17 October 2019 @ 05:29 pm
 
Beidzot kāda Holivudas repa zvaigzne, kas (pie tam skaņdarbā) izsakās nosodoši pret Ķīnas Tautas (Pseido)republikas izdarībām Honkongā. Šī ir tā mūzika, kas ir tik slikta, ka tā ir laba. Skaņdarbu varētu dēvēt par outsider rap žanra pārstāvi.
 
 
17 October 2019 @ 04:59 pm
 
Pieturā tante runājās ar vārnu. Soliņš un tam blakus miskaste. Vārna tup uz soliņa malas un ik pa brīdim izdveš klusu "krā", kamē tante saka vārnai, ka nedrīkst piesārņot vidi ar papīriem - centās no miskastes izvilkt pārtikas pārpalikumus. Darot to, viņa apkārt izmētāja citus atkritumus, ēdiena papīrus un tā. Ātri pienāca transports, nepaspēju nofilmēt. Man patīk putni.
 
 
17 October 2019 @ 01:31 pm
 
Lapbrīt! Te atkal triviālais es.

Sākšu ar to, ka man nekad dzīvē nav bijušas daudz vēlmes attiecībā pret savu eksistenci un tās niansēm. Pieņemu, tas tāpēc, ka man bija mīloši, priekš 90tajiem pārtikuši (bet ne bagāti) vecāki. Jā, starp citu, tas teiciens par "baroties no mīlestības" kaut kādā mērā ir patiess.

Lai vai kā, šobrīd ir divi punkti, par kuriem vēlētos, lai tie īstenotos manā šī brīža dzīvītes posmā. Pirmais, galvenais - atrast stabilu, labi apmaksātu darbu (in process). Otrs - lai dažādi mākslinieki mani biežāk izmantotu sesijas ierakstos vai laivā - kā basģitāras piespēlētājam un/vai partiju izdomātājam. Gribu spēlēt daudz vairāk.
 
 
17 October 2019 @ 10:57 am
 
ekstrasensu cīņām ir divi būtiski mīnusi - pirmkārt, tas nav latviešu šovs, otrkārt, scenāristiem iestājusies smaga radošā krīze jau pirms kādām piecām sezonām. tak visu laiku piedalās kāds no pribalķikas, tāpēc jāskatās un jātur īkšķi. šoreiz aš veseli divi gab no rīgas; diemžēl, šķiet, ka abi drīz izlidos. ceru, ka ivo tomēr aizkavēsies, man patīk viņa sirmās bizes. un mums ir kopīgs draugs feisbukā! priekš ekstrasensa un zintnieka viņš gan par daudz spamo joku video.

zāģēju m., kurš vasarā tā arī neaizdevās uz atlasi.
-bet kas es varētu būt?
-nu es tevi redzu kā druīdu vai šitento, rūnisko magu. nē, vo, labāk pasaki, ka indieši, ar kuriem tu strādā kopā, atklājuši tev senās austrumu maģijas noslēpumus!
-zīlēšana zupas katlā?
 
 
17 October 2019 @ 10:40 am
 
Pastkastē kāds iemetis anonīmu aploksni, iekšā - 1 eiro un 4 centi. Pat nezinu, ko domāt.
 
 
17 October 2019 @ 10:03 am
 
Dažādības un ganjau arī uzturvielu nolūkā pēdējos mēnešos cenšos iesaistīt visādus dīvainus dārzeņus uzturā. Man tas ir visai nopietni, jo no dārzeņiem spēju paciest tikai zaļās pupiņas, kukurūzu, gurķus, tomātus, sīpolus un papriku, pārējais viss ir fuj-pē-nesiet-prom. Tad nu lepojos, ka man izdevies ne tikai pagatavot, bet arī apēst (tiesa, ne visus minētos vienlaicīgi) kāli, veselu kāpostu, vairākas selerijas, pārdesmit metrus puravu un pat vienu selerijas sakni. Nebija briesmīgi, bet pārāk aizraujoši arī ne. Varbūt saņemšos līdz ķirbim.

Kādi dārzeņi garšo/negaršo tev, dārgais lasītāj?
 
 
17 October 2019 @ 08:54 am
Šonakt bija lucid dream  
Ā, bet man šonakt bija lucid dream. Otro reizi mūžā. Tāds sapnis, kurā skaidri apzinos, ka tas ir sapnis, gandrīz liekas, ka esmu ir nomodā, bet pasaule līdzīga šai, bet citādāka. Much wow.
 
 
Current Mood: amused
 
 
17 October 2019 @ 08:52 am
Par "pareizumu"  
На волнах Орды рубрика «Почему мы их не любим».

И ещё раз добрейшее утречко, дорогие друзья. Мы тоже соскучились. Не будем же тянуть, начнём неделю с заряда здоровой ненависти.

Это — «Ли из Америки», в миру Ли Тильман. Инфлюенсерша здоровья, гуру свекольных стейков, апельсинового сала и гороховых бургеров. Треть миллиона подписчиков в инсте, промо–коды, деньги, всё такое.

