Taatad, shovakar visiem bija diezgan spociigi beediigs garastaavoklis un tam par godu mees noleemaam noskatiities Charlie and the Chocolate Factory. Atbildiibu par sekaam neuznjemos:
Lielaakaa pasaules dalja zina, cik ljoti es miilu Dzoniju Depu. Tomeer, kaut kaada iemesla deelj, vinsh man neliikaas gana iists shajaa lomaa. Lai gan pats staasts bija itin labi piemeerots Depa paardabiski ilgajam jaunekliigajam izskatam (viens sirms mats, pilna pievaarte pieluudzeeju), uzspeeleetaa pusaudziiba likaas vienkaarshi… nu, jaa, jokaina. Turklaat, vinja teelotais varonis likaas nedaudz sekls. Galu galaa, Daala radiitais Vonka bija miilams un uzticams (lai arii druscinj ‘ne pa teemu’). Depa Vonka likaas vienkaarshi ljauns. Un, jaa, vinsh man atgaadinaaja Maiklu Dzeksonu.
Bertons ir filmai pievienojis taadu kaa backstory, kas, lai arii, dazhbriid bija izklaideejosha, lielaakoties likaas pilniigi lieka. Kaut kur lasiiju, ka Bertons uzskata, ka Roaldam Daalam buutu patikusi pievienotaa veestures dalja. Es uzskatu, ka Bertons kaut ko liidz glam nav sapratis. Villijam Vonkam buutu jaabuut kaa ziemassveetku veciitim, kursh izlemj, kursh ir nejauks un kursh ir labs, un attieciigi sadala daavanas, nevis kaarteejam pieaugushajam, kas beerniibaa bijis mantrausiigs siicis.
Veel kritika: Oompa Loompas mani shausminaaja un dziesmas bija briesmiigas (backstreet boys?).
Bet filmas saakums bija dieviigs, Chaarlija maaja bija pasakaini nabadziiga un tiehi kaa vajag, un aktieri, kas teeloja Chaarlija vecaakus un vecvecaakus bija gjeniaali savaas lomaas.
Jebkuraa gadiijumaa, tu smarzho kaa veci cilveeki un ziepes. Man tas patiik.