ievasko [entries|archive|friends|userinfo]
ziimogvasks

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

uzkrita sūknis uz galvas [Nov. 27th, 2014|03:11 am]

qgmr101
[Tags|, , , ]
[mood | blah]
[music |Tripswitch - Roll Your Own - YouTube : https://www.youtube.c]

Aizvakar (otrdien), kad mainīju hidrofora spiedkatlu (vecajam bija ieplīsis korpuss un laida gaisu ārā), man uz galvas uzkrita sūknis. Pasmags, kilogrami 10 vai 20, vai pat 30 -- ar vienu roku nevaru pacelt. Nu, sūknis nevis uzkrita, bet tikai tā, nošūpojās neatskūvētajpos pievados.

* Teorētiski, es to sūkni biju droši atspiedis pret kronšteinu... teorētiski...
** Labākajās demotivātōrbilžu tradīcijās, "kāpēc vīrieši dzīvo mazāk par sievietēm"...
*** Mazliet iešķēla galvas ādu, mazliet patecēja asinis, patecēja un sarecēja....

Bet nu, nesanāca man līdzināties Ņūtonam, jaunas atklāsmes neguvu. Varbūt tādēļ, ka nebiju aizmidzis, arī samaņu nezaudēju. Vispār, traumu pamanīju tikai tad, kad asinis sāka kutināt vaigu. Vārdu sakot, vienā mirklī kļuvu krietni gudrāks. Jo pirms tam bija doma ieskrūvēt sienā āķi un pie tā piesaitēt sūkni, bet noslinkoju.

P.S. Jaunais spiedkatls darbojas perfekti.

P.P.S. Sargiet sevi, domājiet, pirms darat. Pieaiciniet palīgus -- ja ne pasargās no traumām, tad vismaz būs, uz ko vainu novelt ;-)

P.P.P.S. Tā niecīgā rēta uz manas galvas ir jau apdzijusi.
linkAtstaat ziimogu

bet kāpēc dzert ch3ch2oh, ja gribas ko citu? [Nov. 27th, 2014|02:23 am]

qgmr101
[Tags|, , , , , ]
[music |Tripswitch - Collider - YouTube : https://www.youtube.com/wa]

Kaut kā pēdējā laikā ir sanācis spiest uz spirtotajiem. Nu tā kā katru dienu. Pamatīgi.

Bet... pajautāju sev... nu negribas man spirtotos, man gribas nevis stulbo paģirģenerējošo neievesmojošo alkoholu, bet... to, no kā noreibsti kā no litrīgās Finlandijas + ar efektiem; to, no kā nav paģiru pēc tam; to, ko nemāku vairs atrast... bet kas strādā kā vislabākais antidepresants, kas parāda, ka smadzenēs ir sajūta just PRIEKU, ka tāda sajūta nav jāsintezē ar mokām un iedomām, ka tā var būt dabiska un PRIECĪGA... ka dzīvē nav tikai skumjas, neizgulēšanās, pienākumi un grūtības, bet tīrs prieks, skaista mūzika un dzidrums!!! Nemaz nerunājot par vizuālo ^_^ akdies kā man pietrūkst to krāsu!haha, nu ja, tieši šo es biju domājis ^_^ )


nē nu es varētu apņemties teiksim no šodienas līdz jaungadam nedzert. es varētu. bet es konkrēti sākšu rāpot pa sienām tāpēc.

no otras puses -- es varētu sev atļaut smēķēt tinamo tabaku. ar nosacījumu, ka nedzeru. es tā īsti pat "neatmetu" smēķēšanu, es vienkārši no kāda brīža (šķiet, ka tas bija 2014. gada septembra sākums) vairs nesmēķēju un viss...

vienkārši tas sāk kļūt mazliet nemenedžējami, vakar, kad braucu uz depo, nervu nomierināšanai izdzēru 0,3 LB 12 grādīgo kolu ar balzamu, bet tas jau uz riska robežas, bet nu grozot rādio uzslēdzu ex Radio Nabu, un tur bija kaut kāda repotājmeitene otrdienas vakarā ar kaut kādiem baisi skarbdrūmajiem skaitāmvārdiem (ah, gribētu gan es zināt un paklausīties vēlreiz), so I got that going for me...