На этих выходных она призналась, что у неё всё на самом деле плохо.

Потому что у неё орторексия в запущенной стадии.

Запомним это слово. За ним скрывается очень наглядное явление.

Если коротко, то орторексия — это повёрнутость на правильном питании. Нет, не просто диета — а жёсткая, в семь оборотов повёрнутость. Это когда все мысли поглощены следующим списком важнейших вопросов:

— А съело ли я по–настоящему здоровую еду?

— А съело ли я её правильно приготовленную?

— А не слишком ли много я её съело?

— А не забыло ли я съесть специальной здоровой еды с важным микроэлементом?

— Ой, а уже вторник, а завтра нужно по графику съесть вытяжку из женских цветков метросидероса новозеландского, а он кончился, а новый я не заказало, мне кранты?

— Чем мне наказать себя за то, что вчера я съело вредный, сочащийся жиром грецкий орех?

–...Вкусно? А это вообще что такое?

На остальные переживания не остаётся вообще ничего. В каком–то смысле орторексики живут глубоко духовной жизнью — потому что не едят, а питаются. С другой стороны, перед нами самая идиотская и убогая форма духовности — потому что совершаемый ими несомненный подвиг постничества происходит не во имя Господа и даже не во имя экономии с последующей реализацией какой–нибудь лихой мечты. А во имя той самой тушки, которую они героически курощают правильной едой.

Побочные эффекты орторексии:

— пациент превращается в самозамкнутую «жопу клейна».

— друзья больного испаряются, потому что никто не любит унытиков, непрерывно передёргивающих на свою правильность

— он сидит в гордом одиночестве над контейнером пророщенных семечек кациуса

— и общается строго на форумах таких же правильных людей, поддерживающих друг друга.

Жизнь проходит сквозь орторексика в унылом облике правильной еды — причём подлая тушка продолжает естественный процесс старения, а впереди — точно так же, как у остальных — маячит крест в грядущей мгле. Общество потеряло человека, а он сам — практически самовыпилился из бытия.

...Что тут интересно. Люди, одержимые правильным самоухаживанием — они ведь не только про еду. Есть ещё десяток видов упоротых зожников, и дюжина видов сектоидов, и сотня видов граждан с другими формами острого ортозоя (не гуглите "ортозой", это мы придумали. От древнегреческого «правильная жизнь»).

Так вот: эти правильнутые пациенты иногда порой начинают приставать к обычным нам с вопросом:

— Почему вы нас не любите?

Ответ прост как бутик с колбасой.

— Потому что любить вас не за что.

Они прореха на человечестве — и более того: прореха на самих себе. Они самодовольные дыры, гордящиеся своей чистотой и прозрачностью. От них никакого проку окружающим — тем более что в последние годы они норовят и зарабатывать не каким–нибудь честным трудом, а тем, что инфицируют своей блудой остальных.

Ну их к чертям.9

[Орда] — родная, злобная, твоя
Tags:
 
 
Current Mood: busy
 
 
17 October 2019 @ 03:06 am
 
Man liekas nenormāli smieklīgi, ka mans kaķis mēģina atmūķēt skapīti ar nagiem, khhhzzz, khhhzzzz
Vispār ne velti viņš ir nosaukts par fon Ķeksi.
Mūķrausis!
 
 
16 October 2019 @ 11:20 pm
 
trešā diena pēc kārtas, kad darbā atstāju telefona lādētāju.
 
 
16 October 2019 @ 06:30 pm
 
12 min pēc sapulces sākuma skolotājs - nu tas arī viss. jautājumi?

jautājumu sadaļa izvērsās uz 16 min
 
 
16 October 2019 @ 04:47 pm
 
reizi nedēļā iebraucu pilsētā, aizeju uz stockpot, pēc tam aizbraucu uz veikalu un satieku stockpot lindu, ikea pērn, cos šodien

citās ziņās šodien eju uz jaunās skolas pirmo vecāku sapulci tizlās gaiši tīlās zeķubiksēs (tumši pelēkās izbeigušās, bet reiz co2 paaugstināta daudzuma apstākļos sapirku krāsainas drausmas) un jaciņā ar diviem labi pamanāmiem, bet ne mājās pie spoguļa, vai ne, caurumiem piedurknē

augšupdatums - pa ceļam satiku savu bijušo priekšnieku, protams, uzreiz izsniedza vizuālā komentāru
 
 
16 October 2019 @ 03:30 pm
 
Lasu par to Rogoļovu, iedomājos, ka rajonā noteikti ir vismaz viens līķu pisējs, jo pirms gadiem ap šo vietu pazuda meitene vārdā Annemarija. Tā arī netika atrasta. Varbūt vajadzēja to kapu parādīt mentiem? Nu, labi, man ir koordinātes, varbūt varu nosūtīt pa emailu.

"Ap pusnakti cietumā atskanēja dīvainas skaņas, likās, ka gaudo vilks. Cietuma uzraugi atceras, ka skaņa esot kļuvusi aizvien dobjāka, niknāka un baisāka - Rogoļovs kaucis ne kā cilvēks, bet dzīvnieks."

