vinipega [entries|archive|friends|userinfo]
vinipega

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Sep. 17th, 2017|10:53 pm]
Jag längtar till landet som icke är
ty allting som är
är jag trött att begära.
linkpost comment

[Feb. 12th, 2016|10:34 pm]
[music |Bon Iver: Come talk to me]

Patiešām, man vienmēr ir vismaz nedaudz skumji.
link2 comments|post comment

[Jan. 26th, 2014|06:55 pm]
I said to my soul, be still, and wait without hope
For hope would be hope for the wrong thing; wait without love
For love would be love of the wrong thing; there is yet faith
But the faith and the love and the hope are all in the waiting.
Wait without thought, for you are not ready for thought:
So the darkness shall be the light, and the stillness the dancing.

-- T.S.Eliot
linkpost comment

putekļu pasaule [Jun. 26th, 2013|05:46 pm]
Redz, arī Miša Rīgas Laikā saka to pašu - ka mēs visi būtībā esam automāti. Mēs tikai domājam, ka mēs domājam. Racionalitāte ir ilūzija. Patiesībā mēs darbojamies pēc dzelžainām evolūcijas programmām, kuru mērķis ir izdzīvošana. Izdzīvošana ir tāda kā meta doma. Viss, ko mēs par sevi domājam, tā vai citādi ir saistīts ar šo meta domu. Miša saka, ka mēs kā automātiskas sistēmas izveidojamies jau līdz 3 gadu vecumam. T.i., mēs iemācāmies izdzīvot. Šī mācīšanās sastāv no secinājumu izdarīšanas. Sākot no tik triviālu, kā piemēram, ka pieduroties karstai virsmai, iespējams apdedzināties un beidzot jau ar advancētākiem un no pirmā skata nebūt ne vairs tik pašsaprotamiem secinājumiem, ka mēs neesam gana labi, ka mums nekas nesanāks, ka mēs esam vainīgi pie visa utt utjprj, īsāk sakot, They fuck you up your mum and dad. 

Nu un tad tālāk - voilà, la comédie humaine! 

Balzaka mēģinājums Cilvēciskajā komēdijā sagrupēt cilvēku raksturus, radīt cilvēku automātisko reakciju tipoloģiju, ir tieši tas, ar ko nodarbojas psiholoģija. Psiholoģija pēta aizmigušus cilvēkus, automātiskas domāšanas sistēmas. Tā mēģina identificēt cēloņsakarības un mainīt šīs automātiskās reakcijas. Rietumos tevi neviens nemēģina pamodināt. Rietumos tev tikai palīdz pārbīdīt mēbeles istabā, lai tik dikti nevilktu no loga, lai spilvens būtu augstāks un lai ego lielajai galvai būtu ērtāka gulēšana. Tā operē šīs "racionalitātes" ietvaros. 

Savukārt Austrumu tradīcija aicina pamosties. Ne velti Rietumos apgaismība saistās ar prāta kultu, kamēr Autsrumos apgaismība (satori) ir pamošanās.link1 comment|post comment

par ēnu [May. 9th, 2013|08:45 pm]
V

Here we go round the prickly pear
Prickly pear prickly pear
Here we go round the prickly pear
At five o’clock in the morning.

Between the idea
And the reality
Between the motion
And the act
Falls the Shadow
                For Thine is the Kingdom

Between the conception
And the creation
Between the emotion
And the response
Falls the Shadow
                Life is very long

Between the desire
And the spasm
Between the potency
And the existence
Between the essence
And the descent
Falls the Shadow
                For Thine is the Kingdom

For Thine is
Life is
For Thine is the

This is the way the world ends
This is the way the world ends
This is the way the world ends
Not with a bang but a whimper.
linkpost comment

Well said Mr Rohr [Apr. 20th, 2013|11:08 am]
Religion almost gives you a PhD in judgmentalism.
linkpost comment

par prozaisko [Dec. 27th, 2012|03:53 pm]
Tā vietā, lai aizietu paskriet, sēžu klausos uz riņķi Čaikovska 1. koncertu klavierēm un riju cepumus.
link1 comment|post comment

[Nov. 8th, 2012|05:23 pm]
What stands in your way is that you have a much too willful will. You think that what you do not do yourself does not happen.