P.S. Kā Timrots rakstīja, no alkoholisma jau tu vari izārstēties, bet priecīgāks no tā nekļūsti, tikai neesi pillā, un pārējie pamana, ka esi kļuvis tāds kašķīgāks...
linkAtstaat ziimogu

īsa piezīme par (cilvēku) plikumiem bildītēs [Nov. 27th, 2014|12:07 am]

qgmr101
[Tags|, , , , ]
[mood | thirsty]
[music |Klaus Schulze - Kickzone Festival (Köln 1999) - YouTube : ht]

Nesen un vairākas reizes kaut kad pirms tam pavīdēja doma komentāros (jā, tas biji tu, [info]edzjins), ka man vajadzētu Darbam Nedrošās Bildes (NSFW) likt zem lj-cut.

Labs jautājums, uz kuru biju nolēmis pat nereaģēt, bet, tā kā esmu piedzēries trešdienas vakarā, reaģēšu.

Tātad, NSFW bildītes (tāpat kā visas citas) es zem lj-cut nelikšu. Neredzu jēgu to darīt, un tā tam būs būt. Nu jau gadu vai vairāk katrai ievietotai bildei man imgur rāda 600 līdz 1000 skatītājus, man nav ne jausmas, kas viņi ir, taču statistika nekrītas, un gan jau cilvēki in general zina, kas tas ir un ko ar to darīt. Neticu, ka "peles saduras, asiņo, bet turpina grauzt kaktusu" ^_^

P.S. LOL

P.P.S. Cik daudz laika tik labam Javascript & CSS speciālistam kā [info]edzjins (seriously, viņš ir labs) prasītu uzrakstīt Greasemonkey (vai Chrome user-kautkādu) skriptu, kurš automātiski noslēptu bildes no lietotāja [info]qgmr101 cibas? Challenge accepted? :-) Es gan nevaru tās kaut kā universāli marķēt, birku NSFW varu aizmirs pielikt, tā ka būtu jāfiltrē visas bildes. Arī kaķēnus...

P.P.P.S.

К Насреддину в дом пришёл человек, желающий стать его учеником. В доме было холодно, и, ожидая, пока жена принесёт горячий суп, Мулла сосредоточенно дул себе на руки.
Новичок, считая что каждое действие просвещённого суфия имеет скрытый смысл, спросил его, почему он это делает.
— Чтобы согреться, конечно, — ответил тот.
Вскоре им принесли трапезу, и Насреддин подул на свой суп.
— Зачем вы это делаете, Мастер? — спросил ученик.
— Для того чтобы охладить суп, конечно, — ответил Насреддин.
После этого ученик покинул дом Муллы, так как не мог доверять человеку, использующему одни и те же средства для достижения противоположных результатов.
linkAtstaat ziimogu

nav metadzīves [Nov. 26th, 2014|08:25 pm]

qgmr101
[Tags|, , ]
[mood | weird]
[music |tripswitch - tachyon - YouTube : https://www.youtube.com/wat]

Man visu laiku liekas, ka es dzīvoju kaut kādu meta-dzīvi, ka es tikai mācos un trenējos "īstajai" dzīvei, ka vēlāk, kaut kad es dzīvošu pareizi un tā, bet tā nav, šī ir vienīgā un īstā. Ai. Man grūti saprast šo domu, man grūti samierināties ar šo domu.
linkAtstaat ziimogu

par kompīšiem / bez Retinas [Nov. 26th, 2014|07:51 pm]

qgmr101
[Tags|, , , , , , , ]
[mood | blah]
[music |Carbon Based Lifeforms - [World of Sleepers] - YouTube : htt]

Kurš vēl visiem Windows datoriem darbam domātiem (līdz win 7, win 8 man nau bijis) pirmais ko izdara, ir izslēdz antialiasingu un uzliek Windows 2000 / Windows 95 tēmu? Tā daru jau no XP laikiem (atceraties to pretīgo zaļo start pogu, zilo tāskbāru un zilās logu augšgalviņas?).

Par to antialiāsingu -- nu man kā programmētājam liekas, ka kamēr nav Retina (garais stāsts īss: milzīgas izšķirtspējas) displejs, nav ko ākstīties ar antialiāsingu. Piemēram, uz 24 collu 1920x1200 monitōra praktisku jēgu no antialiāsinga neredzu. Jā, kļūst it kā labāk pie lieliem fontiem, bet nu normālajos programmēšanas burtiņu izmēros tikai bezjēdzīga burtu izplūšana. Uz otras rokas, MacBookā ar tā niecīgo 1280 × 800 izšķirtspēju antialiasings antialiasoti burtiņi izskatījās pat ciešami (nu tā, ka īpaši nekaitināja, pat tā, ka kaitināja tik maz, ka nav pamanāms).

