zdv

Friends' Entries

You are viewing the most recent 9 entries.

3rd February 2023

cibotik, posting in pajautaa @ 5:40pm: Randiņa pastaigas
Iesakiet, kur ir forši aizbraukt pastaigāties šajā laikā. Ne gluži centrā, bet kaut kur Rīgas apkārtnē, tuvāk dabai. Ja vēl kāda laba ēstuve tuvumā, tad vispār ideāli.
aai, posting in pajautaa @ 12:56pm: Stenografēšana
Ahoi,
Gluži par klasisko stenografēšana ne, bet par visādiem meeting notes/minutes utt., ar ko sanāk saskarties profesionāli - ir kādi ieteikumu, kā to visu uzlabot? Kādi online/klātienes kursi, kkādi citi know-how resursi ar padomiem?

Man it kā ir labs rokraksts (ko citi teikuši), bet paša piefiksētās meeting minutes (ko rakstu ar roku un tam dodu priekšroku), kas ātrumā rakstītas un ar saīsinājumiem, pēc 10min kļūst par ārsta izrakstītu recepti, kad pats jau vairs skuju nevaru izpīpēt, kas uzrakstīts, lai pārnestu digitāli.

Ieteikumi, padomi utt.? Nu, viens ir nominēt kādu citu, lai nav tā, ka viens gan vada/runā, un arī cenšas kko pierakstīt, bet tas ne vienmēr ir iespējams.

31st January 2023

adirred, posting in pajautaa @ 12:39pm: komentu lapa
Heijā! Kāds bija links uz cibas komentu lapu? Nu tāda lapa, kur rādās komenti man (ja esmu ielogojies) un linki uz maniem komentiem citu žurnālos. Kaut kur atkal pazaudēju linku, jopcikrazīt.

30th January 2023

vizuliitis, posting in pajautaa @ 7:29pm: Kādu mūziku klausaties pirtī?
Draugs no ārzemēm dikti grib iemēģināt pirti. Gaidāma arī traditional spanking with birch. Lai kopējo pieredzi pastiprinātu, domāju par fona mūziciņu. Pats vien iedomājos par Prāta Vētras Veroniku. Varat ieteikt kādu vietējo mūziku? Paldies jau iepriekš!
lavendera, posting in pajautaa @ 6:54pm: vai zināt kādu, pie kura var vienmēr žigli un ne pārāk dārgi tikt:
1) ievilkt skriemeļus vietā,
2) KINEZIOLOĢISKI noteipoties.

Es vienu zinu, bet pie viņas pieraksts 2 nedēļas uz priekšu, un nupat jau sāk palikt grūti.
Masierus, kas nespēj iekrikšķināt muguru taisnu, fizioterapeitus, kas prot līmēt tikai puķītes, un dakterus, kas par 5 min darba ņem 60 eiro bez apdrošināšanas seguma, nepiedāvāt.

26th January 2023

ulvs, posting in pajautaa @ 12:23am:
Sveiki, labvakar!  

Ir sanācis tā, ka man ļoti vajag jūsu palīdzību jautājumā par gabaldarba samaksu.  

Jūsuprāt, cik ir adekvāta samaksa būtu par vienas preces aprakstīšanu, apraksta tulkošanu 2 valodās (lai kopā ir 3) un šī satura pievienošanu mūzikas instrumentu veikala mājaslapā?

Šajā adresē var redzēt piemēru, kā izskatās viduvēji paveikts darbs. 

Satura pievienotāja darba pienākumi ir:

1) netā jāatrod preces foto (dažreiz vairāk par vienu);

2) jāatrod vai jāizdomā (50/50) preces apraksts un jāpārtulko 3 valodās: LV, ENG, RUS;

3) regulāri jāveic info uzkope, rediģējot aktuālitāti zaudējušos faktus (visbiežāk - jaunas cena) par precēm vai izņemot pašas preces, kā arī labojot kļūdainus aprakstus. 