--Eugen Herrigel: Zen in the Art of Archery
link1 comment|post comment

Grandmother Zen [Jul. 6th, 2012|11:31 am]
Real compassion kicks butt and takes names, and it is not pleasant on certain days. If you are not ready for this fire, then find a new-age, sweetness-and-light, soft-speaking, perpetually smiling teacher, and learn to relabel your ego with spiritual-sounding terms. But stay away from those who practice real compassion, because they will fry your ass, my friend. What most people mean by “compassion” is: please be nice to my ego. Well, your ego is your own worst enemy, and anybody being nice to it is not being compassionate to you. -- Ken Wilber
link1 comment|post comment

[Dec. 3rd, 2011|01:07 pm]
Kviešu putra ar mammas vārīto brūkleņu ievārījumu, melnā tēja ar bergamotu, Nicolas Gombert mesas un saule, saule aiz loga. Teikums, kuram nav vajadzīgs izteicējs. Teikuma priekšmets pats ļoti labi tiek galā.
linkpost comment

[May. 12th, 2011|11:35 pm]
Lasīju vikipēdijā par Viestura dārzu un uzdūros šādam teikumam: Sākotnēji uz memoriāla sienas bija arī sauklis, ka "māksla pieder tautai", taču XX gadsimta 90. gadu sākumā nolēma, ka uzraksts neatbilst patiesībai, tāpēc piemineklis tika izmainīts, šo tekstu nomainot ar Kārļa Baumaņa radītās himnas vārdiem "Dievs, svētī, Latviju!"

Mani fascinē šīs absolūtās atbildes uz relatīviem jautājumiem. Varbūt pat nedaudz skauž tāda neapgāžama skaidrība par lietām, kuras man šķiet neizdibināmas. Es, protams, apzinos kontekstu, kurā 90. gados mūsu domas skaidrojās un mēs piepeši nonācām pie atziņas par šī saukļa neatbilstību īstenībai, kā arī ideoloģijas lomu šājā apskaidrības rituālā, bet ne par konkrēto gadījumu ir runa.

Tas pats Viestarts Rīgas Laikā saka, ka, ja cilvēkam ir jāstrādā sevis izprašanas virzienā un ja tam ir nepieciešama vienatne, tad neizbēgami ir jāšķiras. Es šādus secinājumus varu uztvert kā sižeta pavērsienu kādā filmā vai romānā vai arī, piemēram, kā māksliniecisku paņēmienu absurda radīšanai. Neredzu šeit nekādu neapstrīdamu loģiku, kur nu vēl kaut kādu neizbēgamību attiecībā uz nākotnes izredzēm.

Bet man patīk, šāda epistemoloģiskā vientiesība pārsteiz un uzjautrina. Un valdzina.

Tikpat labi kāds varētu ierosināt aizvākt no tās memoriālās sienas "Dievs, svētī, Latviju", jo patiesībā taču nesvētī gan un himnas vārdus pie reizes ar pārrakstīt, jo ne meitas te zied, ne dēli dzied. Un, ja tā padomā, ar laiku tā arī notiks - arī šā brīža patiesība tiks pārrakstīta. Visa vēstures gaita ir viena vienīga sižeta pavērsienu virkne. Absolūts nonsenss.
link6 comments|post comment

Vairākuma tirānija saunā [Feb. 13th, 2011|11:33 pm]
Vairākuma tirānija saunā jeb kāpēc es eju uz sporta zāli vēlā, vēlā vakarā, kad tur praktiski vairs nav neviena cilvēka.

Šodien biju aizgājusi uz sporta klubu tā paagrāk. Pēc vingrošanas ieeju saunā, kur uz lāvas jau sasēdušas kundzītes un savā starpā par kaut ko apspriežas. Man ienākot, saruna tiek acumirklī aprauta. Nepagūstu vēl durvis aizvērt, kad viena no kundzītēm man nievājošā balsī jautā:

- Vai jūs esat tā meitene, kura uzreiz uzlej ūdeni?

Tajā mirklī mani varēja notriekt gar zemi ar citrona mizu. Tas viennozīmīgi ir smieklīgākais, ko man pēdējā laikā ir nācies dzirdēt.

Paiet kāda minūte, iekams atgūstu rīcības spējas. Uzmetu garu.

Kundzītes sāk kladzināt, ka karsti. Saku, ka sauna taču tā paredzēta.

