ievasko [entries|archive|friends|userinfo]
ziimogvasks

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Jan. 25th, 2015|10:49 pm]

imago_dei
jauka nākotnes vīzija

constitutionally ecstatic )
linkAtstaat ziimogu

[Jan. 25th, 2015|04:55 pm]

sieviete_tanks
Pa lēto 3 apģērbi pirkti ebay un kurpes )
link1 ziimogs|Atstaat ziimogu

[Jan. 24th, 2015|11:44 pm]

rudaa
[music |Bronski Beat - Smalltown Boy]

Manos sapņos ir sākusi skanēt mūzika. Pirms kāda mēneša dzirdēju "Gleitzeit" - "Ich komme aus der DDR", bet šorīt izskanēja "Bronski Beat" hits "Smalltown Boy" Intara Rešetina izpildījumā.
linkAtstaat ziimogu

zombiji un es [Jan. 24th, 2015|08:22 pm]

santech
Kādu laiku atpakaļ Steam'ā nopirku Arma2 un tās pielikumu Operation Arrowhead (vai kā tur) un tāpēc, ka bija ļoti lēti un, galvenokārt tāpēc, ka gribēju spēlēt Day-Z. Bezmaksas pielikums šai spēlei ar zombijiem. Survival. Arma2 Arī laikam survival, bet parasta militāra figņa mani pārāk neinteresē. Tieši tāpat kā nefanoju par Medal of Honor, Call of Duty utml. Darbā spēlēju Metro2033. Kad ir laiks.
Respektīvi tikai nesen sanāca atrast laiku palaist Day-Z uz savas defaultās kastes. Un tagad ir jautājums - cik ilgi interesēs. visticamāk, ka vnk mētāsies sistēmā lai reizi pa reizei palaistu. Jo serveris, kurā spēlēju, visu laiku ir online un tiek normāli uzturēts.
Savukārt ar 7days2Die, lai arī tikpat interesanta, bet kaut kā neaizrāvos. Varbūt.. nu nezinu. varbūt tāpēc, ka tur ir pārāk daudz sadzīves. Lai attīstītos, bezmazvai jāsastāda karetupeļu lauki. Bet līdz tam ir jāizgudrojāuztaisa lāpsta. Un arī jāmāk. Un tas jau atgādina Sims. Tikai ar zombijiem. Man tomēr vairāk gribas action, ja reiz nav īsti sižeta.
Un vispār - izskatās, ka spēļu industrija sāk pavilkties uz zombie-survival žanru. Diez kurš bija pirmais?
linkAtstaat ziimogu

[Jan. 24th, 2015|02:43 pm]

_serpentine_
Visā sesijā mani nekas nesatrauc un nefrustrē tik ļoti, kā kolēgas, kuri satraucas par sesiju. Jā, es saprotu, ka ir grūti un ap šo laiku viss jau pamatīgi ir apnicis, bet brīžiem tiešām gribas pateikt: "Jā, pastāsti man vēl mazliet par to, cik tev ir grūti un kā tu nezini, vai tiksi galā, kad tev ir 70% esejas gatavi, kamēr es cīnos ar pēkšņi uzkritušu darbu un mana eseja ir knapi iesākta."
linkAtstaat ziimogu

[Jan. 24th, 2015|12:38 pm]

ziimogvasks
Tiko pēru sievieti ar jostā iesietu mezglu.
linkAtstaat ziimogu

[Jan. 24th, 2015|12:13 pm]

yulungu
[music |Dzelzs Vilks- Vienas nakts meitene]

Pēķšņi apjautu- kāda velna pēc man jārisina citu problēmas.
Lai dzīvo savos mēslos, es savu ceļu sakopšu.
linkAtstaat ziimogu

[Jan. 23rd, 2015|10:36 pm]

imago_dei

atkal.serls )
link6 ziimogi|Atstaat ziimogu

[Jan. 24th, 2015|12:30 am]

n_komentari

[c3po]
Tu nespēj radīt neko jaunu, tu tikai zodz- citu idejas, draugus, puišus un citu dzīves. Tu esi nožēlojama, izmisusi nodevēja. Kā tu spēj ar sevi sadzīvot? Kā tu spēj paskatīties spogulī?
Tev nav ne sirds, ne sirdsapziņas. Tu esi tukša.
Lieki piebilst- you're dead to me.
linkAtstaat ziimogu

