100 days of writing
[Most Recent Entries]
[Calendar View]
[Friends View]
Tuesday, November 1st, 2022
Time |
Event |
8:57p |
Kas par S Šodien (divreiz!) atkal notika tā jocīgā lieta, ko piedzīvoju arī pagājušajā rudenī. Staidzināju suni. Pēkšņi palika ļoti karsti, sāka trīcēt rokas, likās, ka mazliet dulla galva, sekla un ātra elpošana. Domātu, ka panikas lēkme, ja nebūtu bijusi relatīvi mierīga. Turklāt panikas lēkmei parasti līdzi nenāk tas karstums. Vienā brīdī biju tā nosvīdusi, ka sāku tecēt. Tad, protams, palika atkal auksti.
Kad šis vilnis uznāk, parasti liekas, ka tas ir tāpēc, ka sen neesmu ēdusi, tāpēc ātri paķēru karsto šokolādi no kafijas automāta uz ielas, nopirku un apēdu kaut kādus buržuju eko šmeko krekerus (nakā cita tuvumā nebija) un izdzēru ūdens pudeli. Tajā brīdī palika labāk, bet nākot atpakaļ atkal šis uznāca, jūtu to arī tagad, lai gan ēdu vakariņas. Super agra menopauze? Diabēts? Vienkārši izsalkums? Es nezinu, bet šis ir biedējoši. | 10:04p |
Paraudi gan Sestdien bērēs kaut kādi cilvēki stāstīja sievietei, kuras mātes bēres tās bija, ka nevajag raudāt. Es tieši tobrīd neko neteicu, tikai piedāvāju viņai apskāvienu, bet nodomāju, ka loši. Viņu argumenti bija "mirusī sieviete negribētu, lai raudi" un "raudāšana jau viņu neatgriezīs", "ir pat labāk, ka viņai vairs nav jāmokās" un "raudāšana nepalīdzēs".
Kas viss, manuprāt, ir diršana ar padomju laika emociju noliegšanas piegaršu. Mums nav ērti redzēt, kā tev sāp. Mums nav laika tavai raudāšanai. Tāpēc mēs tev ļoti jauki iesakām aizvērties un noslaucīt acis.
Bet raudāšana ir normāla emociju izpausme un izlāde. Kad sakrājas spriedze, to, protams, var izlādēt visādi, bet neredzu, ar ko mērena raudāšana būtu sliktāka. Pēdējā laikā raudu biežāk un pamanīju, ka tas ļoti palīdz nomierināties, atrast kontaktu ar savām jūtām, būt iejūtīgākai pret sevi.
Agrāk, kad vēl nedzēru zāles, raudāšana mēdza ievilkties. Iespējams, tādēļ kādā brīdī atmetu - bija bail, ka atkal nonākšu kaut kādā aizspogulijas trīsdienniekā, kur (emocionāli) sāp tik ļoti, ka nevar izturēt. Tagad zāles reti/ganrīz nekad ļauj iekrist tādā akacī, var ļaut jūtām vaļu, bet pēc tam baudīt mieru, pagulēt, mēģināt vēlreiz.
Un nē, es nedomāju, ka cilvēks priecātos, redzot, ka viņa tuvākie nenobirdina ne asaru viņu dēļ. Arī neraudāšana viņu neatgriezīs. Kam labāk? Viņai jau neviens droši vien nepajautāja. Varbūt palīdzēs gan. It sevišķi, ja apkārt būs mazāk lohu, kas ieteiks noliegt emocijas. |
|