- īsi par feisbuka iedzimto problēmu un vispārējiem secinājumiem par tēmu
- 1/22/18 11:35 am
-
Tas jau tapa skaidrs diezgan ātri, taču pēc gadu ilgas feisbuka lietošanas es droši varu teikt, ka tā ir viena no trešīgākajām vietām internetā, un to pat apzinās Marks Zucc ar komandu - kaut kad intervijā vietnes pārstāvji teicās esam vīlušies līdzšinējos feisbuka info/news/friends fīda darbošanās principos.
Šeit links uz rakstu par šo tēmu.
Taču lapas dizains arī ir šausmīgs. Es kā pieredzējis yet noob blogeris joprojām nesaprotu, vai "make post" sadaļā varu kaut kā manipulēt ar tekstu un foto izvietojumu un formu, līdzīgi, kā cibas update rich text režīmā - kad lapas dizains piedāvā izmantot speciālas ikonas, kas ļauj bez html zināšanas iepostēt foto, hotlinkus, u.tml. Kā arī nesaprotu, vai man palīdzētu html zināšanas, t.i., vai rakstot feisbuka "make post" lodziņa html kodu, tas veiks savu maģiju un ietekmēs attiecīgos parametrus.
Lai vai kā, kamēr īsti nav konkurētspējigu alternatīvu, feisbuks būs un paliks. Taču es jums visiem (un īpaši jau sev) novēlu to izmantot pēc iespējas retāk. Un, galvenais, neizmantot to, kā savu naricsma templi, kā galvenā funkcija ir glorificēt savu dzīvi, vai nu detalizēti apcerot to rakstiski, vai esot banālakam un katru dienu iepostējot pa vienai dažu overachieveru gadījumā - pa desmitiem - fotogrāfiju, kurās tu esi objekts iekš fokusa. Tas tomēr ir ļoti kaitīgi tavai psihei, kas atkarīga no īslaicīgiem dopamīna un serotonīna šļācieniņiem, ko sniedz kārtējais saņemtais komentārs vai "like". Tā pamatprincips neatšķiras no jebkuras citas substanču atkarības.