4) gan jau vēl kaut kas, ko esmu piemirsis;


Ceru, ka kādam būs ideja, kā to aprēķināt vai vismaz, kādu samaksas apjomu pieteikt bosam. Vārdu sakot, cilvēks ir stadijā, kur viņam piedāvā, taču tagad saruna nonkākusi līdz samaksai par 1nu pievienotu lapu. Nevienam nav pat aptuvena nojausma... Atkārtošanai- mans galvenais jautājums augstāk. Paldies! 

23rd January 2023

asiize, posting in pajautaa @ 11:23pm: Vai kādam ir laba pieredze ar EMDR terapeitu Rīgā, ar kuru nebūtu žēl padalīties?
brokaats, posting in pajautaa @ 10:04am: Iesakiet (ideālā gadījumā ar linku uz maps parādiet), lūdzu, pierīgā kādas vietas, kur var pastaigāties skaistā mežā. Vēlams, nepilnas stundas attālumā no centra vai Pārdaugavas.

21st January 2023

maya @ 9:16am: 1991. g. janvārī man bija 19 un es jau biju stāvoklī ar L. Mēs toreiz ar I dzīvojām Vecāķos lielā, tukšā un ļoti aukstā koka vasarnīcā; no rītiem ūdens spainī bija sasalis. Bija bailīgi, jo omonieši uzturējās kaut kur netālu. Arī ar vilcienu braukt uz Rīgu bija bailīgi - uzbrukuma pie Vecmilgrāvja dēļ.
Tomēr man kaut kā ļoti pārliecinoši šķita, ka I uz Vecrīgu jādodas obligāti. Ka ir jācīnās. Bet es neatceros, vai viņš aizbrauca. Tas bija sesijas laiks un eksāmenus neviens barikāžu dēļ neatcēla, tos mēs cītīgi kārtojām, turklāt I strādāja par naktsargu.
Mums pēc divām nedēļām bija jābūt kāzām un man Nacionālajā teātrī no kaut kur pa blatu dabūta krēmkrāsas smalkvilnas lakatiņu auduma šuva kleitu. Bija jābrauc mērīt un es, protams, apvienoju kleitas mērīšanu ar klīšanu pa Vecrīgu. Šķiet gribēju satikt tēti, kurš tur palīdzēja ar Radio mājas dokumentu evakuāciju. Doma laukumā satiku Gunāru Žideļūnu, kas tolaik aktīvi darbojās LU studentu teātrī, kur es spēlēju viņa režisētajās T. Vilajmsa Petūnijās. Mani ieraugot, viņš ļoti sadusmojās un aizdzina mājās, sakot, ka šī nav īstā vieta jaunām sievietēm stāvoklī. Tās viņa dusmas bija tik pārliecinošas, ka es paklausīju. Tā nu barikāžu laiku pavadīju kurinot krāsnis, ik pa laikam ieslēdzot mazo selgas radio, jo TV mums nebija, mācoties sesijai, gaidot mājās I un klausoties plates. Bija viens skaņdarbs, kuru liku atkal un atkal, man tas joprojām skan ausīs, bet neatceros autoru un nevaru tagad atrast. Tā mūzika skanēja kaut kādā visai mistiskā krievu filmā, kurā spēlēja Smoktunovskis...viņa varonis dzīvojā lielā noplukušā šķiet Pēterburgas dzīvoklī ar milzīgu šķiet pusapaļu logu pa kuru škiet pie viņa ieradās varone, kuru viņš mīlēja. Tas skaņdarbs ir labi zināms, bet nu ... nespēju atcerēties.
Tik daudz "šķiet". Tā iet tiem, kam barikāžu laikā bija 19. Viss kļūst šķietams.


atcerējos :)

tas bija šis Adagio https://youtu.be/_eLU5W1vc8Y
Powered by Sviesta Ciba