Wholeness in Motion - Post a comment [entries|archive|friends|userinfo]
who_in_motion

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

ŪDENS un Norūdīšanās Aug. 9th, 2012|09:39 pm
who_in_motion
Šovakar par ūdeni - vielu, kura mūsos ir vairāk kā 70%, viela kuru meklē ārpus mūsu planētas kā dzīvības apstākļu pazīmi, pierādīumu un cerību. Cerību, ka arī citur varētu dzīvot tādi kā mēs vai mēs paši. Laikam nav jāatgādina, ka bez ūdens cilvēks aiziet dažās dienās, ka viela, kas ikdienā filtrējas caur mums vislielākajos apmēros ir ūdens. Ka ūdens ir mums visapkārt - ne tikai pārtikā, bet arī vidē, kurā dzīvojam - priekšmetos, zemē, ūdenstilpnēs un pat gaisā, kā gaisa mitrums.

Šoreiz tēmai pamudināja raksts portālā reiki.lv
http://reiki.ucoz.lv/publ/hidroterapija_jeb_udensdziednieciba/1-1-0-164

Hidroterapija jeb ūdensdziedniecība ir viena no senākajām ārstniecības metodēm, kas lietota sāpju mazināšanai un slimību ārstēšanai.
Par hidroterapiju sauc ūdens pielietošanu jebkurā veidā. To var pielietot mājās, slimnīcā un kūrortos. Ūdens var būt karsts, silts vai auksts, šķidrā vai tvaika veidā. To var ievadīt caur muti vai jebkuru ķermeņa atveri, vai arī ķermenim no ārpuses – kā saunā, dušās, vannās, cirkulējoša ūdens vannās, ar ūdens šalti vai vienkārši no šļūtenes, vai arī kā ūdens kompreses – ar vai bez masāžas.

Ūdens pielietošana slimību novēršanā un ārstēšanai ir tikpat veca kā šī pasaule. Hidroterapijai ir piekritēji gan konvencionālās, gan alternatīvās medicīnas pārstāvju nometnē.
[..]
= Par nozīmīgāko uzskata t e r m i s k o kairinājumu. Mainot ūdens temperatūru, var panākt dažādas organisma reakcijas. Auksta ūdens ietekmē vispirms sašaurinās ādas asinsvadi, samazinās siltuma atdeve, nedaudz paaugstinās asinsspiediens un paātrinās sirdsdarbība, tiek tonizēta nervu sistēma, rodas aukstuma sajūta, āda kļūst bālāka un vēsāka. Pēc tam asinsvadi atkal paplašinās, āda kļūst sārtāka, cilvēks sāk justies mundrs un svaigs. Silts ūdens paplašina asinsvadus, pazemina asinsspiedienu, nedaudz palēnina pulsu, atslābina muskuļus un iedarbojas nomierinoši, arī uzlabo miegu.
= M e h ā n i s k o kairinājumu rada ūdens masas spiediens uz ķermeni (baseinā vai peldoties brīvā dabā) un ūdens kustība (duša, upes straume, jūras viļņi).
= Ķ ī m i s k a i s faktors izpaužas kā ūdens iedarbība uz ādas receptoriem. Lai šis kairinājums būtu izteiktāks, ūdens procedūrām izmanto jūras ūdeni, vannām pievieno sāli, dažādas augu piedevas, ir arī minerālūdeņu, radona un citas vannas. Šādas procedūras māca organismam reaģēt uz kairinājumu un iedarbināt kompensatoros mehānismus, līdz ar to organisms spēj labāk cīnīties spriedzes un pārpūles apstākļos, pretoties nelabvēlīgiem vides faktoriem.

Izšķir arī vietējās ūdens procedūras — aplaistīšanos, ierīvēšanos, kompreses, ietinumus — un vispārējās ūdens procedūras, piemēram, peldi vai dušu.
Ūdens procedūras vajadzīgas, lai stiprinātu un uzlabotu veselību, bet ir arī gadījumi, kad tās izmanto kā papildmetodi dažādu slimību ārstēšanai. Tās stiprina imūnsistēmu, attīsta organisma spēju pretoties slimībām, stresam, sliktiem laika apstākļiem. Ūdens procedūras veic arī skaistumkopšanas nolūkā, tās palīdz atbrīvoties no liekā svara un celulīta, jo uzlabo asinsriti un aktivizē vielmaiņu, tādēļ sāk noārdīties tauki, palielinās muskuļu tonuss. Taču jāuzsver, ka ūdens procedūras nevar aizstāt vingrošanu, tāpēc mediķi atzīst, ka vislabāk būtu abas šīs nodarbības apvienot. Šajā laikā, kad tik daudzi cilvēki nepietiekami nodarbina muskuļus, toties ir pakļauti nepārtrauktai garīgai pārslodzei, ūdens procedūras ir noderīgas arī tāpēc, ka sniedz tik nepieciešamo atslodzi gan ķermenim, gan prātam. Ne velti arvien vairāk cilvēku savā dzīvoklī vēlas ierīkot burbuļvannu un dažādas hidromasāžas ierīces.