[Jan. 23rd, 2015|11:19 pm]

sirena
kas tā vispār šodien bij par dienu? abas kreisās rokas, abas kreisās kājas, mute rīgā, darbi aizkrāsnē, sirds ledus klucī, acis stiklā, seja krīt nost un arī frizūra neveiksmīga.
link1 ziimogs|Atstaat ziimogu

[Jan. 23rd, 2015|10:00 pm]

trouble
Pēdējā laikā cibā atkal rosība, daudzi tik interesanti raksta! Un tad es arī sasparojos - vajag taču kaut ko ierakstīt! Ir taču, ko stāstīt! Līdz brīdim, kad atvelkos mājās pārgurusi, paņemu klēpī kaķi [nav viegli, viņš mēdz pretoties], rokās grāmatu un iegrimstu dīvānā. Lai dzīvo prezidentūra! Kā šodien mājupceļā spriedām ar kolēģi, vēl tikai 5 mēneši un 1 nedēļa.
link3 ziimogi|Atstaat ziimogu

[Jan. 23rd, 2015|04:49 pm]

_serpentine_
Jau kādu laiku bija vajadzība uztaisīt reprezentatīvus portretus ar sevi, tāpēc nolēmu šodien ar to beidzot tikt galā. Rezultātā uzzināju, ka reprezentatīvos attēlos varu izskatīties tikai kā jauka skolniece, dirty mistress vai "es ienīstu visu un visus". Reprezentatīvā bildē es labprāt neizskatītos kā neviens no šiem variantiem :D Bet laikam jau atliek vien izvēlēties mazāk "dirty" mistress variantu.
linkAtstaat ziimogu

[Jan. 23rd, 2015|02:33 pm]
evia
gribas vasaras lietu
linkAtstaat ziimogu

Bet vispār, BET VISPĀR! [Jan. 22nd, 2015|05:52 pm]

hedera
Kamēr ciba cepas par cepšanu, notiek nopietnākas lietas: http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/deputati-grib-ierobezhot-sievieshu-tiesiibas-veikt-abortu.a114761/

via [info]garamgajejs

Mani komentāri:

-) Par konsultācijām: ir ļoti labi un pareizi, ja sievietei, kas apsver abortu, nodrošina pieeju dažādām konsultācijām, taču - piespiest uz konsultācijām sievieti, kas jau pati izlēmusi, ir prasta manipulācija (gan ar psih. ietekmēšanu, gan arī, gadījumos, kad grūtniecība konstatēta vēlu, brutāli novilcinot laiku, lai piespiestu sievieti neveikt abortu);

-) Par sievietes vecāku konsultācijām - realy? REALY? Paga, kopš kura laika vecākiem ir kaut kāds juridisks sakars ar pilngadīgas sievietes lēmumiem???

-) Nedzemdējušas sievietes saukt par mātēm: cik interesanti, ka tradicionālo vērtību aizstāvjiem nemaz vairs neinteresē tradicionālo vērtību aizstāvība tad, ja ar to var kaut kā manipulēt: vai tad viņu pasaules uzskatā vārds "māte" gadījumā nav jēdziens, kas pilns visādu labu un pat svētu asociāciju, ka var tik vienkārši ņemt un mainīt nozīmi? Vismaz par jēdziena "ģimene" vienīgo nozīmi "vīrietis+sieviete+bērni" viņi stingri cīnās. Arī (lai vēl absurdāk) - vai sievietes, kas piedzīvojušas spontāno abortu, vajadzētu saukt par mātēm, varbūt vēl ik gadu sveikt viņas māmiņdienā? ;

-) «nereti viens cilvēks un viņa seksuālās vajadzības tiek stādītas augstāk par atbildību, ģimeni un citu cilvēku garīgo labklājību» - nereti politiskās ambīcijas tiek stādītas augstāk par vienu cilvēku un viņa cilvēktiesībām;

-) "Pamatojumā runāts par bezatbildīgām seksuālajām attiecībām kā arī pieminēts, ka ginekologi mantisku apsvērumu dēļ pat mudinot sievietes izvēlēties veikt abortus" - vai pamatojums ietver arī statistikas datus, kas to visu pierāda? Var jau būt, ka atkal darbojas man sociālais burbulis, bet man tomēr šķiet, ka mūsdienās nav daudz tādu cilvēku, kas abortu uzskata par normālu kontracepcijas līdzekli.

