- generation p
- 7/16/11 05:23 pm
-
Ceru, ka novērtējat to, cik ļoti man ir jāsaņemas, lai uzrakstītu te kaut ko gramatiski pareizi un sakarīgi. Pirmīt gāju gar Stockmanu, un tik ļoti sakārojās roltōnu! Gāju vien iekšā вся такая в белом (jeb pārāk solīdā kokteiļkleitiņā). Tagad man ir arbūzs un roltōns.
Vēl pirms tam kinoteātrī noskatījos V.Peļevina "Generation - P" ekranizāciju. Esmu absolūtā sajūsmā. Pirms vairākiem gadiem mēģināju lasīt grāmatu, bet toreiz Peļevina idejas man šķita šizoīdas. Bet šodien es pēkšņi visu sapratu! Turpinajumā spoileri jeb četras, manuprāt, lieliskākās ainiņas/domu graudi no filmas:
1) filmas sākumā galvenais varonis strādā kioskā. Kāds džentelmenis [ vakar pārliecinājos, ka tādi vēl eksistē ;) ] jautā viņam, kādi ir labākie pieejamie prezervatīvi. Pircējam tiek ieteikti durex ar pavadošo frāzi "все самое лучшее нахуй"!
2) ideja, ka politiķi, kas darbojas Krievijas valdībā un parlamentā, kā arī citas ietekmīgas personas, nav īsti cilvēki, bet gan trīsdimensionālas projekcijas, kas vienkāršajai tautai tiek rādītas ziņās un kuru katru soli nosaka nevienam nezināma cilvēku grupa. Lai nezustu ticamības moments, tiek algoti īpaši uzticami kadri, kas izplata stāstus par to, kā redzējuši uz ielas, piemēram, Berezovski.
3) ideja par dārgu gleznu izstādi, kas ir plaši apmeklēta. Āķis tāds, ka īstenībā tur nav nevienas gleznas, tikai to apraksti un cena, par kādu tās ir nopirktas. Kad galvenais varonis interesējas, kādēļ tā, viņam atbild, ka gleznu var aplūkot vienreiz, divreiz, bet trešo reizi skatoties neviens tāpat tur neko jaunu neraudzīs.
4) un mana absolūtā favorīte - sena leģenda par to, ka reiz dzīvoja dieviete Ištara, kura bija mirstīga. Tā kā mirt viņa negribēja, sadalīja sevi divās daļās - mirstīgajā un dzīvajā. Mirstīgā daļa pārvērtās par kroplu suni ar piecām kājām (kas interesanti, piektā kāja ir locekļa vietā), kuru sauc Пиздец. Šis suns snauž kādā lielā valstī, kas atrodas ziemeļos. Ja tas atmodīsies, visiem būs пиздец. Varat trīsreiz minēt, kas tā par valsti.
Kopumā - lieliski.