Gala beigās -- varbūt vienkārši pierašanas vaina -- ar kādiem burtiņiem esi to saskarni sācis lietot, tā ir labi. Un viss pārējais, atšķirīgais kaitina nevis tādēļ ka slikts, bet tāpēc ka atšķirīgs no pierastā.

Mājās gan Windows kaut kā nespēju lietot... man gan liekas, ka nevis tādēļ, ka Linux vai MacOS būtu pārākas, bet vienkārši Windows jau ir apnicis kopš 1994. gada, kad ar to sāku saskarties. Man pēc kāda laika apnīk lietas. Es nespēju saprast, kā cilvēki spēj būvēt arvien advancētākus skillus uz tā paša pamata gadu pēc gada gadu desmitiem. Man apnīk. Man vajag mainīt. Prāts tā iekārtots.

Ak un vēl, nu nav taču saskarnes izskatam nekāda sakara ar operētājsistēmu, bet tomēr tā asociācija nez kāpēc manī sēž. Jo nu tomēr uz MacOS'a gribēdams Win 7 perfektu imitāciju neuztaisīsi, visi tie miljards sīkumi lien laukā.

Ē? WTF es te tikko sarakstīju?

P.S. Dzīvojam laikmetā, kad pēc kādiem dažiem gadiem zemas izšķirtspējas displeji vienkārši strauji beigies. Kā atlidoja 1920x1080, tā atlidos 4x lielāka izšķirtspēja un tā būs norma. Daži gadi.
link1 ziimogs|Atstaat ziimogu

mūzikas -- darbīguma fonam -- tahions un klusā skriešanbēgšana [Nov. 26th, 2014|07:16 pm]

qgmr101
[Tags|, , , ]
[mood | nostalgic]
[music |mūzika, saites]

Tripswitch - Tachyon - YouTube -- sempli no K-PAX (2001) - IMDb.

Carbon Based Lifeforms - [World of Sleepers] - YouTube / Photosynthesis -- sempli no Silent Running (1972) - IMDb. -- What about the forests?(Citāts no "Silent running") -- Nope! (citāts no George W. Bush) ... un "Do you understand what I'm trying to tell you? There are no answers, only choices." no Solaris (2002) - IMDb.

Nezinu, kāpēc ieliku šīs saites -- pie tām nonācu kādu 20 gadu garumā nejauši pats -- bet es labprāt būtu gribējis to dzirdēt arī agrāk... Tā ka pastāv kaut kāda nenulles iespēja, ka kādam vērotājam noderēs. Впрочем, что-то сентиментальность накатила, проехали :-)

P.S. Vai jūs esat pamanījuši, ka Youtube kļūst arvien vairāk "full album" ierakstu?

P.P.S. Vai ir kāda metode, kā malkas gāzģenerācijas apkures katlā monitorēt atlikušā kurināmā (malkas) daudzumu, neverot vaļā durtiņas? Kad ūdens temperatūra sāk kristies, jau ir par vēlu, viss ir izdedzis un jākurina no jauna. Hm.

Un visu to figņu man kaut kādā veidā jāmēģina savietot ar praktisko dzīvi, naudas pelnīšanu, darbu, citu cilvēku domām -- citi cilvēki ir kā salas un aisbergi, es tā arī īsti neesmu iemācījies saprast, ko viņi domā grib un dara, kaut kā jau atpazīstu viņu tipiskās darbības un reakcijas, bet tas ir kaut kā neintuitīvi un tāpēc mazliet grūti.

No n-tās puses -- es pats savas reakcijas un vēlmes arī vēl neesmu iemācījies saprast.
link2 ziimogi|Atstaat ziimogu

pārīšu tēmu turpinot [Nov. 26th, 2014|06:45 pm]

qgmr101
[Tags|, , , , , , , , ]
[mood | stressed]
[music |Klaus Schulze - Kickzone Festival (Köln 1999) - YouTube : ht]

linkAtstaat ziimogu

Nr.288 [Nov. 26th, 2014|01:42 pm]

hederas_sieva
[Tags|]
[mood |fu*k you all]
[music |klusums]

Tā nopietni par pašnāvību esmu domājusi divas reizes (tiesa, ne visai sekmīgi tas ir rezultējies, jo taukainās kājiņas joprojām vazājas pa zemes virsmu). Patiesībā skumji, ka man sevī jāstaigā ir tik mežonīgi lielu IZMISUMU. Un man negribās pierast pie tā, ka pieceļoties pirmais darbs ir izkaukties par to, ka vispār esmu pamodusies, ka pilnīgi vienalga kā es izskatos, smaržoju, izturos, runāju, neēdu, mūžīgā trauksmes izjūta. Var jau būt, ka esmu 21.gs.cilvēku  grēku izpircēja un beigu galā mani piesitīs pie krusta un šī nožēlojamā eksistence būs beigusies.
link3 ziimogi|Atstaat ziimogu