-) "„Tādām sievietēm, kas šo saka, ir psiholoģiska rakstura problēmas, uztveres problēmas. Grūti komentēt tādus nesaprātīgus izteikumus,” pauž Parādnieks." - Ā, nu tas visu izskaidro. Žēl tikai, ka Parādnieks aizmirsis "izņemt" savu psihologa sertifikātu. :)

-) "Deputāts apgalvo, ka likuma grozījumu mērķis ir sievietēm sniegt plašāku atbalstu, lai viņas pirms aborta veikšanas izdarītu brīvu izvēli, nevis kāda spiediena rezultātā." - um... runājot par spiedienu...

-) Kādēļ vīrieši drīkstētu būt dzimumšūnu donori jau no 18, bet sievites - no 25? Vai sievietēm olšūnu izņemšana var radīt kaut kādas medicīniskas problēmas, kas var ietekmēt reproduktīvo veselību? (Jautāju bez ironijas, es tiešām to nezinu.)
link38 ziimogi|Atstaat ziimogu

[Jan. 22nd, 2015|05:39 pm]

sirena
man ir notievējušas paduses. nezināju ka tas ir iespējams.
linkAtstaat ziimogu

Par šīsdienas cibas tēmu [Jan. 22nd, 2015|03:08 pm]

hedera
Ja precīzāk, tad par "kurš ģimenē taisa ēst un dara citus sieviešu darbus" (un kāpēc - tas tieši mani interesējošais tēmas aspekts).

Mūsdienās Latvijā nav daudz tādu ģimeņu, kur viens no pieaugušajiem var finansiāli atļauties dzīvoties pa māju, nestrādājot algotu darbu. Vairumā gadījumu strādā abi. Tomēr, cik saprotu, lielā daļā gadījumu "sieviešu darbus" mājās lielākoties veic sievietes, lai gan "vīriešu darbu" - naudas pelnīšanu - veic abi. Par šo fenomenu, kurš nemaz nav tik jauns, gana daudz rakstīts jau iepriekšējā gadsimtā, seviški par Padomju Savienības ģimeņu sadzīvi, kur ļoti izplatīts bija ikoniskais "vīrs palīdz mājas darbos, paceļot kājas, lai sieva var tepiķi izsūkt". Šo fenomenu dažviet literatūrā dēvē par double burden vai double shift strādājošām sievietēm.
Lūk, no vienas puses, PSRS darba vidē un sabiedriskajā dzīvē sievietes bija visnotaļ emancipētas (traktoristes un brigadieres, ja), taču ģimenēs saglabājās dalījums vīriešu un sieviešu mājas darbos. Šis dalījums, starp citu, ir saprotams (un līdz ar to dabiski veidojies), ja ģimene dzīvo lauku saimniecībā, kur vīriešu mājas darbi sastāv no nemitīgas mājas un saimniecības telpu labošanas, malkas gādāšanas ziemai, un kā tik vēl ne. Tā kā parasti sievietes ir fiziski vājākas par vīriešiem, tad ir saprotams, ka fiziski vieglākie* darbi tika iedalīti fiziski vājākiem ģimenes locekļiem.
* Lai gan samalt miltus ar rokas dzirnavām nav nekāds fiziski vieglais darbs, pamēģiniet kādreiz kādā etnogrāfijas muzejā, kur tādu izklaidi piedāvā.

