Vilka gaudas pilnmēnesī


21. Marts 2019

(bez virsraksta) @ 10:57

[info]hedera:
Labi uzrakstīts, lasīju priekšā Pankam un saprotoši smējāmies. Daži fragmenti pilnīgi tādi, ko es pati varētu būt uzrakstījusi.

Ciba, starp citu, man ir izteikta prokrastinācijas narkotika. Tā kā ziniet - kad es pēkšņi cibā rakstu n-tos komentārus, tas bieži nozīmē, ka blakus kādā tabā ir atvērts Svarīgs Darbs, kuram tūlīt, tūlīt ķeršos klāt, tādēļ jau esmu piesēdusi pie datora, lai to steidzamo darbu padarītu, kuru katru brīdi, vēl tikai atbildēšu šim komentāram...
 

18. Marts 2019

(bez virsraksta) @ 09:52

[info]hedera:
Es vienmēr pabrīnos, kad redzu Bekdelas testu pieminētu kā super nopietnu instrumentu feminisma kino kritikai. Pirmkārt, šī ideja jau oriģināli bija domāta kā joks. Kā joks, kurā ir daļa joka, protams, bet tomēr joks, nevis akadēmiski izstrādāta kritikas perspektīva. Otrkārt, tikai ar šo testu vienu pašu nevar analizēt filmas saturu. Piemēram, gan jau, ka vairums tā saucamo chick-flick filmu formāli iztur šo testu, jo tās beibes tur runā ne tikai par vīriešiem, bet arī par šopingu un vēl kaut ko. Bet, ņemot vērā, ka galvenās varones parasti ir stereotipiskas padumjas cacas, kurām "laimīgās beigas" ir nocopēt čali, par feministiskām tās filmas būs pagrūti nosaukt.

Piemērs ir šī kampaņa - nav jau pavisam slikta lieta, un, tēmu izvēršot, tur runā par dažādiem aspektiem, taču tas Bekdelas tests ir paņemta kā vizītkarte un galvenais rīks, tādēļ jūtu virspusējības piegaršu.

Šajā sakarā - CollegeHumor skečiņš par Bekdelas testu.
 

15. Marts 2019

Der Hauptmann (2017) @ 22:18

[info]pinjons:


1945.gada aprīļa sākums. Vērmahta dezertieris nejauši atrod pamestu automobili ar kapteiņa uniformu. Tā rezultātā viņam izdodas pieņemt jaunu identitāti un, cenšoties pārliecināt visus par tās patiesumu, faktiski kļūt nacistiskākam par pašiem nacistiem, t.sk. iniciējot masu slepkavības koncentrācijas nometnē. Filma stilistiski ieturēta melnbaltās nokrāsās, un tās patiesākais nosaukums būtu "Talantīgais misters Riplijs Trešā Reiha pēdējās dienās". Kaut šī filma esot "based on true story".
 

14. Marts 2019

(bez virsraksta) @ 09:21

[info]markizs:
Gribās uz reivu
 

Vilka gaudas pilnmēnesī