Vilkači ir īsti?
Tags: ,
 
 
16 October 2019 @ 01:31 pm
 
Aizrakstīju LMA rektoram epastiņu, kurā lūdzu tādiem mākslās neizglītotiem pusmūža ekscentriķiem kā Rītups nedegradēt mākslas izglītību. Pieliku pašu Rītupiņu cc, protams. Man šķiet, ka man vairs īsti nav ko zaudēt, bet jebkurā gadījumā šis ir neliels eksperiments - ja nu izrādās, ka varu nokļūt kādā vēl melnākā sarakstiņā?
 
 
16 October 2019 @ 12:58 pm
 
mīļā ciba, dod man padomiņu lūdzu.
man ir biļetīte uz Ķīnu, kur mani gaida klasiskais sapņu princis, kurš visiem tīri labi patīk, bet man pašai par viņu diezgan po.
viņš tā kā gribētu klasisko komplektu, precēties/bērnus, es visticamāk nē, tāpēc jautājums ir par to, kā jums liekas, cik ļoti yolo es esmu, lai aizbrauktu tur vienkārši iečilot un neķert kreņķi, jo man ir protams ziņķārīgi, vai tomēr es pusceļā sapisīšos ar savu sirdsapziņu, ka dodu kādam nevajadzīgas cerības un izmantoju situāciju savai uzdzīvei un priekam.

p.s. viņš ir lietas kursā, ka iespējamība, ka es varētu gribēt ar viņu kaut ko veidot ir aptuveni 1%
p.p.s. es laikam esmu pretīgi sīkumaina, bet tas pat nav šoreiz tik ļoti par haļavu, cik par dzīves līkločiem.
 
 
16 October 2019 @ 12:57 pm
 
Marta saka, šodien esot silts un saulains. laidiet mani ārā.
 
 
16 October 2019 @ 12:55 pm
 
joprojām spēju iztēloties, ka mašīnu viļņi aiz loga ir okeāna šalkas
 
 
16 October 2019 @ 11:27 am
 
mohalla assi (2018)

An idealist Sanskrit teacher deals with issues like commercialization of religion as things around him change and he struggles to keep up. But is he ready to pay the price?

ļ. priecājos, ka tieši šī filma noslēdz manu projekta daļu, kā arī par to, ka spēšu tai atvēlēt veselas trīs dienas, jo reāli nāksies pasvīst (par spīti tam, ka vismaz 100 titrus no 2000+ aizņem brēcieni har har mahadev!)

nespēju iedomāties, kas varētu būt filmas mērķauditorija - vēl skatoties domāju, ka šī filma indijā, visticamāk, neaizgāja (ieskatiens vikipēdijā to apstiprina - ieņēmumi ir mizerabli, turklāt pusgadu filmu vispār netika līdz skatītājiem, jo tiesa sprieda, vai tā neizskars pārmērīgi ticīgo jūtas), taču, par spīti visai skandalozitātei un neindiskumam, tā neaizies arī rietumos, jo pārlieku etniska, eksotiska, paģēr visai detalizētas zināšanas ne tikai par hinduismu kā reliģiju un filosofiju, bet arī par indijas 80.-90. gadu vēsturi. turklāt tā, visticamāk, nav laba filma - bet man ir grūti izvērtēt, tik ļoti atrauta tā ir no mana kognitīvā burbuļa. tomēr to ir trakoti interesanti skatīties (man). sanskrita skolotājs, kas satrakots bujānī pa brahmaņu kvartālu, cenšoties noskaidrot, kurš no viņiem ir noziedzīgi mielojies ar gaļu, jo uz ielas atradis nezināmas izcelsmes kaulus. tas pats skolotājs, kas padevies un ir ar mieru mācīt sanskritu baltajiem tūristiem un pat izmitināt viņus pie sevis, taču ir reāli izbesīts par prasību iebūvēt western style tualeti (atkal!). tas pats skolotājs, kuru visbeidzot atlaiž no darba, jo ir atrasts cits, kurš ir spējīgs mācīt gan sanskritu, gan angļu valodu. bārddzinis, ko kā suvenīru aizved uz asv 10 gadus vecāka baltā beibe, lai pēc sešiem gadiem atgrieztos kā guru barber baba (un viņi pat nav šarlatāni, viņi pēc pašu uzskatiem cenšas izbīdīt cēlus mērķus). ai, daudz visa kā.

jāizdomā, cik ļoti aprakstoši/skaidrojoši tulkot terminoloģiju. visdrīzāk, necik, jo nejaušības pēc tāpat neviens šo filmu neskatīsies (un, ja skatīsies, izslēgs pēc 5 min), bet zinātāji varētu būt aizskarti ar to, ka viņus uzskata par nezinātājiem
Tags:
 
 
16 October 2019 @ 08:15 am
 
Gribēju teikt, ka atsakos steigties, bet I can't help it, esmu automatons.