Taču tagad pārceļamies uz vidusmēra padomju pilsoņa dzīvokli. Mājas pamati nav regulāri jāstiprina, jumts nav jālabo, malka nav jāgādā. Ik pa laikam vajag palabot elektrību vai santehniku, taču tas ne tuvu nav jādara katru vakaru. Savukārt, vajadzība pēc vakariņām, tīrām drēbēm un paklāja, kuram virsū pietiekami maz putekļu, lai rakstu var saskatīt, neizzūd. Un tā arī izveidojās sieviešu double shift, kamēr vīrieši vakarā pēc darba atpūšas. Bet kādēļ šos ikdienišķos pienākumus ģimenēs nesāka dalīt pēc godīguma principa (piem., ja vīram šovakar nav jālabo skalojamā kaste, tad lai izberž vannu un nomazgā traukus, kamēr sieva šrubē istabu), bet gan saglabāja tradicionālo dalījumu? Mans minējums - jo tiem ir sieviešu darba stigma, kas cilvēkiem ar izteikti tradicionāliem uzskatiem liek tos uztvert par "vīrieša necienīgiem". Tagad pastāsts iz dzīves: atceros, kā bērnībā mani vecāki (kuri mājas darbus dalīja pēc godīguma, ne dzimuma lomu principa) regulāri iesmēja par kaimiņu-kačoku, kas smagajiem iepirkumu maisiem un atkritumu maisiem pirkstu nepiedūra, kamēr viņa sieviņa (kura bija visnotaļ smalkas miesasbūves) tos maisus staipīja ik dienas.

Padomju laiki no mūsdienām atšķiras ar to, ka tajā laika cilvēki sāka kopdzīvi krietni ātrāk, līdz ar to bieži vien dēli, kuri mājās neko no "sieviešu darbiem" nedarīja, sāka dzīvot ar sievām, kuras visus tos darbus apdarīja. Un cilvēkiem ir tendence "darīt tā, kā citi", pat, ja tam nav apzināta ideoloģiska pamatojuma (sieviešu darbs ir vīrieša necienīgs).

Mūsdienās tik vienkārši vairs nav. Bieži vien jauni cilvēki aiziet no vecāku mājām dzīvot vieni, vai studentu komunaļņikos (kur pēc būtības jau arī viņi dzīvo vieni), tādēļ ļoti daudzi jauni vīrieši, pat, ja viņu vecākiem bija tadicionālais darbu dalījums, tomēr iemācās arī tikt galā ar visiem "sieviešu darbiem". Tādēļ nedomāju, ka mūsdienās var runāt par "sieviešu darba" stigmu kā par nopietnu faktoru darba dalījumam ģimenē. Ticamāk man šķiet, ka tajos gadījumos, kad patstāvīgs vecpuisis apprecas un pekšņi pārstāj darīt "sieviešu darbus", ir runa par "visi tā dara", t.i. - tagad ir ģimene, tagad jādara, kā dzīvojot ģimenē. Un tas nu ir atkarīgs no abiem - vai sieviete to pieļaus, vai varbūt, kā tas arī mēdz notikt, pat mudinās* vīrieti nedarīt tos darbus.
* ja ne ar vārdiem, tad ar to, ka ņem un dara visu pēc kārtas, tādējādi otram ļaujot padoties slinkumā. Un cilvēks pēc dabas ir slinks, kadēļ darīt kaut ko, ja to dara kāds cits?

Tātad, par teoriju, es ceru, esmu izteikusies pietiekami skaidri: ja abi strādā, tad mājas darbus vajadzētu dalīt pēc godīguma principa. Par praksi: te jau ir iespēja variācijām. Es nekādā gadījumā nemudinu uz to, ka visiem vajadzētu darbus sadalīt 50/50 - pusi tepiķa tīru es, pusi tu. Nē, man arī pilnīgi normāli šķiet, ka sieviete ir vienīgā, kas gatavo ēst, ja viņai tas sagādā neizsakāmu prieku, savukārt vīrietim ēst gatavošana sagādā tika zobu sāpes (tobiš, gan jau ir iespējams sarunāt un atrast kompromisus, kā tos darbus sadalīt). Tai pat laikā, ir jārēķinās arī ar to, ka dzīve nav konstantu, nemainīgu rituālu virkne. Var būt situācijas, kur arī tam ģimenes loceklim, kam ēst gatavošana ir lielākās mocības, būs tomēr jāsaņemas un jāuzcep omlete. Jo, un te atkal pastāsts iz dzīves, man nešķiet normāla tāda situācija kā vienai manai vidusskolas skolotājai, kura vienreiz tā jokojot izmeta: "Jā, nu vīrieši tomēr ir bezpalīdzīgi, es jau zinu, ka šovakar pēc kursiem atnākšu mājās vēlu vakarā, un man pretī būs izsalcis vīrs un abi dēli ar jautājumu: "Ko mēs šovakar ēdīsim?""

