30 October 2020 @ 09:11 am
 
reizēm interesantāk nekā grāmatas ir lasīt franču mediju ziņas; pat sporta reportāžās ir tādi vārdu kriņģeļi un virtenes, bet par Nicu šodien gatavās fabulas.

viss sākas ar to, ka pizzaïolo (picu meistars) Oreljēns redzējis Žanmedsēna bulvārī neparastu skatu: vīrietis ātri ieskrejis baznīcā, saukdams "dievs ir dižens".

nogalinātais "le sacristain" (baznīcas sakristejas pārzinis) Vensāns esot bijis pelcīgs un kustīgs, kā apgalvo liecinieces Laura, Lisjēna un Sefora. "viņš vienkārši bija baznīcā un neko nedarīja, pat ne karikatūru [lai ko tas nozīmētu], tikai vēra durvis un dedza sveces" - pārliecinātās dievlūdzējas vīkšķa dūres pret baznīcu, kurā vairs nespers kāju.

kamēr dāmas pauž savu sarūgtinājumu, pie baznīcas ierodas prezidenta eskorts un niciešiem nākas atkāpties, uz saviem dzīvokļiem var doties tikai tie, kam ir atļauja. Viljams dzīvo pa perimetru no iežogotas terirotijas, ar atļauju vienā un suņa pavadu otrā rokā, viņš apgalvo, ka pieredzējis posttraumatisko sindromu, jo vairs nezina pateikt, cik šāvienus dzirdējis.

cita lieciniece Marianna tajā laikā devās uz savu iecienītāko puériculture salonu (tas ir priekšlaicīgi dzimusu bērnu apkopes centrs vai tml., pie mums tadu nav),kad uzbrucējs esot iegājis kultiem paredzētajā ēkā (noskaņa ielā esot atgādinājusi traģiskos notikumus, kas notika pilsētā 2016. gada uguņošanas laikā)

skaistumkopšanas speciāliste Denī neuzdrošinas spert soli ar sava salona slieksni, kurš atrodas uz tas pašas ielas: "es šeit dzīvoju trīsdesmit gadu, katru dienu dodos pirkt bakalejas preces, bet ko šādu redzu pirmo reizi"

utt

pēdējais teikums: Dievmātes katedrāle kļuvusi mēma.
Tags:
 
 
30 October 2020 @ 12:26 am
 
Veicināšanas balvas tikai tagad trūkst gaumes
 
 
30 October 2020 @ 12:16 am
 
Tuvākās gaismas
 
 
29 October 2020 @ 06:48 am
 
Citas dienas man ir vairåk un citas mazāk skaidrs, kas es esmu un ko es šeit daru, bet tajās dienās, kad man tas ir skaidrs, diena var būt arī grūta, ārprātīga, nesabalansēta, un tas nekas
 
 
28 October 2020 @ 09:38 pm
 
noskatījāmies Over the Moon (2020) - āziešu Frozen ekvivalentu

Tags: ,
 
 
28 October 2020 @ 05:09 pm
 
un vēl viens mājasdarbs - izdomā mīklas!

E: oranža sieviņa, virsū viena strīpiņa
 
 
28 October 2020 @ 02:47 pm
ziņas no Briseles  
bet vispār, arvien vairāk draugi, paziņas, darbabiedri ziņo, ka ir pozitīvi vai karantīnā pēc saskarsmes ar kādu kurš ir saskāries ar kādu... domāju, tāds brīdis man arī pienāks diezgan drīz, jo es tomēr šad tad eju uz politiskajām likumdošanas sarunām, kur ir vismaz 30 cilvēki un kas vienīgās no visa darba nav iespējamas attālināti (vakar viens deputāts jautā otram, kas tikko atgriezies no pašizolācijas: so, how was Covid? (somu humors)). infekcija nav vairs nekāds kauns. man liekas, daudz ātrāk pienāks brīdis, kad te visi būs izslimojuši un imūni, un maskas/roku dezinfektori + iknedēļas testi kļūs par rutīnu. kad pienāks vakcīna, mēs to vairs nevēlēsimies, mēs jutīsimies neaizsargāti un kaili, kā tradicionāli domājošs cilvēks, kas pirmoreiz nonācis nūdistu pludmalē
 
 
28 October 2020 @ 03:39 pm
 
Mājas darbs dabas zin.: "Izdomāt un kladē uzzīmēt savu zvaigznāju, uzrakstīt tā nosaukumu"
Mājas darb.lv: uz A4 lapas uzrakstīt teiku par savu zvaigznāju

kas būs tālāk? personalizēta astroloģiskā karte?
 