Nē, man esot jārēķinās ar citiem cilvēkiem un nevarot liet ūdeni.

Mans pacietības mērs ir pilns. Saku, ka sildīties viņas var arī pie radiatoriem.

Pēc tam seko absolūti neizteiksmīga psiho-emo runa à la cik tā mūsdienu jaunatne bezkaunīga, kundzītes viena pēc otras pamet telpu, es palieku viena ar garaiņiem.


Šādās situācijās aizdomājos, ka lai arī teorijā esmu gatava ar putām uz lūpām aizstāvēt Franču revolūcijas saukļus un demokrātiskās vērtības, dažas no to izpausmēm realitātē es vienkārši nepanesu.
link2 comments|post comment

Elvis [Dec. 9th, 2010|11:22 pm]
Seksuālā pievilcība komplektā ar pašironiju un dzīvesprieku vienkārši gāž no kājām. Tas vīrietis mani padara traku.
link3 comments|post comment

popsa un tās ietekme uz Id [Jul. 24th, 2010|11:02 pm]
Tagad jau gan kādu laiku no autiņiem turēšos pa gabalu (šeit domāts - automobiļiem, bet tikpat labi to var attiecināt arī uz tiem, kuros ietīsta zīdaiņus - tuvākos deviņus mēnešus, tas nu ir pavisam droši, nekādus zīdaiņus ietīstīt negrasos) un man, saprotams, arī derdzas visa šī patērētājkultūra un dzelzs rumaku (piedod, Juri) fetišisms, taču es pilnīgi noteikti neatteiktos iegūt savā īpašumā kādu BMW markas automašīnu.

Pēc šīs atzīšanās daudzi mani droši vien atdraugos (lai gan "daudzi" jau arī ir pārspīlējums, ņemot vērā manu kuplo draugu pulku), tādēļ izmantošu iespēju pie viena pastāstīt, ka šajā manā netiklībā ir vainojama īsfilmu sērija "The Hire". Skaidrs, ka lielum lielais vairums tās jau ir redzējuši, kā gan citādāk izskaidrosi BMW pārdošanas apjomu straujo pieaugumu pēdējo deviņu gadu laikā, kopš internetā parādījās pirmā šīs sērijas īsfilma (sic! par BMW pārdošanas apjomiem, kā jau varēja uzminēt, man nav ne mazākās jausmas - kaut kā jau tie teikumi jāvirpina). Man vislabāk patika "Beat The Devil" ar Merlinu Mensonu un Džeimsu Braunu. Tā ar Madonnu arī, protams, ir nevāja.

Peace :*
link1 comment|post comment

[Jan. 6th, 2010|03:02 am]
Pēdējā laikā, pašrefleksijā atdusoties, bija uznākusi vecuma sajūta, bet te es palasu savus bijušos (es domāju - ierakstus) un uznāk bērnišķības sajūta. A es gribu briedumu! Briedumu!
linkpost comment

Magnifique [May. 20th, 2009|11:31 pm]
linkpost comment

Provinciala gaudas [May. 20th, 2009|11:00 pm]
Vareja jau gan vini atbraukt uz Rigu. Tie Antony and the Johnsons. Citi jau ar vareja.
linkpost comment

[May. 13th, 2009|11:10 am]
Sal. māc. 9:11
linkpost comment

Breaking news [Apr. 17th, 2009|11:23 am]
"Ashton Kutcher is first to reach 1 million followers in Twitter contest with CNN."

OMG, 1 million followers! I have only 8!
linkpost comment

Darvins vs. (?) Dievs [Apr. 14th, 2009|10:52 pm]
"Viena lieta, ka Darvins par to [dzīvības rašanos uz Zemes vai kur citur] neizteicās, bet cita, ka evolūcijas un dabiskās atlases teorijas (kas nav viens un tas pats) pēc būtības nekā nevar pateikt par dzīvības rašanos, jo skaidro organismu un sugu attīstību, tātad pieņem dzīvību par jau esošu. Varbūt analoģija varētu būt ar skapja salikšanas instrukciju – parasti tajā nekas nav teikts par to, kas un kā skapi ir taisījis, tikai par to – kā salikt detaļas, kas jau ir radītas. Evolūcijas teorija neko nesaka par nedzīvo dabu vai Dievu, vai ko tamlīdzīgu."

Artis Svece
link13 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]