Ā, un vēl viens pastāsts iz dzīves - kopīga ēst gatavošana ir visnotaļ patīkams, jautrības pilns un cilvēkus satuvinošs process, iesaku.
link14 ziimogi|Atstaat ziimogu

Nr.303 [Jan. 22nd, 2015|11:08 am]

hederas_sieva
[Tags|]
[mood |f*ck you all]
[music |Three Days Grace - I Hate Everything About You]

Es pat nevaru izvēlēties no "daudzumdaudzajiem" darba piedāvājumiem, ne ta' par direktoru, ne ta par rektoru tehniskajās zinātnēs iet... iešu uzsmēķēt un padomāt, kas sirsniņai tuvāks.
linkAtstaat ziimogu

[Jan. 21st, 2015|03:50 pm]
evia
4as nedēļas kopš esmu atpakaļ. nevaru beigt skaitīt. laiks paskrien, bet ir tak maz momentu, kas liek justies dzīvam. tik ļoti gribas iemācīties radīt piedzīvojumus sevī. vai arī beidzot jābeidz noslēgties no visādiem draudziņiem un jādodas piedzīvojumos ar tiem. slinkumssss

un, bāc, īstenībā jau es esmu diezgan priecīgs, vien patīk čīkstēt un gribas vienmēr vairāk vairāk vairāk
linkAtstaat ziimogu

[Jan. 21st, 2015|12:24 pm]

sieviete_tanks
Es slimoju. Kakla sāpes, klepus (no rīta braucot uz darbu uznāca tāda klepus lēkme, ka blakussēdošā tante piedāvāja kkādu pretklepus konču, bet pretī sēdošā izskatījās, ka centās neelpot. Gribējās patroļļot - pieliekties klāt un čukstēt "neuztraucieties, tā ir tikai tuberkuloze"), temperatūra. Un kopš iepriekšējās slimošanas pagājuši tikai 3 meneši!
linkAtstaat ziimogu

[Jan. 21st, 2015|09:49 am]

windrider
[Tags|, ]

Vakar diezgan negaidīti sanāca apmeklēt krogu ''Beer loga'' Pārdaugavā, iepretim Valsts vēstures arhīvam. Tas tika prezentēts kā piederīgs ''ūķu'' kategorijai, bet, manuprāt, tas tur iederas tikai daļēji. Galvenokārt vakaros, tur esošās un biljardu spēlējošās publikas dēļ. Pa dienu tas pagrabs varētu būt pat diezgan omulīgs un laba vieta vienkāršām pusdienām, jo tur esot arī virtuve.
Interjers ir diezgan tumšs, nomelnējuši ķieģeļi papildināti ar lāčādu un pāris brieža ragu komplektiem pie sienām. Bārmene labprātāk runā krieviski nekā latviski, skan krievu, bet ne tikai, popsa un arī tv pie bāra visu laiku kaut ko rāda.
Kā jau minēju, lielu daļu telpas aizņem biljarda galds kuru var izmantot pa eiro stundā. Izlejamie ali sākot no 85 centiem, bet ir tāda eksotika kā ledusskapis ar krievu aliem pudelēs. Var dabūt arī ķilavmaizītes, grauzdiņus plastmasas kārbiņā un vēl šādas tādas uzkodas.
Publika vakarā specifiska, bet miermilīga. Pāris biljardu spēlējoši proletārieši un kaktā dirnoši onkuļi, kuriem acīmredzami negribas iet mājās.

Vispār, apkārtnē ir vēl pāris līdzīgas iestādes kuras vajadzēs kaut kad apmeklēt.
link2 ziimogi|Atstaat ziimogu

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]