 
28 October 2020 @ 08:47 am
 
jaunais Borats <3
(jāatceras, ka man ir mīļākais aktieris un filma - citādi, kad man jautā (īstenībā jau nejautā) apmulstu un aizmirstu; varētu kādu eventuālo dēlu nosaukt par Sašu Baronu)
 
 
27 October 2020 @ 08:55 pm
 
E: Vai kāds negrib, lai es aizeju uz veikalu pēc kaut kā salda?
Simo (pilnu muti): Nē, man jau ir mutē kaut kas salds

(man dažreiz liekas, ka es dzīvoju pie Lupatiņiem)
 
 
26 October 2020 @ 10:11 am
 
viņi reāli lieto vārdu "tantonkuls"
Tags: ,
 
 
25 October 2020 @ 10:46 pm
 
esmu izdarījusi visu apsolīto, no galda ir nost visi faili un dedlaini (viens patīkams recenzītis tālumā uz apvāršņa). un mans plāns ir dzert vīnu un satīties tamari bumbiņās (pavadīt bezlīgi garu laiku pie sīka bezjēdzīga rokdarbiņa). novembris = atvaļinājumu mēnesis
 
 
25 October 2020 @ 11:09 am
 
Tags:
 
 
24 October 2020 @ 01:15 pm
 
Brīvlaika mājasdarbs 3.klasē - uztaisīt reklāmu:

https://youtu.be/t4tntSLHPIk
 
 
23 October 2020 @ 01:43 pm
kvērdenkeri  
tātad veikalos ir jāvalkā maskas, jau veselu mūžību, no maija laikam. ienāk šodien pie mums viena Frau, protams, oben ohne jeb bez maskas. kas tad tas, viņai rokā ir plastmasas maisiņš un tajā maisiņā ir viņas maska. bet paga, paga, viņa nemaz nedomā to izņemt laukā un uzvilkt, nē, tā vietā viņa paceļ maisiņu ar masku pie mutes, tur to kādus 10 cm mutei priekšā un runā savu runājamo.
mēs esam uz ārdurvīm un arī veikalā nomainījuši jau divus aicinājumus par maskām un distanci, pirmais bija pieklajīgs lūgums, otrais bija apelēšana pie solidaritātes un savstarpējas cieņas, trešais ir pavēles forma, ka ieeja un apkalpošana TIKAI ar masku, kas joprojām nestrādā. nekas viņus neņem, šos gaismas bruņiniekus un gundarāboliņveidīgos rebeļus ar izlaiduma sēriju "ich habe da mal im internet recherchiert.." vispopulārakais pasākums ir ienākt ar masku un tad to novilkt, jo galvenais, lai skaitās, ka maska IR, kur tieši tā ir, nav svarīgi: zem deguna, uz zoda, kabatā, somā, automobilī, mājās, bet ir!
 
 
23 October 2020 @ 07:03 am
 
Biju nedaudz straukusies par to, kaa mees iepaziisimies ar cilveekiem un kaa socializeesimies, dziivojot laukos, bet izraadaas, ka arii tas shajaa videe ir krietni eertaak nekaa lielpilseetaa.
Tags:
 
 
23 October 2020 @ 11:20 am
 
E pa telefonu savam online spēļu biedram: kāds tev ir uzerneims - Covid-19? bet tur ir vairāki tādi.
 
 
23 October 2020 @ 09:24 am
 
- Simo, pabeidz rakstīt I burtus
- nē, šī ir noobu pildspalva
- .. bet salavecītis bēdāsies..
- nav tāda salaveča, dāvanas nes cilvēki

 
 
22 October 2020 @ 12:37 pm
 
lol what tagad Gobzems pats tviterī uzpurni reklamē?
 
 
21 October 2020 @ 02:37 pm
apocalypse now  
vācu līdzpilsoņi atsākuši vākt tualetes papīru.