Zemūdens masāža ir vispārējā ķermeņa masāža ūdenī, kas izraisa pozitīvas emocijas un miera sajūtu.
Zemūdens masāžas iedarbība:
- siltais ūdens veicina muskulatūras atslābināšanos un sāpju samazināšanos (piem., muguras sāpes);
- labvēlīgi iedarbojas uz nervu sistēmu – relaksē, nomierina vai tonizē;
- labvēlīgi iedarbojas uz sirds - asinsvadu sistēmu, jo masāžas laikā uzlabojas asins apgāde iekšējiem orgāniem, muskuļiem un ādai;
- labvēlīgi iedarbojas uz locītavām, to funkcijām, saišu aparātu, tāpēc tā tiek plaši pielietota ārstējot kustību – balsta aparāta, muskuļu, saišu sastiepumus, osteohondrozes un traumu gadījumus;
- procedūras ir efektīvas nervu sistēmas relaksācijai, migrēnas un stresa ārstēšanai, kā arī miega uzlabošanai;
- labvēlīgi iedarbojas uz vielmaiņu, uzlabojot vielmaiņu organismā un asins cirkulāciju audos, palielina skābekļa daudzumu un izvadot uzkrātās šlakvielas;
- veic ķermeņa formas korekciju un veicina svara samazināšanos.

Masāžas laikā pacients atrodas siltā vannā, kur viņa ķermenis tiek masēts ar ūdensstrūklu. Paplašinās ādas asinsvadi, uzlabojas audu barošanās. Tiem, kas vēlas atbrīvoties no celulīta, vajadzīgas 15–20 procedūras, to laikā āda kļūst gludāka, samazinās tauku šūnas.

Ūdenim var pievienot arī aromātiskus sāļus un ārstniecības augu preparātus. Pastāv uzskats, ka zemūdens masāža pilnīgi aizstāj parasto masāžu ar rokām, savā ziņā tā esot pat labāka, jo uz ķermeni papildus iedarbojas arī ūdens spiediens un temperatūra. Mazā iegurņa orgānu slimību un hemoroīdu ārstēšanai izmanto augšupejošo dušu.

Daži ārsti – holistiskā virziema pārstāvji – apgalvo, ka stāvot līdz kaklam karstā ūdenī vairākas minūtes dienā sešus mēnešus, iespējams atbrīvoties no hroniskā noguruma simptoma. Viņi arī apgalvo, ka, stāvot vertikāli peldbaseinā, neatkarīgi no ūdens temperatūras, ūdens spiediena spēks spiež ārā limfu no limfātiskās sistēmas asinsstraumē, tādējādi izvēršot un bagātinot gammaglobulīnu saturu.

[..]

Norūdīšanās pieejama katram

Norūdīties — tas nozīmē pakāpeniski un sistemātiski trenēt nervu sistēmu un asinsrites sistēmu. Ūdens procedūras šim nolūkam ir ļoti piemērotas, jo ļauj samērā precīzi dozēt kairinātāja termisko un mehānisko iedarbību.
Ieteicams sākt ar pavisam viegliem un vienkāršiem paņēmieniem, piemēram, noberzēšanos ar mitru dvieli. Vispirms ūdens temperatūra, kurā dvielis tiek mērcēts, ir augstāka, pēc tam to pakāpeniski pazemina. Efektīva ir arī 1–2 minūtes ilga aplaistīšanās ar ūdeni. Vispirms izmanto 34 grādus siltu ūdeni, pēc tam to pakāpeniski pazemina līdz 20 grādiem. Daudz dod arī regulāra peldēšanās. Ja ir iespēja apmeklēt baseinu, to var darīt arī tagad, kad laika apstākļi vēl neatļauj peldēties dabiskajās ūdenstilpēs. Atklāt peldsezonu brīvā dabā ieteicams tikai ap Jāņiem, kad ūdens būs iesilis un dabīgā ceļā attīrījies no pavasara uzjundītajiem netīrumiem. Ir iespējamas arī ūdens procedūras atsevišķu ķermeņa daļu norūdīšanai. Piemēram, vēsas kāju peldes un staigāšana basām kājām rasā palīdz nostiprināt deguna, rīkles un bronhu gļotādas aizsargspējas. Rīkles gļotādu norūda skalošana ar vēsu ūdeni vai minerālūdeni un vienkārši saldējuma ēšana.

c) reiki.lv
link Read Comments

Reply:
From:
Username:
Password:
Ievadi te 'qws' (liidzeklis pret spambotiem):
Subject:
No HTML allowed in subject
  
Message:

Notice! This user has turned on the option that logs your IP address when posting.