Spēles? |
Sep. 10th, 2006|11:01 pm |
Tu teici, vārdu spēles? Spēles ar vārdiem? Vārdi ar spēlēm? Ar spēlēm vārdi? pfe, kas ir vārdi? Tukša skaņa, teksts, sejas muskuļu konvulsija. Žokļa epilepsija. Putas uz lūpām. Vārda spēks slēpjas acīs, kuras raugās tālumā, raugās nekurienē, raugās asi un visu redzoši, tanī pašā laikā būdamas aklas un neko neredzošas. Vārds ir koncentrēta emocija, izteika skaņā vai burtā, lai atvieglotu uztveri. Kādēļ daudzi cilvēki slikti uztver runu caur telefonu? Pietrūkst sarunu biedra hipnotiskā skatiena. Acu, kas redz tev cauri..
Viegli ir melot pa telefonu. Viegli ir melot vēstulēs. Tie ir tikai vārdi, kuros nav ieliktas emocijas. Jo emocijām vārdos pietrūkst vietas. Jo tur knapi ietilpinās jēga.
Patīkami, laikam, ir melot acīs, apzinoties savu meistarību. Līdz vienam brīdim. Kad atliek skatīties spogulī un melot sev, acīs skatīdamies...
Hmm, kādēļ gan es pievērsos meliem, ja jau runa klājās par vārdiem? Tos var locīt, mainīt vietām, griezt kājām gaisā. Tāpat, kā burtus. Kā no Dieva vārda iahveh var iegūt pārējos 719 Dieva vārdus. Nav svarīgs burtu izkārtojums, vārda jēga slēpjas citur. Tāpat, kā nav svarīgs cilvēka ķermenis - viņa saprāts(dvēsele?) var būt krietni lielāks, vai krietni mazāks. Netici? Padomā, kā cilvēki saprotas, zinot pāris vārdus no valodas? Un kā šie paši divi cilvēki saprotas pēcāk pa telefonu?
Kā parasti - sviests divsimtgramīgās paciņās. Uz paletēm. Vienmēr un visur. Jebkādos daudzumos. |
|