xoox | Dec. 12th, 2009 12:51 pm Vilka un lapsas kostīmi visu tautu pasaku uzvedumos vispopulārākie. Ja šiem abiem pasaku tēliem jāuzstājas vienlaicīgi, stingri jāraugās, lai to maskas, tērpi, valkātāju kustības, balss un runas veids būtu atšķirīgi, t.i., vilka maska un tērps jāgatavo tumši pelēks, lapsai dzeltenīgi oranžs vai brūns. Vilka lomas tēlotājam jākustas "ar stīvu muguru", lieliem soļiem, jārunā rupjā balsī, lapsai turpretim jāskraida veikli, graciozi, jārunā saldā viltnieces balsī un īpaši jāmācās apspēlēt savu elastīgo, kuplo asti. Grāmatā sniegtā lapsas kostīma vietā var apģērbt arī vienkāršāku tērpu (košus svārciņus, blūzīti, lakatiņu). Lapsa var nest groziņā kādu medījumu (gaiļa vai zaķa butaforiju).
Vilks pār pleciem var nest jēru, t.i., no iekšpuses uzpolsterētu, otrādi apgrieztu jērādas kažoku, kam, ar virvi sienot, piešķir galvenos vilcienos jēra izskatu.
Vardes tērpu sevišķi dekoratīvi papildina maskā iemontēta elektriska kabatas baterija ar mirdzošām un bāli dzelteni izkrāsotām baterijas spuldzītēm galvas maskas acu redzokļu vietā.
Ja masku neliek, seju attiecīgi nogrimē (lapsai dzeltenīgu, zirgam - brūnganu utt.). Nedrīkst aizmirst iegrimēt melnu purngaliņu (zaķim, sunim, kaķim u.c.), izveidot vai iezīmēt ūsas, ar uzacu zīmuli izkrāsot apaļākas acis.
Ļoti interesanti, ja divi uzveduma dalībnieki veido vienu dzīvnieku masku, piemēram, zirgu vai žirafi; viens dalībnieks veido priekškājas, otrs - pakaļkājas (kājas apģērbtas brūnās treniņa biksēs vai garās zeķēs). Pirmais nes maskas galvu, bet abiem uz galvas dēlis, kas pārsegts ar brūnu segu. Otrajam pie muguras piekārta aste. Pēc iepriekšēja treniņa šāda maska var diezgan veikli kustēties, bizot, niķoties.
Andersone, E. Kostīmi un maskas. R.: 1961 Lasīt komentārus |