[Nov. 26th, 2014|05:33 am]

yulungu
Vakar man beidzās griķīšu pārslas.
Skumji.
linkAtstaat ziimogu

[Nov. 26th, 2014|03:56 am]

ziimogvasks
Vakar aizgāju gulēt 22os ar kapeikām, piecēlos 2os tagad sēžu neguļu.
link3 ziimogi|Atstaat ziimogu

[Nov. 25th, 2014|11:26 pm]

sirena
[Tags|]

tās skumjas ir kā tarakāni tumšā virtuvē, kad ik pa brīdim kaut kas notiek, kāds kaut ko pasaka, vai es kaut ko ieraugu, tad liekas, ka kāds ir ieslēdzis gaismu un viņus visus var redzēt. piemēram, šodien, bijām aizbraukuši uz darbnīcu parevidēt mantas un es tur ieraudzīju makšķeres, saslietas stūrī, un tā šausmīgi, šausmīgi saraudājos.
link1 ziimogs|Atstaat ziimogu

Gadās. [Nov. 25th, 2014|10:13 pm]
kjiimikjis
Daudzi, uzzinot manu profesiju, man ir vaicājuši, ko tad es īsti daru. Nu, tā vienkāršā valodā. Tā vienkāršā valodā parasti atbildu, ka ražoju visādas vieliņas. Tomēr tā gluži nav taisnība, vismaz pēc profesijas apraksta ne. Vispār jau ķīmijas kā zinātnes nozares pamatprodukcija ir nevis vielas, bet informācija un zināšanas (kā jau jebkurā zinātnē, vispār). Ar uzskaites vienībām ir mazliet sarežģītāk, nekā, sacīsim, maiznieka gadījumā, bet tikai mazliet - redz, zināšanas un jaunus datus vajag pārvērst publikācijās. Tas tad arī ir tas, kas man un citiem bēdubrāļiem būtu jāražo.

Publicēties zinātniekiem iespēju netrūkst. Ir kaudze dažādu žurnālu, katrs ar savu locekļa garumu, kas smalki saucas "Impact factor", un pa lielam raksturo to, cik bieži šī žurnāla raksti vidēji tiek citēti citos rakstos. Jāsūta tik raksti prom, un ja sanāks ieinteresēt redaktorus un recenzentus, ja raksts būs atbilstošs attiecīgā žurnāla prasībām, tad - +1 publikācija jums! Tiesa, ne vienmēr tas ir par velti. Redz, dažos žurnālos ir jāmaksā par raksta publicēšanu - kā nekā, papīrs kaut ko maksā, arī redaktoriem algas saņemt gribas, un tā, un tā... Neko darīt, ja ir vēlme tapt publicētam šajā žurnālā, tad maksā ragā!

Un kā jau visur, kur nauda apgrozās, arī šajā jomā ir sastopami krāpnieki. Proti, kaut kāds žurnāls pats atsūta meilu, sak, jūsu raksti citos žurnālos izskatās stipri interesanti un kvalitatīvi, un, redz, mums te ar tāds žurnāliņš, kā reiz pa jūsu tēmu, varbūt atsūtiet kādu rakstiņu, kas zina, ja atbildīs prasībām, nopublicēsim.
Un parasti jau prasībām atbilst. Tad seko nākamais meiliņš. Teksts apmēram tāds, kā "paldies, jūsu raksts mums makten patīk, un degam nepacietībā šamo nopublicēt, tik vien tāda formalitāte - mums, redz, kā jau augsta profila žurnālam, tāda pieticīga samaksa par publicēšanos. Konta numurs, lūgtum, šitāds, un tad jau - līdz tālākai sadarbībai". Un parasti jau tā arī ir - samaksā, un aidā, raksts parādās kā publicēts.
Krāpšana ta kur? A tur, ka žurnāls nepavisam nav augsta profila, un jūsu rakstu kāds interesents tāpat vien neizlasīs, jo žurnālam ir labi ja kaut kāds rakstu arhīvs, kuram klāt var tikt tikai kaut kādas Ķīnas nomales mazpilsētas universitātes studenti, ja vispār kāds, un par papīra formātu varat i nesapņot. Un nereti, ja žurnāls kaut kur lielās ar savu Impact factor, tad uzmanīgāk ieskatoties, izrādās, ka šis skaitlis ir no pirksta izzīsts, un reāli neviens pats šajā žurnālā publicētais raksts nav kaut reizi citēts. Un - rakstam ne tuvu nav jābūt labam, vai pat viduvējam (vai pat kaut aptuveni sakarīgam, kā pierāda daži eksperimenti), lai tas tiktu pieņemts. Nevienu tur nepiš jūsu zinātne, tikai jūsu spēja apmaksāt publikācijas maksu.

