[iCE2] - Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid (2004) [entries|archive|friends|userinfo]
[iCE2]

[ website | Kino Kults ]
[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid (2004) [Sep. 13th, 2004|08:53 pm]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Guilty pleasure.

Septiņus gadus pēc pirmās filmas relīzes, Sony (caur savu žanra studiju Screen Gems) tomēr nolēma vēlreiz uzvārīties uz milzu čūskām. Pirmās daļas (dzīvi palikušie) varoņi, J Lo un Ice Cube, šoreiz piedalīties laikam atteicās, tapēc visu komandu nācās noalgot no jauna. Arī režisoru. Un vispār, ņemot vērā filmas tēmu, aktierus un budžetu (20 milj. $), mani, godīgi sakot, vispār izbrīna fakts, ka tas ir theatrical release, nevis straight-to-dvd. Bet nu par pašu filmu:
Vēl titru laikā mums tiek parādīts, kā džungļos "kaut-kas" apēd sākumā tīģeri, un tad arī viņa potenciālo upuri - baskāji iezemieti. Nekāda sakara ar filmas sižetu, bet tas dod, tā teikt, taste of the action. Cut, Fade Out.
Ņujorka. Ļaunā Farmaceitiskā Korporācija, tās Ļaunā Bosa veidolā, mēģina ciniski iepelnīties uz vienkāršajiem ļaudīm. Tās darbinieki atklāja, ka ellē-ratā-pakaļā augošās Asiņainās Orhidejas sastāvā esošās šūnas spēj radīt preparātu pret novecošanu etc. some scientific mumbo-jumbo here. Orhideja, protams, zied reizi 6 gados, un, protams, ir kā reizi īstais laiks. Nekavējoties uz Orhideju dislokācijas vietu - Borneo džungļiem, tiek nosūtīta īpaša komanda - Skeptiskā Zinātniece, Krutais Nēģeris, Jautrais Nēģeris - Comedy Sidekick, Debīlā Blondīne, Ambiciozais Nodevējs, Mazrunīgais Krutaks utt., standarta sastāvs (kurš laikam reprezentē visus sabiedrības slāņus =). Tie nolīgst vietējo Kapteini, kurš izrādās bijušais Navy Seal komandas dalībnieks, un ar viņa Peldošo Graustu dodas pakaļ orhidejām. Bet viņi nemaz nenojauš, ka džungļu dzīlēs Anakondas, sarijušās orhidejas, izauga tā apmēram reizes divdesmit. Un viņas joprojām grib ēst!
Pirmkārt, es nēesmu drošs, ka Anakondas tiešām dzīvo Borneo džungļos, es biju domājis, ka viņas dzīvo Amazonijā, bet nu labi - kuru tas uztrauc? Galvenais ka milzu čūskas, kuras rij visu pēc kārtas. Sižets praktiski pilnībā kopē pirmo daļu, vēl mazliet, un to varētu nosaukt par viņas rimeiku. Dokumentālistu komandas vietā zinātnieki, kuri atkal dodas ar kuģi pa upi, tam seko grūtības ceļā (insekti, aizsprosts - viss tas pats), tad kuģis tiek pakāsts un visi nokļūst džungļos, kur tiek apēsti viens pēc otra. To es zināju vēl noskatoties treileri. Loģiku, dziļas domas un morāli sižetā neatradīsiet, bet nu, es ceru, jūs tak nebūsiet tik stulbi, lai viņu tur meklētu, jo jāatceras, ka augstāk minētās klišejas šajā gadījumā ir spēles noteikumi. Vai nu tu tos pieņem, vai nu ej skatīties kaut ko "gudru".
Aktieru komandā šoreiz - gandrīz neviena pazīstama vārda. Pirmā filma vismaz varēja lepoties ar to pašu Džei Lo, Ledus Kubu, Džonu Voitu un pat Ouenu Vilsonu - mūsdienās tīri labi pazīstami vārdi, tas, ja neskaita mazāk pazīstamos Keriju Vūreri, Ēriku Štolcu un indiāni Deniju Tredžo, kuri arī nav zemē metami. Šeit es personīgi atpazinu tikai Morisu Čestnatu, kuru agrāk biju redzējis kaut kādos lētos bojevikos (laikam pat ar Sīgalu). Pārejie acīmredzot no seriāliem savervēti - nevienas pazīstamas sejas. Bet tur ir arī pluss - nekad nepateiksi, kuru aprīs pirmo (jo otro vienmēr apēd nēģeri - sk. "Ghost Ship"). Bet kurš īpaši izceļas starp tiem - tas ir, bez šaubām, talantīgais aktieris Džonijs Messners (Johnny Messner), kurš pirms tam redzēts otrā/trešā plāna lomās iekš "Tears of the Sun" un "Spartan". Džonijs šeit tēlo kapteini Bilu Džonsonu (ar mīklainu pagātni), un tur ir ko redzēt! Bez tā, ka viņš salīdzinoši veiksmīgi imitē Vinu Dīzelu (harisma tāpat lien pa visām spraugām), viņš uz savu galvu nolaiž pats savu kuģi pa ūdenskritumu (ar pasažieriem iekšā), un mirklī, kad džūngļos atskan briesmīgs kliedziens (tur tiek sakožļāts viņa paša rokas pērtiķis), svinīgi nosaka "Džungļos vienmēr kāds tiek apēsts!". Nu un tamlīdzīgi. Bet ja nopietni - labs aktieris (vismaz salīdzinājumā ar pārējiem), sakarīgi notēloja, ar nepacietību gaidīsim kaut ko vēl no viņa.
Arī režisors Dvaits Eič Littls (Dwight H. Little) dara ko spēj - ar šādiem aktieriem, sižetu un budžetu. Viss ir sakarīgi safilmēts, sarežisēts, samontēts. Pat pāris money shot'iem naudas sanāca - tas pats kritiens no ūdenskrituma un pastaiga pa purvu. Tā vietā, lai baidītu mūs ar gumijas/3dsmax čūskām, Dvaits rīkojas viltīgi - atceras seno stāstu, ka visbailīgākais liekas tas, ko tu neredzi, un iegrūž naudu labā cgi mikroskopiskās devās. Baigais viltnieks, neko teikt, bet nu tā - pretenziju nav.
Principā, galvenais ko jums vajadzētu zināt - filma labi izklaidē, tai pat laikā ne mirkli nepasniedzot sevi nopietni, un noteikti attaisno visas cerības, kuras tiek liktas uz filmu ar nosaukumu "Anakondas. Asiņāinās Orhidejas Medības". Ne vairāk, bet arī ne mazāk. Kā raksta IMDB - Best Bad Movie of the Summer! Un tam ir grūti nepiekrist. Guilty pleasure :)

ps. Jā, trešā daļa arī, tipo, būs. Coming soon.

linkpost comment

Comments:
[User Picture]
From:[info]ns
Date:September 17th, 2004 - 10:10 am
(Link)
respect par šito recenziju :D