikšanos. Kādā laika kontiinuma punktā atnāk īsziņa – "Ceru, ka vienojāties". "Nevienojāmies gan" es pie sevis nodomāju. Punkts. Kā Tarkovska filmā. Dodamies pa sliedēm uz Brasu. Malkojam vīnu pa ceļam un prātojam, cik tas ir lieliski. Sliežu ceļu no abām pusēm ieskauj rūpniecības kompleksi, grafiti un izdauzītu logu mozaīkas. Gara pelēka diena, bet mums veicas, jo nelīst. Esam tikai divi mazi cilvēciņi, kas virzās no punkta A uz punktu B. Nāk rudens.

Aug. 23rd, 2014

Rudens madrigāls 2

Latvijas vides, ģeoloģijas un metereoloģijas centrs ziņo: "Saskaņā ar klimatiskajiem datiem, meteoroloģiskā vasara kopumā Latvijā šogad ir beigusies nedēļu agrāk nekā tas ir ierasts – parasti tas notiek ap 27. augustu." Kad es biju mazs, kādā no manas mājas dzīvokļiem mitinājās vecs vīrs ar vecu sievu. Bieži varēja dzirdēt, kā vīrs diezgan neskanīgi spēlēja trompeti. Un tikai pēc daudziem gadiem es sapratu, ka bija taču tāds brīdis, kad trompete pārstāja skanēt. Pavisam. Pavisam rimās tās dziesma. Līst lietus, kardāna krustiņš (krucifikss) izkrita Gulbenes šosejas 12. kilometrā. Akmeņains lauks, lapsas nemana. Nemana arī gailenes. Šogad galīgi neesot gaileņu gads. Lapsas gads arī nē. Braucam uz Svalberģi, bet pēdējā brīdī pagriežamies uz austrumiem. Cik vien tālu skats sniedzas – balts polietilēns pārklāts vecām mašīnu riepām. Riepas stipri nodilušas, bet tas netraucē procesam. Tur sien sieru – netrokšņojiet! Es aizveru logu, mūsu ceļš ir ar mērķi, bet kurš pateiks, kādu? Nāk rudens.

Aug. 20th, 2014

Rudens madrigāls

Pārlaižot acis pāri laukam, skats aizķeras veca dižozola mezglainajos zaros. Šķiet, ka kāds karājas tajos, bet tuvāk pienākot var redzēt, ka tas ir tikai vecums. Mēs turpinam ceļu virzienā uz Ainažiem, pabraucam garām Vitrupei. Nekā ievērības cienīga šeit nav. Domās atgriežos 90tajos – saldi skāba vakardiena, laimes un nelaimes. Es atceros katru nenoglāstītu kaķēnu un katru neparakstītu miera līgumu, katru vārtos iesistu futbola bumbu un savu pirmo alu. Piestājam Vidzemes akmeņainās jūrmalas krastā, zīlējam aļģēs. Vai gads būs labs? Un kāda būs statistika? Palaižu "vardīti", plakanu oļu šeit daudz. Pārlecu pāri gliemežvāku kolonijai un izskaitu līdz trīs. Atkal braucam tālāk, Salacgrīvā nepiestājam, dodamies uz Randu pļavām. Piestājam pie baznīcas, iekšā raud sieviņas un ērģeles. Nāk rudens.

July 2012

Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Powered by Sviesta Ciba