Protams, ja reiz žurnāls ir mazpazīstams (vai arī fiktīvs, t.i., ja arī kāds dabū linku, kam vajadzētu vest uz jūsu rakstu, tajā var, labākais, atrast raksta virsrakstu, un pats raksts kā tāds nemaz nav publicēts jebkādā jēgpilnā šī vārda nozīmē), tad cilvēki paši nemetīsies tajā publicēties, jo gluži vienkārši nezinās par tāda eksistenci. Pseidožurnāla peļņas plānā parādās vājā vieta. Risinājums? Protams, spams! Kaudze ar vēstulēm tiek sūtīta uz visām zinātnieku e-pasta adresēm, kuras vien kāds cits, reāls žurnāls savas publicēšanas politikas dēļ nav nomaskējis no dažādām meklēšanas programmām, aicinot šos ļaudis publicēties jaunajā, smalkajā, varbūt arī nedzirdētajā, taču ar iespaidīgu Impact factor apkārtajā žurnālā.

Stāsts kā reiz par to, kas no šāda gadījuma izvērtās. Kāds pētnieks, saņēmis šādu mēstuli, kā atbildi aizsūtīja šo te raksta imitāciju. Tāpat vien, tikai tāpēc, ka tāds .pdf, kas kā reiz šādiem spameriem veltīts, mētājās pa rokai. Pat bez jebkāda papildus teksta pašā vēstulē. Pliks šis .pdf fails.

Pēc kāda laika, šis pētnieks saņēma atbildi. Pavisam pozitīvu atbildi. Izrādās, šis raksts ir gana labs, lai tiktu publicēts. Pievienota atbildei bija pat recenzenta aizpildīta veidlapa, kurā izvērtēti dažādi šī darba aspekti, un summāri darbs atzīts par labu esam. Viss, kas šķir no publicēšanas - 150 ASV dolāru...
link3 ziimogi|Atstaat ziimogu

[Nov. 25th, 2014|03:31 am]

ziimogvasks
Vuhū kodēju, lai kodētu.

Darbiņš padarīts, jābeidz klausīties metāls un taka jāiet gulēēt.
linkAtstaat ziimogu

[Nov. 25th, 2014|01:05 am]

ziimogvasks
Iepatikās. Eku dziesmiņa

"...You say I’m evil you say I suck
My hair’s too long I don’t give a fuck
I’m doing nothing out of control
My music’s wrong I don’t care at all
You say I’m ditry I smell like shit
All dressed in black and my clothes don’t fit
I’m a sinner excuse me m’am
You take your moral I don’t give a damn...

...You think i’m ugly looks like a witch
I’ll kick your ass like a pussy, bitch!
You call me loser I raise my glass
Let’s make a toast you can kiss my ass..."

Gabaliņš no dziesmas "In the Name of Metal" izpilda BloodBound.
linkAtstaat ziimogu

[Nov. 25th, 2014|12:58 am]

lietuveens

asociācija )
linkAtstaat ziimogu

[Nov. 24th, 2014|09:32 pm]

dzhindzhera
darbā jauna spindzele. es tagad nevaru saprast, vai man viņa krīt uz nerviem ar savu glupo blisināšanos jo 8 gadus jaunāka un mani kaut kāda dīvaina greizsirdība pārņem, vai tāpēc, ka šitā spindzele ir slinka kā korķis.
link1 ziimogs|Atstaat ziimogu

[Nov. 24th, 2014|09:57 pm]

ziimogvasks
Sasmējos, jo dzirdēju, ka no NATO valstu vadītājiem,
tikai Lietuvas prezidentei Grībauskaitei esot pauti.

Tas tā starpcitu, sakarā ar to teroristu un gļēvuļu valsti.
linkAtstaat ziimogu

ledainas kosmiskās noskaņas [Nov. 24th, 2014|02:13 pm]

imago_dei
Liquid Stranger - Cryo
linkAtstaat ziimogu

[Nov. 24th, 2014|12:20 pm]

yulungu
Osom.
Rīt uz galvas CT :)
linkAtstaat ziimogu

[Nov. 24th, 2014|08:55 am]

santech
real love )
linkAtstaat ziimogu

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]