Demokrātija vs. autoritārisms
Un es vairāk kā piekrītu. Cilvēki paļaujas uz stingru roku, kas parāda un pasaka kas un kā ir jādara. Un jūtas labi paklausot. Katrs dara savu darbu un ir apmierināts. Galvenais dzīvē ir vienkāršība.
Tādā iekārtā galvenais, lai priekšgalā būtu tas, ko mēs saucam par labu līderi. Bet neba vienmēr tā iegadās. Ja ir tauta ieradusi paklausīt, tad tā paklausīs arī sliktām pavēlēm. Un rezultāts varētu nebūt diezcik labs. Diemžēl vara lielākoties saista ne ļoti par kopējo labumu domājošus cilvēkus. Tādēļ pie varas grožiem nemaz ne tik reti nonāk savtīgi un visādi citādi ne labi līderi.
Demokrātijas ideja ir nodrošināt regulārāku šo līderu maiņu un katru reizi jaunus izraudzīties ļaut tautai. Tā nodrošinot, ka pie varas var tikt katrs, kas varētu ko labu darīt tautai. Bet vai tas strādā? Diez ko ne, jo tautai netīk analizēt un objektīvi vērtēt. Pie varas tik un tā tiek tie, kuriem ir nauda un/vai jau kaut kāda vara. Paņēmieni citi, birokrātija lielāka, bet rezultāts tāds pats.
Ja man būtu jāizvēlas sastāvdaļas ideālas valsts pagatavošanai, es teiktu, ka valsts iekārta ir autoritārisms.
Nu, ja priekšgalā būtu šī amata cienīgs cilvēks.
Piemēram, es :D
Jebkurā gadījumā, arī demokrātijā "tautas" galvenais uzdevums (vai pareizāk sakot, varas galvenais uzdevums - likt "tautai" to darīt) ir paklausīt - principiālas atšķirības - vai pavēle nāk no Vadoņa, 100 parlamentāriešiem, preses vai NVO - nav, atšķiras varbūt tikai forma, kādā tā izteikta.