08:47 am
Nākmajos cibas ierakstos publicēšu tabulas par Valsts Kultūrkapitāla Fonda lielākajiem finansējuma saņēmējiem dažādās disciplīnās.
Tātad, VKKF mājas lapā ir sadaļa "Konkursi", kurai ir 4 apakšsadaļas: Projektu konkursi, mērķprogrammu konkursi, kultūras programmas un radošie braucieni.
Projektu konkursiem ir 9 apakšdisciplīnas (katrai, izņemot starpdisciplināros projektus ir sava ekspertu komisija), piemēram, literatūra, starpdisciplinārie projekti.
Kā es ieguvu datus: VKKF publicē tabulas (sarakstus) par katru gadu par piešķirto finansējumu, kuras pārkopēju vienā ekseļa failā, lai būtu iespējams iegūt kopskatu par lielākajiem finansējuma saņēmējiem - konkrētus organizāciju nosaukumus un personu vārdus un saņemtās summas vairāku gadu garumā. Līdz šim internetā esmu manījusi tikai vispārīgas tabulas vai shēmas, kurā attēlots, piemēram, cik katra apakšdisciplīna ir saņēmusi konkrētā gadā.
Pagaidām esmu apstrādājusi informāciju par projektu konkursiem literatūrā un starpdisciplinārajos projektos - tie abi iet zem Projektu konkursi sadaļas.
Datu apjoms ir ļoti liels, bet plānoju uztaisīt šādus pārskatus par visām Projektu konkursu apakšdisciplīnām, kā arī Radošajiem braucieniem.
Pēc kāda brīža iepublicēšu pirmās tabulas.
09:29 am
VKKF Konkursi, sadaļa Projektu konkursi, apakšsadaļa - Starpdisciplinārie projekti (no kopā 9 apakšsadaļām). Respektīvi - šī ir tikai neliela daļa no VKKF piešķirtajiem līdzekļiem.
Tabulās ir redzamas top 19 organizācijas (pārējie saņēmēji ir daudz mazākas peškas, kas dabūja mazāk naudas) laikaposmos no 2006 - 2009 (treknie gadi) un no 2010 - 2014 (liesie gadi). Kā arī - gribēju parādīt, kā mainījās finansējuma saņēmēji. Tabulās nav iekļautas individuālās personas, kurām nauda šajā disciplīnā piešķirta tieši, ne caur organizācijām.
Piezīme: 2014. gada nauda bija norādīta EUR, bet tā kā visos pārējos gados summas bija LVL, tad arī 2014. gada naudas summas no EUR pārvērtu LVL un tāpēc 2014. gada skaitļi ir tādi neapaļi (eiro tie ir apaļi).
02:13 pm
Viens ļoti interesants veidojums ir SIA "Starptautiskā rakstnieku un tulkotāju māja" (Ventspilī), Noras Ikstenas ideja, kas īstenota dzīvē. Apkopojot datus par laikaposmu 2007 - 2014. gads, šī māja ir ceturtā visvairāk VVKF finansētā organizācija (Konkursi-Projektu konkursi-Literatūra).
Ar ko viņi tur nodarbojas? Bohēmo, raksta grāmatas, iet uz pirti pāri ielai, izmanto kā kāzu vietu (šeit var izlasīt interviju ar Rakstnieku mājas saimnieci: http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/28615/an
dra-konste-ar-rakstniekiem-jutos-ka-tinu-m
amma
Nē, nu super, man prieks, ka rakstniekiem ne tikai dod naudu grāmatas sarakstīšanām, izdošanām, radošajiem braucieniem, bet vēl arī viņiem ir sava burziņu māja, kurai apkārt, acīmredzot, Pegazs lidinās.
Viss, brīvdienas, jāatpūšas.